Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

denousek
27. říj 2007

ivuso staci rict ze mas slozite dojizdeni nebo ze mate v praci ted stresy a ze uz to nedavas...to ja jsem rekla na zacatku tehu ze je v praci peklo a v pohode...kazda tehulka ma mit klid a jen ty sama vis co sneses a co ne ne??myslim ze by ten doktor byl sam proti sobe kdyby ti to nedal kyz mu reknes ze uz to nezvladas tak to urcite zkus at si to taky trosinku uzijes 😀

adriana1
2. lis 2007

Ahojky,
jsem na neschopence a měla sem 2h dopoledne vycházky a vymohla sem si dvě hodiny odpoledne, ale prej mi víc nemůže dát. Mě je nejlíp na čerstvém vzduchu a otevřená okna a sedět na zadku už mě nabaví. chtěla bych pořádné vycházky. Víte co je to za diagnozu 021.0 ? Vím že je to něco se zvracením

suki
3. lis 2007

Já jsem byla na neschopence celé těhotenství a to proto, že pracuji jako zdravotní sestra v rizikovém prostředí a neměli pro mě náhradní práci, takže jsem nemocná samozřejmě nebyla. Vycházky jsem měla 2krát denně 2 hodiny a chodila jsem si kdy jsem chtěla kam jsem chtěla. Kontrola mi naštěstí nepřišla 😀 😀 😀

makinka.1
3. lis 2007

Ja dostala neomezene vychazky v 11 tt.

many
3. lis 2007

tak já mám dostat vycházky neomezeně od úterka,tak se moc těším 😀

ivusa1
5. lis 2007

Ahoj holky,
15.11. to zkusím na kontrole u doktora na nechopenku, tak jsem zvědavá. Ve 2 měsíci mi řekl že se neschopenka nedává každé těhotné, tak jsem zvědavá teď. Snad se slituje, vždť už začínám 6. měsíc a má sněžit a být náledí ☹ Po 15.11. dám vědět jak jsem dopadla. neomezené vycházky by byli supr, ale na to já nemám moc velké štěstí ☹

frufrunka
5. lis 2007

Hjeee, holky, tak já tu machruju, jak na těhule kontroly nechoději, kor v našem okresu a bác ho! Včera jsem měla kontrolu jak vyšitou, ráno, pět minut před začátkem vycházek. Přijali novou posilu na kontrolní oddělení... ☹ Uf, zrovna jsem se chystala nakoupit, ještě, že mě zdržel telefonát! Bojím se, že budou chodit i o víkendu... ☹

mircka
7. lis 2007

Ahojky, původně jsem plánovala (i z rodinných důvodů), že nastoupím na neschopenku asi tak v polovině těhotenství. Bohužel si mě nechali v nemocnici, tak to bylo o něco dříve... ☹
Své doktorce jsem si řekla o vycházky a napsala mi je od 8-18 hod. Navíc, když jsem jí řekla, že se budu stěhovat do jiného města, tak mi i tam přepsala přechodně adresu. 🙂
Kontrola na mě žádná nebyla - a přiznávám, že jsem vycházky nedodržovala. Hlavně jsem se spolehla, že mě na té nové adrese hned tak nedohledají... 😉
Ale jinak nevím, že by na některou kamarádku byla kontrola. Ale např. známé napsal doktor "klasické" vycházky - dvě hoďky ráno a dvě odpoledne.

danca27
7. lis 2007

Makinko 1 a co jsi řekla doktorovi ten muj mi hned napsal 10-12 a 14 - 16 a to je fakt děs!!!

berunda
7. lis 2007

ahoj, ja sjem na neschopence od začátku těhot.Pracuji jako zdravotní sestra a mám rizikové zaměstnání. Doktorka mi taky napsala vychazky. Ja chodim ven pořád a kdykoliv. Vzdyt jsem tehotna a ne nemocna. Ale zkusim se ji zpetata t mi napise neomezene. je to fakt kravina davat tehotnejm vychazky............................

muminek
8. lis 2007

ahoj holky já jsem doma od 6.týdne a vycházky mám taky krátky hlavně je porušuju ráno v týdnu přece neumřu hlady a čekat to bych padla ☹ a vycházky si fakt myslím že to je v kompetenci jen doktora

adriana1
8. lis 2007

já je už dodržuji nevím kdy mi příjde kontrola. Holky vyznáte se v diagnozách?

muminek
8. lis 2007

ahoj adri co je to za diagnozu nevím ale mám tu stejnou a zvracím o sto šest 😒

krista
9. lis 2007

Adriana myslím že ta tvoje diagnoza se jmenuje - stavy spojené s těhotenstvím 😉

krista
9. lis 2007

Tak kecám, našla jsem teď v diagnozách, že je to tohle:
Mírná hyperemesis gravidarum (O210)

petisan
9. lis 2007

Myslim, ze to fakt zavisi na doktorovi. Moji lekarku bohuzel zastupuje jeji syn a ten se tvaril jak kdyby mi mel nemocenskou platit z vlastni kapsy 🙄 argumenty ze 12 hodin v praci u pocitace a ve stresu se v tomto obdobi (to byl 28 tyden) uz hur zvlada - nepochopil. Nicmene neschopenku mi napsal a vychazky pouze od 13 do 16 hod. Kolegyne z prace jsou vsechny doma uz od 3-tiho mesice a maji neomezene vychazky. Na zadnou z nich kontrola nikdy neprisla. Myslim, ze to taky zavisi na zamestnavateli - jestli na Vas kontrolu posle nebo ne. Vzhledem k tomu, ze s praci do konce 6-teho mesice jsem v praci rekordmankou 🙂 tak doufam, ze neprijdou 😀 to same preji i Vam

pavly
9. lis 2007

ahojky,jsem taky na neschopence,teprve 3 den,protoze jsem svoji praci nezvladala s nevolnostma /nemam moznost se proste jit prodychat, v klidu najist a tak.../
zatim mam vychazky taky rano a odpol. 2 hodiny a ja zatim ani vic nepotrebuju,protoze stejen je mi zle,ze nikam nechci....
ale pridavam se k nazoru,ze je to holy nesmysl! Me je zle ruzne pres den a vcera to treba bylo presne v dobe vychazek-takze jsem nakoupit proste musela jit az pak-i tak se i tam udelalo zase zle-takze urcite verim,ze nemame chut tvrdout doma jen tak a kousat se nudou,ale je to proste nutnost....taktez s pocasim,kdyby mi bylo lip,tak bych se rada chvili protahla,kratkou vychazkou,ale co kdyz v dobe vychazek je hnusne a pak krasne-no nelogicke....

ale co me zaujalo jsou ty diagnozy,ja myslela,ze mame vsechny to same a koukam,ze ja mam jine cilo, nevite co teda je 026.8?

olina
9. lis 2007

Pavly: O268 Jiné určené stavy spojené s těhotenstvím

xsuzzi
9. lis 2007

holky a kde ty čísla jsou vypsané(na jakých stránkách)co jaké číslo je za diagnozu? 🙂 děkuju

pavly
9. lis 2007

oli diky moc, i za ten odkaz,ja nic takoveho nenasla a netusila jsem,kolik toho muze byt - a stale znamenat totez 😀

werminka
9. lis 2007

Olino, díky za super odkaz 🙂 to teda koukám, kolik diagnóz existuje! 😀

many
9. lis 2007

tak já už mám vycházky od 7.00 do 20.00 😀 nevíte jestli může přít kontrola i po té 20.00 😉 mě pár lidí strašilo,že jo 😠

xsuzzi
12. lis 2007

jůů Oli děkuju 😵

adriana1
12. lis 2007

Ahojky,
díky. Já slyšla že mohohou kontroly chodit do 22h pak už je noční klid. Také sem slyšela že když máš v diagnoze těhotenství tak nechodí kontrola. Já sem doma od 19.9.07 a ještě nikdo na konrolu nepřišel. To sem o víkendu byla u babičky.
Many to máš hezké vycházky já mán jen od 10 do 12 a od 14 do 16h

makinka.1
12. lis 2007

Omlouvam se,dlouho jsem tu nebyla.
Danco 27,na rizikovku me poslala gyndarka skoro automaticky,jsem po potratu a je mi 37.A neschopenku mi vypisovala obvodacka,bala jsem se,ze mi da jen omezeny vychazky,ale sama rekla,ze mi da neomezeny,protoze tehotenstvi neni nemoc a ja sama urcite nejlip posoudim,na co mam a na co ne.Osvicena to zena!!! 😀

popellka
12. lis 2007

Ahoj holky, tak já bych požádala doktora nebo doktorku o neomezené vycházky a zdůvodnila to tím, že přece v době vycházek se mně vážně zrovna nemusí chtít a zase když je hezky a nemám vycházky, tak bych chtěla - to by snad jít mělo 😉

makinka.1
12. lis 2007

Jo a kamaradce prisla kontrola v 9 vecer.Ale na jinou diagnozu,nebyla tehu.Jinak kontroly na tehule chodi jak kde,nekde vubec,nekde jo.Myslim,ze na to nejde moc spolehat.Kazdopadne s vami souhlasim,ze tehotny by nemely by brany jako nemocny,samozrejme,pokud nejsou doma kvuli nejakymu akutnimu problemu.Ale to se stejne vetsinou resi v nemocnici.A osobne si myslim,ze kdyz rekne tehuli doktor,ze je neco v neporadku a ze ma lezet,tak snad zadna z nas nepoleze treba na Snezku ani nepotahne tri tasky s nakupem.Mame snad mozek,ze jo? 😀

holidayinn
12. lis 2007

ahoj holky, souhlasim. Mne taky nechal Dr. na neschopence kv. hematomum, ktere se vstrebaly,a uz se dokonce citim, jak kdybych tehu nebyla. Tudiz je toto domaci vezeni pro me cim dal ubijejici. Navic mam rodinu mimo Prahu, tudiz predstava, ze do konce tehu nebudu moc navstvivit nikoho, je priserna. Doufam, ze za 14 se budu moci nechat uschnopnit. Dnes jsem si totiz volala Dr., zda-li mohu na nekolik dnu zmenit misto pobytu a bohuzel se vse musi nahlasit nekam na spravu reviznimu lekari... 🙄

many
13. lis 2007

adriana1 - třeba ti je taky dá později neomezeně,záleží proč jsi doma 😒 já jsem v pořádku,ale dělám se dřevem,tak to nemůžu dělat,tak musím být doma 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru