Nepravidelná ms - nesedí týdny těhotenství

dinnuska
3. čer 2013

Ahojky děvčata, tak jsem byla dneska u doktora, protože minulý týden se mi jasně na testíku objevily dvě čárky. Upřímně ani jsem to nečekala , protože před měsícem jsem byla na kontrole u doktora a když mi dělal vaginální ultrazvuk , tak se dopočítal od mé MS, která začala 19.4. , že je to 11. den a že nevidí, že by se vykulilo nějaké vajíčko na oplodnění... že se to stává a že mnoho holek má anovulační cykly a hlavně PCO.. Takže jsem z toho domů odešla trochu smutná , ale nechala jsem to být. No a dneska, když jsem šla na kontrolu , tak mi doktor, řekl, že dle těch vypočítaných týdnů je to mimčo menší než by mělo být. Prý za to může i nepravidelná MS a nebo pozdější ovulace . Máte s tím někdo vlastní zkušenost ?

hrusti
3. čer 2013

Ahoj, nedělej si s tím hlavu. Je úplně normální, že jsi mohla mít ovulaci jindy než v polovině cyklu. Můj syn byl na utz vždy větší, měla jsem dokonce rozdíl mezi termín dle utz a termínem dle ms 8 dní. Můj gynekolog mi tehdy tvrdil, že jsem musela otěhotnět hned po menstruaci nebo během ní 😕 Naopak dcera byla na utz menší. Srdíčko mi dr. potvrdila až někdy v 10tt dle ms, pak to ale časem dohnala a rozdíl mezi ultrazvukem a ms byl cca 2 dny.
Gratulace k miminku, at je všechno v pořádku!

blondynka400
3. čer 2013

@dinnuska opravdu si s tím hlavu nelam. Hlavně při nepravidelném cyklu se skutečné stáří embryjka s tím podle MS neschoduje. Ono je to stejně jedno, hlavní je, aby rostlo a vyvíjelo se. Termín porodu se určí dle UTZ ve 12tt a je stejně přesnější než dle MS (i u pravidelných cyklů). A určení stáří ultrazvukem do toho 12tt není úplně přesné, stačí aby to doktor blbě změřil o milimetr (a že se to stává běžně) a hned máš jiné gestační stáří, také některá embryjka rostou skokově....

andelka
3. čer 2013

Já mám delší cykly, měřím BT, takže vím kdy mám ovulaci..a vždycky jsem u Dr nahlásila pozměněné datum poslední MS. Jinak by to haprovalo minimálně o týden. Odvozováním stáří těhotenství od MS bych se vůbec neřídila. Důležité je jak se to bude vyvíjet dál a pak jaký termín a stáří určí na utz ve 12tt.

donnald
3. čer 2013

@dinnuska ahoj, je to i náš případ. Dle poslední MS by mělo být mimi o cca 8-10dní starší, ale protože jsme měla dlouhé cykly, termín neodpovídal. Na 1.genetice nám pak stanovili termín, kterým se ted řídíme a který odpovídá skutečné velikosti, stáří mimča. Nezoufej, vše bude určo ok 🙂.

dinnuska
autor
3. čer 2013

Holky , děkuju moc , snad to bude. Já jsem z toho úplně jalová , snad vše bude ok a napíu vám v pondělí dobou zprávu

lucifereeek
3. čer 2013

Měla jsem taky rozdíl 8dní, ale to proto, že OVU mívám tak kolem 20-24DC, uvidíš na další kontrole jak to jde - snad je prcek v pořádku 🙂

dinnuska
autor
3. čer 2013

@lucifereeek no ja tam na kontrole asi 12.den a doktor pravil ze bych mela mit ovulaci a nic ... takze paklize bude pozdejicoz si myslim i ja tak byto krasne vychazelo ...

dinnuska
autor
10. čer 2013

@lucifereeek
@donnald
@andelka
@blondynka400
@hrusti
holky tak rosteme a naznaky srsecnich impulsu mame taky ! ted mame 6 mm

luciksima
10. čer 2013

taky jsem měla rozdíl 9dní podle UTZ byla malá menší než by měla být 🙂

andelka
10. čer 2013

@dinnuska super, tak ať je všechno i nadále v pohodě 🙂

dinnuska
autor
10. čer 2013

@luciksima jj ja tech deset dni ale to me netrapi. Hlavni je ze je to ok zatim

dinnuska
autor
10. čer 2013

@andelka snad jo 🙂 ale kdyz uz se uhnizdilo tak by tam mohlo zustat

donnald
10. čer 2013

@dinnuska super!!! Ať to jde i nadále tak 🙂

jika10
10. čer 2013

Hlavu bych si s tim nelamala. Ja mam cyklus 36 dnu a ovulku mam nekdy kolem 22 dne cyklu a dr ovulku pocita 14 den cyklu, takze ja se lisim 8 dny. Nase mala byla dle UTZ taky mensi a krasne to dohnala, pak byl termin mezi UTZ a vypoctem dle ovu jen o 4 dny a stejne mala prisla na svet jeste o 3 tydny driv. Tak drzim palce a hlavne bud v klidu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru