Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

singid
16. čer 2006

ahojky marie já sice nejsem těhu ale k těm kontrolám - já byla na neschopence jednou asi 10 dní, v té době jsem přebývala u přítele, ale adresu na neschopence jsem měla k našim a poslední den neschopenky jsem byla na kulečníku a nikdo na mě nepřišel za celou dobu. Moje mamina marodila se zády 3 roky a za celou dobu u ní nikdo nebyl, dokonce byla na dovolené (u moře tesně před vyšetřením CT ale už to měli zaplacené🙂). Zato přítel má "štěstí" už u něj byla 2x kontrola a to marodí jednou za dlouhý čas, takže by se dalo říci že u něj byla kontrola pokaždé.
Myslím, že když tě napoprvé nezastihnou tak ti jen sráží nemocenskou, neberou ji celou hned. A u nás ve městě je to tak, že je snad jen 1 kontrolor na celé město, takže pak už jen počítat s pravděpodobností🙂)

princezna
16. čer 2006

nas zamestnavatel treba kontroly dokonce posila, ma na to pravo, a dokonce jendou prislo i udani na jendoho maroda,ze ac nemocen chodi si po vesnici a po hospodach a tak
ja bych to neriskovala
muzou ti zkratit davky a mylsim, ze penize potrebuje kazda tehu

herminka
16. čer 2006

Marie, to je tedy blbé ☹ Nevím, jak je to u nás s počtem kontrolorů, ale když byli nemocní jacíkoli příbuzní a známí, kontrola na ně nepřišla - jen jedinkrát na mou sestru, která se zlomenou nohou marodila asi půl roku...

skraut
16. čer 2006

Ahoj já jsem 35tt a byla jsem od začátku těhu na nemocenské (teď už jsem na mateřské) vycházky jsem měla od 10-18 hod. a nikdy jsem to nedodržovala (dokonce jsem byla týden na horách) a kontrola mi ani jednou nepřišla. Slyšela jsem že těhotným kontrola nechodí, ale nevím nemohu posoudit asi záleží i na zaměstnavateli.

janickabez
16. čer 2006

ahojky mě se to sice zatím ještě netýká, ale slyšela jsem že vás lékař může po 25 nechat doma na nemocenské,(na rizikovým), to snad nikdo nechodí pak kontrolovat, že jste opravdu těhu????nebo jo??Jste doma protože jste těhu a ne protože se vám nechce do práce, ne??? Jak chtějí posoudit kontrolou, zda jste celý den schopná fungovat v práci???
myslím, že dnes kdy se posouvá věk prvorodiček by měli být doma všechny.....
Doufám, že tady některá přijde s názorem, že dříve ženy zvládaly kopat na poli do porodu a pak se dřeply do ječmene a bylo to....................... 😖 😖 😖 přznávám se dobrovolně já bych to asi určitě nezvládla 😉

gedren
18. čer 2006

Ahoj,

ja myslim, ze kontrola se do znacne miry ridi tim, s cim clovek marodi a jestli ma pojistovna ci zamestnanvatel podezreni, ze to muze byt simulant. A presne jak pise janickabez, prece vas nepujdou kontrolovat, jestli jste fakt tehotny 🙂. Asi bych to riskla, teda na vikendy bych nejezdila, ale na prochazku bych sla, kdyz by se mi chtelo, a doufala bych, ze to kdyztak nejak ukecam 🙂.

siva
18. čer 2006

ahoj holky, vim ze je to ted trochu od tematu, ale nevite jak to je kdyz budu tehulka a jsem na pracaku? co me ceka? ...dik moc za radu

janickabez
18. čer 2006

já tedy nevím, nechci tě mást, ale myslím, že jako těhule, tě asi nikdo posílat nikam nebude, logicky, stejně by tě asi dost těžko někam poslali. 🙂 Když tě nechá doktor doma třeba na rizikovým na neschopence, tak na pracák doneseš neschopenku, jako normálně, když jsi marod.
No a pak nastoupíš regulerně na mateřskou jako každá jiná mamina(to se asi vyřizuje někde na zprávě sociálního zabezpečení???aspoň tam bych to hledala já) - mezitím samo na pracák na schůzky chodit nebudeš, po mateřské zase zpět do evidence nebo do práce nebo další děti 😉 , ale myslím, že to ti všechno na pracáku paní řekne.

siva
18. čer 2006

jani , dekuju moc za odpoved 😉

yenn
18. čer 2006

Holky no nevim, ale ja myslim ze kontrola nezjistuje, jestli jste fakt tehotne, ale jestli jste doma, kdyz mate byt 😉 Jim je fuk, s cim jste na nemocenske, ale zajima je, jestli opravdu trcite doma

janickabez
18. čer 2006

to mi přijde hrozný v případě těhotenství, jak mi může někdo naordinovat, co budu mít zrovna chuť dělat, jestli se válet v posteli a nebo jít na procházku, no je to divný............známá byla doma celou dobu těhu a nikdo k nim nepřišel, jezdila si kidně pryč celej týden..........asi měla štěstí 😉

yenn
18. čer 2006

Mozna Ti tam nikdo neprijde, mozna na tehotne chodi min...to nedokazu posoudit. Kazdopadne je to nemocenska jako kazda jina a pokud Te kontrola nezastihne doma, tak to neokecas. Nejlepsi je mit chapaveho doktora, ktery Ti v pripade takoveho problemu napise, ze jsi byla u nej na nejakem vysetreni, nebo kontrole

mmmk
18. čer 2006

Holky, ale kamaradka mela neschopenku z duvodu depresi (sikana v praci) a jeji doktor ji napsal vychazky neomezene (prvni se davala do kupy a pak hledala praci). Podle me by to slo (pokud se s doktorem domluvite) i ve vasem pripade. Mate prece neschopenku i pro nevolnosti? Tak na ty je potreba cerstvy vzduch a prochazky 😵

marie_m
autor
18. čer 2006

no, neomezeny vychazky prej nejsou, jsem si o ne rekla a on na me koukal jako blazen 🙂
no, holt proste budu spolehat na to, ze me kontrola nevyhmatne..
diky za pomoc!🙂

len
19. čer 2006

Já tedy nevím, já jsem byla vždycky přesvědčená, že stát to vidí takhle:
Když je ženská těhotná, buď je všechno OK a pak chodí normálně do práce a teprve 6 (8?) týdnů před plánovaným porodem jde na mateřskou.
A nebo má nějaké komplikace a do práce by chodit neměla (teď nemluvím o určitých rizikových druzích povoláních, do kterých by těhotná neměla chodit nikdy, třeba spolužačka, co dělala letovou dispečerku, hned jak otěhotněla, musela zůstat doma, protože tohle povolání je prý pro těhotné nebezpečné), ale o jakýchkoli potížích, rizikovém těhotenství a tak. A pak jste dle mého brány jako normálně nemocné, těhotná netěhotná, stát vám prostě platí nemocenskou. Čili bere, že když nejste schopny chodit do práce, neměly byste asi ani jezdit na hory a tak. Teď nemluvím o tom, jestli je to nesmyslné nebo ne, jestli by vám procházky jedině prospěly... Prostě jste vedené jako nemocné. Tudíž by vás nekontrolovali, jestli jste těhotné nebo ne, protože těhotenství pochopitelně není nemoc, ale jestli dodržujete pravidla své "nemoci," tj. rizikového těhotenství. Když už nemůžete chodit do práce, tak jestli se místo toho neválíte u vody... Opět říkám, že nehodnotím, jestli je to tak správné nebo ne, ale že v očích státu jste holt vedené jako nemocné a to nikoli kvůli faktu, že jste těhotné, protože těhotné bez problémů můžou normálně do práce chodit.
Pak je samozřejmě otázka, jestli vás kontrolovat přijdou nebo ne, to už je o něčem jiném... Ale pochopitelně nebudou kontrolovat vaše těhotenství, ale to, jestli správně dodržujete klid v nemoci, když už jim nemůžete přispívat na daních v práci 😉 Vím, že pravděpodobnost, že přijdou zovna na vás, je fakt malá, ale já jsem takový nervák, že bych si to osobně asi netroufla 😀

majka07
19. čer 2006

Holky já marodila půl roku, čekala jsem na operaci a po 1 měsíci pak na mě chodila kontrola pravidelně, vycházky jsem měla, ale on si přišel aj v době vycházky, takže pak všechno dokládat a vysvětlovat, no síla. Jinak aj když je ženská těhotná, bylo mi řečeno pokud jde na neschopenku, kontrola přijít může, tudíž máš nárok jen na vycházky...páč jsi na neschopence a ne na MD, tak mi to bylo řečeno, když jsem se na to ptala...

aktaka
19. čer 2006

Siva, tohle bych si raději pořádně pohlídala. Moje švagrová otěhotněla, když byla na pracáku. Od začátku nastoupila na nemocenskou, po půl roce jí z pracáku normálně vypsali, jak je zvykem. Bez ohledu na to, jestli je na nemocenské nebo ne. Takže si myslím, že postupy budou stejné, jako kdybys těhu nebyla.

siva
19. čer 2006

aktaka ,to je teda drsny a co delala? tehotnou i prece nikde nevezmou ne?

aktaka
19. čer 2006

Nic nedělá, je pořád na nemocenské, má 2 měsíce do nástupu na mateřskou. Jen je blbé, že jí tím zkrouhli i dávky, takže teď bere cca 1900 měsíčně a musí jít na sociálku, aby jí to nějak dorovnali.

misky
20. čer 2006

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, v jakém měsíci normálně probíhajícho těhotenství se zůstává doma?

raculka
20. čer 2006

Misky- nástup na MD je 6-8 týdnů před termínem - tzn. 32-34 týden těhotenství
vím to- jelikož jsem v očekávání
😀

misky
20. čer 2006

Tak to gratuluju a přeju, ať všechno dobře dopadne!!
Zdá se mi to strašně pozdě, vůbec si nedokážu představit, zvládat pracovní stresy s miminkem na cestě. 🙂

pindruska
20. čer 2006

Těhotná nejsem, ale nemůže vám náhodou doktor napsat neomezené vycházky (jak píše mmmk). Jednou totiž moje mamka neomezené vycházky měla. Podle mého záleží na lékaři. Každopádně je blbost, aby těhulky seděly doma a čekaly na kontrolu. 🙄

marie_m
autor
21. čer 2006

pindrusko nemuze, ptala jsem se ho 😉

len
21. čer 2006

Já mám pocit, že mi kdosi říkal, že to záleží na místě bydliště - teď nevím, kdo to konkrétně hlídá, ale v některých oblastech jsou prý vycházky omezené určitými hodinami, jinde je to zas jinak... Prostě v tom nemají žádný systém a tak někde neomezené vycházky asi jdou a jinde ne 😒

mobina
21. čer 2006

Moje švagrová byla taky na rizikovým. Kontrola na ní přišla, ale když zjistila, že je na nemocenské právě s tím, tak sama prohlásila, že už sem chodit nemusí a vyškrtla si jí. Podle mě to v záíznamech buď nemají nebo to předem nezjišťují. Rozhodně bych na to ale nespoléhala 😒

zany
28. čer 2006

Ahoj holky,

zrovna tohle taky řeším. Jsem od konce května na rizikovým a termín mám až v půlce ledna. Takže zápasím s vycházkama. Mě by teda přišlo blbý, kdyby kontrolovali i těhule, ale asi spíš kontorlují vycházky. Ale přijde mi blbé, že je doktor nedává neomezeně. Slyšela jsem o tom, že to dávají, ale mě je doktor nedal. Vím, že na rizikovým nejsem pro nic za nic, ale každá přece ví co si může dovolit a co zase ne. Přece nepojedu nikam daleko, ale být celé těhu zavřená doma mi přijde tak trochu nefér. No zatím jsem na začátku, tak jsem zvědavá jak mi dá vycházky později...

olii
28. čer 2006

Ahojky, ja zatim tehu nejsem, ale ma skorosvagrova prozila skoro cele tehotenstvi na neschopence a zadna kontrola ji neprisla. Ja byla na neschopence 14 dni s rukou v sadre a kontrola na me prisla zrovna kdyz jsem se slunila na slunicku 😠 .

zany
28. čer 2006

Já myslím, že pokud jsi doma na zahrádce, tak ti na tebe nic nemůžou. Jsi v objektu kde bydlíš, tak bych neviděla problém. Takhle mi to aspoň říkal doktor, že když budu sedět v 11 večer na zahradě, takže je to bez problému...

singid
28. čer 2006

chci se jen zeptat jak je to s těhu když do práce dojíždím (autem, vlakem by to trvalo o 2h dýl), jestli je opravdu nutnost odejít až v tom 34-36 tt? řešíte to některá? co na to zaměstnavatel (úprava prac.doby) nebo doktor (nemocenská třeba už kolem 30tt??)
a k těm vycházkám ještě, o neomezených jsem neslyšela a moje mamina která je měla od 10-12 a pak od 16-18h chtěla po doktorce, aby jí to teda napsala dohromady (celé 4 h) a ona že prý nemůže 😒 tak nevím... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru