Nemocenská po první rodičovské před nástupem na 2. MD

martisek11
12. čer 2016

Ahojte holky, měly ste to taky některá tak, nastoupily ste hned po první skončení rodičovské na nemocenskou? mě to vychází v září konec rodičáku, v lednu se má narodit druhé mimčo, takže abych nemusela nastoupit na 2 měsíce do práce, kterou mám daleko, napsal vám gynekolog nemocenskou?po těch 2 měs. nemocenské, hned mteřská 😉

xpila
12. čer 2016

Tak ono jde o to, jestli ti skutečně končí rodičovská dovolená. Pokud by ti končilo jen pobírání RP, tak na nemocenskou nárok nemáš.

lucyyyyy22
12. čer 2016

@martisek11 Ahojky, resim uplne to same co ty 🙂 v zari mi konci rodicovska dovolena a termin porodu bych mela mit koncem ledna. Takze na 2 mesice do prace. Ale to my prijde blbost tam jit. Chci se domluvit na gynde, aby mi napsala neschopenku. Mam problem s jizvou na deloze po cs, tak mozna budu i na rizikovym. Na nemocenskou narok mame.

martisek11
autor
12. čer 2016

@xpila dceři bude v září 2,5roku, mám nahlášenou rodič. dovolenou do konce prosince 2016, a přemýšlím, že rod. příspěvek si navýším abych ho měla do koce září,pak 2 měsíce pobírat nemocenskou a pak mateřská. Proč to takle nejde? když bych do práce oznámila, že končím rodič. dovolenou v září, a začíná mi nemocenská??, to takhle nejde???
vždyt rodič. dovolenou pošlu oznámení do práce, je přece moje věc, kdy si ji ukončím ne, ikdyž předčasněji..

thalia
12. čer 2016

@martisek11 pokud si na rd do konce prosince, tak naco nemocenskou? Jen odevzdáš papír od gyndr, kdy nastupuješ na md. Jestli jde o peníze, tak si to třeba rozpočítej do nástupu na md. Vrátit se z rd dřív jen tak nemůžeš, zaměstnavatel s tím musí souhlasit. A v tvém případě chceš, aby ti ještě platil nemocenskou. To ti určitě neschválí.

karlajasmine
12. čer 2016

@martisek11 tak to ti zaměstnavatel rozhodně neschválí..

xpila
12. čer 2016

@martisek11 Není to tvoje věc. Dřívější návrat do práce, tj. zkrácení rodičovské dovolené, musí schválit zaměstnavatel. Takže je to čistě na něm. A on ti to na 99 % neschválí, protože by ho to stálo peníze.
Tvoje věc je pobírání RP, to zaměstnavatele nezajímá, ale ne RD, to se týká především jeho.

martisek11
autor
12. čer 2016

jj, mě šlo o to, že dcera nastupuje v listopadu do školky, takže bych nemohla být na rodičáku do prosince, nebo s epletu? jak to udělat v tomhle případě?

xpila
12. čer 2016

@martisek11 Mohla, proč bys nemohla.

kami1984
12. čer 2016

Já přešla z rodičáku na nemocenskou a následně na novou mateřskou. Rodičák mi skončil 23.6., od 24.6. jsme byla na nemocenské a ta mi končila někdy k 28.7. nebo tak a šla na mateřskou. termín byl 9.9. Bylo vše bez problémů, začátkem května jsme nahlásila, že budu mít druhou mateřskou a vše ok. Ale nebýt na RD, měla bych stejně rizikové těh.

martisek11
autor
13. čer 2016

@kami1984 a ty sis tu rodič. dovolenou zkrátila u zaměstnavatele, nebo už ti měla končit oficiálně..

kami1984
13. čer 2016

@martisek11 měla mi končit, měla jsem ji do 3let věku syna

misule54
12. črc 2016

Holkyyy,ted to resim, malymu budou tri 29.8. A jsem tehotna..smlouvu mam na neurcito a rod prispevek mam do 4 let veku...do prace bych mela nastoupit 30.8.,ze?ale muzu dat toho 30.neschopenku a zaroven pobirat rodicovsky prispevek??ted mi nekdo rikal ze si neni uplne jisty...a kdyby nahodou,muzu dostat na RD vypoved?a kdyz uz jsem tehotna,tak to stejne nemuzu,ne? Dekujiii 🙂)