Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

ilci
10. říj 2008

holky, tož občas chodí, ale asi minimálně, mě přišli 1x 😉

andreahrbacova
10. říj 2008

ilci,tak to jsi mě moc nepotěšila
teď budu mít bobky

lestep
10. říj 2008

kámoška bydlí v Olomouci a byly na ní za celé těhu asi 3x.. těžko říct. Na mě zatím za celou dobu nikdo nebyl a to jsem doma od dubna. Nechci to ale zakřiknout..Také to bčas poruším, ale nemám z toho dobrý pocit.. 🙂

andreahrbacova
10. říj 2008

no já mám taky špatný pocit když jdu ven,a nemám vycházky,ale třeba o víkendu nechci celé dny sedět doma.Ale zase si říkám,teď už bude jenom zima a škaredě,a to mě opravdu nikdo mimo vycházky nevytáhne ven.Budu ráda když jsem doma v teploučku 🙂

dadule4
10. říj 2008

ahojky holciny, ja jsem marodila skoro rok se stitnou zlazou a za celou dobu zadna kontrola.. to jsem byla ale o dost mladsi a tak jsem se tolik nebala 🙂 ted jak to vypada, prvni tri mesice tehu budu doma a vubec nevim jak to vydrzim, potrebuju byt v kontaktu s lidma kdy chci a ne kdy mi to dovoli vychazky ☹ jeste ze to bude na zimu, to nebude tolik bolet 😉 za zdravy miminko to ale stoji!!

d.mamka
12. říj 2008

Ahoj holky,mám 4letého klučinu a 5dní před nástupem do práce po mateřské dovolené,jsem zjistila,že jsem znova těhotná..,jenže šéf mne nemůže zaměstnat jako u prvního těhotenství,tak budu muset jít na neschopenku,ale to finančně neutáhnu to,co mám když budu devět měsíců pobírat 4 ticíce.-bude to asi hloupá otázka,ale myslíte,že si jde přivydělávat brigádně??Děkuji za odpověď.Denda

ajajanku
17. říj 2008

Ahoj tak jsem dneska dostala neschopenku a mám vychazky od 8,00do 20,00,takže uplne v pohode nemusim mit z kontroly strach

andreahrbacova
17. říj 2008

ajajnku,tiše ti závidím,já mám vycházky jen čtyři hodiny denně,a bohužel to někdy poruším,protože potřebuji vyrazit ven,když je hyzky a sluníčko,a když zrovna nespíma ne čekat na tu hodinu. ☹

l78
17. říj 2008

Ahoj holky, já když 24.9. nastupovala na neschopenku, měla jsem vycházky 10-12 hod a po kontrole 7.10. jsem doktorce řekla o delší a ta mi bez řečí napsala vycházky dle potřeby. Ty krátký vám vůbec nezávidím, ani já je nedodržovala.

andreahrbacova
17. říj 2008

je to opravdu hrůza dodržet,hlavně o víkendech,ne že bych se zybtečně courala někde,ale dost jezdím za našima a za svým hafíkem,a hold někdy to prostě dodržet nejde.

ajajanku
17. říj 2008

to mate pravdu jsem rada že to mam 12 hodin v kuse protože jinak bych kvuli detem ani nemohla dodržet

janula84
18. říj 2008

ahoj... vychazky v tehotenstvi jsou opravdu na prd... ja sama mam 6 hodin denne ale nestezuju si, protoze stejne vetsinu dne prolezim..porad me trapi nevolnosti... Ale moje segra pred mesicem porodila a taky byla od zacatku na neschopence s vychazkama a jelikoz ted stavi barak,tak mela adresu hlasenou u nasich a shodou okolnosti marodila i mamka(byla bez vychazek) a prisla ji kontrola...a segrina neschopenka je vubec nezajimala,vubec se neptali,jestli je taky doma...takze těhule asi opravdu neřeší 😉

heresta
18. říj 2008

ahoj holky, ja mela vychazky od 9-11 a od 11-17 a dodrzovala jsem to snad jen 14 dni pak uz vůbec, a nikdy nikdo neprisel.. No asi jsem mela stesti.. 😀

sagy
6. lis 2008

ahojky, mám prosbičku, potřebovala bych poradit nějakého hodného gynekologa v Praze, nebo Milovicích. Sice již dlouho navštěvuji jedno soukr. zařízení, doposud jsem nikdy nepotřebovala nějakou zvláštní péči, ale teď, když jsem v 11tt, tak začínám zjišťovat, že můj dosavadní lékař byl dobrý max. na psaní antikoncepce. Už se mi nelíbí jenom to, že za určení pohlaví dítěte se účtuje 600, za UV 1000 apd. Marně jsme se snažili tři roky otěhotnět, navštívili jsme i spec. pracoviště a nic, Když už jsme se rozhodli, že se raději budeme snažit o adopci, tak hups a zázrak se stal. Přestože mám fyzicky i psychicky náročnou práci /kolegu odvážela záchranka s psych. zhroucením/ tak mi PN nenabídl. Bohužel v 7 tt jsem začala krvácet, manžel mě vezl na pohotovost, teprve tam mi lékařka poradila co mám jíst, jaké vitam. , co dělat a nedělat, bohužel v rodině máme diagn. častých potratů, takže jsem byla strachy bez sebe. Na kontrole mi zmíněný lékař napsal do diag. hrozící potrat, ale o PN jsem si musela drze říct sama, přestože penízky budou chybět. Další horor byl u sester, když jsem si dovolila požádat o vycházky, tak se tvářily, jako bzch chtěla ropné vrty i s arabským šejkem. Takže mi dotčeně napsala 10-12, 14-16, o další variantě nechtěla ani slyšet. Navíc, přestože už budu začínat 12 tt, ještě mi nevystavil nikdo ani těh. průkaz. Dnes jsem opět slabě krvácela, a lékař je na dovolené. Takže už mi vážně došla trpělivost a změním lékaře, jenom nechci šlápnout vedle. Prosím poraďte, třeba i někoho, kdo dává delší, nebo neom. vycházky, ne že bych v mém stavu chtěla někde někde provozovat turistiku, ale manžel bohužel často jezdí na delší služ. cesty, nejbližší lidé bydlí v Praze a já se prostě bojím zůstávat sama doma, co kdyby se něco dělo. Samozřejmě dle sestry změnit adresu na PN nelze, mám se domluvit na OSSZ, ale tam se zase hrozně divili, proč jim chci hlásit jinou adresu a proč nemám neom. vycházky, tak nevím. Ale potvrdili mi, že i na těhulky chodí konroly a prý i často z popudu zaměstnavatele, nebo na udání sousedů. 😖 Moc děkuji za radu. A ještě dotaz, je normální mít jakoby závratě? Děkuji

lentilka81
6. lis 2008

Ahoj Sagy, já jsem chodila k dr. Langrovi do Poděbrad, má ordinaci i v Milovicích. Když jsem se odstehovala, musela jsem zmenit i gynekologa a docela toho lituju. Langr je super, nemusela jsem se objednávat, mohla jsem přijít kdykoliv a segre napsal neschopenku hned od začátku těhotenství s neomezenýma vycházkama. Uvažuju, že se k němu vrátím ikdyž to bude dlouhé dojíždění ☹

andreahrbacova
6. lis 2008

ahoj sagy,tvůj článek mě docela zaskočil,za pohlaví dítěte se účtuje?To jsme vůbec nevěděla.A kdbych měla platit za ty ultrazvuky,tak jsme asi už pod mostem.Jinak neříkám že mám super doktorku,určitě jsou mnohem lepší,taky mám vycházky čtyři hodiny denně,mohla jsme si je rozhodnout sama,ale stejně to nedodržuji.Sousedi mě prásknout nemůžu,tady mě stejně nikdo nezná.Už jsme doma přes měsíc a nikdo na mě nepřišel.Ale taky bych brala vycházky neomezeně,ale co přijde zima a stejně budu zalezlá doma.A jak se stravovat a jaké vitamíny brát,tady na Koníkovi se dovíš všechno,ale čti jenom ty kaldné věci a zbytečně se nestresuj,tím neprospěješ sobě ani mimískovi.Držím palečky.A dej vědět jak sji dopadla s tím lékařem.

katka82
6. lis 2008

Sagy ahoj 🙂 teda ten tvůj lékař-to je vážně síla,raději ho okamžitě změň 😉 za koho ti neporadím nevím kde bydlíš ale skus se kouknou do snažilek tam jsou občas nějaké odkazy na gyndaře 🙂 A držím ti palečky 😉

fanys
11. lis 2008

ahoj holky
sagy přístup doktora a sester no coment,ale.................tehotenská prukazka se má vystavovat v e 12 t.t,ne dřív,když už pro nic jineho tak z pověrčivosti,ale je to i dle doporučení gyn.por.komory
adresu na pn počas neschopnosti lze,jen je kuli tomu dosti papírování,ale nejde to psát napr.že si dva dny v praze a pak zase doma,o změnu z duvodu stehování atd.lze požádát pssz ,rvá to tak dva nedele než to schválí.
Jinak pro všechny vycházky lze napsat pouze v čase od 10-18,ne více.pojem neomezené vycházky neexistuje!!!!!!!!!! 😒 jestli vám hodný pan doktor napíše neomezené vycházky vy rizkujete problém a odebrání dávek,jako i ukončení neschopnosti.to že doktor něco nezná a naslibuje ho neomlová že pacientum říká hovadiny,může příjit o možnost vystavovat pn,pár takových lékařu znám a je jim to jedno.
Kontroly chodejí i na tehotné pac.,pssz nebo zaměstnavateli je to jedno z jakýho duvodu je pac.na pn,jim jde o to jestli dodržuje léčební plán,a postup léčby.PN není dovolená,i když hoodne smrtelně tehotných to tak vnímá.jsem taky na pn a tehotná zdr.sestra,ale nikdy by mne nenapadlo i když mám dost známych na pssz letet nekam na dovolenou,jet na hory nebo na víkend k mamince když sem na pn.a to nemluvím o tom že se nám jedna joooo inteligetní tehotná zdrav.sestra na slovensku na pn vdala.kdyby sme byli v práci svine tak jí mužeme klidne anulovat snatek..............

andreahrbacova
11. lis 2008

fanys já dostala průkajdu hned když mi potvrdili těhu,pověrčivá nejsem co se má stát to se stane.

murynka
11. lis 2008

fanys s průkaajdou máš pravdu můj gynelolog jí dává až ve 12 tt a asi ví proč 😖
já jsem jí nedostala hned a jsem ráda protože v 10 tt jsem byla na revizi ☹ s tou průkajdou bych to asi nesla ještě hůře....jinak ty kontroly mě v práci řekli že na těhotný kontroly neposílají tak nevím,ale podle mě by měli dávat neomezené těhu není nemoc a vyjet si na víkedn není nic špatného 😕

mirjanka
11. lis 2008

Tak já mám vycházky omezené, ale vůbec mě nesvazují jsou od 8 hodin ráno do 20ti hodin večer...vycházky mám už od 4. měsíce... chodím na gynekologii do Vrchlabské nemocnice

bobas
11. lis 2008

Holky taky se pridam. ptala jsem se dr a prej na tuhle diagnouzu kontrola nechodi, ale ja se nedala a mam neomezene vychazky takze super 🙂

markytka.j
11. lis 2008

No já jsem na nemocenské od začátku těhu jen proto, že jsem v práci dělala sedmnáctky a šéf mi nechtěl dát jinou pracovní dobu. Zatím u mě žádná kontrola nebyla, tak doufám, že ani nepříjde. Ale chci jen říct, že kontrola neví s čím doma marodíte a ani neví to, zda máte popřípadě od kolika máte vycházky, takže klidně příjde i během vaši vycházky. Jinak když jste dlouhodobě na nemocenské tak si posudkoví lékaři vyžádají vaši kartu, kde zjístí s čím to valstně tak dlouho marodíte a jestli je to nutné. V případě těhotenství je to chápající, tak proto pravděpodobně ani nechodí... Horší to mají ti co jsou na ÚP...těm údajně příjdou alespoň jednou vždycky...

petua
12. lis 2008

Tak holky, zpátky na stromy, Fanys, nemáš pravdu... 😉 Já jsem taky na PN a co jsem nevěděla, to jsem si zjistila - případně všechno tohle vyčtete z netu 😉.

Takže co se týče těch vycházek, jak psala Fanys "vycházky lze napsat pouze v čase od 10-18,ne více.pojem neomezené vycházky neexistuje", to neplatí, protože, cituji z právního rádce: Neexistuje žádný právní předpis, který by vymezoval délku vycházek nebo jejich stanovení v průběhu dne, a dále: O povolení vycházek nebo změny jejich rozsahu a doby rozhoduje ošetřující lékař.

Tzn. že i ty neomezené vycházky, pokud vám doktor napíše, můžete klidně mít (já je mam taky), nikdo mu do toho nemůže mluvit - ale platí to samozřejmě i naopak - pokud vám je napsat nechce, nikde se nedovoláte a máte prostě smůlu.. 😒

Jinak já jsem se v pracovní neschopnosti taky vdala - protože není jedinej důvod, proč bych nemohla. Nejsem v pracovní neschopnosti z důvodu nějaký psychický poruchy, abych nebyla příčetná a sňatek byl tudíž neplatnej. A vdává se tak spousta holek, v drtivý většině případů jsou to právě těhotný nevěsty - fakt by mě nenapadlo ukončit v pátek neschopenku a v pondělí si jít pro novou 😀 , to bych mmj. přišla i o dost peněz. Žádnej zákon nezakazuje v neschopnosti uzavřít manželství 😝

andykov
12. lis 2008

A jak je to s počítáním, když mi jedna dr.ukončí PN např k 5.a jiná mi ji znovu napíše, ale od 6.? Počítá se to jako pokračování PN nebo jako konec a pak začátek nový, tzn., že 1.-3.den 25%? To by mě zajímalo 😕

petua
13. lis 2008

Pokud přecházíš k jinýmu doktorovi, tak můžeš normálně pokračovat v tý neschopence, co už máš, ale pokud už Ti jí ta doktorka ukončila, tak toho 6. normálně začínáš znova, tudíž málo peněz..

andykov
13. lis 2008

tak to je na houby 😒 ale díky petua za radu 🙂

fanys
15. lis 2008

ahoj holky fakt nebláznete,petu kdyby byl tvuj lékař hovado tak si na tobě krásne zmlsne a věř tomu že ti ten snatek anuluje!stačí když te nahláási na pssz,a tam sedí taková kravská komise která se baví tím že lidem komplikuje život,v čase pn nesmíš ani podepisovat třeba kupní smlouvu na byt,kdyby to druhá strana vědela tak soudne by to šlo zrušit hopem jen z toho duvodu že si byla na pn,kdyby se z toho chtel vykroutit..................
je to normální praxe v pá pn zrušit a v po vystavit druhou na nové příjmení,kromě toho že pn vystavuju nejakých osm let,tak moje máma je revizní nebo posudková lékařka tak to vím na tuty přesne.
Ona taky vyšla publikace na téma práva a povinnosti pac.a v ní jeden nejmenovaný lékař taky říká že má pacient právo na neomezewné vycházky a podobné bludy......už ho zato zažalovali protože tahla brožura se povalovala ruzne po čekárnách zdrav.zařízení tak nekomu šlápl na kuří oko...........!
a ješte něco,od nás taky odešlo pár pac.protože sme jim vystavili pn a odmítli napsat neomezené vycházky s tím že si trhli nohou a delali ksichty a taky šli k dobrákovi který jim je napsal.............coýž pak měli lady problém když jim přišla kolem osmé večer kontrola ..........takhle to aspon funguje na praze 8,je divné žeby každá pssz měla jiné praktiky .....ale jak myslíte.
jo a petu za tří dny by si přišla o hodně penez kuli svatbě?a pn? 😀

delfi
15. lis 2008

fanys: bohužel nemůžu s tebou souhlasit ve věci neplatnosti právních úkonů učiněných v průběhu PN. Proč by to jako nemohlo být platný? Proč by to mohlo být zrušeno soudem? Soud může určt neplatnost právního úkonu jen v zákonem stanovených případech což je nezpůsobilost k právním úkonům (o té taktéž rozhoduje soud ve spec. řízení a nastává až po právní moci rozsudku) a dále omyl a nátlak (další případy neplatnosti nejsou pro tuto situaci důležité). Není tedy pravda, že bys v době PN nemohla uzavřít sňatek či podepsat smlouvu. Technicky vzato smlouva se uzavírá i při obyč. nákupu v obchodě což při tvém výkladu vedlo opravdu k absurditám....

katka82
15. lis 2008

Teda tak to jsem vůbec netušila že by se sňatek v PN mohl anulovat 😲 Taky právě marodím a někdy v lednu či v únoru jsme chtěli udělat svatbu tak to se raději domluvím se doktorkou 😕 akorát mám ten problén že normálně jsem chodila do práce i každou sobotu a když budu mít na víkend zrušenou PN tak jestli mi zaměstnavatel nebude dělat nějaké problémy-jsou na mě totiž dost nasr...,že marodím 😅 jinak co se týče vycházek tak ty fakt dodržuju mam je od dvou do šesti,ale teď mam předepsaný klidový režim a tak se raději z domu nehnu a opravdu odpočívam 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru