Nemáme dveře a čekáme miminko

maki600
8. lis 2017

AHOJ není tu náká dušička co měla miminko a v bytě nebyly dveře ?
mam 2,5 letaka tak by me zajimalo jak to vsemu vadi atd,,,jestli to miminko si zvykne

beruda
8. lis 2017

Mám zkušenost pouze od bratra a kamarádky. Druhé děti většinou bývají na větší "hukot" zvyklé. Kamarádky dvouměsíční dcerka v klidu spinká, zatímco si dva metry od ní hrají dvě tříleťačky... ale každé dítko je jiné, snad to bude v klidu i u vás.

scruffy
8. lis 2017

Známi to tak mají a bez problému, mimino spí v ložnici, obývák a dětský pokoj jsou přes předsíň a kuchyň, navíc myslím, že miminka, co mají starší sourozence si prostě na to, že je kravál tak nějak zvyknou, už se nechodí po bytě po špičkách jako u prvního.

maki600
autor
8. lis 2017

@beruda
jé tak skvělé moc děkuju uklidnila jste me ,, 🙂

lucie_91
8. lis 2017

My jsme žili 4 v 1+1, je to o režimu a navyknutí. Mimčo je odolnější než si myslíme.

bervidova
8. lis 2017

my sice dveře máme a v noci spí malá v postýlce se mnou v ložnici,ale přes den je od narození (starší syn tak byl taky) v postýlce v obýváku (spojený s kuchyní) a nepraktikovala jsem,že by měla být v naprostém tichu jinak by se třeba vzbudila. Televize byla potichu (ale já ji tak mám běžně), ruch z vaření a normálně spala.

dzogobela
8. lis 2017

Kdyz se mala narodila, spali jsme v obyvaku propojenem s kuchyni, dvere nebyly nikde, ani na wc, pokoj a loznice se dodelavali az s malou. Kuchyn manzel finisoval, kdyz js.byla v porodnici 😀 Nemeli jsme k tomu teda to dalso dite, ale dalo se to celkem v poho. Ony ty miminka, kdyz spej, tak spej a moc je nevzbudi... 🙂

bacika
8. lis 2017

@maki600 Jo miminko si zvykne, Natálka si normálně hrála kousek od Patrička a v pohodě. Hrála si jak je zvyklá, jen ječet nebo tak jsem ji nenechala, ale jinak úplně normálně a teď raubíří spolu 🙂

lenka3p
8. lis 2017

Půjdu proti proudu, ale naše se budí navzájem dodnes. I přes dveře 😀 Jsou to citlivky. A nesnažila jsem se je držet stranou (máme tři).

ajja87
8. lis 2017

My sice měli jen jedno,ale také jsne neměli dveře když se narodilo,v den příchodu z porodnice (pustili nas dřív)se u nás dokonce vrtalo, během měsíce nám dělali schody,pal dveře.. prostě dodělávky v novém domě,mimco to zvladlo v pohodě, následky v roce zatím nevidím😁ne bez legrace, nechtěli jsme jí učit na ticho, protože to bych doma taky pak nic neudělala.

caseopea
9. lis 2017

@maki600 Já myslím že se to dá v pohodě i bez dveří. My dveře doma máme, ale stejně je prakticky nezavírám 🙂 jen občas, když chci při vaření něco mixovat, ale jinak ne 🙂 malý má pokojík vedle kuchyně. Pro mě je to i výhoda je nemít, jen se nahnu kouknu co dělá nebo jestli ještě spí nebo ne a zase pokračuji a malý mě slyší že jsem tam a je spokojený 🙂

blahova_andrea
9. lis 2017

my sice někde dveře měli, ale nikdy jsme je nezavírali. miminko si zvykne a myslím, že i pro staršího je lepší, že se necítí tolik odstrčený a že se učí být ohleduplný, že když potřebuje mimi klid, že má i on klidovější a tišší činnost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru