Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

mandarinka
28. bře 2009

Protože kamarádka se stejnou diagnozou je má.....

murynka
28. bře 2009

a proč ne?já bych si o ně řekla 😉 ale tady se bohužel řeší vycházky v těhu 😀 😀 😀

mandarinka
28. bře 2009

PN je snad PN, ne? 😉

murynka
28. bře 2009

ti říkám si o ně řekni 😀 😀 😀

mandarinka
28. bře 2009

Jenže mě to prostě přijde trapný....

mandarinka
28. bře 2009

Já se teda divím, proč se vůbec píšou vycházky, proč prostě nemá každej na neschopence možnost dělat si co chce a jít kam chce, víš co by se ušetřilo peněz za kontroly? 😖

vendy05
28. bře 2009

mandarinko není PN jako PN oni doktoři mají taky určitá omezení v určování vycházek, takže to nemůžeš srovnávat, lidi s chřipkou na vycházky nárok nemají, lidi po operaci ano, ale třeba jen 4 hodiny denně a pokud jsi např. těhotná a nebo trpíš já nevím čím tak můžeš mít třeba 12 hodin denně ( to mi říkal obvoďák, takže to není z mé hlavy)

petua
28. bře 2009

Ahoj holky,
teda koukam, že tu po sobě pěkně jedete 😀 😀

Já byla taky na PN celý těhotenství, kvůli zaměstnání, pracuju na rizikovým oddělení (v nemocnici), kam jsem se za těhu nešla podívat ani mezi dveře, páč tam toho ve vzduchu lítá - jéje 😅 A vycházky jsem měla neomezený - aniž bych si o ně řekla, prostě muj Dr. je tak píše (já je stejně 80% tý doby těhotenství nijak nevyužívala, protože mi bylo zle a trávila jsem ty měsíce doma nad záchodovou mísou 😅 ).

Ono celá ta vaše momentální diskuse, kde se ne a ne shodnout, je o tom, že se prostě píše PN - měl by na to bejt nějakej spešl paragraf nebo něco takovýho, když jste doma jenom z toho důvodu, že nemůžete vykonávat svoje povolání. Protože takhle je to samo o sobě blábol - ta těhotná, která je doma kvůli "nevhodnýmu" povolání, má totiž v tý PN napsanou diagnózu jakou, že jo - hrozící potrat nebo něco takovýho - což už v tomhle momentě je blbost... Prostě už celá ta věc, že se vystavuje "pracovní neschopnost", je blábol, protože ta odtyčná není práce neschopná, jenom nemůže dělat tu jednu konkrétní práci, kterou se živí..

Teda nevim vůbec, jestli z toho jde pochopit, jak jsem to myslela 😀 , ale snad pochopíte.. 😅 😀

jmisa
28. bře 2009

Jen poznámka - nikde není dáno, že k diagnoze nesmí být vycházky.
Vycházky jsem měla i při chřipce asi od třetího dne mi doktor na mou žádost napsal 2*2 hodiny.
Takže vždy záleží na domluvě s dr. Někdy prostě domluva ale není možná.

mandarinka
28. bře 2009

Petuo Tobě bych dala metál, tohle je přesně to, co mám celou dobu na mysli 😉

petua
28. bře 2009

Jmisa: Máš pravdu, s těma dg. - já jsem sem kdysi dávala odkaz, kde byl přesně citovanej ten "zákon" či co o PN a vycházkách - je naprosto na Dr., jaký vycházky určí nebo neurčí atd. atd.

Mandarinka: No je to fakt celý nedomyšlený, mělo by to bejt celý úplně jinak.. Třeba by tam mohla bejt i možnost přivydělat si jinde a jinak, když Ti zaměstnavatel nemůže umožnit změnit tu konkrétní práci, co děláš..

Já nebudu lhát, já byla samozřejmě nááramně spokojená (když pominu ty měsíce, kdy mi bylo fakt zle a tu PN jsem měla tim pádem oprávněně), že jsem doma, žádný povinnosti, válim si šunky, mam neomezený vycházky a dostávam za to ještě zaplaceno, že - ale pak to tady taky tak vypadá, že, proč by lidi pracovali, když se jim PN "vyplatí"... 😅 Já brala na PN víc, než má většina lidí vůbec plat, jsem za to samozřejmě ráda, že jo, ale je mi jasný, že to asi neni "v pořádku", že...🙂

petua
28. bře 2009

PS: Samozřejmě o tom přivýdělku jsem mluvila proto, protože když už by někdo byl doma kvůli tomu, že nemůže dělat tu konkrétní práci, tak by se za to asi taky nemělo brát tolik peněz, že - já mam dneska trochu problém se vyjádřit 😀 😀

mandarinka
28. bře 2009

Ale to je přesně to, co jsem se tady celou dobu snažila napsat. Prostě jednou je to PN - čili pracovní neschopnost - takže je holt za to daň to, že jsou vycházky..... to tak prostě je a podle mě je to správné
Prostě celá neschopenka je podle mě špatná, vycházky by měly být dané pro všechny stejné, na každou nemoc a on by si sakra každej rozmyslel marodit....

mandarinka
28. bře 2009

Protože pokud je člověk práce neschopnej, má sedět doma na zadku, aby se brzy vyléčil a byl zase práce schopnej, ne? 😉

murynka
28. bře 2009

mandarinka mám se vyléčit s těhu jo 😀 😀 😀 jak se to dělá?? 😕 😕 😕

mandarinka
28. bře 2009

nastoupíš MD

mandarinka
28. bře 2009

Hele murynko proč jsi na PN, jakou máš diagnozu?

murynka
28. bře 2009

ted chřipku a pak nevím co napíše....ale nemůžu vykonávat své zaměstnání a jednou jsem potratila 😢 😢

mandarinka
28. bře 2009

To vím, ale mě zajímalo, co máš na neschopence nebo pokud to není tam, s čím ofi marodíš

murynka
28. bře 2009

ted s chřipkou.....

mandarinka
28. bře 2009

Jo tak jo a potom? Ono je to totiž ještě o tom, že pokud marodíš víc jak (myslím měsíc) posuzuje tvoji neschopnost taky posudkový lékař..... a pokud máš třeba dg. hrozící potrat, to by mi tak zajímalo, jak doktor vysvětluje posudkovýmu neomezený vycházky.....

mandarinka
28. bře 2009

Ono to podle mě zase není až tak jednoduchý, člověk do toho systému pořádně nevidí, já taky jsem doma a ještě dlouho budu a moje mudr. p mě chce papír z RHB, aby měla "důvod" mě nechat doma..... není to prostě tak, že když chci, že si můžu říct....

murynka
28. bře 2009

to nevím ale každá to tak má..má tam hrozící potrat a neomezené vycházky pár takových holčin znám 😉
a posudkový lékař posuzuje až po 380 dnech PN 😉 😉 😉 dříve ne!!!!

mandarinka
28. bře 2009

To není pravda, mě posuzoval již po 2 měsících PN

mandarinka
28. bře 2009

Jenže když se třeba doktor s posudkovým nechce hádat, tak holt ty vycházky nenapíše.....

murynka
28. bře 2009

nikdo z těhulek na žádnou předsudkovou nechodí 😉 😉 a jsou doma celých 9 měsíců 😉 😉

mandarinka
28. bře 2009

Já tam nebyla osobně, tam u toho nemusíš být, ale posudkovej to stejně sleduje....

petua
28. bře 2009

Holky, řeší už se to tu kolem a kolem na padesáti stranách, a já myslim, že se stejně nevyřeší.. 😉
Všechno je o lidech, některej Dr. píše neomezený automaticky, jinej je napíše minimální a nehodlá o tom diskutovat - a komu se to nelíbí, ten může tak maximálně zkusit najít jinýho Dr., ale to je asi tak všechno.. jo a taky se může vztekat, ale je mu to prd platný, že jo.. 😅

Ale třeba jak jste tu některá psala, s těma procházkama atd. - na tom se shodnem snad všichni, že i když je to těhu takový nebo makový, tak čerstvej vzduch potřebuje těhulka i miminko (samozřejmě nemluvim o stavech tak hrozícího potratu, kdy musíte ležet doma s nohama ve vzduchu 😨 ) - já měla vycházky teda neomezený, ale kdybych je měla určený od-do, tak bych se do toho fakt těžko trefovala, zvracela jsem pořád a pořád a pořád, byly dny, kdy mi nebylo dobře ani na chviličku, a byly dny, kdy se mi udělalo jakž takž třeba na hoďku - a kdybych zrovna ty vycházky neměla, netrefila se do nich, tak mam po vzduchu, že jo, můžu si maximálně tak sednout pod okno.. :-/

No, je to fakt celý o tom, že tu na to neni ten správnej systém, no :-/ 😖

asanaa
28. bře 2009

mandarinka jako nezlob se na mě,ale děláš si z nás srandu???Věta typu on by si každej rozmyslel marodit mě fakt zvedla ze židle.Já jsem byla od počátku těhu na rizikovce,blila jsem od rána do večera a skončila na kapčkách.Neomezené vycházky jsem neměla,ale brala bych je hned,protože když jsem měla světlou chvilku a bylo mi OK tak jsem chtěla na vzduch se trochu projít.To je snad normální ne???Jo a diagnozu jsem měla hrozící potrat.
A mám se vyléčit z těhu???jakpak se to jako dělá??Odejít na MD,to je trochu nesmysl ve 20tt ne??
Mě už je naštěstí dobře a vrátila jsem se do práce,protože se doma nudím a práci mám v pohodě.Ale holky naprosto chápu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

murynka
28. bře 2009

mandarinka asi neví o je přijít o mimi 😢 😢 že ted udělám maximum abych ho donosila
ano nic mi není cítím se fajn ale není to právě protože nevstávám denně v 5 že se nehoním a nestresuji v práci 😖 takže ano budu se prát za neomezené a pokud mi je nedá budu je porušovat 😝 😝
protože já nemusí ležet s nohami nahoře ale do práce prostě nemůžu a nepůjdu 😔 😔 jo sedět někde v kanclu ale já mám pracoviště které je rizikové 🤐 ...takže mandarinko pochop mě.....potratila jsme znovu otěhu a nechci o to zase přijít navíc nás čeká rekonstrukce atd a nemůžu sedět doma 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru