Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

kacerka
8. čer 2007

kim, hlavně nechápu tu jednu hodinu mezi 11.00 a 12.00, jinak by to byly perfektní vycházky, to je prostě buzerace. Nemůžeš nikam vyjet na celý den. Já mám takovou zkušenost ze svého okolí, že holčiny, které jsou kvůli práci doma mají neomezené. Samozřejmě to nelze brát jako pravidlo.

marinka
12. čer 2007

Tak já jsem před pár dny zjisila, jedna moje známá, která je ze stejného města má vycházky od 8 do 18:00, zatímco mně je dr. napsala od 14:00 do 18:00, s tím,že to dýl nejde, tak se jí na to musím zeptat a jsem zvědavá, co mi řekne! Ale musím říct, že už je taky nedodržuju, mám je takhle přes 2 měsíce a nikdo na mně nebyl a do nástupu na mateřskou mi zbývají necelé 2 měsíce, takže už to řešit nebudu..

binki
25. črc 2007

marinko, to ješte není tak hrozné, mám jen 4 hodiny 8-10 a 16-18 a to až po týdnu PN. To mám astma, alergie a teď jsem měla zánět hrtanu. Teď tady byla kontrola, už fakt v tý práci neví, jak by se mnou posrali.

ivcar
25. črc 2007

Ahojky, ja mela neschopenku od 3. mesice az do nastupu na MD a kontrola mi nastesti neprisla, ze zacatku jsem to nejak dodrzovala, ale ke konci uz tedy moc ne.... mela jsem taky jen dopol a odpol vychazky, s tim , ze vic to nejde, pry vseobecne plati, ze jakmile ma clovek neschopenku, tímpádem je prace neschopny a musi dodrzovat lecebny rezim ( v tomhle pripade asi omezeni vychazek ).....tot dle meho obvodniho Dr. 😠

krista
25. črc 2007

Ahojky holky, nevím jestli tady už někde tenhle dotaz padl a pokud ano tak se omlouvám 😅

Chtěla jsem se zeptat, od dneška mám PN, ale nikde nemám psané vycházky 😅 To jako žádné nemám??? ☹ Ani bych se nedivila, moje Dr. je toho schopná, žádné mi nedát, ale nevím jak budu fungovat ... nebo mám neomezené?? O tom docela pochybuju 😒

Díky za odpovědi 🙂 😵

mobina
25. črc 2007

Kristo na neschopence máš kolonku "Povolené vycházky" a to bys měla mít vyplněné. Já tam mám napsáno neomezené. Pokud tam nic není, tak bych naběhla na doktorku.

lajla
25. črc 2007

kristo vychazky bys mela dostat myslim po trech dnech nebo po tydnu, pak si pro ne k dr zajdi, ja si o ne taky rekla 😉
jinak ja uz to taky neresim..ale celkem jsem dostala strach, protoze v zarijovkach u nas ted mely holky kontroly a jedna dokonce v nedeli v 19 vecer, silene, jsou uplne trapni, myslim, ze chteji schvalne nekoho nachytat

krista
25. črc 2007

Já tam fakt nic nemám, přes celou tu kolonku je razítko té slépky 😠 To mam teda radost - bych se doma udusila 9 měsíců ☹

binki
25. črc 2007

kristo, máš rizikové? vím jen, že platí, co máš značeno, když jsem byla bez, nebylo tam napsaného nic a pak mi tam dopsala přesně od-do vycházky.

krista
25. črc 2007

Teda Lajla to jsi mě moc nepotěšila, mě by asi švihlo kdybych mezi dveřma potkala kontrolu a ještě víc by mě švihlo kdybych tu kontrolu nepotkala a co se stane kdybych nebyla doma? To by bylo zlé že holky? 😅 ☹

krista
25. črc 2007

Tak snad mi je tam dopíše až tam půjdu příště, díky holllkkkkyyy!!!

Jo a mám rizikové 😉

mobina
25. črc 2007

Lajlo fakt? To je hustý. Na švagrovou přišli taky, ale to bylo zrovna v mezidobí, kdy na socku šla neschopenka od gyndařky a byla rušená od obvoďáka. Když jí kontrolorka viděla, tak prohlásila, že na těhotný kontroly neposílají. Tak asi jak kde... 🙄

carlisse
25. črc 2007

Tak už jsem na MD a kontrola mi za celé těhu nepřišla ani jedna.

zusma
25. črc 2007

Krista: podle mě ti žádné vycházky nedala 😖 Když mi psala neschopenku,tak mi nejdříve 14 žádné nedala a řekla mi to tak(a nic tam taky nenapsala)a pak mi dala taky jen pár hodin dopo a odpo(prý že to jinak nejde-nevěřím!!).
Dost jsem toto "téma"studovala,protože jsem nehodlala být 7 měsíců zavřená doma a opravdu je to tak, že když ti tam nic nevyznačí, tak vycházky nemáš 😒 ☹

lajla
25. črc 2007

no ono se prvni dny zadne vychazky ani nedostavaji, ale pak jo 😉 je to tak pry podle zakona, to mi predtim rekla dr
jinak holky na tu kontrolu jsem uplne cumela,ja myslela, ze v nedeli se chodi jenom na udani, a pry ne.. na me prisla hned treti den neschopenky, a od te doby nic..za necely mesic jdu na MD, tak snad uz neprijde..ale pry se berou penize az od data co te chyti, takze nejvetsi riziko je na zacatku mesice

zdenicka
25. črc 2007

ja jsem doma od zacatku tehu aza mesic jdu na materskou,a zatim tu zadna kontrola nebyla...tukam🙂)

petja
26. črc 2007

AHOJ holky, já jsem z okresu Olomouc a tady teda co slyším kolem kontroly chodí i na těhotné a to hodně,mě gyndr.od srpna už nechá doma a včera mi řekl vycházky neomezené,aniž bych mu o nějaké vůbec řekla 🙂 je skvělej!!! To je asi odměna za to co jsem si užila s tím minulým ☹

lenkabu
26. črc 2007

Já mám vycházky 10-17, prá je musím mít když jsem práce neschopná ☹ Vtipný je že já jsempráce schopná,ale do mý práce nesmí těhule.
Klidně tady píšu, že vycházky nedodržuju a nebudu a klidně to risknu. Nenechám se trestat za to že mám nevhodnou práci!

ina.b
26. črc 2007

Ahoj holky, jsem z Mostecka. Marodní mám už od března. Vycházky jsem dostala od 9-10 hod. a odpoledne od 15-19 hod. Kontrola mi přišla už dvakrát. Musím teda říct, že pokaždé okolo oběda, takže jsem byla k zastižení 😉
Jinak se to snažim dodržovat, jelikož nevim, co by následovalo, ale také se už několikrát stalo, že jsem prostě neztihla přijít v čas nebo musela odejít dřív.
I když musím uznat, že je to hodně omezující, hlavně teď v létě o prázdninách 🙄

krista
26. črc 2007

Teda a pak že na těhotný nikde nechodí 😠 Asi jak kde 😉

Tak díky holky za info, já si ty vycházky nechám příště napsat, ráda bych si vyšla na procházku nebo tak ... nemůžu být furt doma, i když včera i dneska jsem riskovala 😖 (doufám že tu nebyli 😲 )

lenkabu
26. črc 2007

V klidu...nechávají vzkat když tě nezastihnou 😀 ...tady u nás neznám žádnou těhuli u které by byli. Asi mají dost jiných marodů.

krista
26. črc 2007

Aha, tak to se mi uleví zítra až se mrknu do schránky, dneska jsem tam nebyla 😕 😀 Nebo to píšou na dveře? 😝

lenkabu
26. črc 2007

Já nevim, mně ještě nepsali 😀

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem, chtěla bych taky přispět svou odpovědí. Já jsem na neschopence už od začátku pátého měsíce a doktor mi řekl, že vycházky mám od 8.00 do 20.00 ale že prý se nemusím bát žádných kontrol, protože prý s nima má domluvu, že k těhotným nechodí, abychom měli volnost.Je prý blbost chodit za těhotnýma. Takže neschopenka,ale můžu kam chci, kdy chci.

krista
26. črc 2007

Luci a můžu se tě zeptat odkud jsi? 😅

Potřebovala bych nejlépe slyšet od někoho z jižních čech jak je to tu s kontrolou 🙂

lucie.safrankova
26. črc 2007

no jasně ale neudávat 😉 protože i tak se bojím a vycházky si stejně hlídám, z Liberecka

krista
26. črc 2007

Ježiš néééé proč bych já udávala, dneska a včera jsem se courala venku a vycházky nemám 😉 Díky.

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ještě něco, podle mě jde o to jakýho máš doktora, zda je chápavý nebo ne, ten náš je opravdu moc hodnej, jsem na nemocenské jen kvůli tomu že jsem pracovala sice 7,5 hodiny denně, ale cesta do práce a z práce mi zabrala další 3hodiny. A ve vlaku ani v buse to není moc příjemné. Je teda fakt, že omdlívám. 😒

lucie.safrankova
26. črc 2007

Přeji ti příjemné a bezproblémové těhu a zdravé mimi. 🙂

koc
26. črc 2007

ahojky, já jsem byla na neschop.od 3 měs. těhot., nejprve od prakt.dr. - začínající angina, horečky atd. (chytala jsem kde co), tam jsem neměla vůbec vycházky napsané a když jsem šla na gyn.nebo jinam, tak jsem to prakt.dr. zavolala, aby věděli (a já byla "pojištěná"). Následně po ukonč. této nesch. mi vystavila další neschop. gyn.dr. (rizik.těhot.)- vycházky neomezeně s tím, že k těhotným stejně kontroly nechodí...Asi záleží na lékaři...? 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru