Neplánované otěhotnění. Kdy a podle čeho jste na to přišly?

jantarov
30. zář 2021

Ahoj,

překvapilo tady někdy někoho neplánované těhotenství? V kterém týdnu a podle čeho jste na to přišly?

ellyem
30. zář 2021

Přišla jsem na to v 7. týdnu. Měla jsem zrovna covid, a tak jsem nevolnosti připisovala mu.

tahejhula
30. zář 2021

@jantarov hned na začátku, protože mi to v podstatě oznámila čtyřletá dcera.

aspie83
30. zář 2021

@jantarov asi v 7. týdnu.. zdál se mi sen, že jsem těhotná, tak jsem si ráno udělala pro jistotu test, i když jsem si byla jistá, že těhotná nejsem 😁 slabší "menstruaci" jsem přikládala nachlazení, co se mi táhlo, stejně tak únavu 😄 byl to šok...

ivetka7686
30. zář 2021

Mě říkala kolegyně v práci, že jsem těhotná. Tak jsem jí říkala že to není možné (nepravidelná ms takže netuším kdy mám ovulaci) jednou na noční se mi udělalo zle a točila se mi hlava. Tak mi říkala zajeď si koupit test po práci. Tak jsem jela koupila clearblue a bum krásný pozitivní test 😃mile překvapená a šťastná zároveň.

teate
30. zář 2021

V 8tt, když jsem začala několikrát přes den zvracet, ale měla jsem hlad (žádná střevní nemoc to nebyla). I když jsem si pak dělala test, říkala jsem si, že to není možný (jsme přece neplodný pár 😅😅😅😅).

me_druhe_ja
30. zář 2021

Když byl asi 32.den cyklu a MS nikde. 😀 ale test jsem si udělala spíš ze "srandy". 😀 plně jsem kojila, šest měsíců po porodu, jeden sex v měsíci s kondomem na konci. Panna Maria hadra. 😀

malinkaelinka
1. říj 2021

Týden před očekávanou MS se mi udělal opar, poprvé v životě a já v tu chvíli věděla, že jsem těhotná.

sirinfirst
1. říj 2021

@jantarov v těhotenství trpím na kvasinky, jinak ne. Takže první den vynechání ms a k tomu svědění a bylo mi to jasné. Teď už je z toho třetí trimestr. Taky přes kondom 🙂

20190418
1. říj 2021

V 8tt...kdyby mi přítel ve vtipu nepripomenul, ze uz jsem to dlouho nedostala, tak bych na to asi prisla az s pupkem 😉 MS jsem sice mela pravidelnou, ale meli jsme zrovna takovy pracovní zaprah, ze jsem cyklus vubec nesledovala a těhotenské projevy jsem zadne neměla.

ejmate
1. říj 2021

@jantarov Já jsem na to přišla asi dva týdny po tom, co mi vynechala MS. Pořád jsem si říkala, že mám jen zpoždění a byla jsem úplně v klidu. Chlap nebyl, tak koupil test a bylo to tam 🙈😅

marimanta
1. říj 2021

Nebylo neplánované, ale nečekané - po vydání tělíska jsem prve měsíc čekala na MS, pak měsíc střídavě špinila a krvácela. Jednou jsem si všimla, že už pár dní jsem citlivá na různé pachy a je mi divně. Byla jsem v 8. tt.

terkync
1. říj 2021

@jantarov Ahojky, svoje první těhotenství sem zjistila v ukončeném 12.tydnu. Čerstvých 18, MS co 2-3 měsíce. Čili když nepřišla ještě dyl, dělala sem si test. Zpětně si vybavuji bolesti bricha, silnou nevolnost, zazivaci potize a asi o dve cisla vetsi prsa. HA uz sem v te dobe nebrala asi rok, spatne sem ji snasela. Ale pouzivali jsme ochranu. 😄 A stejne kvalitni jsme použili po šestinedělí. Takže mam deti v jednom roce narozene a neplanovane. Ale chtene a milovane ❤️ na druhe těhotenství cca v 7tt, uz sem priznaky znala zhruba. Poznala sem to na sobe, ikdyz sem tomu neverila, ze se to stalo podruhe a jeste brzo po porodu. (a nebyli jsme s byv.manzelem idioti co oteviraji kondomy zubama.. ) 😄

bemo
1. říj 2021

Otěhotněla jsem 2x ne úplně plánovaně. A poznala jsem to poprvé, že jsem začala zvracet a podruhé jsem šla k dr pro antikoncepci a on mi řekl, že jsem těhotná a na utz jsem byla v 7tt. Nemívám úplně pravidelnou menstruaci, tak jsem se neměla čeho chytit.

konidana
1. říj 2021

otěhotnění bylo plánovaně neplánované a přišla jsem na to vždy , když mi bylo divné že už nějak dlouho nemám MS. Asi týden či dva? po vynechání (neměla jsem úplně pravidelnou) jsem si udělala test.

cherie24
1. říj 2021

@jantarov já jsem na to přišla hned v 5. týdnu. Měli jsme nehodu s kondomem, letěla jsem si okamžitě pro prášek po, ale celou dobu čekání na MS jsem měla takový zvláštní pocit. Fakt jsem měla pocit, že se něco děje a je něco jinak, i když mi všichni říkali, že to není možný a že jsem zbytečně paranoidní. No a mám 2 letou treperendu. ☺️

rendulik82
1. říj 2021

@jantarov týden po vynechání MS jsem si udělala test, byť jsem si byla jistá, že těhotná nejsem, že mám jen zpoždění díky stresu.. no ale spletla jsem se.. A teď tu vedle mě leží dvouměsíční holčička 💗

neliiinka
1. říj 2021

Mě začalo všechno v práci smrdět.. všude jsem cítila zelí.. dělala jsem na neonatologii a když si přicházely maminky v noci pro příkrm, tak mi dělalo hroznej problém natáhnout to mlíko do střikačky.. úplně se mi z toho smradu nadavovalo..😄😄 ale pořád mi to nedocházelo.. kolegyně mi neustále říkala, ať si jdu pro test, že jsem buď těhotná mebo magor.. když jsem pak začala opravdu každý ráno zvracet, tak už mi to bylo trochu divný, zašla jsem pro ten test a 4. týden.. ještě jsem neměla ani zpoždění😂

chrystyanna
1. říj 2021

@jantarov prsa.. Boleli mě, pálili ještě před termínem MS. V 4+1 test sněhobíly. O týden později už dvě čárky. A nemohla jsem cítit kebab(až do porodu)

agneska7
1. říj 2021

U mě to nebylo nijak ,,zajímavé, 😁, kojila jsem dvouročního a že mi ms meškala nebylo nic divného, ale pokaždé když ,,meškala,, udělala jsem si test no a na jednou byl pozitivní 😁 miminko plánované nebylo, ale co se taky dá očekávat při nechráněném sexu 😁 no a tak máme krásného chlapečka ( náš 3. Kousek ) ( 1. a 2. Dítě plánované bylo o 2. Dítě jsme se snažily 3 roky )

kazzyy
1. říj 2021

Já v 8 týdnů, otěhotněla jsem přes antikoncepci, narodila se mi krásná holčička která je moc šikovná

fyii
1. říj 2021

@terkync by mi svihlo🙂

dianemash
2. říj 2021

@jantarov v 8 týdnu, měsíc mi vynechala MS, ale čekala jsem, že ještě přijde. Rozhodla jsem se udělat si test, když jsem v krámu viděla malou holčičku s brýlema a strašně mě to rozbrecelo 😂

terkync
2. říj 2021

@fyii 😄 to nám malem taky. Rok peklicka, pak se srostli, a od te doby partaci, bereme je téměř jako dvojčata. Pristi rok jdou spolu do první třídy 😄 a neměnila bych.

cikitkapb
2. říj 2021

@terkync Hej cože? To by mě mrsklo, rodit v lednu a pak v ještě na konci roku. 😱 Máš můj obdiv! ❤️ Na stranu druhou, asi se děti o dost líp snáší, ne? Když si tě to první nestihlo pořádně užít, tak asi moc nežárlilo, ne?

fyii
2. říj 2021

@terkync tak tohle je zase velmi prakticky na logistiku 😉. Ja mam deti 20 mes.od sebe a to je super, partaci od mala, nekdy teda jak Tom a Jerry, ale vetsinou pohoda. Jo taky se musim otacet, ale davame to v klidu. Chodi spolu do skolky. Spis roditv2x rocne je hukot

terkync
2. říj 2021

@cikitkapb no právě ze se vse točilo okolo prvniho, narodil se nam s vrozenym hydrocefalem. Ale s jejich tatinkem jsme to dali dobre. Hodne pomahal. 😇 Prvni rok kazdy spinkal v jinou dobu, takže byl prostor pro každého zvlast. A pak uz vse najednou 😄 od te doby skvely.

terkync
2. říj 2021

@fyii to urcite, syn ma teda odklad doporuceny, jinak by sel každý zvlast 😇 ale tedko na logistiku to bude lepsi 😄😄 teda, to je taky maly rozdil. Věřím ze sou to partaci 🍀

jantarov
autor
2. říj 2021

Myslíte že nějaké babské rady jak sama zastavit těhotenství fakt fungují? Nebo bez gynekologa není šance to dítě neporodit?

terkync
2. říj 2021

@jantarov to je myšleno opravdu vážně?

chrystyanna
2. říj 2021

@jantarov pokud dítě nechceš, Mazej na gynekologii, dokud je ještě čas.. Myslím, že ptát se v dnešní době na nějaké babské fígle je..Riskujes těmi figly i zdraví své (když ten prcek je ti evidentně fuk).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru