Nemocenská v těhu - napsal vám ji lékař i bez obtíží?

palma111
29. čer 2013

Jsem na rodičáku, který mi v srpnu končí. Jsem ale znovu těhu a v té době budu na začátku 5. měsíce. Jde o to, že se mi nevyplatí do práce nastoupit. Nabídli mi pozici s o hodně nižším platem + bych do práce dojížděla 35 km tam a zpátky každý den. Chtěla s bych jít proto nás nemocenskou, ale nevím, jestli mi ji lékař napíše, jsem totiž jinak naprosto v poho. Co myslíte?

lv
30. čer 2013

je to doktor od doktora, s někým se dá vyloženě domluvit, jiný řekne, že těhotenství není nemoc a neschopenku nenapíše..já byla pro velké otoky doma obě těhotenství tak od 3-4m.

zamilovanadonej
30. čer 2013

@palma111 Třeba můj gynekolog jí nabízí všem, bez ohledu na to, zda jim něco je nebo ne. Záelží na tvém, jak se k tomu postaví....

palma111
autor
30. čer 2013

@zamilovanadonej tak to jsem zvědavá. Chtěla bych mu to říct na rovinu, nedělat kolem toho habaďůru a vymýšlet si pohádky, jak je mi hrozně blbě. Ale jestli mi řekne ne, tak budu docela nahraná... No uvidíme 🙂

helcenka
30. čer 2013

@palma111 - každé těhu jsem byla v péči u jiného doktora. U prvního mi hned po zjištění těhu mi nabídl neschopenku, já ji odmítla, tak pak řekl, že až budu chtít, že mi ji kdykoli napíše. Já bych ji sice snadno ke své práci mít mohla, ale raději jsem se v práci domluvila a upravily se mi pracovní podmínky, za stejný plat, dokonce jsem dostala nějakou korunu navíc, takže jsem nabídku lékaře nevyužila.
U druhého jsem byla na rodičáku, a na posledních 8 týdnů před nástupem na mateřskou jsem byla na neschopence. Z důvodu toho, že jsem se v práci normálka se šéfovou domluvila, že na těch 8 týdnů opravdu nemá cenu nastupovat, když tam je za mě pracovnice, která teda bude i nadále pokračovat a oni by ji museli na těch 8 týdnů propustit, já bych nastoupila a oni by ji zase pak přijmuli... Lékaři jsem to normálka řekla, a on mi neschopenku bez problémů napsal. A napsal by mi ji asi i tak, protože se mě asi dvakrát před tím ptal, jestli nechci napsat neschopenku a pak vždycky říkal, že jsem vlastně na rodičáku, tak je to zbytečné...
Ale znám případ kamarádky, která také chtěla neschopenku a lékař jí odmítl neschopenku napsat, že je v pořádku a mimi taky, tak ji nepotřebuje, že těhu není nemoc.
Takže ti asi nezbyde nic jiného, než to prostě zkusit. Držím palce, ať to dopadne, jak si přeješ. A příjemné těhulkování.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru