Neobvyklá jména pro miminka. Co se líbí vám?

dolly82
8. led 2022

Z dlouhé chvíle přemýšlím o jménech, vlastně od doby prvniho syna mám v diáři takový seznam, co kde zaslechnu 😊 syn je Alexandr....a jaká jména se libí Vám? U mě chlapec : Eliáš, Damien....u holčiček se mi líbí jména dvě : Melani Emilie, Stella Emily...nebo tu kombinaci nějak "vylepšit" 🤷‍♀️ co se líbí Vám? 😊

fififjonka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamino
10. led 2022

@dolly82 Chceš neobvyklé jméno? Které málokdo má? Máme Bohumíra a garantuji ti, že Bohumírů moc nenajdeš 🙂 Ročně jsou dva až tři 🙂

beruska132
10. led 2022

@dolly82 kdybych měla druhé dítě ( nebudu) tak holka by byla Anabel anebo Timea ( je pouze v slovenským kalendáři) a kluk Damien ( ten byl v planu i u prvniho ditete kdyby to byl kluk.

klaarka
10. led 2022

@dolly82 Já mám Alfreda. Když jsme byli před 3 lety u zápisu v ZŠ, říkala ředitelka, že bude na škole jediný. A nedávno mi říkala pediatricka, že už má v kartotece druhého toho jména.

kolarane
10. led 2022

@dolly82 Nathaniel 😍 ale prvni ditko máme holčičku Nathalii ,tak kluk s timto jménem mi neprojde 🤣

benetka
10. led 2022

@dolly82 pěkné je Yasmine

treasurka
10. led 2022

Neobvyklá jsména jsou v současnosti ta dříve klasická. Třeba Jana, Jiřina, Květa, Karel, Jiří, Luboš, takové děti neznám.

kamino
10. led 2022

@treasurka Jako fotografka mohu jen souhlasit - z těch co jsi jmenovala, fotím cca 200 rodin ročně a z těch jmen co jsi psala jsem za poslední dobu fotila jen Karla a Jiřího ( děti ) Moc se i líbí třeba Lenka - ta jsem také úplně mimo, dokonce i hodně oblíbená Kateřina je v pozadí.

filija
10. led 2022

@treasurka souhlasím mame Janu a je široko daleko jediná je ji 7 let pro holku se mi líbí Jitka Judita Anna pro kluka Petr Pavel františek Vojtěch

hansoc
Autor odpověď smazal
Zobraz
babetak
11. led 2022

@dolly82 Manžel se jmenuje Milan a pořád chtěl potenciálního syna pojmenovat po sobě. Naštěstí po dvou dcerách jsme zase čekali holčičku a mladší dceru napadlo, že by se mohla jmenovat Milanie ( dcery jsou Terezie, Viktorie, tak aby končila taky na ie 😉). V prvním okamžiku jsme se jen zasmali, ale já nakonec začala zjišťovat a toto jméno opravdu existuje v Bulharskem slovníku, takže jsme si zaplatili poplatek a dnes je Mili ( jak ji říkáme zkráceně) už 5let a později se ještě narodil Tomáš a Amelie Marie. Z kluků se mi strašně líbí Barnabáš ( Barny), ale to doma neprošlo 🙈😂

klaarka
13. led 2022

@filija Také mám Janičku, je jí 12 let a jsou 2 v ročníku ve škole.

tiburcia
13. led 2022

Máme Damian a Meda 🙂

gujduska
15. led 2022

My máme 5letou Nellinku, a jsmr spokojení my i ona, ale je jich hodně bych řekla, teď čekáme chlapečka a ten bude Antonín, zkrátka protože je to náš Toníček, hned jsme to jméno chtěli s mužem oba, už i u dcerky vlastně, takže jen s potvrzenim pohlaví jsme se zaradovali ❤️😍💖🥰 kdyby byla druhá holčička, přála jsem si Ninu, (Nella a Nina) manžel Klárku a dcera Terezku, takže ještě že bude klul jinak nevím kdo by si prosadil svou 🤣🤣🤣

hankaviki
15. led 2022

Měla jsem kolegyni Nellu. Musela vždy při představování (email,..) uvádět, že se píšou dvě písmena L ve jméně, takže nic moc. Ta zamýšlená výjimečnost jména byla zakryta tou praktickou stránkou vysvětlování a upozorňování.

iris92
15. led 2022

Me se hrozne libi Valerian, ale to mi neproslo ani napoprve ani napodruhe 😄 a pro holcicku mame ted vybranou Jasminku, to jsem zatim nikde v okoli nevidela 😉

elledh
17. led 2022

@dolly82 já měla jméno pro holku vybraný od mala- Nela a líbily se mi vždy jména s E a L, jako i Elena a Emily, ta se mi strašně moc líbí, ale když jsem pak přemýšlela, jak by ji oslovovali, stejně by to byla Ema, Emička, což se mi nelíbí. Další ve výběru byly třeba Nina, Gabriela, Dominika. U kluka máme Davida. Ve výběru jsem měla Daniela, Dominika a druhý, kdyby byl kluk, měl být Denis 😁 Z tvého výběru se mi více líbí Stella Emily. Ale přijde mi lepší "zvučnější", když v případě 2 jmen je jedno klasičtější a jedno méně časté. A nedávala bych jména, co třeba jedno končí na E a druhé na něj začíná nebo jména podobná. U té Melani a Emily mi třeba přijde hodně stejných písmen, i když začínají na jiné a mrkni se i na iniciály. To jen jako takový tipy, co třeba ještě zvážit, než se definitivně rozhodneš 😊

zanett
19. únor 2022

@malenka3 Tak to ja mam jmeno Damien spojeno s tim tlustym gayem ve filmu Mean Girls (nevim, jak to bylo prekladano do cestiny, videla jsem ten film jen v originale) 😀

zanett
19. únor 2022

@hankaviki Presne tak, s neobvyklymi jmeny je casto spousta vysvetlovani. Me rodne prijmeni je nemecke, takze tady v CR jsem VZDYCKY musela vysvetlovat, jak se to pise a potom jsem dlouha leta zila v zahranici (anglicky mluvicich zemich), kde jsem musela vysvetlovat nejenom me nemecke prijmeni, ale i ceske jmeno, protoze obe byly v tech mistech velmi exoticka. Uzila jsem si toho dost. Takze kdyz si predstavim, co ceka drzitele jmen napr. Nathaniel nebo Timea, tak jim to, chudakum, vubec nezavidim 😀 Vysvetlovat vsude (na poste, v bance, u lekare atd atd atd), jak se moje jmeno pise/vyslovuje a poslouchat nechapave reci tech, co to neumeji napsat/ vyslovit, to je opravdu za trest. A stejne to vetsina lidi pise/ vyslovuje spatne. Ale kdo chce kam...myslim, ze ty deti budou za ta sva neobvykla jmena jednou rodice proklinat....originalita za kazdou cenu versus prakticnost denniho zivota.

sinicka
19. únor 2022

@zanett
Mám taky neobvykle jmeno a prijmeni a kazdy den to nekde hlaskuju. Operatorum, urednikum, posta, noví kolegove, milion lidi, ktery sem potkala.. hruza.. ne ze by me to nejak traumatizovalo, ale jednu dobu sem se chtela prejmenovat na “ Jana Nováková” :D vidim to i ted u kluka ve skole “ to je jen Max a ten druhy je Maxim, Mathias, Matyáš, Ela, Ella….” dozivotni vysvetlovani..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru