Nejlepší krémy na strie+vitamíny pro budoucí matky atd.

bielamacka
10. dub 2014

Zdravím,

je to pro mě trochu nové, ale ráda bych se zeptala na pár základních věcí. Jsem dost estét a ráda o sebe dbám a hlavně chci, aby vše v těhotenství probíhalo, jak má a na konci bychom byli oba zdraví, proto bych nechtěla nic podcenit. Jsem na začátku, tak mě zatím zajímá:

1) Doporučily byste nějaké potravinové doplňky? S čím máte zkušenosti? Beru kyselinu listovou, má smysl přidat něco dalšího?

2) Slyšela jsem, že se v těhotenství někomu kazí zuby. Máte s tím zkušenosti? Jak tomu předejít?

3) Jakou používáte kosmetiku, abyste předešly tvorbě strií? Cenová kategorie je podružná, hlavně ať to funguje 🙂 Doporučte, prosím.

Děkuji.

lv
10. dub 2014

1/ listovku ano, další při pestré stravě netřeba
2/celkem nijak 😀, k zubaři máš nárok na 2prohlídky během těhotenství
3/strie se ti můžou a nemusí udělat, záleží na elasticitě kůže, mazat ničemu neuškodí, Bonella, Elasti-Q..ale znám holky co patlal sakra dražší a jsou popraskaný, a holky co málo, nepoctivě /já/, a mám strie 3 za 2těhotenství a malinky

gosa22
10. dub 2014

1) vitaminy stačí jen asi do 5 měs, já brala celé těhu a neuškodilo to, ale v Motole nám řekli, že se po braní vitamínů takhle dlouho rodí velký děti (náš měl 4 kg)
2) já přišla během těhu o zub ☹ a to jsem chodila na kontroly...to neovlivníš, já o zuby pečuju dobře, používej mezizubní kartáčky, choď na kontroly (stejně by mělo být jedno razítko od zubáka v těhotenské průkazce)
3) pokud máš mít strie, budeš je mít 😒 nic nepomůže (podívej se na mámu, zda je měla, většinou se to dědí, u mě to bylo ve většině podobný, stejně tak s přibráním kil)...ale příjemný je olejíček z Rossmanna (jejich Babydream), cenově fajn, já mám suchou kůži, v těhu to bylo ještě horší, takže ta mastnota mi vyhovovala 😉 používám ho doteď

bielamacka
autor
10. dub 2014

@lv No já právě na suchou kůži a strie trpím už teď.... pokud se na to vykašlu, tak dopadnu zle, už to vidím 😀

@gosa22 No my jsme velcí v rodině všichni, já měla sama skoro 4 kila a 58 cm 😀 Máma strie neměla, ani celulitidu, nic, stejně jako přibrala jenom o nás a plodovou vodu, jinak nic...... uvidím, no.... ani zuby se mi moc nekazí, mám 3 kazy a konec, tak snad se to nezmění.... bohužel strie mám už teď, poté, co jsem prudce zhubla po operaci - a sice se už zabarvily stejně jako kůže, ale byly tam, no :-/// tak se toho bojím.....

gepe
10. dub 2014

@bielamacka
1) listovku. Po mama vitaminech mi bylo akorat blbe.
2) vapnik pridana
3) Eucerin, Weleda - ta i na dite a celkove super.
Rano si davat kostku cistyho Colafitu.
Na pupek pozdeji doporucuji jeste tehotensky podpurny pas BabyBelt od Anita.

bielamacka
autor
10. dub 2014

@gepe Vidíš, ten vápník a Colafit mě napadl taky 🙂 takže to zkusím takto 🙂

gepe
10. dub 2014

@bielamacka vloni v 35ti na pupku za tehotenstvi ani jedna strie 😉 ted opet, tak snad bude vse OK, teh. pokracovat a ja doufat ve stejny vysledek jako vloni co do nestrii 🙂
Btw: pupik natirat dokola ve smeru hodinovych rucicek, je to dobry i na streva. Uplne nej je, kdyz vecer natira pupik manzel, je to dobrej relax a s rostoucim rozmerem se nenadres Ty 😅

bielamacka
autor
10. dub 2014

@gepe jojo, uvažuju, že až se do fáze rostoucího pupku dostanu, navezu do toho jeho 😀 abych se s tím nemusela furt dřít 😀

gepe
10. dub 2014

@bielamacka musis uz od zacatku, aspon dostane cvik a bude pozorovat sam jak Ti poroste 😉 me vloni zacal rust vic az v sestym mesici. Cekat by me do ty nebavilo 🙄 😀

bielamacka
autor
10. dub 2014

@gepe no zatím se musím pořádně vybičovat já.... mě hrozně prudí se matlat :-/ ale budu muset......

gepe
10. dub 2014

@bielamacka me to prave taky nebavilo, ale to jsem manzelovi nerekla. Jen, ze on to umi lip jsem mu rekla a.ze zapominam. Jeho to i bavilo a sam pripominal 😅

bielamacka
autor
10. dub 2014

@gepe jojo, hlavně chválit 😀 to je dobrá strategie 🙂))

gepe
10. dub 2014

@bielamacka zrovna chvalim opet, maze 😅 a pritom zpiva mlady, ktera je vedle v postylce 😵 😀

bielamacka
autor
10. dub 2014

@gepe no my jsme hudebníci, my budeme výt, jen co se tý fazoli vytvořej uši 😀

doko
10. dub 2014

@bielamacka
1) Femibion- je nejlepší, i když trochu dražší (je tam listovka již naštěpená)
2) to je fáma- jediné co je dobré před těhotenstvím si nechat udělat rtg a spravit kazy, aby nedělaly neplechu pak v těhotenství
3) používám Bi-oil.
asi záleží co komu vyhovuje, já to mám prostě takto 🙂

bielamacka
autor
10. dub 2014

@doko já ten Femibion našla někde za 240 Kč nebo tak nějak, to ujde..... našla jsem nějaký nesmysly za daleko větší rakety a není v tom nic, co by se nedalo sehnat zvlášť......

lucies25
10. dub 2014

1) Ja brala mesic Pregnium,pak Femibion,ve ctvrtym mesici levnejsi Chytre miminko a cca od 5. mesice nic
2)doporucuju Corsodyl,je perfektni
3)pouzivam telove mleko Nivea,jako pred tehotenstvim,a strie zatim zadne

doko
11. dub 2014

@bielamacka no ten první ujde, spíš jsem měla na mysli ten druhý 🙂 ten stojí 500 Kč na měsíc. 40% populace má mutaci genu a není schopno zpracovávat listovku ani z potravy, ani z jiných vitamínů, proto jej mám. akorát málokterá ženská ví, že to má 🙂 taky jsem se napřed ládovala obyč listovkou a úplně k ničemu.

kajalka
11. dub 2014

Na vitamíny bych se zvysoka vyprdla a jedla kvalitně a pestře ze základních surovin. Pokud budeš kůži na břiše pouze mazat, tak je to taky celkem na nic, musí se masírovat a jakoby vytahovat, aby byla pružnější, až poroste břicho. Mně se strie udělaly až skoro týden po porodu, jak mi splasklo břicho. Tvorba je daná především geneticky - elasticitou kůže. Pokud máš špatnou, sebelepším mazáním to nezměníš.

mon_88017
11. dub 2014

@bielamacka 1. listovka a pestrá vyvážená strava by měla stačit
2. zuby, to je spíš záležitost rodovejch dispozic. A některejm těhulím se kazí zuby, když hodně blijou, žaludeční kyseliny poškozujou sklovinu.
3. strije, to je podle mě otázka štěstí, já se mazala obyčejným tělovým mlíkem, co mám po koupání (nějakej sajrajt z déemka od Balea asi za 70kč), a nemám ani jednu. A že sem měla pupek naprosto obří 😀

mafeska
11. dub 2014

1) brala jsem listovku, po ní gravital a pak už nic
2) žádné změny jsem nezpozorovala, zuby mám špatné z rodových dispozic ☹
3) mazala jsem se elasti q, kvůli svému dobrému pocitu 😀 před porodem se srije stejně objevily, holt na geny jsou masti krátké 🙂

antoinet
11. dub 2014

Já jsem nemazala a strie nemám🙂 vitamíny jsem nebrala, miminko je zdravé, normální porodní váha. Snažila jsem se ale jíst zdravě a pravidelně. Hlavně se nešidit kvůli postavě! Příště bych víc cvičila a plavala, byla jsem opatrná a teď jsem totálně ochablá a ty první dny jsou fakt záběr, hodí se být v kondici.

bielamacka
autor
11. dub 2014

@lucies25 dík za rady

@doko pětikilo jim nedám, to je nehoráznost, stejně to jsou jen marketingové žvásty 🙂

@kajalka jo, taky mám ten názor, jen jsem si to chtěla potvrdit 🙂 pestře jím, dost cvičím a nemohla bych jíst jak ptáček, umírala bych hladem 🙂

@mon_88017 no zuby se mi moc nekazí a zatím jsem ani jednou neblila. Obecně jsem blila v životě jednou a to asi v 17ti, když jsem vypila na silvestra tak 20 panáků různých barev a chutí.

@mafeska no pokud by v tomhle vládly geny, tak bych teoreticky neměla ani moc přibrat ani se opruhatit, protože moje máma byla v těhotenství v obou případech jak z Dachau a ani neví, co jsou to strie. Tak kéééééž by 😀

@antoinet hele nešidit se se žrádlem - to zase neznamená ládovat se jak magor, si myslím já 🙂 Jsem naučená jíst 5x denně, jediné omezení, co mám, je že jsem celiak, ale na tom podle mě není nic špatného, mouka je stejně nezdravá. Jsem zvyklá cvičit tak 3x týdně, měla jsem období, kdy jsem v té posilce byla tak 5x týdně.... Já bez pohybu žít neumím.....

kajalka
11. dub 2014

@bielamacka Spíš bych doporučila se podívat na babičky, pokud ještě jsou, protože se nedědí jen po mamince, ale i po tatínkovi.
Hlavně jíst kvalitně, udělat si toho co nejvíc doma. Zařadit luštěniny, kvalitní obilniny, bílkoviny, rostlinné tuky. Taky teď na jaře můžu doporučit kopřivu ve všech podobách. Za mě je to superpotravina, kam se hrabou sušený ječmeny na českou kopřivu 🙂

bielamacka
autor
11. dub 2014

@kajalka No babičky už naživu nejsou, ale u nís to všechno byli přirozeně urostlí fitness lidi - obě rodiny dlouhý generace pracovali na polích, vlastnili statky apod - takže i ženské byly svalnaté a silné. Obě babičky byly krásné až do stáří, bohužel byly obě už hodně staré a věčně nežijeme, no ☹ a můj táta vypadá jako starší brácha Kapitána Ameriky 🙂 tak snad budou ty geny milosrdné i ke mně..... je pravda, že mně stačí párkrát spinning a už mám nohy jak Usain Bolt 😀

doko
11. dub 2014

@bielamacka marketingový žvásty nevím, já to mám výsledky rozborů krve z cytogenetické laboratoře 🙂 ale jak jsem psala, ať si každý dělá dle svého mínění 😉 každopádně Ti přeji co nejpříjemnější těhotenství a hlavně zdravé miminko.

smaug
11. dub 2014

@bielamacka
1) do 12 tt jsem brala Femibion, všude jsem tu četla, jak je to děsně drahý, ale u nás v lékárně ho maj za 280, což mi nepřišlo jako taková palba (když jsem kouřila, tak mi plícema za měsíc proletělo víc peněz), teď beru GS mamavit s DHA, to už je teda o dost dražší, ale neberu to každej den (prášky na toho Němce k tomu nedávali, takže si každej den nevzpomenu), možná je to zbytečný, sice jim hodně ovoce a zeleniny, ale moc maso, červený vůbec, bílý tak 1-2 do týdne, ryby mam ráda, ale zas tak často je taky nemám, no a když mi to nepomůže, tak uškodit by to taky nemělo. Někdo bere víc různých vitamínů najednou, ale jednak je to podle mě za stejný prachy, jednak ta koncentrace nemusí být pro těhotný ideální, takže já to vidím tak, že když už něco, tak tohle.
2) segře se myslím nějakej kaz udělal, ale obecně když správně čistíš, tak je to stejný, jako bys těhotná nebyla (btw. když chceš nasrat svýho zubaře, řekni, že se ti zuby zkazily, protože jsi těhotná), spíš může být problém s dásněma, teď mi občas zakrvací, s tím jsem problém nikdy neměla
3) nemažu ničím speciálním, ale někde jsem četla doporučení od jedný holčiny, že ráno mazala olivovým olejem a večer obyč výživným krémem, dokud se vsakoval a zároveň masírovala (návod má elasti q na youtube) a že nic neměla, ale tohle je podle mě genetický, někdo k tomu má předpoklady a strie bude mít, i když bude devět měsíců naloženej v krému proti striím. Takže já mažu občas ráno dětským olejem na ještě mokrou kůži a jinak výživným krémem z dm.

bielamacka
autor
11. dub 2014

@doko děkuji, samozřejmě si to přeji taky 🙂 nicméně teď jsem byla v DM a koupila jsem si tam pikslu kokosového oleje 🙂 zamilovala jsem se do té vůně 😀 takže pro začátek zkusím to 🙂 Jako prevenci alespoň 🙂

@smaug no 280 je OK... mrknu se po tom..... mně doktorka říkala, že ty vitamíny stačí obden.... Jinak s tím mazáním - mně je nepříjemný mít mastnou kůži pod hadrama ☹ ale asi se holt budu muset přemoct 🙂

martina_z
11. dub 2014

@bielamacka Vidis, jak uz krasne "hystercis" 🙂 (ironie, nedalo mi to a musela jsem si rypnout)

3) olej proti striim od Nobilis Tilia. Naprosto genialni vec, diky ktere se mi strie na zadku, co uz mam od puberty, trochu zatahly. Ve 35tt nemam na brise jedinou prasklinu, ale je pravda, ze mam maly bricho a pribrala jsem zatim neco pres 8 kg. V tehotenstvi se synem jsem podcenila promazavani prsou, a tam se mi strie bohuzel udelaly. To jsem o oleji od Nobilis Tilia jeste nevedela a mazala jsem si bricho Eucerinem, ktery je urcite taky dobry...i Weleda nebo Bi-Oil, jak pisou holky, jsou urcite kvalittni vyrobky, ale kdybych mela byt tehotna znovu, opet jdu do sveho soucasneho oleje. A kvalitni a pevnou podprsenku 😉

2) To se zaklada na pravde jen castecne. Dulezita je prevence. Po prvnim porodu jsem o zub prisla, ale to jen kvuli sve blbosti, ze jsem chodila s kazem jak dlouho, a pak diky tomu, ze jsem blila jak amina az do 16tt a nemohla jsem si ani vycistit zuby, aniz bych vrhla. Skoncila jsem s paradnim zanetem zubu a zanetem dasni a pres tyden jsem se bolesti nevyspala (kdyz se muze jen paralen, je to o to zajimavejsi). Ted jsem po kazdem zvraceni (=zase bliti cely den az do 18tt) pouzivala ustni vodu a i kdyz jsem nebyla moc schopna vycistit si zuby, aspon jsem pouzivala zubni nit a mezizubni kartacek. A zatim dobry. Na remineralizaci zubni skloviny je perfektni Elmex gel, na akutni problemy s dasnemi Corsodyl. Dobry je zajit si na zubni hygienu a venovat se zubum opravdu dukladne. Vyplati se to.

1) jo, co doktor, to nazor. Pri pestre a vyvazene strave pry nejsou vitaminy vubec potreba. Jiny doktor rika, ze staci obden. A ten, koho vyrobce prenatalnich vitaminu poslal na prodlouzeny vikend do Alp, je zase doporucuje vsem 🙂 Dokonce i co se tyce kyseliny listove, nejsou vsichni zajedno. Nejdrive mi ji doporucili do 20tt minimalne a ted mi novy doktor tvrdil, ze podle novych studii je skora az zbytecna. No brala jsem ji, protoze na druhou stranu uskodit nemuze. Tak ted si matko vyber.

martina_z
11. dub 2014

ad Femibion - jediny pripravek na trhu, ktery je ve variante bez jodu, cili ho muzou i zensky s autoimunitnim onemocnenim stitne zlazy nebo hypertyreozou. Obcas si zobnu, ale neberu ho teda moc pravidelne.

bielamacka
autor
11. dub 2014

@martina_z jo, o té zubní hygieně přemýšlím - takže se mi opět potvrzuje, že má smysl tam zajít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru