Neomezené vycházky - indikace k nim. Máte zkušenost?

xsuzzi
5. únor 2012

Ahoj těhulky. Zajímá mě zkušenost všech těhulek, který se díky letošním reformám a vycházek na 6 hodin denně, zažádali o neomezenou vycházku, zda ji dostali a jakou měli indikaci od dr. k nim pro sociálku. Já dálkově studuji, trávim tam každé pondělí od rána do 16 hod. též mám hodně nemocné dítě, kterýmu by pobyt venku, u moře v létě, na horách prospěl. Na léto pro něj plánuji obojí. Zajímá mě zda v případě podaření otěhotnět do léta by byl jeden nebo druhý případ k umožnění neomezených vycházek nebo zda není a např. školu bych musela přerušit. Děkuji za zkušenosti. Zuzka

majinka1981
5. únor 2012

Podle mě to musí být ze zdravotního hlediska. To že studuješ je fakt zajímat nebude. Například můj tatínek má rakovinu a taky má vycházky na 6 hodin...Stejně by to prodloužili jen na tři měsíce a pak by se zase muselo žádat na další tři. Myslím, že k tomu musí být jen vážný zdravotní stav.

pampeliska1
5. únor 2012

@xsuzzi k neomezených vycházkám bohužel nemám co říct, po novém roce mi je dr. změnila z 8-20 na 13-19hod, ale už to vydržím, za měsíc jdu na mateřskou, spíš jsem ti chtěla napsat ohledně chození do školy a neschopenky. Moje dr. mi říkala, že po dobu PN bych do školy vůbec neměla chodit, že se to nějak vylučuje (řešila jsem to v prvním těh.)..Samozřejmě to tak hodně těhotných studujících dělá (nic jiného jim nezbývá), ale prý by s tím sociálka mohla mít problém.. 😖

eficenka
5. únor 2012

@majinka1981
@xsuzzi
já si také budu žádat revizní komisi o neomezené vycházky, budu na nemocenské z důvodu rizikové práce - ne rizikového těhotenství, tak by mi snad mohli dát neomezené, když nemám žádný problém, jen těžkou práci a budu si žádat klidně každé 3 měsíce znova..... Nejsem nemocná

bertica.h
5. únor 2012

myslím,že na konkretny dátum možeš požiadat napr.kvoli dovolenke a zmenu vychádzok,ale to,že študuješ,nikoho zaujímat nemusí.

pampeliska1
5. únor 2012

@eficenka jako první bys ale určitě měla požádat zaměstnavatele o převelení na jinou pracovní pozici, která není pro těhotné riziková..ale to určitě víš. A až když ti nevyhoví, tak potom žádat o neomezené vycházky...

eficenka
5. únor 2012

@pampeliska1 sice by mi rád vyhověl, ale bohužel pro mě žádná neriziková práce není (jsem fyzioterapeutka na dětské léčebně - občas kopnutí do břicha, a hlavně všude v areálu nemocné děti - rýma, hnisavé angíny, bronchitidy, občas neštovice.... ) Uvidíme, jak mi vyhoví, nebo budu psát dopisy výše a výše až je prostě dostanu!

pampeliska1
5. únor 2012

@eficenka jj, je mi to jasné..Já jsem zdrav. sestra 😉 Vím, že těhotné z řad zdravotníků jsou většinou "uklizeny" např. jako výpomoc do kanclu, popř. do ambulance..samozřejmě za stejný plat. Uviddíš, držím palce, ať se vše daří dle tvých představ 🙂

xsuzzi
autor
5. únor 2012

holky plně vás chápu, já jsem RHB pracovník na následce, takže též pro mě není náhradní práce a hned končim, proto bych ráda znala zkušenosti kdo má s těmi vycházkami 🙂
Tak pak napiš eficenko, jak si dopadla 🙂
maji. to je blbý, zrovna onkolický pacienti se uváději jako důvod pro neomezené vycházky. Je smutné, že v praxi je to jinak 😔
Jinak mě ve škole říkali, že těhu no problem, nebudu první ani poslední, tak by byla škoda docela,kdybych musela přerušit jen kvuli vycházkám 😨

veruska007
5. únor 2012

Ahoj, já jsem měla rizikové těhotenství po dvou potratech, chodila jsem 2x-3x týdně na kontroly, denně si píchala injekce, nástup do práce mi v rizikové poradně zakázali. Doma jsem měla velmi živého dvouletého chlapečka, dálkově studovala, v domě, kde jsme bydleli, se zateplovalo, byli jsme opakovaně bez vody, bez tepla, bez záchodu, strašný kravál a prach v bytě... a vycházky jsem měla pouze 4h denně, neprodloužili mi je ani na písemnou žádost dr. z hematologie 🙄 .

xsuzzi
autor
5. únor 2012

@veruska007 -tak to je drsný 😔 k tomu ani není snad co říct 😔 to je k pláči

verbalinka
5. únor 2012

@veruska007 ale v tvém případě se jednalo jen o nefér gynekologa. Protože minulý rok dávali neomezené normálně. Takže to s novým systémem nesouvisí. Ale obdivuju, žes to zvládla 😉

verbalinka
5. únor 2012

@eficenka to jsem zvědavá, jak tohle bude sociálka řešit, protože správně by měla neschopenku zatrhnout a donutit zaměstnavatele, aby pro tebe našel nerizikovou práci. Nemyslím to zle, jen by mě to fakt zajímalo 🙂

evabelk
7. únor 2012

Co vím, tak neomezené vycházky pro těhotné už možné nejsou. Nejspíš je zrušily od ledna 2011. Holky, co rodily v tom lednu 2011 je ještě měly celé těhu a ty co později, už ne, ty měly vycházky. Kámošky co rodily třeba v červnu 2011, už měly vycházky. A jedné přišla i kontrola...samozřejmě doma nebyla ☹ vezla synka do školky, ráno v 8hod. Ale co vím, tak zdravotní sestřičky je sice dostávaly bez problémů i dříve, ale ostatní moc ne. Já jsem taky zdravotník, a před třemi lety mi je dát neomezeně nechtěli-v rizikové poradně. Ale napsala mi je protekčně má gynekoložka....ještě, že je teď nepotřebuju, mám zatím rodičák. A PN si beru jen na 5dní, pak jdu na MD 🙂

xsuzzi
autor
7. únor 2012

@evabelk - evičko to se jako nějak ví, že sestřičky dostávají neomezené? Sem nikdy neslyšela 😀 to jako protože pracují ve zdravotnictví nebo proč? 🙂

evabelk
8. únor 2012

@xsuzzi tady u nás jo 🙂 na Olomoucku...neznám snad nikoho, kdo měl neomezené vycházky, krom sestřiček. Ono jde o to, že obecně práce ve zdravotnictví je často ve směnách-hlavně práce v noci, fyzicky náročná práce- tahání těžkých pacintů, a taky kvůli infekci...znám i takové, co si PN nevzaly, a pak potratily ☹ vlivem prodělané infekce,kterou chytily v práci

evabelk
8. únor 2012

Ještě mě napadá, že jsem někde četla, že skrz ty reformy ve zdravotnictví, od nového roku mají neomezené vycházky jen onkologicky nemocní pacienti!

xsuzzi
autor
8. únor 2012

@evabelk -jo to jo, že budu muset být doma, to chápu, ale ty neomezený vycházky, že sestřičky dostávali slyšim prvně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru