Nemocenská na týden dopředu. Může to Dr. napsat?

werminka
13. lis 2007

Ahoj holky, mám asi zvláštní dotaz, ale zajímá mě tohle: 22.listopadu jdu na běžnou těhu kontrolu ke svému gyne. Už minule jsme se bavili, že už brzy nastoupím na nemocenskou (bolesti v zádech, únava atd.).........já chci zůtat doma od prosince. A teď nevím, zda mi doktor napíše nemocenskou takhle dopředu (o ten týden)....... já totiž slíbila zaměstnavateli, že do konce listopadu budu v práci. Nemáte s tím některá zkušenost??? Může doktor napsat nemocenskou od jiného data než je den kontroly?

med
13. lis 2007

Ahoj werminko, to ti asi nenapíše. Doktor ti může vystavit neschopenku 3 dny zpětně, ale dopředu asi ne. Teoreticky: nemůže vědět, jestli tě zítra nesrazí auto... Když jsem byla těhotná, sestřička mi nechtěla napsat ani dopředu lístek na peníze, pouze poslední den v měsíci. Vždycky mi říkala, že nemůže vědět, jestli náhodou neporodím dřív... Což má pravdu, měla by kvůli tomu malér.
Ale domluv se se svým doktorem, třeba bude benevolentní a vezme si to na triko. Ale já osobně si myslím, že tě tam požene ten den, kdy budeš chtít nastoupit na neschopenku.
Hodně štěstí tobě i miminku.

vikvik
13. lis 2007

werminko a co brani tomu, abys za tim doktorem zabehla az za ten dalsi tyden?
med mi dycky sestricka ten papir na penize da ale s tim, ze ho mam dat az posledniho nebo prvniho v mesici...

frufrunka
13. lis 2007

werminko, taky si myslím, že to nejde, taky jsem to jednou už řešila, že jsem potřebovala neschopenku předem, protože pak jsem obíhala nějaká vyšetření a už jsem se k dr. nedostala. Protože oni se ty neschopenky nějak číslujou a hned to jde na sociálku kvůli nemocenské a pak by se to prý mohlo poznat (ale přesně tomu nerozumím), prostě mi dr. řekla, že by jí to dělalo bordel v systému a že dopředu to přesně nejde. Přesně jak říká med - zpětně to není problém, ale dopředu jo... To je jako kdybys teď řekla, že si za týden zlomíš nohu, tak je to taky divné... Bohužel je to už asi tak...

werminka
autor
18. lis 2007

tak moc děkuji za názory holky 😅 Pokud to nelze napsat dopředu, tak tam pojedu o týden později, no..... nic se neděje - jen jsem si chtěla ušetřit cestu 🙂 mějte se krásně a díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru