Neobvyklá jména pro miminka. Co se líbí vám?

dolly82
8. led 2022

Z dlouhé chvíle přemýšlím o jménech, vlastně od doby prvniho syna mám v diáři takový seznam, co kde zaslechnu 😊 syn je Alexandr....a jaká jména se libí Vám? U mě chlapec : Eliáš, Damien....u holčiček se mi líbí jména dvě : Melani Emilie, Stella Emily...nebo tu kombinaci nějak "vylepšit" 🤷‍♀️ co se líbí Vám? 😊

hankaviki
9. led 2022

dejte jméno Pavel a budete v současné době originální až na půdu

marselina
9. led 2022

@dolly82 jsem 37tt a budeme mít Eliaska💗

gracinka7
9. led 2022

@zelenaesmolda no nesměj se, tady na koníku je Liam Květina 🙈 Jméno se mi líbí, ale k našemu příjmení by taky nešlo.

malinkata
9. led 2022

Mě se líbí Zoe, Deborah a kluk Mikuláš

lenkalubina
9. led 2022

@zelenaesmolda Vlkoslav je v kalendáři 😉 nově

lenkalubina
9. led 2022

Já mám doma Matouše. Brácha má 6 děti a jsou Šimon, Lukáš, Eduard, Julie, Marie a Ludmila. Známá má Juditu a Justýnu😉 to se mi libi😊

veruuu_kubesovic
9. led 2022

@dolly82
Máme Anabel a Eliáše ❤️ jinak se mi ještě líbí Damián, Hugo, Nataniel/Adina, Bibiana, Noemi... ale neprošli přes manžela...
Jinak jména co píšeš jsou velmi často dávané a moc netradiční mi teda nepřijdou, zkusila bych hledat dál...

berynka
9. led 2022

Libí se mi Jáchym, Jonáš, Edvard, Evelína, Beáta, Linda.

dolly82
autor
9. led 2022

@veruuu_kubesovic já jen použila nevhodný výraz, je mi jedno jak moc neobvykle to je, ani jedno z nich v našich končinách nepotkám 😂 mate krásná jména 😊 nevím jen, jak to u nás pro holku zkombinovat...

ankaa25
9. led 2022

@dolly82 claudie je krásne jmeno a pro kluka Kevin ..🙂

veruuu_kubesovic
9. led 2022

@dolly82
a syn má druhé jméno jaké? Pokud nemá, dala bych jen jedno jméno, jinak mě se hodně líbí Stella, když už 2 jména tak Stella Emily ❤️

hope09
9. led 2022

Pro dceru jsme vybrali jméno Nora.
@ahooooja Ráchel je moc pěkné, jak ji kromě Ráchel oslovujete?

krebsn
9. led 2022

@dolly82 My máme: David Hugo, Kristián, Mikuláš. Teď čekáme posledního potomka, opět chlapečka a bude to Oskar😊 Holčička by byla Rózina, Judita, Justýna, Alžběta, Berenika, no nevím, je toho hodně😂

petulkanono
9. led 2022

My máme Zaru, teď bych chtela u kluka Nathana - toho jsem chtela už u malé, kdyby byla kluk. A u holčiček se mi libi Elizabeth, Timea, Valerie🤗

ahooooja
9. led 2022

@hope09 nejčastěji Chelinko, Cheliáši, Rašulko známí ji casto říkají [Rejčl] ze srandy

jutta42
9. led 2022

@hankaviki Máme Evu a je to originalve své věkové kategorii jediná v celé čtvrti 😁

la_amanita
9. led 2022

Mně se líbí slovanská jména, takže vše co končí na -slav(a) a -mír(a) atd. To už jsou dneska většinou originály. A pak se mi moc líbí jména severská, ale s naším příjmením by zněla dost ujetě.

maminaodrachel
9. led 2022

@ahooooja taky máme doma Rachel 😊 a hledám druhé neobvykle 😀

maminaodrachel
9. led 2022

@dolly82 první dcera Ráchel teď čekáme druhé a neumíme se dohodnout manžel je Slovák takže máme dobré příjmení 😊
Když to bude holcicka tak bud Charlotte, Zoe,Letizia, Lara.
A když kluk tak Damián (4roky a nepustil me), Markus, Nicolas. Ještě musíme vybrat, které😅

susmevem
9. led 2022

@gracinka7 ... Tak až na Olívii, mají její všechny děti "zvláštní" jména 🙂...
Jinak já mám ráda česká jména, máme doma Jakuba a Matěje 🙂. Když jsem dřív přemýšlela nad holčičím jménem, tak se mi moc líbila Annabell, teď bych asi nejspíš dala Madlen...🙂

lentilkah
10. led 2022

Mame Innu 🥰 Me to teda tak neobvykle neprijde, ale dost lidi se podivovalo 😀🤷

mon_88017
10. led 2022

Kdybych dneska chtěla dát neobvyklý jméno, tak zabrousim někam k Jindřichovi, Oldřichovi nebo Svatoplukovi, těch -ášů už je nějak moc.

petronelka20
10. led 2022

@mamikry oslovujete jen prvnim jmenem? Mam take deti se dvema jmeny, asi tak do roku jsme se je snazili oslovovat obema jmeny, aby si na ne zvykly. Doma je z 90% oslovujeme druhym jmenem, dceru od skolky oslovuji prvnim a syna druhym. Rodina jak kdy, ale stejne kdyz na hristi misto Sebo zavolam Martine, tak pribehne 😂. To samy u dcery, kdyz ji ve skole misto Ivetko reknou Elo (Elisabeth...), tak reaguje. Pokud deti vi, ze maji dve jmena a cas od casu se pouzivaly, tak je jeste preucis 😂.

barussska1
10. led 2022

První syn je Josef. Hrozně jsem to jmeno nechtela, že ke ´starý´, ale ted si myslim, ze je fakt pekny. Prostě Pepíček a druhý syn je Alfred. To nemohla většina lidí vůbec zkousknout 😀 řekli jsme to až po porodu, ale nedala bych jiný. Říkáme mu vetsinou Fredíček, Fredie, Alfi…

barussska1
10. led 2022

A rozhodne ve skolce ani ve skole nebudou stejny jmena

alassea
10. led 2022

Mně se líbí Victoria, Laura, Thea, Maia, Zara, Arria a u kluka Matteo, Theo, Adam, Oliver, Max .....příjmení nebudeme mít české, takže schválně vybíráme ne klasicky česká jména, i když pro mě třeba Jakub a Terezka vedou 🙂

kecupka66
10. led 2022

Popravdě, u nás jste nejvíc originální, když dáte nějaké klasické jméno. Je to tu samý Sebastien a Timothy, Mathias apod. My si dali Jaroslav a jsme široko daleko jediní a všichni z toho jsou paf! 😄

jitulkabobulka
10. led 2022

My máme holčičku Emma Eve a jednoho z kluků Jonáše. Těch moc není. Eve jsou v ČR dvě. Kombinace Emma Eve jen ta naše. První dva máme tuctové,ale pro nás krásné Simon a Matyáš. Holčičku jsem chtěla ještě Beu a Theu. Kluk měl být Noah a v záloze byl Jeremiáš.

xxx3d
10. led 2022

Melanie-Emily

tohle je podle mě nejlepší varianta.
Ale teda, nezávidím ti to. 🙂 zadání nebylo zcela jasný, to, že máš jasně daný, že druhé jméno bude Emily, resp. Emilie a že Melanine se ti líbí jsem se dočetla až v průběhu, takže za mě, varianta jakou jsem napsala.

ellyem
10. led 2022

My máme Artura, kdyby byl holka, tak by byl Stella 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru