Nepřibírám v těhotenství, máte zkušenost?

petule89
26. kvě 2014

Hezký sluníčkový den, máte někdo zkušenosti s tím,že jste během těhu nepřibíraly? Příští týden začínám 6. měsíc a nemám nahoře ani kilo. Mě to teda moc nevadí,ale sestřičce na gyndě se to nezdá. Teď mě objednala na kontrolu po 14 dnech,ale váha stále stojí. Měřím 175cm a vážím 70kg (i před těhu)... Máte s tím některá zkušenosti? Co s tím můžou udělat? Nebudou mě chtít zavřít do nemocnice,že ne? ☹(

andelka
26. kvě 2014

@petule89 pokud je miminko v pořádku a nemáš žádné problémy, neudělají nic.
Já jsem začala přibírat u prvního těhu po 20tt (a to byly zrovna vánoce) a celkem to bylo 7,5kg. Kamarádka přibrala celkem 2kg a není jediná o které vím. Ty přibírat nemusíš, hlavně když bude přibírat mimčo, bude mít dost plodovky apod.

vashaa
26. kvě 2014

@petule89 Já bych si s tím zatím nelámala hlavu. Já jsem do šestého měsíce také nic nepřibrala, protože jsem napřed samovolně dokonce 4 kg zhubla a to mi vůbec nebylo špatně. Naskočilo mi to až tak od sedmého měsíce a stejně jsem přibrala jen 7 kg. Buď ráda, alespoň pak nebudeš mít co shazovat 🙂

petule89
autor
26. kvě 2014

@vashaa
@andelka
Mimís je v pořádku. Měrí kolem 20cm a minulý týden vážil 320g,množství plodové vody prý odpovídá a placenta na zadní stěně - to mi řekl dr minulý týden. Jinak se prtě hýbe a kope 🙂 Kromě bolestí zad,kyčlí a pánve nemám žádné jiné problémy... Moje mamina říkala,že se mnou přibrala cca 10kg a s mladším bráchou také tak nějak.
Když jsem odcházela z práce na marodní,tak mi vedoucí říkala "Když si myslíš,že pro tebe bude lepší být doma, užírat se samotou a kynout a kynout,tak ať ti to vyhovuje" 😀 Tak z toho teď mám docela srandu,že řeším opačný problém...

gepe
26. kvě 2014

@petule89 za cele tehotenstvi jsem pribrala 3,5kg a to v posledni tretine. Pokud se mlade vyviji, vse je v poradku tak bych to neresila 😉

andelka
26. kvě 2014

@petule89 no to jo, to člověk dopředu nemůže vědět. Sama jsem počítala s tím, že přiberu hodně, a nakonec to tak nebylo a žádné kila po dětech navíc ani nemám. Realita bývá kolikrát jiná než doměnky.
Pokud je všechno v pořádku, tak to vůbec neřeš. U prvního dítka jsem zrovna v 22tt zaznamenala v poradně první kilo nahoře, a jak říkám, zrovna byly vánoce, takže.. 😅 pak to šlo pomalinku, a nakonec jsem 4kila nabrala za poslední měsíc, nevím vůbec jak.

petule89
autor
26. kvě 2014

@gepe
@andelka
Super,tak jste mě uklidnily... Také by se mi líbilo,aby mi žádná kila nahoře nezůstala,nebo kdyby jich ještě pár při kojení odešlo 😀 Přibrat jen váhu mimča by se mi táák líbilo 😀 Ale také jsem čekala spíš,že se v thu budu sotva kutálet,takže jsem strašně obdivovala ty maminky,co měly jen ta bříška 🙂 Hlavně,aby mi to zůstalo a nesprasila jsem se od teď.

tiburcia
26. kvě 2014

to bude v pohodě, já minule začla přibírat kolem 30tt,nakonec to bylo celkem 5kg... za to teď už mám 7 kg dole díky zvracení, takže se snad ani nedostanu na svoji váhu před otěhotněním 🙂 .někdo prostě přibere málo, jiný moc. 😉

andelka
26. kvě 2014

@petule89 no, podle mě odteď už něco přibereš. Jenže s tím prostě nic moc nenaděláš, pokud fakt nebudeš žrát jak prasátko a jen se válet. Opravdu to přibírání se moc ovlivnit nedá. To máš i jako později, někdo kojením hubne, někdo ne, a zhubne až po odstavení. Někdo si po dítku pár kilo ponechá, někdo váží ještě méně než před ním. Někomu se hodně změní prsa, někomu ne, někomu bříško, někomu ne, někomu zas zůstane širší pánev. Hlavní je zdravé miminko a prosperující těhotenství. 🙂

varecka246
26. kvě 2014

Já jsem za celé těhu nabrala jen 7kg, vše bylo v pořádku, dr nic neřešila 🙂

rencaf
26. kvě 2014

Pokud roste bříško, tak bych to neřešila ! Nějaké UZ už máš určitě za sebou, mimčo se vyvíjí, tak KLID 🙂 Já v šestém už tedy měla asi 4 kg nahoře, přibírala jsem víc až před porodem. Pro svůj klid bych to určitě probrala s doktorkou.

soleilll
26. kvě 2014

@petule89 Jestli dítě roste podle norem, je to všechno v pořádku. Samozřejmě nejvíc váha vyletí až ve 3. trimestru, ale bude super, až po porodu vlezeš na váhu a tam bude tak o 10 kg míň! 😉 Já jsem těhotenství začínala na vysoké váze a nechtěla jsem přibrat moc (celkem to naskočilo jen o 10 kg), ale když se mi ve 29. tt stalo, že jsem od minulé kontroly o víc než kilo zhubla, bylo z toho pozdvižení a pomalu mi nadali, i když jsem to nijak neovlivnila. Je vidět, že některej doktor to řeší víc a některej níň, ale jde hlavně o to vevnitř, ne o tvou váhu.

maxinkaa
26. kvě 2014

Pokud prospívá miminko,tak bych se nestresovala.
Já měla 58kg, nejdřív 3kg zhubla a do porodnice jsem šla se 62kg, z porodnice jsem odcházela s 53kg. 😉

hanyzka11
26. kvě 2014

přesně tak jak se tady píše, pokud je mimi ok, není co řešit. pořád lepší přibrat kila 4 než 27 🙂 známá přibrala 27kg a když je jí podařilo krásně shodit, otěhotněla podruhé a prognóza je zdá se stejná. májí to bohužel v rodině, její máma i ségra na tom byly stejně. já teda přibrala s dvojčaty jen 9kg a jsem za to ráda. i když ne, že bych po porodu nepotřebovala s tím břichem něco udělat 🙂 jinak píšeš, že se to nelíbí sestřičce........to je jako u mě, doktor váhu nikdy nekomentoval a sestře se to nějak nezdálo, že je to málo. jestli ony na to nejsou speciálně školené školené :D

hellenkaa
26. kvě 2014

Jsem ve 24. týdnu a mám dole 3 kila. Začala jsem na 86 kilech, pak spadla na 80 a teď mám 83 a malej vypadá v pořádku, takže si z toho nic nedělám 🙂 Buď ráda, nebudeš pak muset tolik shazovat 🙂

volodka162
26. kvě 2014

Moje švagrová říká, že u každého prcka (má 3 děti) byla vždy nejhubenější ve svém životě 😀 Jak byla za to ráda...ale vizuálně - objemově je na tom trochu jinde mno. Buď ráda, že nemáš 20kg navíc jako já..... 😝 Připadám si jako vorvaň...za chvíli budu vyplavená vorvaň 😀

helcenka
26. kvě 2014

@petule89 - jestli miminko roste tak jak má, tak bych se ničeho nebála. V těhotenství jsem přibrala 2 kila, a to až někdy kolem 8. měsíce. Miminko bylo v pohodě, krásně rostlo. Doktor říkal, že si všechno potřebné vezme ode mne... Nebrala jsem žádné vitamíny, jen jedla pestře, abych všechno potřebné doplnila i sobě.
Takže žádný strach, všechno bude určitě v pořádku.

petule89
autor
27. kvě 2014

Holky moc moc vám děkuju. Znám právě jen případy,kdy maminka přibere šíleně moc a pak se s tím pere. Kamarádka mi pořád říká,jak bych už měla mít mahoře aspoň 5kg,že ona to tak měla a že jí chválili jak přibírá hezky tabulkově... Ale ona mi celkově vnucuje spoustu věcí,které chci mít jinak 😀

anina32
27. kvě 2014

@petule89 Já měla v šestém měsíci stejnou váhu jako před otěhotněním a v den termínu jsem šla rodit s ještě o kilo menší váhou a nikdo to neřešil 🙂 Přesto měl malej 3920g a 51cm a já měla dva týdny po porodu o 12 kg méně než před těhotenstvím 🙂 Nutno ovšem podotknout že mám nadváhu a během kojení jsem vše dohnala zpátky, ale vůbec mi to nevadí 😉

anetadr
27. kvě 2014

Každé těhotenství je úplně jiné - já při prvním přibrala 22kg (a začala jsem přibírat hned od začátku), a teď mám zatím 6kg dole (13tt) - ale zase musím podotknout, že mám opravdu hóóóóóóódně kilo, tak to ani není vidět.

zuzana_ka
27. kvě 2014

@petule89
přibrala jsem až kolem 6-7 měsíce. Na začátku těhu jsem shodila 4 kg tudíž jsem vážila 49kg, drželo se mě to cca do toho 6 měsíce a pak jsem začala přibírat... na konci jsem měla 63. Nikdo to neřešil. Vše proběhlo normálně a malá se narodila drobnější🙂

ululul
27. kvě 2014

Já v prvním těhu přibrala za celou dobu 1 kg a to až v posledních 14ti dnech před porodem a teď ve druhém těhu 3 kg a taky až na konci. Doktor taky remcal, ale co nadělal. Mimča rostli, jsou oba zdravý s porodní hmotností 3100 g u obou, takže to asi potřeba nebylo 🙂

pt1981
27. kvě 2014

@petule89 ahojky, já jsem -4kg, je pravda, že sestřička na gyndě teď trochu plašila, protože jsem za poslední měsíc zhubla 2.5 kg, ale mudr říkala, že o nic nejde, že miminko je v pořádku... Kapačkama mě strašily jsem v začátku, pořád jsem zvracela... Ale jelikož mi to vydrželo až do 25tt, tak to ve finále taky neřešily....

gwennie
27. kvě 2014

@petule89 V pohodě.... hele nejsi žádná vychrtlina, i kdybys v těhu přibrala za celou dobu 5kg, bude to ok. Něco jiného by bylo, kdyby tvá výchozí váha byla o 10,15kg méně, a ty pořád nepřibírala, to by pak asi bylo na nemocnici. Takhle v pohodě...
Ale i tak, já rodila s 52kg při 167 cm a nikdo mě nikam zavírat nechtěl 🙂

dana3262
27. kvě 2014

@gwennie @petule89 já mám 175cm a začínala jsem na 59kg a končila na 58kg. Sestra i doktor to vždycky jen zkonstatovali. Nic se neresilo. Po porodu jsem šla až na 47kg.

lobella
29. kvě 2018

Obnovuji diskuzi...ja pred tehu 62 kg, ted 59 neco, jsem 18tt a vaha jde spis porad dolu, a to uz se snazim jist, ale mam hodne pohybu zase...kamaradka touto dobou mela nahore 8 kg a take mi rika, ze uz bych mela pribirat

janikas85
29. kvě 2018

Já jsem v začátku těhotenství zhubla asi 5kg, ty jsem zase nabrala a teď ve 28tt jsem +1kg. Miminko roste jak má, takže můj doktor váhu neřeší. Je teda pravda,že výchozí váha nebyla úplně nízká.

sdu
29. kvě 2018

Pribrala jsem jen 3 kg a to az na konci tehotenstvi. Nicemu to nevadi, nikomu to nevadilo, sestricka na gynde me chvalila. Myslim ze neni co resit. Pestra strava a kontroly na gynekologii staci. Jo a hodne holek prestane pribirat jakmile ji zjisti tehotenskou cukrovku a zacnou upravovat stravu. A taky to nevadi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru