Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

gumidek
17. bře 2009

Ahoj holky,
od včera jsem na mateřské, ale jinak jsem od 20. října byla na neschopence. Vycházky jsem měla napsané od 10 do 12 a od 14 do 18. Nicméně jsem je nedodržovala a dokonce jsem se i přestěhovala a protože jsem neměnila trvalé bydliště, ani jsem to nehlásila na sociálku. Doktorka mi řekla, že pokud náhodou přijde kontrola, mám jí zavolat a ona mi napíše, že jsem byla u ní. Takže tak.
Jinak ty omezený vycházky mi přijdou hodně blbý přes léto, a navíc teda v těhu - proč jít ven, když vám zrovna není dobře a naopak sedět doma na zadku, když je člověku dobře? Tohle fakt nechápu 😒

mili84
17. bře 2009

gumidek: no, právě..taky to nechápu...A co jsi měla napsáno na té neschopence za diagnozu?

whoknows
17. bře 2009

hm tak já mám vycházky jen 10-12 a 13-15. Kamarádka byla při obou těhotenstvích doma a měla vycházky též neomezené a moje mamka před pár lety také. Nechápu v čem je problém, čeho se ti doktoří bojí...a pravidla přece platí pro všechny doktory stejná ne? Tak jaké pak "nemůžu dát neomezené vycházky". To mi hlava nebere. No nicméně to stejně nedodržuju, protože ostatní věci se bohužel neřídí podle toho kdy mám já vycházky a ke všemu nám v domě už asi 4 roky nezvoní zvonky u vchodu a ještě je dost zničil tak, že jména ani nejdou přečíst. Takže by se kontrola dovnitř ani nedostala.

gumidek
17. bře 2009

Mili, zjišťovaly mi to kolegyně v bývalý práci, bylo to něco s hrozícím potratem. To číslo diagnozy na neschopence mi totiž nic neříkalo. Tuším, že to byla diagnoza začínající S a pak snad 9 nebo 12.

katka82
17. bře 2009

Ahoj těhulky 🙂
Před pár týdny jsem tu řešila svatbu v době PN a nakonec jsem dopadla takto:moje obvodní která mi PN vystavyla mi ihned řekla že mi ji musí přerušit(jináč by sňatek neplati) a na sociálce mi zase více méně řekli že to záleží na vašem lékaři a na domluvě s ním 😉 no a protože ta má Dr. nebyla k domluvě ochotná tak mi neschopenku přerušila a tak mi ještě dělaly zle z práce 😒 ale to už je jedno 😉 jen teď místo docela slušné nemocenské budu teď brát sotva půlku 😕páč od nového roku to docela skrouhly 😔 ještě že už jen 2 měsíce a pak hurá na MD 😀 ale hlavně jsem měla obavu jestli snížení nemocenského nebude mít vliv i na výši mateřské,ale paní na sociálce mi vysětlila že pokud trvá zaměstnanecký poměr tak se matežská vypočýtává z výplaty 😉
Tak jen kdyby někdo řešil podobný problém 😉 🙂

mili84
17. bře 2009

gumidek: Já tam mám O200 - což znamená horzící potrat - ale je to teda tím pádem to samé jako rizikové ěhu? Nebo to se značí jinak??

katka: No, jako já řeším podobná prblém se státnicema...dokror mi nechce vypsat mimořádné vycházky (ačkoliv mi nic není). řekl mi, ať si tam jdu pěkně na černo....Takže doufám, že když to náhodou udělám, že to nikdo nezpochybní 😒 😒

katulena
18. bře 2009

teda holky, koukám, že si dělá každej doktor co chce! Mě řekl, že neomezený vycházky neexistujou, že to jsou jen řeči. Já už sem naštěstí na MD, tak mám klid. Za ty 4měsíce u mě teda žádná kontrola nebyla a vůbec sem ji nedodržovala. V neschopence sem měla napsanou diagnózu Z359 - dohled nad vysoce rizikovém těhotenstvím. Ale já měla NP ne kvůli nějakým zdrav. potížím, ale kvůli náročné práci a prostředí.
Holky pevný nervy. S těma vycházkama je to na prd.

katka82
18. bře 2009

Mili jj přesně na sociálce mi řekli ať se s Dr. domluvím aby mi to napsala v pondělí zpětně od soboty-aby se mi PN nepřerušila ale to ona né že to by prej svatba neplatila 😕 ačkoliv mi to přijde dost divný páč to by pak pomalu třetina manželství byla neplatná 😀 a co se zeptat taky na tej cosiálce nebo nějakého právníka????? 🙂
Katuleno no už se taky na MD těším 😉 už jen slabé 2 měsíce a hurá žádné omezující vychajdy 😀

konja
18. bře 2009

katka82: Co má společného svatba a neschopenka? To mě přijde jako - ty o voze a ona o koze! 😕

mili84
18. bře 2009

Holky a myslíte, že mě nemůže nechat na PN až do porodu???? Doufám že ne...A kdo rozhoduje o tom, kd ypůjdu na MD? Chodí se 6-8 týdnů před porodem, ne? Ale to mi přeci určí doktor, nebo ne?

mili84
18. bře 2009

konja: No to se spíš zeptej její doktorky 😀 😀

katka82
18. bře 2009

Konja no moje Dr. asi žije v přesvědčení,že jak je někdo na PN tak je nesvéprávný 😕 😀 😀 tak sem to teda pochopila 😉
Mili pokud jsi na PN tak nastupuješ 6 týdnů před vypočítaným termínem porodu 😉 ale předtím si ještě můžeš vybrat dovolenou a tak si to prodloužit 😉 pokud chodí těhulka do práce může se sama rozhodnout zda půjde na MD 8 či 6 týdnů před TP 🙂

evinka
18. bře 2009

Mili, mě dr. posílá z neschopenky na MD 8 týdnů před TP.

mili84
18. bře 2009

katka: Já už ale žádnou dovolenou nemám ☹ Jsem učitelka, víš..a tam je to s dovolenou daný 😒

Ale jak tak čtu, tak každého pošle jindy...tak uvidím.Doufám, že to bude těch 8.

mili84
18. bře 2009

evi: a co jsi měla napsáno za diagnozu na neschopence?

katka82
18. bře 2009

Mili aha no tak uvidíš ci Ti Dr. poví 😉 🙂

marticumacek
18. bře 2009

Ahoj holky,od tohoto týdne jsem taky na neschopence.Diagnózu tam tedy napsanou nemám.Více méně,jsem doktorovi řekla,že přestávám zvládat čím dál houstnoucí atmosféru v práci-stres.Mrzí mě,že přijdu o tolik peněz,ale klid je pro mě v tuto chvíli důležitější.A vycházky mám taky omezené.Mohla jsem si vybrat,kdy mi nejvíce vyhovují.Tak je mám od 12 do 19 hod.Kdybych měla opravdu rizikové těhotenství-hrozící potrat-stopro bych radši,co nejvíc ležela.Takže ono záleží s čím konkrétně "marodím".

kijonkova.k
18. bře 2009

Já jsem byla na neschopence od začátku těhu a měla jsem vycházky neomezené.Nic mi nebylo,ale jelikož jsem sestra,Dr,mi sama řekla,že hned vypíšem nemocenskou a dg.byla" těhotenství s blíže neurčeným rizikem"

marticumacek
18. bře 2009

Většinou stejně dobu 12-19h asi nevyužiju celou.Jen mě mrzí,že jsem měla v květnu naplánovanou dovolenou na týden-chtěla jsem jet za ségrou,která bydlí přes celou republiku.Až budu nastupovat na mateřskou,tak se mi určitě nebude chtít s obřím břichem trajdat 350 km 😝 .Tak nevím,co teď?Oželet to?Nebo se zeptat lékaře,co v těchto případech se dělat...? 😒

kajra
18. bře 2009

Ahoj holky. Já už jsem na neschopence skoro od začátku. Peníze mi ale chodí celkem pozdě. Minulý měsíc to bylo kolem 25. a teď mi taky ještě nedošly. Jak to máte vy? Jsem z toho celkem nervózní...

jmisa
18. bře 2009

Obvykle se u neschopenky chodí 6 týdnů před porodem.
Dovolená se obvykle bere až po skončení mateřské, po těch 28 týdnech.
Po mateřské nastoupíš na rodičák a v práci současně na dovolenou, co ještě zbývá, ale je potřeba o čerpání dovči požádat.

marticumacek
18. bře 2009

A to nemluvím o tom,že v práci mám ještě nevybranou dovolenou...Holky nevíte,jestli mám nárok i na poměrnou část dovolené za dobu PN?Že by možná bylo lepší ukončit PN ještě před nástupem na MD a tak získat víc penízek?

kajra
18. bře 2009

marticumacku, jde vypsat dočasná zmněna bydliště. Tvoje doktorka napíše odkdy do kdy u sestry budeš a pošle to na sociálku. Já už jsem tak párkrát přebývala u rodičů.Neměl by s tím být problém.

marticumacek
18. bře 2009

Taky nevím,v jakém termínu chodí peníze v době PN.V práci jsem byla zvyklá na výplatu 30.tého následujícího měsíce,takže snad pozdější termín ani neexistuje 😉

marticumacek
18. bře 2009

Jéé,kajra,to mě vůbec nenapadlo 🙂 To by bylo bezvadné,díky moc za radu!! 😉

kajra
18. bře 2009

No tak pozdější datum, než toho 30. opravdu asi není. 😀 Manžel říkal, "počkej, třeba Ti to bude chodit jako důchody. Ty chodí taky tak kolem 22." 😀 Ohledně toho bydliště. Je lepší to říct zavčasu. Kdybys jela například v sobotu, doktorka to s tebou vypíše tak v úterý, ve středu. Aby to stihlo na tu socku dojít 😉

wacinka
18. bře 2009

kajra ahoj mně došla nemocenská dnes

paja2180
18. bře 2009

Ahoj holky, já mám od ledna PN a 18. dubna se budu vdávat. Mám vycházky dopoledne 10-12h a odpoledne 15-19h. Včera jsem se ptala zdravotní sestry na gyndě jestli to nevadí, že se budu vdávat a ona řekla, že to není problém. Sice mám obřad na 12hod a to mi končí v tu hodinu vycházky, ale já doufám že kontrola nepřijde. Odpoledne už budu doma, po obřadu jen pojedem do restaurace na oběd a pak domů. Zdr.sestra mi řekla, že po svatbě jim akorát oznámím změnu jména a adresy, ona si to přepíše na počítači a je to. Radši jsem se zeptala, protože jsem nechtěla dopadnout jak Katka82, aby mi přerušili neschopenku. Takže každý dr. to bere jinak.

kajra
18. bře 2009

Ahoj Wacinko, dík, tak to já se odpoledne kuknu 🙂

wacinka
18. bře 2009

ale řeknu ti byla jsme už připravená že pokud nepřijde do 19 tak budu volat na sociálku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru