Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

romana27
14. bře 2007

heduško ono se prý totiž vycházky dávají až od dalšího týdne, víš, tak jestli ti je třeba nedá až půjdeš na kontrolu. Snad to není v tvým případě až za měsíc :(
Já s vycházkama taky moc nepočítala, ale mudr mi je dala hned od dalšího dne, ale mám jenom čtyři hodiny odpoledne :( taky nic moc, ale jsem doma už skoro měsíc a půl a nikde nikdo 😀 Ráno si nakoupit chodím, kdyby něco, tak prostě bez jídla snad těhule být nemůže, ne? :(

hedusa
14. bře 2007

ja už byla ale od obvodačky na neschopence a pak mě akorat řekla ať jdu k gyn. že už mě tu nemůže mít. Od ní jsem vycházky neměla, od něj taky žádný nemám, ani ty 2+2 hod nebo v celku 4hod. Copak je to nejaka nakazliva nemoc?? Že mě nesmi pustit ani ven??

lajla
14. bře 2007

máš nějakého divného dr. bud se sním domluv, nebo ti opravdu zbyde ho vymenit. to opravdu není normální

hedusa
14. bře 2007

ja bych ho rada po tomhle vymenila, opravdu nechci byt doma nekde zavrena. Stejne svoji praci co jsem delala, tak bych delat nemohla. Nocni se nesmi, a nejsem si jista jak s tema dvanackama, ale je to teda nad lidsky vykon.
Jenze, ted nevim ani kam k jinemu gyn. nekam do PH - to by slo, kdo kde?? netusim

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
hedusa
15. bře 2007

Dnes jsem si byla ráno nakoupit, je mi lépe, prošla jsem se. Nebrečim už jako včera nemam depku... jooo mě zavírat doma je za trest. Nevydržim doma zavřená, já prostě na to psychiku nemám... musím být někde v přírodě a sledovat... ptáčky nebo jen zvířátka, to mě uklidňuje 🙂

lajla
15. bře 2007

já jsem ted taky nemela vycházky 14dní ale byla jsem doma s virozou, ted jsem myslela ze uz pujdu do prace, ale nasli me najakou blbou skupinu streptokoku v krku, takze odpo musim za gynekologem a zeptat se co a jak , obvodni rekla, at se radsi domluvim, ze to ale stejne bude potrebovat antibiotika. vyprosila jsem si nejakou vychazku, ale na streptokoka se nedavaji, takze mi to hodna pani doktorka napsala na tehu, ze tehotne maji chodit ven. doufam, ze vsechno bude v poradku

lajla
15. bře 2007

jinak hedu ja jsem taky doma porad sama, jenom koukam na telku nebo jsem na netu, je to fakt o hubu. nejhorsi je ze mam ted plno casu se pozorovat a furt jsem nervozni jestli je vsechno v poradku. mam maleho pejska, ktereho jsem musela dat k rodicum protoze ted nejsem schopna se o neho postarat, kdyz nemam ani poradne vychazky a pejsek potrebuje starost, ale doufam, ze si ho uz brzo vezmu k sobe. pritel ma hodne narocnou praci, chodi az vecer, a pres tyden jezdi na sluzebky

hedusa
15. bře 2007

Lajla : Tv jsem docela vzdala, mě příjde že tam dávají jen samé seriály a žádné normální filmy ☹ Taky se kadý den pozoruju, hlavně každý pupínek (v lékarně jsem viděla holčičku s neštovicema - po všem se válela, a já jsem seděla na sedačce,pěkně rychle jsem vstala), neštovice jsem totiž ještě neměla. A teď to je tak 3 týdny, co jsem tam byla...to by mi mohly naskakovat pupínky. Naštěstí NIICC- Zatim!!! Toho tatínka holčičky bych opravdu zabila!! 😠
Přítel je taky stále někde v čudu, jezdí po kurzech nebo chodí do práce a já doma s kocourem a s pc.

lajla
15. bře 2007

já mám i satelit a kabelovku, takze mám celkem hodne programů na vyýber, mám ráda ty jejich talk show na sat1, dvd na to vubec nekoukam, ale mas pravdu po par dnech uz to leze na mozek, hlavne kdyz je tak hezke pocasi, dr mi sice napsala vychazky, ale sama rekla, ze to nemam moc riskovat, a radsi byt doma, takze riskovat opravdu nic nechci, takze co mi zbyva...? sedet doma na zadku 😉 dneska se aspon projedu na tu gynekologii tak opravdu doufam, ze me aposn trochu potesi

lajla
15. bře 2007

jinak ty jsi nepredelala nestovice jako mala??? jinak mi se zda, ze jsem nekde cetla ze v tehu nevadi ale ruku do ohne za to nedam

sisstin
15. bře 2007

holky..jsou 12-ctky důvod na neschopenku..já dělám i 16,5 a stejně mi ji dr. dát nechce 😕

lajla
15. bře 2007

podle me jsou, tehu nesmi delat prescasy, to ja to mam dobre,ted jsem na neschopence od obvodni, dneska jsem byla si pokecat s dr na gynekologii, protoze se nevi jaka se mi ma nasadit lecba,a on hned az Vam pani dr napise ze muzete do prace, prijdte za mnou a ja Vam neschopenku napisu 🙂 posila me na neschopenku uz vlastne od zacatku

lajla
15. bře 2007

mas opravdu divnou dr, asi ti fakt nezbyde nic jineho, nez zasimulovat, jinak to fakt nejde, nebo te v praci musi preradit nekam jinam

sisstin
15. bře 2007

lajla: mě nemají přeradit kam..tam musí makat fyzicky každej...i účetní 😔

lajla
15. bře 2007

v tom pripade je to prace kde nejsou podminky pro tehu a mas narok na neschopenku. to je zakon, staci, kdyz si ho najdes, urcite ho najdes i tady na netu, nebo jak jsem rekla simulovat
nebo ti muze neschopenku napsat tvoje obvodni dr, zasimulovat horecku a ze ti je spatne, urcite zvladnes a kdyz ji reknes ze jsi tehu, tak je to jasne

webi
16. bře 2007

Holky, porad tady resime ty vychazky. Ja jsem se ptala MUDr. a take by me dal 2 dopo a 2 odpo. Proste vezeni. Chtela bych vedet, pokud vas kontrola nenajde doma, co Vam muze udelat. Strhnout penize? Zrusit neschopenku? Tohle by me zajimalo vic, nez resit kolik hodin vychazek mame. Kdybych vedela, ze me strhnou 600 Kc., tak velmi rada budu trajdat kdy se me zachce a nebudu si lamat hlavu s nejakym dodrzovanim hodin. Jinak od meho doktora jsem se dozvedela, ze vychazky urcuje podle toho, pod jakou doktorku spada jeho ambulacne(asi myslel tu dr. co to kontroluje ve sprave soc zabezpeceni).

sisstin
16. bře 2007

webi: tuším, že když to bude jednou..tak ti strhnou nemocenskou za 1 měsíc..a když tě nachytají víckrát..tak nebudeš brát vůbec žádné peníze..ale nevím...

lajla
16. bře 2007

ja si taky myslim, ze ti strhnou celou nemocenskou, prave proto se vsichni tolik boji, aby je nikdo nenacapal, misto toho aby chodili po lidech co jseou doma furt tak chodi po tehotnych, ktere by mely mit vychazky vicemen furt ja mela kontolu hned treti den, dneska jsem dostala dalsi antibiotika, takze si doma asi jeste pobudu

sisstin
16. bře 2007

webi: nemocenskou ti zrušit nemůžou..podle mě..jako ten pobyt doma..ale budeš zadarmo...myslím, že je lepší to vězení vydržet 😉 oni to berou tak, že když jsi vlastně na rizikovém..tak nemáš, co cajdat venku a máš ležet..bohužel 😒

zdenicka
16. bře 2007

ja si taky myslela,ze ti ztrhnou celou nemocenskou a uz ti zadnou nedaji,ale nevim,,to jsem si myslela jen ja.

webi
16. bře 2007

Ja jsem prave slysela od jedne holky, ze ji ztrli cca. 600-700 Kc. To by chtelo prave zjistit, jak to teda je.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
webi
16. bře 2007

A vezmou ji naporad, nebo jenom za ten mesic?

sisstin
16. bře 2007

webi: ten měsíc, když tě nachytají poprvé..a celou..když víckrát 😉

olus
16. bře 2007

ahojky,

maminy, já mám neschopenku od začátku, za 3 týdny nastupuju mateřskou a za celou dobu jsem neměla jedinou kontrolu, ani vycházky nemám napsané
myslím, že se zbytečně stresujete, sestra v poradně mi řekla, že těhule nikdo nekontroluje....prý to za 7 let zažila 1x, a to ještě dotyčné zavolali dopředu, aby byla doma
páčko a žádné nervy

jess
16. bře 2007

olus,já byla na nemocenské celoué těhu taky,a kontrola mi přišla 2x,ale je to 2 roky zpět.Málem mě tehdy treilo 😒

sisstin
16. bře 2007

olus, tak to nevím...teda...kontroly chodí..a dost 😉

jess
16. bře 2007

Tím jsem nechtěla plašit 😀 ,ale pro jistotu nachystat výmluvu 😀 .Já použila nemocnou babi mého muže,že jsem s ní musela do špitálu 😀

sisstin
16. bře 2007

je to vyloženě o náhodě..ale že kontroly nechodí..tomu nevěřím..a přijít o peníze si dovolit nemůžu 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru