Nejlepší krém na strie. Poraďte

eicul82
9. led 2012

Poraďte 🙂

trambambuli
9. led 2012

ahoj, tak tohle je muj prvni prispevek na tehle strance. neco hledam a vsimla jsem si tveho dotazu. Mam perfektni zkusenost s Bonal. V lekarne k zakoupeni. Doporucil mi jej muj gynekolog a opravdu jsem bez jedine strie. Mazala jsem se jak diva od prvniho dne tehu az do posledniho. Strasne jsem se toho bala, protoze mam strie z puberty, kdyz jsem se pekne vyvijela. 😝 , paiv

mamkamarketa
9. led 2012

@eicul82 nejlepsi na strie je veprovy sadlo,mazat,mazat mazat. ja vyzkousela vichy,eucerin, veskery ty olejicky,mama kremy...nejlepsi je fakt to sadlo

rebelie
9. led 2012

Mně přijde, že je to úplně jedno, čím mažeš... asi je dobré mazat, kůži to určitě dodá trochu pružnosti, ale kdo má k tvorbě strií sklony, nezachrání ho nic...

weri1
9. led 2012

žádnej...buď máš elastickou kůži a neudělá se ti ani jedna strie ať mažeš nebo ne, a nebo ji elastickou nemáš a máš smolíka....sebedražší a lepší krém nepomůže

anka.
10. led 2012

zdá se mi, že pomáhá suavinex a dr. mi doporučovala ten bonal (ale nejde sehnat, prý možná končí říkali v lékárně), taky některé krémy mi přišli úplně na houby
jinak pravdu má určitě i weri (ikdyž ne na 100% doufááám ☹ )

andelka
10. led 2012

V minulém těhu jsem měla dobrou zkušenost s masážním olejíčkem Hipp (+krásně voněl) a krémem ElastiQ. Mazala jsem krémem ráno, olejem večer, od asi 4měsíce, strii nemám ani jednu - z puberty jich mám naopak hodně (na bocích, na zadku, na prsou - už dávno vybledlé). Teď mažu tím samým, ale jen jednou denně a zatím ok. Ale nemám žádné megabřicho. No snad to vydrží.

anysek85
10. led 2012

@mamkamarketa Úplně souhlasím! Vepřové sádlo je lipid nejbližší lidské kůži!!! To je fakt. Já mazala bio kokosákem a strii nemám ani jednu, nicméně přikládám to spíš tomu, že jsem rodila mladá (25) a přibrala "jen" asi 11 kg (mimi mělo 4, domů jsem si dovezla taky asi 4 a ty zmizly do týdne). V další řadě jsem chtěla jít na to sádlo, naštěstí nebylo potřeba.

Osobně ty drahé přípravky z lékárny považuji za naprosto zbytečné.

sariky
10. led 2012

já si myslím, že je jedno, čím se mažeš. buď to tvá kůže zvládne a strie se ti neudělají nebo to rozpínání bude tak intenzivní, že tě nezachrání ani sebelepší krém. já se mažu každý den, protože se mi kůže na pupku doslova loupala a na zbytku těla jsem byla hodně vysušená (až to svědilo/bolelo), tak jsem si koupila těhotenský olejíček saloos - tím promazavám večer po sprše pupík a na zbytek těla používám obyčejné tělové mléko (co mi zrovna přijde pod ruku) a zatím to funguje 🙂

ronyx
10. led 2012

Ano,ano.Můžeš se mazat čím chceš,ale pokud máš ke strijím předpoklady tak je mít budeš.Záleží na druhu pokožky né krému. 😉

sunysara
10. led 2012

Podle mě se můžeš mazat jak chceš, já se mazala snad třikrát čtyřikrát denně a popraskalo mi břicho jak hrom, takže je to asi o dědičnosti asi. no hodně štěstí třeba tě to mine. 🙂

zenablazena
10. led 2012

Každá jsme jiná a každé vyhovuje něco jiného. Já mazala čím se dalo. Nejpříjemnější a asi i nejlepší byl krém bonella. Ale indulona taky super. Pupík mám bez strií, prsa a "bůčky" 😀 mi bohužel popraskali ☹

elana
10. led 2012

já preferovala oleje, nejprve Babylove z DM, potom Babydream Mama z Rossmanna, přišel mi lepší, líp se vsakoval, míň vysušoval (není v něm olivový olej), kůže zůstala vláčná do dalšího mazání (takže 24h), strii nemám ani jednu, resp. mám a to v místech, kde jsem nemazala (nějak mě nenapadlo, že člověk "tloustne" i tam, kde neroste břicho 😅 , tj. boky atd.)

myslím že drahé přípravky jsou jen reklamní trik, z podstaty věci jde o to kůži promastit, takže i to sádlo udělá své

jeaneta
10. led 2012

AHOJKY 🙂 Já používám různé krémy a oleje nehledě na značky a zatím nemám žádné strie, mimochodem mi toto potvrdil i lékař. Myslím si, že je jedno co používáš, ale hlavně to musíš něčím mazat. Doktor mi také radil veškará možná místa, kde mohou strie vzniknout. Takže když budeš mazat celý hrudník i nad prsy, pod paží, bříško, boky, zadeček a stehna, tak by jsi jim měla uniknout 🙂

jeudi
10. led 2012

ahojky nevim jaky je nejlepsi ale ja pouzivam GS Mamastrie

veroussek
10. led 2012

Ahoj, já jsem od začátku těhu mazala olejíčkem od Palmers, strašně krásně voní, super kůži promaže, ale bohužel v devátém měsíci kůže okolo pupíku nevydržela a popraskala...přikláním se k názoru, že když k tomu máš dispozice, tak by ses v tom mohla i koupat a stejně tě to nemine, ale zase na druhou stranu si myslím, že mazáním člověk nic nezkazí, přinejlepším bude pokožka vláčnější a možná se dřív aspoň trochu zpevní.

pehaka
10. led 2012

kdo má sklon k striím může se mazat čím chce stejně praskne....☹ ale co je bezva bambucké máslo od ATOKU koupila mi ho kamarádka a jsem stále vláčnááá 😀 😀 při první těhotenství jsem mazala jak zběsilá a musela bych zažalovat všechny společnosti kolik to bylo peněz a stejně prd ve 36t mi to stejně popraskalo to bylo slz...:-/

jop
10. led 2012

za mě Elasti-Q, ale stejně pokud k tomu máš sklony, tak se ti strie udělají, ale třeba ne tak moc, když budeš poctivě mazat.

llluckaaa
10. led 2012

Ten, který ti na bříško a stehna s láskou namaže tvůj partner 😀 U mě to byl Elasti Q, ale stejně by působil určitě i olivový olej.

kasparci
10. led 2012

Taky si myslím, že na značce moc nezáleží;) Já jsem se mazala mlékem z rossmanna - s takovou těhulí. A nemám žádnou strii🙂

kalo
10. led 2012

Já doporučuji obyčejný olivový olej a hoodně pít....

brisalek
10. led 2012

přesně jak holky píšou, je to genetika. Takže mazat něčím co je ti příjemné. Ale určitě mazat, protože to jestli se udělají nebo ne poznáš až pak 🙂 . Ja jsem mazala elasti Q asi od 6 týdne fakt každý den ráno i večer. Strie ani jedna nikde. Zkoušela jsem i ten hipp a mě to teda hrozně smrdělo.

helcenka
10. led 2012

Já mazala obě těhu svízelovou mastí od dr. popova, vždycky večer, před spaním, po těhu strie ani jedna. 😀

janca32
24. bře 2012

Pro mě je nejlepší krém od Elasti-Q. Pokud máš ke striím dispozice jako já, tak je lepší Exclusive a pokud s nimi problémy nemáš tak ti stačí Original. Mazala jsem se pravidelně a nemám skoro žádnou,jen na boku. I po porodu jsem se pravidelně mazala a bříško se mi rychleji zatáhlo. Pro mě je nejlepší.

kocour1
16. lis 2013

Já jsem se mazala krémem proti striím od Bepanthenu. Pomohl mi - nemám žádnou strii🙂

marlusa
22. pro 2013

Já požívám modrou indulonu a teď ke konci 100% mandlový olej. Plus se co druhý až třetí den masíruji lufou. Podle mně je zbytečné utrácet za drahé krémy. Spíše záleží na elasticitě Tvé kůže.

avantgarda
19. kvě 2014

Já používala Bepanthen krém proti striím. Skvěle se roztíral a fakt mi pomohl. Břicho mám bez strií. Příště po něm sáhnu zase.

lu777
17. říj 2014

holky, co tohle? zkoušel jste někdo?
http://www.odmaminky.cz/cz/dnesni-kupony/?ID_ak...

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
5. pro 2014

Vidím, že se doporučení různí, něco opakuje. Poprvé jsem měla hromadu krémů, něco mi nevonělo, po něčem mně svědila kůže.....a nakonec mi nejvíc sedl masážní olej z DM. Teď mám Bepanthen na strie a zatím spokojenost, někdy střídám s olivovým olejem, ale hlavně se snažím masírovat měkkým kartáčem a pak namazat. Přestává mně to dost bavit, jak se ta plocha zvětšuje ☹

motomischel
9. pro 2014

Holky mě doporučila kamarádka Aviril od Alpy za asi 23,-. Je to dětský olejíček, krásně voní a docela brzo vsákne, tak není všechno mastné. Zatím jsem 6tt, ale mažu preventivně, protože na bokách mám z dospívání manší bílé jizvičky, tak aby se nerozjely. Naštěstí strie nemáme v rodině. A navíc mě kolikrát bříško trochu "táhne" a když mi to přítel večer u telky maže, tak to hodně uvolní a je to příjemné 😉 🙂 ale celkově si myslím a i podle některých testů to i vychází, že nejobyčejnější krémy a olejíčky jsou nejlepší😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru