Neschopenka v těhotenství, co je k tomu potřeba?

everytimes
25. čer 2012

Ahoj holky,s přítelem plánujeme miminko a já už teď přemýšlím o tom, že bych chtěla jít v v průběhu prvních měsících na neschopenku, jelikož v práci tahám těžké bedny, stojím 8hodin na nohách a při představě, že běhám každou chvíli na záchod, který je pro halu jen jeden je pro mě nepředstavitelná( je toho ještě víc píšu jen ty nejpodstatnější důvody).
Chtěla jsem se zeptat, co je potřeba k tomu, aby mi doktor napsal neschopenku, nebo zda to je jen o jeho dobré vůli?
Podělte se prosím se svými zkušenostmi, pokud jste se nacházely nebo nacházíte v podobné situaci. Děkuji moc

happylenulka
9. led 2015

@danielama ano, přijde ti půlka platu normálně a druhá půlka z těch 14ti dnů co platí zaměstnavatel... a pak jen ze sociálky. A kdy to chodí - to se různí. Mně to chodí kolem 22. dne, ale jsou i holky, kterým to chodí až okolo 1. nebo 2. dne dalšího měsíce... záleží jak brzo to pošle zaměstnavatel a na socce na to mají 30 dnů ;)

danielama
9. led 2015

@happylenulka Děkuji moc 🙂

bejby2706
26. únor 2015

@everytimes ahoj ted resim ten samy problem. Ja uz teda tehotna jsem, ale k Dr. jdu az 10.3. Pracuju v hospode jako servirka. Po obedech tam zustavam sama takze narazeno becek zustava na me. Navic je to kuracka provozovna. Takze chci rict dr o neschopenku tak doufam ze mi ji napise.

berusinecka
26. únor 2015

@everytimes Určitě to jde. Napíše ti ji pokud máš vážný důvod. Já byla na neschopence v souvislosti s porodem. Od třetího měsíce až do šestinedělí. Byla to ale vážně hrůza. Vycházky jen čtyři hodiny denně. Má doktorka protivná jak svítiplyn. Nemohla jsem jezdit ani k rodičům. Hrůza. Řekla mi, že jestli chci někam jezdit tak mi to zruší. A přitom jsem sei na sociálce,... zjišťovala, že si můžeš adresu nechat přepisovat na neschopence klidně každý víkend. Je to jen o tom, že doktor to musí dát vědět kontrole, aby měli informace, kde jsi. A to moje doktorka nechtěla dělat. Takže je to o nervy. Ale neboj, musí ti to napsat. Ale dyštak se zeptej v práci jestli ti nejde dát lehčí práci. Nevím jak dávají neschopenky-vycházky jinde ale já měla blbou doktorku.

mikulilinka
26. únor 2015

Holky ted jsem resila stejny problem.Doktorka mi vystavila prozatimni neschopenku skrz zvraceni atd.ktere prejde.Ja pracovala i 13hodin denne a z toho hodne casu za volantem na cestach a tahani krabic.Urcite se zeptejte zamestnavatele jestli ma pro vas vhodnou praci,kterou muzete jako tehotna vykonavat...ja si to zjistovala na ossz.Muj zamestnavatel nema pro me nahradni praci a odpalkovali me s tim,ze mam jit na neschopenku.Jenze nejsem rizikova,tak vam jen tak pro nic za nic dr.nevystavi,musi to pak dokladat atd. Zamestnavatele to chteji dost casto obejit,ale ze zakona maji narizene vam vyplacet nejakou cast mzdy za to,ze vam nemaji vasi vinnou co nabidnout.

xpila
26. únor 2015

@mikulilinka Ne jen část mzdy, ale celou mzdu.

mikulilinka
26. únor 2015

@xpila no myslela jsem to tak ,jen jsem to blbě podala...🙂

ludul
26. únor 2015

já jsem na NP od minulého týdne... křeče v podbříšku, předtím několikrát vysoký krevní tlak a na screeningu v 1 trim. zvýšené riziko preeklampsie - to mám zaměstnání v kanceláři, záleží na zdrav stavu maminky a mimča....vycházky 6 hod denně, když je hezky, snažím se jít projít, mimču i mě pobyt na čerstvém vzduchu prospěje, ale většinu dne odpočíváme....krev.tlak se mi na NP stabilizoval a křeče ustoupily, ale do práce se kvůli stresu vracet nebudu....stačí, když se bavím s mámou a bříško cítím ☹ no jo, holt moje máma mi umí zvednout tlak ☹

san_dra
5. říj 2016

Ahoj holky, chci se zeptat. Když jsem na neschopence a přijde kontrola a hodí upozornění do schránky, bude na tom upozornění napsaný čas, kdy se mě pokoušeli zastihnout? Ví některá? Děkuji

svobodka86
3. pro 2016

Holky prosím dotaz...dostala jsem včera neshopenku. Jsem v 11tt, měla sem tlak 140/90 před otěhotněním a teď mi tedy dali na 1den holtra a ty hodnoty byly v průměru něco přes 140/90 a i noční 138/88 (což je dost), tak sem dostala Dopegyt a neschopenku...myslíte že pokud mi ho prášky sníží, tak mně uschopní? Já nechci..v práci si hned začali hledat náhradu...a prostě neumím si představit, že bych byla měsíc doma, pak se vrátila do práce....ale neznám nikoho, kdo šel na neschopenku (s čímkoli) v těhotenství a pak se vrátil....ale pořád si nejsem jistá...

pikl
2. led 2017

@svobodka86 myslím, že pokud se vracet nechceš, tak se dá s doktorem vždycky domluvit. Je přece lepší být doma v klidu než chodit do práce a brát prášky na snížení tlaku. Já jsem na neschopence od 7tt kvůli únavě a riziku epilepsie a předpokládám,že po 1.trimestru se to možná spraví,ale v práci je to natolik stresující, že se tam taky vracet nechci

svobodka86
5. led 2017

Holky prosím mám dotaz..jsem na neschopence od 2.12...k 16.12 mi dali Potvrzení o trvání dočasné neschopnosti, které jsem donesla do práce (jestli to chápu dobře, slouží toto účetní, aby mi proplatil peníze zaměstnavatel)...teď po mně chce ale opět toto potvrzení - podle mně se jedná o lístek na peníze a k 31.12. Ale 28.12 jsem byla u Dr na krvi a nic mi nedali (podle mně na to zapomněli a já nevím že si o to mám říct - nikdy sem nestonala ani nikdo v mém okolí)...a te´d účetní toto potvrzení chce (nejspíš lístek na peníze)...ale jdu na kontrolu 11.1. tak mi ho hold dají zpětně..ale jestli to dobře chápu další tenhle papír potřebuji zase k 31.1.2017?? To mi ale asi těžko dají 11.1 takhle s předstihem...ale mám Dr cca 60 km a chodím většinou v polovině měsíce :(

svobodka86
27. únor 2017

Holky prosim nevite nektera zda lze udelit od Dr nejakou vyjimku,abych mohla na neschpence na skolni sraz?budu muset prespat do druheho dne v jinem meste.Lze vubec neco takoveho.Dekuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru