Nejsem z těhotenství šťastná

janashka
26. dub 2011

testy mě stále potvrzují, že jsem těhotná, ale vubec nejsem z toho vesela. Spís na me dolehaji chmury.....zle snasim odbery krve a jina vysetreni a dal se neodvaziji aji pomyslet. Jinak vek na to mam...30cet. Hjo, mela bych byt stastna a prd.
ani nechci pomyslet, ze jsem tehotna, nedovedu si predstavit navic jak to casem oznamuji..rodine, v praci....
mozna doma to potesi,ale me spis se chce bečet ☹

luciepecenkova
10. čer 2017

Děkuju všem ani bych nevěřila že se najde tolik podpory na internetu... Díky moc ... Máte určitě ve všem pravdu musím se vzpamatovat... Promluvit si s přítelem a říct někomu jak se opravdu cítím... Díky moc za všechny ty zprávy!!!

pavca1982
10. čer 2017

@luciepecenkova když budeš něco chtít poradit stačí napsat myslím ,že se tu vždycky někdo najde.Sama mám tři děti prvního syna jsem měla ve 23letech...moc jsem mimčo chtěla...pak se bála...pak mě mrzelo taky že nic a nikam nemůžu...teď jsem šťastná,že je mám😉

azanka
10. čer 2017

Ja jsem si to nejakyho důvodu myslela, ze tím, ze se narodí miminko mi skončí život. Byla jsem zvykla dost cestovat, popíjet, chodit spat k ránu. Měla jsem vidinu uplakanyho tvora, kterýmu nebudu rozumět. A kromě par prvních týdnů kdy jsme se szivali, se vlastne nic velkyho nezměnilo. Cestujeme, chodime na akce, trochu pracuju. Jasně, že na vodu bych si s nemluvnetem nevyrazila a chce to plánování a ochotny okolí. Ale jde všechno. A život je s tím drobkem mnohem barevnější. Je to klišé, ale fakt ma člověk pocit, ze ví, proč tu na tom světě je ;). Hlavu vzhůru, příští festakova a zahradkova sezona je tvoje!

pucka123
10. čer 2017

@luciepecenkova Nejsi sama kdo takhle o všem uvažuje..... letos mi bude 24 a i když je miminko planovane a moc chtěné občas mám taky takove myšlenky........ jestli jsme udělali dobre

pucka123
10. čer 2017

@luciepecenkova moje kamarádky planuji plno zajímavých a skvělých akci na léto a ja nemůžu vlastne nic...... nemam ani jednu kamaradku ktera by byla taky těhotná ze bych mela nějakou parťačku k sobě občas dát kafe, ugrilovat něco, zajit nakoupit nějaké věci pro miminko a podobně. Chlapovi o tom říkám že mi vadí kamkoli chodit když vim že se všichni opijou a ja tam budu sedět jak trupeta a nic z toho. Na druhou stranu chci at chodi a odreaguje se i sam ale pak mi přijde vsechno lito obcas i brecim ale nechci aby to vedel. Prostě je to takove divne obdobi kdy jeden den si rikam jestli jsem neměla ještě počkat a na druhou stranu vim že se všechno změní a že jsem moc šťastná že za chvili tady bude s náma vytoužený prďola kterého budeme milovat.... 🙂

luciepecenkova
12. čer 2017

@pucka123 děkuju za podporu... Asi jsou to hormony... Nepoznávám se.... Je to pořád nahoru a dolů...

pucka123
12. čer 2017

@luciepecenkova rozhodně to budou hormony...... každopádně nejsi sama kdo ma takove stavy...... myslim že je nas dost jen se o tom tolik nemluvi ...... takze si z toho nic nedělej taky se snazim byt nad veci i kdyz to nekdy nejde noooo

luciepecenkova
13. čer 2017

@pucka123 zní to blbě ale strašně ráda slyším že v tom nejsem sama... Měla jsem výčitky že jsem sobeček. Podobně...☹

pucka123
13. čer 2017

@luciepecenkova nic na tom neni 🙂 prostě ses jen uklidnila že to tak ma vic lidi neni to nic sobeckeho ....... me treba dneska rozhodilo a opet nastvalo že jsem byla na testy na tehotenskou cukrovku a vysel mi ten prvni odber co je na lacno trosku vyssi 5,6 a mela jsem se vejit do 5,1 ...... poslali me domu s tim ze pristi tyden druhy odber znova...... tak nejak jsem tam sla s tim ze to bude jen formalita a asi to vypada ze tu cukrovku budu mit fakt nevim...... jsem z toho totalne zdrbnuta opet me napadaji otazky typu : " proc zrovna ja?" Pritom tu cukrovku ma kazda druha ale i tak jsem z toho mela depku že to moje tehotenstvi nemůže byt prostě v klidu...... ze zacatku jsem proklinala protože jsem zvracela ale jako i celodenni nevolnosti coz byl fakt mazec...... pak kdyz to ustalo resili jsme jiste problemy doma takze furt jen nervy atd..... a kdyz je zase klid a vse se vyresilo prijde cukrovka no bezva opravdu...... a ted mam takovou naladu ze kdybych nebyla tehotna otevru si flasku vina a asi to vypiju na ex 😀 😀 a pak si tak rikas jak je mozne ze druhe maji tehotenstvi jako nejkrasnejsi obdobi v zivote a mi se tak sere ☹

lotosek
13. čer 2017

Hlásím se do skupiny sobečků - zrovna jsem si teď o víkendu stýskala, že si ani vínko nemůžu dát. Je to ale pro mne ještě čerstvé, nestihla jsem to moc vstřebat, zatím to kromě manžela nikdo neví, ani se mi to nechce říkat... To si pak nadávám, že jsem nevděčná, jiní se snaží několik let, a nám to vyšlo hned napoprvé, bydlet taky máme kde, tak co pořád řeším.

pucka123
13. čer 2017

@lotosek vitej 😀 😀 taky jsem si to rikala nam se povedlo taky celkem rychle po vysazení antikoncepce a sup bylo to tady...... a to jsem se ujišťovala že pri mém stesti to přijde az za rok mozna pozdeji a ejhle par mesicu a bylo to tady...... ze zacatku jsem byla nadsena jeste jsem si rikala ze mi nic neni jestli jsem vubec tehotna no a par tydnu na to jsem zacla zvracet, celodenni nevolnosti, za cely den jsem byla schopna snist jen banan a to s mega velkym usilim........ nakonec p jsem si to i vycitala : na co jsem se to vubec dala? jestli jsem normalni ?proc nepockat? Vzdyt moji vrstevnici flamujou odjizdi do ciziny maji plno zazitku atd atd a ja??? Budu menit plenky a nejvetsi zazitek bude kdyz prcek udela bobek ..... 😀 😀 az kdyz zacal maly o sobě davat vedet tak ze kope a kope celkem brutalne 😀 uz me to pomalu prechazi a moc moc se tesim... ..... a zase mi prichazi na mysl jestli to zvladnu ? Jestli budu dobra mamka ? Co kdyz budu mit nejrozezranejsi dite na svete ? A plnooooo dalsich otazek 😀 jsem proste pako 😀 a doufam že me to prejde 😀

lotosek
13. čer 2017

Já se teda přiznám, že čistě sobecky se nejvíc těším na to, že nebudu muset chodit do práce, páč už mne to tam po těch letech neba, teda práce je OK, ale někteří kolegové jsou na tečku mezi oči. Holt úděl těch schopných - spadne na ně i práce těch druhých, co tak pečliví nejsou. I když manžel se nabízel, že na rodičovskou půjde on, což jsem hned zamítla.

pucka123
13. čer 2017

@lotosek tak ja odchodila mesic v praci ale pak uz jsem to proste nedávala říkám nebyla jsem schopna ničeho natož pracovat.......takze jsem na nemocenske jsem sice omezena vychazkama ale vubec mi to nevadi mam vychazky na odpoledne a dopoledne spim, uklizim a delam si svoje takže popravde jsem odpocata a jsem rada ze nemusim do prace za chvili stejne nastupuju na materskou takze to nema ani cenu na ten mesic a pul neco menit....... zaroven jsem mela tak velke výplaty ze mam krasnou i nemocenskou ....... chlap taky tvrdil ze pujde na materskou on ale okamzite jsem to zavrhla nikdy bych si to nenechala ujit 🙂

kusanagi87
13. čer 2017

@janashka ja odběry krve take nesnasim, z jehel mam fobii, nemuzu se na to ani divat! To bych se pozvracela a omdlela v jednom! Ale zvladla jsem to a jak se to stalo rutinou, tak uz mi to ani neprislo. Vlastne muzu rict, ze ted uz mi to takova hruza neprijde 🙂
Proc by s tebou jednali jako cukrovkarem? Vypijes vodu s totalne sladkou smesi (dej si nejaky citrus! Já měla visen a to bylo tak preslazene, az jsem to skoro nedopila!) a uvidí se, co ti vyjde. V tehu se tehotenska cukrovja musi hlidat. Testy jsou pro DOBROU vec! 😉 Jinak proc odber plodovky?? To je VOLITELNY popr. doporuceny az pri vysokem riziku vyvojovych vad. Kamaradka ma také 30 a ted ceka mimi a riziko ma nizke, takze ma jen klasicky UZ screeningy.
Ja jsem se ze zacatku také cítila divne, věděla jsem, ze manzel bude happy a byl 😃, ale co v praci? Jak to rict blbci sefovi, kt mi navalil tolik prace, ze jsem ani nevedela, zda bych to stihla predat! A jak rodicum?? Kor mamce, s kt nemame dobre vztahy, manzel ji vadí, na dite ji prislo brzo a bylo mi jasne, ze male bude vnimat jako "vetrelce".....Pak jsem si ale rekla, ze na to nejsem sama. Jsme na to s mimi spolu a spolu to zvladneme a ze se postaram, aby se melo co nejlepe! A jak sebou zacne vrtet, tak to je hned jine 😃 Navic bude mozna jedinym clovekem, kteremu behem tehu sveris úplně vse. Takovy vnitrni pritel.

kusanagi87
13. čer 2017

@janashka Ohlas to urcite az dostanes knizku a budes po 12 tt, kdy už v jsou prekonana prvni rizika potratu. Drive to nema smysl.

lotosek
14. čer 2017

@pucka123 Já si zase slibuju od mateřské, že se nám zvýší životní úroveň, protože zatím vše táhnu já a manžel je "v domácnosti", kdežto potom dostanu mateřskou a manžel půjde do práce, tak nakonec snad budeme mít víc peněz než dosud. Ale k tomu samozřejmě budou i větší výdaje, ale já tak nějak doufám, že jako muži se mu podaří sehnat lépe placené místo, než mám teď já.

andrearaky
2. lis 2017

@acimedaca jsem ráda, že to takhle necítím sama. Konečně si nepřipadám, že jsem fakt divná! Díky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru