Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

aleks
16. čer 2016

@monie2 - nemám to tey 100% ověřené,ale v rámci sociálního poradenství v příloze Blesku jsem četla výrok Ústavního soud u,ke kterému se odvolal jeden nezastizeny nemocný. Vyrok zněl,ze je OSSZ nebo zaměstnavatel oprávněn ti za porušení odebrat peníze, NEMUZES však dostat výpověď z pracovního poměru.....

hanih
16. čer 2016

@petullka927 Já jsem v těhotenství taky měla problémy s tlakem, taky mi často bylo na omdlení, a na neschopence jsem nebyla, poctivě jsem si odchodila až do mateřsk. Práci jsem měla taky v kanceláři. Je ale pravda, že zaměstnavatel na to bral ohled, takže jsem mohla jen sedět v kanceláři, nemusela zařizovat různé pochůzky a mohla jsem si dělat zdravotní přestávky. Co se týká toho tlaku, snažila jsem se být neustále připravená - pořád po ruce vodu, hroznový cukr, v tramvaji či metru nebo kdekoliv jinde jsem si sedala, nikdy jsem nikde dlouho nestála. Větší nákupy zařizoval manžel a když jsem někam chtěla vyrazit nakupovat já (třeba pro miminko), nechodila jsem sama, brala jsem muže, mamku, kamarádku.

aleks
16. čer 2016

@hanih - ale kancelářská práce je i práce s lidmi o úřední den. Klienti si podávají kliku,neni mnohdy ani možnost v klidu si odskočit na WC. Klienty nezajímá,ze se necítíte dobře, čekají třeba dlouho přede dveřmi a pak s Vámi prostě chtějí projednat to,co potřebují....... A pokud je Vám na omdleni,moc s nimi asi nevyresite........Navíc se je individuální a nedělala bych unáhlené soudy......

micaella23
16. čer 2016

Ja to dodrzovala, 4-6h denne bylo dost na pohodovu prochazku/obed s rodinou.. Jako kdyz to nekdo dodrzovat nechce at jde zpet do prace, nebo na UP najit jinou praci.. Tehotna neni nemocna, takze furt lepsi dodrzovat pravidla na neschopence nez pak litovat. Kazdej by chtel courat ale v praci uz jim je spatne.. Divny

aleks
16. čer 2016

@micaella23 - ale myslím si,ze to platí obecně o nemocenských,nejen u těhotných.....simulanti a nemakacenci jsou všude.....prostě je nutné rozlišovat.....ano,tehotenstvi není nemoc,ale znovu říkám,nikdy neznáte pozadí. Pokud je žena např. po 5 potratech,nikdo se jí asi nemůže divit,ze raději zůstane doma,aby plod nějak neohrozila. A pritom je JEN těhotná.......

aleks
16. čer 2016

Samozřejmě teď jsem odbočila od vycházek.....

hanih
17. čer 2016

@aleks Vždyť já nedělám žádné soudy. Píšu, jak jsem to měla já a navíc dodávám, že můj zaměstnavatel bral na můj stav ohled, takže jsem to měla trošku jednodušší 🙂

aleks
17. čer 2016

@hanih - to jen fajn,ze Vám vyšly vstříc😃

wendissek
17. čer 2016

Já třeba mám po dlouhá potratech ted jsme.podrtupovala ivf včera mi dávali do bříška jedno embryo Krétě nám z 11 zůstalo je mi 23 tak rada bych šla donorace ale zaměstnavatel me tam nechce a ani ne doktoři dělám sestrisku na LDN takže sami ležící pacienti, nocni,infekce atd . vycházky dodržují není to.problém tech 6 hodin

konik_mischel
17. čer 2016

@lomanta neboj, myslím, že zvoní důkladně, případně si na zvonek přilep nápis - mám zde děti, zvoňte víckrát 😉 ... neboj 😉

aleks
17. čer 2016

@wendissek - tak hodně štěstí a ať se bojovnice drží!!!!!!

aleks
17. čer 2016

@wendissek - BOJOVNICEK

wendissek
17. čer 2016

@aleks děkuji kdybych mr.pustili do prace byla byc šťastnější nečekala sem ze toho ve 23 budu zažívat pripadam si jak podvodník doma na PN ale nechce me pustit ani vrchní ani moje doktorka

konik_mischel
17. čer 2016

@wendissek jetli jsi doma protože to tak vidí dr, má to asi svů důvod. Mě když dr nabízela neschopenku, ptala jsem se jí, jestli je to potřeba- že jestli jo budu doma, ležet a chodit jen na wc a do lednice a ani nepípnu, ale pokud mi nic není, že budu ráda chodit do práce - vše ok, tak chodím do práce, pokud by bylo něco s miminkem, nebo mu něco hrozilo, vím proč bych byla doma a nestyděla bych se ani za nehet - neměla bych proč. Tak se tím netrap a buď ráda, že jste ok 🙂

wendissek
17. čer 2016

@konik_mischel děkuji me.ale miminko včera teprve dali do přišla ale příště po dvou potratech když zjistili ze musím na uměli tak me od stimulace celou dobu uvěznili doma pad t injekce odběr atd sem.nesměla.nic tahat coc na LDN nejde a hlavně od včera pomalé nohy nahoře když mám po transferu prostě me v práci nechtěla ani vrchní ze už si to na trikot nevěrné a to sem první dvě trhu sloužila kromě nočních normálně

aleks
17. čer 2016

@wendissek - musis si uvědomit,co je pro tebe priorita. Vzhledem k tomu,co pises, mas za sebou asi delší cestu k miminku. Záleží na tom,jak se cítíš,ale práci máš náročnější......Já si neschopenku take zprvu nevzala a pak skončila v nemocnici......Utridila jsem si sama v sobě,ze za výčitky mi to pak případně nestojí a chtěla jsem minimalizovat riziko.....

wendissek
17. čer 2016

@aleks jo mimco je pro me důležitý už další potrat na ko či třetího měsíce zažít nechci

konik_mischel
19. čer 2016

@wendissek no však to je správné, já jsem taky socka a dlouho jsem dělala v DD, tak vím, jaká makačka to je. Buď v klidu doma, určitě to klapne. Držím palce!

wendissek
19. čer 2016

@konik_mischel já dělám zdráv asistenta a je to katastrofa na noční slouzome dvě na cely barák kde je 85 pacosu ti tahání atd po druhým potratu a zjištění ze mimco jediné ivf me vrchni v práci nechtěla . mooc děkuji su zvědavá testovat chci příští týden tak ve čtvrtek esi se ten nás bohovnicek chytnul

eviicka
19. čer 2016

Holky já si myslím, že pokud máte náročnou práci a složitou cestu k miminku, tak to že zůstanete doma nemusíte nijak obhajovat. Jenom to je zkrátka za cenu nižších peněz o určitého omezení. A pokud ta omezení přijmete a budete respektovat, tak to je podle mě v pořádku.

Jenom je bohužel hodně i těch, které zůstavají při nenáročné práci a všem bezproblémovým a ještě jim je proti srsti, že by měly něco dodržovat (ale peníze od sociálky proti srsti nejsou).

juuulinka
19. čer 2016

Já sem servirka a od 9tt jsem byla doma,nic kromě nevolnosti me nebylo,ale holt prace byla taková,ze to neslo.takze me ty vycházky docela vadily,ale moc sem je stejne nedodrzovala....

andreaandrejka
19. čer 2016

@eviicka Přesně tak. Když už jednou neschopenku mám, tak se podle toho chovám a vycházky dodržuji. Ne jako některé.

chris_n
19. čer 2016

@konik_mischel s tou důkladností bych si nebyla tak jistá 🙂 je jich spousta, co to dost flaka.. cinkne a hotovo. Ja se toho bala, jak cert kříze, ze neuslysím z koupelny nebo tak...

chris_n
19. čer 2016

@juuulinka vis, ono jde o to, ze kdyz te nemuze zamestnavatel prevést na jinou, méne náročnou práci, tak te ma doma nechat za plny plat... pak právě, kdyz nekomu nic není a zůstává doma, tak je to to, co ostatní štve... a kdyz uz teda zustava doma, tak bych v takové situaci šoupala nohama a ty vycházky prijala. Proste je to pracovní neschopnost, ne dovolenka z práce

juuulinka
19. čer 2016

@chris_n já myslím,ze je to na každém jak se k tomu postaví.... Me teda rozhodne zaměstnavatel nenabidl jine místo ani plny plat,proto ta neschopenka.a rodila jsem v srpnu,takže v těch vedrech byt zavrena doma proste moc neslo.chodila jsem na koupak,co máme za barákem,a presvihla sem vždy jen max. hoďku...

chris_n
19. čer 2016

@juuulinka ano, on ti to nenabídne. Je to pro neho pohodlnejsi. Taky jsem byla na neschopence, prestože by mi mel býval platit celý plat. Ale... my to tam mezi sebou meli jeste trochu jinak, nechci rozvádet.
Kazdopádne, pokud nekdo ma zamestnavatele, jako anonymní osoobu, tak má narok na to, vymahat po nem práve to prevedení nebo zustat doma za cely plat (on by byl blb, kdyby to sam navrhoval).

A kdyz uz je to tak, jak to je. A clovek zustane doma. Tak musí prijmout podmínky takové, jake jsou. Ja si nedovolila na neschopence rozcilovat se, jaka je to nespravedlnost, ze mam "jen" 6h. vycházek. ikdyz me to nekdy saozrejmne omezovalo

andreaandrejka
19. čer 2016

@juuulinka Tak ty jsi jedna z těch štastných, která kontrolu neměla, ač se chovala tak, jak neměla. Bud ráda, že to v tvém případě tak dopadlo.
Mě taky občas sejří, že musím být od 18h doma, ale nedá se nic dělat. Průšvih a odebrání peněz nemám zapotřebí.

juuulinka
19. čer 2016

@chris_n ka sem se taky jako nerozcilovala,ani na víkendy jsme nikam nejezdili,jen je to omezující,a dřív to bylo pro tehule na neschopence z duvodu jiných než zdravotních lepší,byly neomezene vycházky.kazdopadne,ted bych brala aspon ty vychazky,sice jsem na mateřské,ale musím mít přísný klidový režim na lůžku,minimálně do 12tt.😓

juuulinka
19. čer 2016

@andreaandrejka no nepřišla,diky bohu.

chris_n
19. čer 2016

@juuulinka no ano... ale z důvodů velkého zneužívání se proste vycházky zavedly. Jen je skoda, ze jsou tak blbe. Taky jsem mela jen do 6 a to se muz sotva vracel z práce, takze jsme nikam nemohli. Ja mela sevřeny pulky, jen kdyz se vlak zpozdil a ja šla o 10 minut domu jinak, nez jsem mela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru