Nemocenská v těhotenství, musíte být celou dobu doma?

lamontana
31. led 2013

Ahoj holky, zajímalo by mě, zatím čistě teoreticky.. pokud odejdete v těhotenství na nemocenskou s nepříliš zdravotně závažných důvodů (únava, bolesti hlavy, bolest beder), zda musíte být opravdu fyzicky celou dobu doma.

Mám cca 6 týdnů dní před odchodem na řádnou PPM nicméně v práci to stojí za prd a docela mě to tu psychicky vyčerpává..
Na druhou stranu mám dost popracovních aktivit a nerada bych byla zavřená doma..

Zajímalo by mě, zda to takto někdo řešil a jaká byla pro a proti..

shariii
31. led 2013

Ahoj, nemocenská je nemocenská, musíš dodržovat režim a ven chodit jen v době vycházek, jinak riskuješ problémy, pokud by ti přišla kontrola a nenašla tě doma. Je hodně diskuzí ohledně neomezených vycházek v těhotenství, ne každý lékař je ochoten je napsat.

lasirena
31. led 2013

@lamontana vychazky jsou 6 hodin muzou byt rozdelene do dvou casti dne nebo vkuse, max vsak so 19h ja jsem sla na nemocenskou asi v stejne dobe a za stejnych okolnosti, vyhodou je ze si vse pripravis, odpocines nevyhodou ze musis dodrzovat vychazky pokud nechces riskovat kontrolu, me vadi ze si musim varit pro sebe (v praci jsem si hezky vybrala ze 6 jidel), ja jsem treba porad sama doma, manzel chodi z prace az vecer, takze po nejaky dobe mi zacal schazet kontakt s lidmi...

lrg
31. led 2013

@lamontana Já jsem šla na PN dva měsce před MD a řeknu ti, že docela stačilo - a to ještě je zima, takže mě to ven moc netáhlo, ale stejně, po 19h musíš být doma a když jsem se párkrát někde zdržela, tak jsem měla celkem bobky, prý letos fakt chodí, mám to ověřené od jiných. Být tebou bych to zkusila vydržet co nejdéle, už na sobě pozoruju, jak jsem mrzutá a unuděná, chodit už můžu kam chci a kdy chci, ale už mi to nedělá dobře, takže jediná světlá chvíle je, když manžel přijede z práce a když nejdebože jde někam ven s přáteli, tak dělám scénu jak arcikráva 😀

stoupicka9
31. led 2013

@lamontana Ahoj tak to já byla skoro celé těhu doma cca od 10tt a vůbec mi to nevadilo a to jsem neměla 6hod vycházky ale jen čtyři od15-19hod. to jsem se šla projít manželovi naproti k práci, nebo s kámoškama na kávičku prostě co mě zrovna napadlo. Taky jsem se trošku občas zapoměla a přišla později ale kontrolu jsem nikdy za celé těhu neměla (ani jednou).Dokonce mi mudr. tenkrát povolil jet na víkend ke tchýni na moravu, prej na dva dny to může napsat že o tom ví ale na dýl to už musíš žádat na OOSZ Dopoledne jsem si v klidu uvařila uklidila a nebo i kamarádky přišli za mnou.Jestli jsi fakt dost vyčerpaná a v práci to stojí za prd tak si klidně jdi domů odpočinout. Dva měsíce vůbec není dlouhá doba aspoň si všechno přichystáš. A 6hod odpoledních vycházek taky stačí, a při tom se dá zvládnout různé aktivity jak píšeš. Záleží jak se cítíš a jak moc tě všechno vyčerpává.Jo a taky si myslím že po 19hod kontroly už stejně nechodí.Kamarádka marodila od 4měsice a měla kontrolu jen 2x a vždycky jen dopoledne večer nikdy a to chodila každou chvíli později než měla vycházky. Tak hodně štěstí 😉 🙂

sendoska
31. led 2013

@lamontana 2 měsíce máš úplně v pohodě 🙂 já jsme doma od 7tt a ze začátku jsme s toho dost šílela.. ted jsme si zvykla... Vycházky jsou maximálně 6 hodin ( neomezené jsou zrušené ☹ ty těhulka dostat nemůže) Můžeš si je vzít od 7 rána do 19hodin večera ... bud 6 hodin v Kuse nebo to na 2 krát rozkouskovat 🙂

kopretina3
31. led 2013

Sendoska - Po třech měsících na nemocenské je možné zažádat si na OSSZ o neomezené vycházky - říká se tomu možnost volit si vycházky podle svého uvážení. Většinou to těhotným nepovolí, ale vím o několika případech, kdy to povolili - za podání žádosti nic nedáte.

band
31. led 2013

záleží na tom, jak ti to gynekolog napíše. já měla vycházky neomezené a mohla sem kdykoli kamkoli a to sem byla doma už od 8 tt až do mateřské

luciksima
31. led 2013

neomezené vycházky jsou od roku 2012 zrušené....nejvíc jen 6h.denně jak tu píšou holky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru