Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

absintka19
21. lis 2017

@pavlin888 max 6hod.

pavlin888
21. lis 2017

Diky za info,ja nemam v umyslu nekde trajdat,jsem na rizikovce a musim jen lezet,doufam ze při pristi kontrole uz bude vse ok a teda nejak se s mudrou domluvim,snad me necha se vdat 😉

eviicka
21. lis 2017

@pavlin888 někde jsem četla, že na vlastní svatbu je výjimka, ale opravdu nevím jestli je to pravda. Asi bych si zkusila zavolat (nebo napsat mail, ať je to písemně) přímo na sociálku. Když nebudeš konkrétní...

pavlin888
21. lis 2017

Jo výjimka je v práci, ze ti musí dat volno. No dozvim se 7meho od doktorky co a jak.

pavca1982
21. lis 2017

Mě doktorka řekla, že kdyby něco mám jí zavolat a ona už to nějak vysvětlí.Takže jsem chodila kam a kdy jsem chtěla😉

eviicka
21. lis 2017

@pavlin888 ne já právě četla článek, že i z PN. Vdávala jsem se ve 20tt,
takže jsem se zajímala (nakonec jsem na neschopence nebyla, takže jsem to nedořešila).

kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
aleks
9. čer 2019

@kacaba12234 - všichni s Vámi asi souhlasí, ale bohužel, tak to je a nezměníte to. Buď vycházky dodržujte nebo porušujte léčebný režim, ale vystavujete se riziku postihu....Nejste sice doma z vlastního rozhodnutí, nýbrž vlivem překážky na straně zaměstnavatele, ale pravidla jsou pro Vás stejná......

kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
9. čer 2019

@kacaba12234 jste na pn to je pracovní neschopnost, máte nějaké práva a taky povinnosti a mezi nimi je ze musíte dodržovat vycházky. Na pn jste jít nemusela, byla to vaše volba. Pokud máte nevhodnou práci, měl vás zaměstnavatel preradit jinam nebo nechat doma za plný plat. To že jste raději zvolila snadnější cestu a to cestu pn je vaše věc. Já s omezením vycházek souhlasím a také souhlasím s kontrolama a byla bych za to aby chodili častěji.

eviicka
9. čer 2019

@lachtanice86 paní píše, že má problémy se zády, tím pádem je pracovní neschopnost zřejmě oprávněná a na překážky by to u zaměstnavatele neuhrála.

Jinak ale souhlasím, pracovní neschopnost zkrátka znamená, že by měl člověk dodržovat určitý režim, jako kompenzaci má náhradu mzdy. Komu se to nelíbí nemusí na PN být. Ono já když chodila těhotná do práce, tak mi ani těch 6 hodin denně času na vycházky nezbývalo (a to včetně víkendů).

No ale chápu, že v tomhle počasí a přes léto je to člověku líto, že nemůže.

kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
oveckaluky
9. čer 2019

@kacaba12234 Souhlasím, pokud jsi na PN a jak sama píšeš, je k ní i důvod, tak holt musíš dodržovat pravidla. V životě je holt něco za něco, nikdo ti nedá peníze jen tak. S tím se prostě nedá nic dělat. Taky jsem byla doma, od začátku (od 4.tt, kdy ještě těhotenství nebylo ani potvrzené UTZ, ale otěhotněla jsem do chřipkové epidemie a bohužel jsem rok před tím potratila právě kvůli chřipce, tak pro jistotu mě nechal doma hned). Nebylo mi nic, cítila jsem se fajn, a přesto jsem musela dodržovat vycházky. Buď vděčná za to, že můžeš být doma a neriskuješ, že se něco miminku stane. Dá se to vydržet, to je přece to nejlepší, co můžeš pro své miminko udělat - a zas taková oběť to není. 😉
Jo, a kontrola mi přišla 2x.

kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
9. čer 2019

@eviicka paní taky píše že ty záda ji v práci nijak nevadily

kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacaba12234
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru