Nejlepší krémy na strie+vitamíny pro budoucí matky atd.

bielamacka
10. dub 2014

Zdravím,

je to pro mě trochu nové, ale ráda bych se zeptala na pár základních věcí. Jsem dost estét a ráda o sebe dbám a hlavně chci, aby vše v těhotenství probíhalo, jak má a na konci bychom byli oba zdraví, proto bych nechtěla nic podcenit. Jsem na začátku, tak mě zatím zajímá:

1) Doporučily byste nějaké potravinové doplňky? S čím máte zkušenosti? Beru kyselinu listovou, má smysl přidat něco dalšího?

2) Slyšela jsem, že se v těhotenství někomu kazí zuby. Máte s tím zkušenosti? Jak tomu předejít?

3) Jakou používáte kosmetiku, abyste předešly tvorbě strií? Cenová kategorie je podružná, hlavně ať to funguje 🙂 Doporučte, prosím.

Děkuji.

killi
12. dub 2014

@bielamacka
1. jen listovku jinak nic. Pokud je pestrá strava tak je to zbytečné vyhazování peněz, což mi potvrdil i lékař i v lékárně. Jen beru dlouhodobě vápník-nejím ml. výrobky. 😉Já jsem si dělala výpočet vitamínů, minerálů, proteinů atd. ze své denní stravy z jednoho serveru, abych měla přehled 😉
2. pokud je v těhu dostatek vitamínů a minerálů, tak se podle mě zuby nezkazí, ale na prohlídky chodím pravidelně 😉
3. Strie nemám, v prvním těhu jsem používala ElastiQ, ted v druhém kokosový olej a občas olej mama sanft od Hippu 😉

tabedla
12. dub 2014

Ahoj zkousela jem hodne multaku.Spatne mi je po GS mavit 30 tb.,Babyplanu 30-60tb.,Femibionu 800 30tb.,GS mamavit s prefolinem 30 tb a 30tob.,bu-met .Dobre mi bylo po Centrum materna 30-60tb.,Chytrem miminku 800 60tb za steniu cenu jako u Femibionu za 30 tb.a Pregniu 30 tb.Jinak je ok i kyselina listova super 60tb..
🙂 🙂

bielamacka
autor
14. dub 2014

když mně zatím není špatně vůbec po ničem a to žeru jak kyselina 😀 některý mámy zhubnou v tom prvním trimestru, já to vidím, že budu do léta naopak jak koule 😀

verusky
14. dub 2014

Pouzivam ElastiQ a mala rada - mazte holky i boky, ja to u druhé zanedbala a ke konci kazdym dnem se ty boky horsily (prenasela jsem). Odkdy mazete dvakrát denne? Ja uz mam brisko a 7kg nahore (dost 😔 ), tak asi ctrnact dni mazu jednou denne a uz nevim, kdy zacit dvakrát. Za mesic?

solvejg
14. dub 2014

Vitamíny jsem brala pro dobrý pocit plus mínus celé těhotenství a děti nebyly nějak extra velké, takže považuji tvrzení, že po vitamínech se rodí větší děti za fámu. Měla jsem Calibrum, Elasti-Q, Centrum a rozdíl jsem nepozorovala.
Co se týče zubů, bavila jsem se na to téma nedávno se zubařkou a ta mě ujistila, že těhotenství nebo kojení samo o sobě na větší kazivost zubů vliv nemá. Je to spíš naší péči o zuby, která v tomto období nemusí být stoprocentní. Já sama si pamatuji, že mi někdy bylo blbě ze zubní pasty, čištění zubů mi nedělalo dobře, tak jsem to mnohdy odflinkla. Během kojení a péče o malinké miminko pak také mnohdy není čas se důkladně o zuby postarat.....takže je to spíš v tomto.
Strií jsem se bála jako čert kříže. Máma má totiž dorasované celé břicho. Mazala jsem Elasti-Q a dělala si takové ty masáže kůže na břichu a po dvou těhotenstvích nemám jedinou strii. 🙂

wildy
14. dub 2014

@bielamacka
Ahoj,
1) Vitamíny jsem si na začátku těhotenství na doporučení svého Dr. koupila (Pregnium), ale pak jsem si jich vzala jen pár a celé balení mi leží doma. Myslím, že dítě si vezme z tebe vše, co potřebuje.
A pokud jíš vyváženě, tak žádné umělé sajrajty do sebe cpát nemusíš. Já se i bála toho, že se říká, že po vitamínech jsou velké děti (nevím, zda je to pravda nebo ne, ale na každém šprochu pravdy trochu, tak to raději neberu). Snažím se jíst hodně ovoce a zeleniny a mléčné výrobky (mléko, sýry, jogurty) a to denně. Moc nemusím maso, do toho se spíš nutím, ale ujíždím na sladkém. Jsem 18+1 a váha zatím +1kg.. 🙂) Ale teď to asi pojede nahoru.. .🙂)
Vždycky si říkám, že naše mamky taky jedli normálně a nestresovali se tím, co se "smí a nesmí". A narodily jsme se zdravé. Na netu se dočteš spoustu věcí, a pak aby ses bála si cokoliv dát.
Já jsem zvyklá si kupovat kvalitní výrobky a zkoumám etikety a obsah potravin a snažím se jíst pestře a hlavně ovoce a zeleninu.

2) Řekla bych, že se zuby kazí tím, že si dítě bere z tebe vápník, tudíž asi pomůže zvýšit jeho příjem - mléčné výrobky atd. Já ve svých 30 nemám jediný kaz a nikdy jsem neměla problém, tak uvidím po porodu.. 🙂)

3) Co se týče strií, tak jsem asi stejný estét jako ty.. 🙂) Strašně moc je nechci! 🙂) Mám jich pár na bocích, když jsem v pubertě rychle vyrostla, ale ty už jsou světlé.
Co jsem vyzkoušela teď byl Elastic Q (ta první verze), Bonella a teď mám a je asi pro mě nejlepší Bepanthen na strie (nějaká novinka - asi 380,-Kč). Je příjemný a kůže po něm je jemná. Mažu ráno a večer.
Ale další zlepšovák, co mi poradila kamarádka je ten, že se každý den ve sprše pořádně promasíruju obyč kartáčkem na ruce. Hezky se ti prokrví pokožka. A mě je to i příjemné. A potom se namažu 🙂)
A pozor, není to o tom mazat jen břicho, nezapomínej na prsa, boky, záda v oblasti kříže a i stehna.. 🙂) Vlastně se mažu od prsou až skoro ke kolenům... 🙂))) Tam se ta kůže bude napínat taky.. 🙂)

bielamacka
autor
14. dub 2014

@verusky tvl já mažu už teď 😀 mám suchou kůži a nechci nic podcenit 😀

@wildy no já mám ve 31 letech 3 kazy, což taky není tak strašná bilance, si myslím 🙂 a mléčný výrobky jím hodně, já být alergická na laktózu, tak skáču z okna, snídaně bez jogurtu nebo cottage sýru, to nejde 😀

pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru