Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

zdenucha
6. bře 2007

sisstin to mě taky nejde do hlavy že to někdo může napsat a jiný ne vždyt jsme v jednom státě a co okres to jiná pravidla??

sisstin
6. bře 2007

zdenucha: spíš myslím, že každý doktor má jiné iformace, některý to "žere", některý asi ne..nebo fakt nevím 😕

jiji
6. bře 2007

Ahojky, přidám vám do diskuse perličku k pobavení. Marodím druhej měsíc a za necelý tři týdny se vdávám. Taky mám vycházky 4 hodiny, naštěstí v kuse, jinak by mě asi fakt trefilo. A doktor se dokonce zeptal, jak je chci napsat (samozřejmě v rámci těch čtyř hodin). Na minulé kontrole jsem tak nenápadně sondovala, jestli by mi je jako nemohl prodloužit, hlavně kvůli svatbě. A on prej, že bych se jako těhotná v neschopnosti neměla vůbec vdávat, a že to dělá tak, že neschopenku mi před svatbou ukončí a pak napíše novou 😀 . No, naše teta doktorka (praktická) povídala, že může povolit 3 dny, že můžeš odjet třeba k rodičům. A moje náhradní mamka má neschopenku od očního a už má na ten víkend, kdy se vdávám, povolený nějaký volno. To je fakt bordel 🙄

zdenucha
7. bře 2007

ahojda Sisstin byla jsem dnes osobně na OSSZ a dozvěděla jsem se zajímavé věci-lékař ti může vycházky spojit a dokonce prodloužit až na 10 hodin na uřad je zapotřebí pouze nahlásit!uřednice povídala že to je pouze na lékaři oni o tom nerozhodují!

karotky
7. bře 2007

Já měla ze začátku vycházky od 11ti do 13ti a od 15ti do 17ti.Po 3.měsících mi je doktor spojil,takže je mám až do teď od 11ti do 17ti.Nechápu,na co by mi byly 10h.vycházky.To už se mi zdá zbytečné. 😉

katarina82
7. bře 2007

Dneska jsem dostala vycházky a mám dopoledne 9-11 a odpoledne 14-19. Jsem spokojená 🙂

karotky
7. bře 2007

Tak to Ti to doktor docela rozumně rozdělil. 🙂
Do těch 19ti bych to brala taky,alespoň bychom si s manžou mohli dojít někam na večeři.
Ale co.Zítra nastupuju na mateřskou,tak už nebude co řešit. 😉

sisstin
7. bře 2007

karotky: tak mně by stačilo i šest hodin v kuse..ale ne dvě a dvě..to je na prd 🙄

anakonyes
7. bře 2007

sisstin: opravdu záleží jen a pouze na libovůli doktora, máma měla celý leden neschopenku na zánět nervů v krční páteři a měla vycházky od 8h ráno do 20h večer...napsala jí to sestřička a doktor se vůbec nestaral.
2+2 hodiny kvůli práci je opravdu na mašli. Já zatím zvládám, ikdyž jsem hodně stahaná a špatně mi je večer, naštěstí ne ráno... 😖 snad se to srovná až se zaučím,takhle by to bylo taky na nic a o zdraví 😒

sisstin
7. bře 2007

anakonyes: no mně to hlavně vadí kvůli tomu, že být pořád s rodičema..tak už jsem asi na psychiatrii 🙄

anakonyes
7. bře 2007

sisstin: 😎 tak to tedy dovedu pochopit 😵

sisstin
7. bře 2007

anakoneyes: právě teď jsme se s matkou tak pohádaly, že je mi úplně zle.. 🙄

jankar
7. bře 2007

holky já mám vycházky 2+2 od začátku těhu a žiju 🙂NP mám kvůli práci,jinak mi nic není,snažím se to dodržovat,ale někdy přetáhnu 😒 bohužel víc nedostanu,už jsem se s tím smířila 😉

sisstin
7. bře 2007

jankar:mně nejde o to, že bych chtěla cajdat po měste nebo tak..ale být pořád s rodiči...to asi ani to dítě nenosím..potratím od nervů 🙄

jankar
7. bře 2007

ahoj sisstin,ale to nebylo myšleno špatně 😉 nic ve zlém fakt 🙂 jen mě štve,že někdo může dostat vycházky skoro celý den a někdo jen 2+2,proto si toho holky važte,já a některé holky to štěstí nemají 😒 🙂

zdenicka
7. bře 2007

ja mam vcelku do 11-17ti,pry mi jiny dat nemuze,tak to neresim..mam rizikove tehu hned od zacatku.

sisstin
7. bře 2007

jankar: já taky počítám 2+2...že nic jinýho nedostanu 😉

zdenicka: to je docela v pohodě, to by mi stačilo 🙂

jiji
7. bře 2007

Jankar, taky mám 4 hodiny, naštěstí v kuse. Většinou mi to stačí, ale občas bych fakt potřebovala víc, hlavně kvůli škole apod. a teď navíc ještě běhám kolem svatby. Občas se mi taky podaří přetáhnout, ale většinou se snažím být včas doma. Taky víc nedostanu, ale jsem ráda, že se nemusím nervovat v práci 😉

ally.sm
8. bře 2007

Ahoj holky, jsem na úplném začátku těhu (5tt),ale šla jsem hned na neschopenku, z předchozích zkušeností (v 15tt v listopadu jsem měla zmlklé těhotenství).Můj gynekolog dává těhotným vycházky neomezené.Je to super!A kdysi jsem na netu četla,že doktor má na to právo dát neomezené, ale musí si to u příslušných úřadů obhájit.Tak jsem byla moc ráda. 😉

zdenucha
8. bře 2007

karotky píšeš že nevíš na co by ti bylo 10 hodin ale já mám malé dítě a o prázdninách bude chudák odkázaný na mě tak nevím já nejsem na rizikovém ale mám blbou práci ally.sm bud ráda máš asi dobrého doktora 😀

sisstin
8. bře 2007

tak holky..já už to nemusím řešit..práce prej není důvod na kontrolku..takže mám smůlu 😕

zdenucha
8. bře 2007

sisstin to je hrotný a neuvěřitelný!!!!!!!!!!!Jaká byla ta nová doktorka?

magda27
8. bře 2007

Ahojky, Sissin, já teda myslela, že dneska je už s každým MUDr. řeč a že se nechá ukecat. A co změnit MUDr.? Není v Tvém okolí jiný, svolnější, co by Tě nechal doma?

sisstin
8. bře 2007

magda27, no tahle je právě nová..tak je mi blbý zase měnit doktora..a nikdy nevíš, jestli to nebude stejný 🙄

mrkev
10. bře 2007

AHOJ HOLKY, také můj doktor mi chtěl napsat nemocenskou a vycházky na 4 hod.To jsem odmítla, protože mi nic není , nejsem nemocná, ale těhotná. Také v práci mi obvodní lékař chtěl napsat vycházky 4 hod. Přehazovali si mě jak horký brambor, protože dělám práci, kde jako těhotná být nesmím. Prostě jsem řekla, že na nemocenskou nejdu ať se starají. Nakonec to dopadlo tak, že jsem doma jako pracovně nezařaditelná a pobírám 80% platu.

karotky
10. bře 2007

Mrkev.........já bych taky v práci jako těhu zůstat nemohla ze stejného důvodu jako Ty.Ale vůbec by mě nenapdlo s nimi takhle smlouvat. 🙂 Ale je vidět,že Ti to sneslo ovoce.
Chtěla jsem se Tě zeptat,jestli Ti budou platit všechny dny a nebo jen ty pracovní,jako kdyby si byla v práci?

arietiska
14. bře 2007

Já si myslím, že kontroly chodí hlavně na udání zaměstnavatelem.

hedusa
14. bře 2007

Ahojky holky, jsem těhotná a vycházky žááádný nemám, takže se můžu dívat ven oknem ☹ Podotýkám že kromě zvracení a únavy mě nic není. Chodit do práce s tímto opravdu nemůžu. A přesto si můj gynekolog vymyslel, opravdu vymyslel!!! že krvacím, ikdyž se tam vůbec neděje a pod tím číslem to napsal do neschopenky. No a na tom základě musím být doma. Nejhorší je, že mě nemá kdo nakoupit, přítel je na kurzu a jezdí jen na víkendy. To je nějak nezajímá!!!!!!! Celej den akorát brečim a brečim, že i ten kocour si běhá venku a já ne. ☹

lajla
14. bře 2007

ty bláho a to jako nebudes mít vycházky celých devět mesícu? co ten dr blbne??? snad ti potom ty vycházky napíše, nebo zmen doktora. ja jsem ted taky na nemocenske bez vychazek, ale ja jsem chytla nejakou silenou virozu s horeckami, zitra jdu na kontrolu tak myslim ze me uz pusti do prace

hedusa
14. bře 2007

Nevim co ten dr. blbne, jiste je, že nemuzu jit asi ani na svoji vlastní svatbu...nehledne na to, ze si ani nenakoupim. Strasne se nervuju a stale bulim a bulim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru