Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

prcekpet
6. únor 2008

andilek - uplne s Tebou nesouhlasim, vybrala jsi jen urcite skupiny a zbytek jsi odsoudila jako ty, ktere nechteji pracovat....ja bych do prace chodila strasne rada, ale situace je takova jaka je (koukni na muj prispevek nahore); jsem spolecensky typ a potrebuji byt mezi lidma; s manzelem jsme nemohli delsi dobu otehotnet a podstoupili jsme IVF - nastesti se nam to podarilo 🙂 kdo timto neprosel, nepochopi. Skoncila jsem na kapackach, ale ted jsem v poradku sice me sem tam zlobi tlak, ale citim se fajn. Myslis si, ze po tom co jsme podstoupili bych riskovala zivot sveho ditete? Tehotne by mely mit vychazky dle jejich stavu a ne dle toho co si mysli dr., ktery zamrzl nekde v komunismu a je naprosto netolerantni... 😠

prcekpet
6. únor 2008

Ne vsichni maji to stesti, ze otehotni prirozenou cestou...asi patris mezi ty stastne...

kacka.va
6. únor 2008

prcekpet: já myslím, že všichni tušíme, koho andilek myslela. Já bych třeba tvůj případ zrovna brala, jako že asi zdravotně všechno OK nebylo, když jste neotěhotněli. Tady to bylo míněno hlavně na ty, co pracovat nechtějí.

prcekpet
6. únor 2008

andilku promin, to patrilo kacce.va

kacka.va
6. únor 2008

prcekpet: za to, že sis vztáhla na sebe něco, co se tě netýká, fakt nemůžu 🙂.

kacka.va
6. únor 2008

a kdyby sis přečetla příspěvek o kousek výš, než na který si reagovala, tak by ses dočetla, že jsem s andikem souhlasila, že ne všechny, co jsou na této diskuzi patří mezi ty, co nechtějí pracovat.

prcekpet
6. únor 2008

ne jenom me to rozcililo, ale pak jsem si to cele precetla znovu a pochopila jsem 🙂

prcekpet
6. únor 2008

takze se timto omlouvam...jsem doma uz moc dlouho a jsem dost izolovana a to mi leze na mozek 😒

kacka.va
6. únor 2008

🙂 tak jen na odlehčený tématu: mně občas tlačí na mozek mimísková docela děsivě, minule jsem se divila, proč se mi nechce rozpálit pánev na lívance a pak jsem teprve zjistila, že jsem zapálila hořák pod hrncem, ve kterém jsem měla nachystané těsto 🙂

prcekpet
6. únor 2008

jak to dopadlo? 🙂)
ja nevim, co budu delat az budu na konci tehu...strasne zapominam, delala jsem manzelovi obed, pral si zemlovku, az jsem to mela cele hotove a pekla se, tak jsem si vzpomnela, ze jsem jablicka neposypala skorici 🙂 nevadilo, presto mu chutnalo, takze ano miminka tlaci na mozek 🙂
no uvidime, bude to zajimave... uz aby byl srpen 🙂

kacka.va
6. únor 2008

dobře, naštěstí se to nezačalo připalovat, takže když jsem celé těsto spotřebovala, tak jsem dole odškrábla vrstvu chyceného těsta a byly z toho ještě dva lívance 😉. Mně se tohle stalo s těstovinama - dělala jsem sýrovou omáčku a na konci jsem se divila, že je tentokrát nějaká řidší omáčka a pak jsem si uvědomila, že jsem tam ten sýr vůbec nenastrouhala.

drobecci
6. únor 2008

Počkejte až budete mít mimísky.
To pakbude tepr tlačit na mozek....
Já sem doma už něco přes 3 roky a když jdu do krámu,tak na mě prodavačky hledí co chci protože se neumím vymáčknout.
Jediný co doma slyšíte je : papat,kakat,lulu atd...
A o kontaktu s dospělíma je to taky horší,není tolik času chodit s kamoškama na kafe a taky kdo by pořád poslouchal klasické témata : Co dnes,vaříš,kde maj akci na plenky...
Takže asi tak...
Takže teď když čekám druhý,budu doma další 3,5 roku..
Snad si na uřadě pak aspoň vzpomenu jak se jmenuju.... 😀 😀

theresa
10. bře 2008

Ahoj holky, první tři měsíce jsem měla vycházky od 14-18hod. a vycházky jsem dodržovala a žádná kontrola nepřišla. Teď mi je doktor sám od sebe změnil na neozmezeně.

anta
10. bře 2008

Ahoj holky, mě doktor zneschopnil až v šestém měsíci s tím, že mám vycházky neomezeně. Ani jsem mu to nemusela nijak připomínat 😉

licina
10. bře 2008

Ahoj holky,

tak já neschopenku nemám, ale silně o ní uvažuju..... a právě se bojím toho, že budu muset sedět doma na zadku......

marky4
10. bře 2008

ahojte holky,

jsem na neschopence a mám vycházky od 14-18 hodin. Snažím se to dodržovat, ale znáte to někdy to prostě nejde.
Jinak bysme s manželem měli jet na hory. Od neděle večer do pátku, takže necelý týden. Zjistila jsem, že mi může dr. dát povolení na 3 dny na změnu pobytu.
Riskly byste ty 2 dny, s tím, že to budete mít domluvený s dr??A zbytek budete mít napsaný jako změnu místa pobytu?

luciakubista
10. bře 2008

ahoj holky,ja som na pn od 6tt,kvuli spineni a vychazky mam neomezene. Pristi tyden jdu na tyden na slovensko a dr rikala,ze je to v pohode,ze na tehule by to posilal zamestnavatel.tak nevim,ale stejne tam pojedu. 🙂

hlavinka
11. bře 2008

No, nevim, u nas v praci je dost stres a samozrejme bych radsi pracovala, pokud by to slo, ale jak rikam, je to o nervy a riskujte to. 😒 A jak to treba delate, kdyz mate omezene vychazky a potrebujete treba jet za pribuznymi na vikend pryc? Krome toho, ne kazdy den je tehotnym spatne, takze nevidim duvod, proc by nemohla byt neomezena vychazka. Asi tezko jde nemit neschopenku a do prace jit jednou, pak dvakrat ne a pak zas treba jo. Bohuzel tady v Praze 4 a 7 se setkavam spis s tim, ze davaji jen omezene vychazky.

licina
11. bře 2008

Já vůbec nechápu tento posledni dotaz....
Každá by chtěla být doma a přitom mít neomezené vycházky. Pokud máš neschopenku ze zdravotních důvodů, pak si nejsi 100% v pořádku, tak kam bys chtěla jet???

lanka
11. bře 2008

licina - já ti to třeba vysvětlím - mám PN kvůli krvácení, nesmím moc pochodovat ani po domě. Ale protože zatím bydlíme u rodičů manžela znamená to že k mým rodičům nemůžu? Mám tam pokoj a mohla bych tam být třeba celý víkend v posteli, rádi by mě uviděli a starali by se. Pravda oni přijet můžou - ale je jim to vůdči manžovým rodičům blbý a tak jezdí jen občas. A to vůbec nemluvím o tom že bych taky ráda viděla sourozence a babičku s dědou (bydlí ve stejném domě jako naši) - jenže to by těch návštěv tady bylo, a já se kolem nich točit nemůžu. 😒

licina
11. bře 2008

Já vím, že je to možná individuální.
Ale pokud máš nějaká rizika, tak bys asi měla ležet. Je jedno kde, jestli tam nebo jinde. to ale jaksi neschopenka neumí - měnit adresy.
Já to myslím spíš na ty případy, kdy např. jedna holčina u nás v práci, když zjistila, že je těhotná, tak taky zjistila, že se jí vlastně nechce pracovat a důvod být na neschopence si vždycky najdeš. takže byla od 9TT doma a chodila po procházkách, nákupech atd.
Nen nic jednoduššího, aby Ti v takovém případě poslal zaměstnavatel kontrol,kolik bude chtít....
Něco jiného je, když jdeš na neschopenku v pozdějším stadiu těhu, když už to nezvládáš fyzicky - pracovat. Já třeba ještě pracuju a myslím, že ještě pár dnů vydržím....

juliet
11. bře 2008

Lanka, pamatuji si, že sestřenka byla kdysi nemocná a o víkendu museli jet rodiče někam a aby nebyla sestřenka sama bez dozoru nahlásila na sociálce, že bude tento víkend jinde. Nevím, jestli to ještě jde, ale možná za zeptání to stojí.

lanka
11. bře 2008

Jasně zneužít se dá všechno. Ale diskuze je právě od dotazů a odpovědí, ať jsou jakkoli formulované.

simi.w
11. bře 2008

Marky4,ja bych ty dva dny riskla,uzij si hory ty a miminko,urcite vam to prospeje.

lanka
11. bře 2008

Juliet - už jsem něco takového slyšela - bohužel jsem se zatím ničeho nedopátrala - v posteli je to pátrání prostě horší...
Zkusíme na příští návštěvě Dr. třeba poradí kam se obrátit. 😉

1980mat
11. bře 2008

Taky přidám svůj příspěvek do této diskuze. Jsem zastáncem toho, že pokud je žena zdravá, nemá v těhotenství nějaké zásadní problémy a nemá rizikovou práci (třeba za pásem v továrně nebo v laboratoři apod.), tak by měla chodit do práce. Taky se setkávám obvzlášť tady na koníkovi s tím, že ženy plánují, že zůstanou doma na neschopence již v době, kdy ještě nejsou těhotné a přitom nemají ani rizikové zaměstnání. Prostě těhotenstvím řeší své pracovní problémy nebo se jim chce jen tak lenošit doma. Já osobně bych si tohle nikdy nedovolila. Jsem ve 25tt a i když jsem si taky zažila během těhu určité problémy, zatím jsem nečerpala během svého těhotenství ani jeden den nemocenské. I když jsem měla třeba chřipku, tak jsem si na léčení vzala dovolenou a pak když jsem měla v únoru problémy s bolestmi v pánvi, tak jsem si taky vzala týden dovolené a všechno se spravilo. Párkrát jsem se ráno pozvracela, ale uklidila jsem to a šupajdila do práce. Asi bych se doma zbláznila. Stačí mi pár dní volna - přečtu si časopisy, knihy o těhu, kouknu na TV, uvařím apod., ale pak se rychle těším do práce mezi lidi. A jak už tu někdo psal (myslím, že kacka.va), tak u mě tedy hraje roli i finanční stránka. Kdybych byla na nemocenské přišla bych měsíčně skoro o 10000 Kč čistého, což je podle mého názoru docela dost peněz a myslím, že by to hodně ovlivnilo náš rodinný rozpočet. Takže jsem zatnula zuby a každý den vstávám před půl sedmou ráno, jedu vlakem a MHD 55 km do práce, odsedím si 8-10 hodin denně v práci v kanclu a zase večer šupajdím 55 km vlakem domů. Přijedu domu většinou v šest večer a někdy už mám práce plné zuby, ale jsem ráda, že si můžu ještě užívat i jiných problémů a radostí než jsou ty všechny záležitosti kolem miminka a těhotenství. Teď už jsem ale dospěla do stadia, že mi moje doktorka nechce chození do zaměstnání dovolit. Nejenže denně v těhu dojíždím 55 km do zaměstnání a zpět, ale mám také vrozenou srdeční vadu a občas mě bolí v tříslech a pánev, jak se rozpíná děloha. V začátku těhu jsem si myslela, že zvládnu dojíždět až do konce těhu, ale teď vidím, že je to nad moje síly a hlavně doktorka se bojí, abych neublížila sobě ani miminku. Tak jsem si v práci vyjednala na poslední dva měsíce před mateřskou práci z domova. Jednou týdně dojedu do práce odevzdat vypracované spisy a jinak můžu být doma, což považuji za strašnou výhodu. Mám opravdu vstřícného zaměstnaavtele a jsem mu vděčná za to, že za celé těhu nemusím čerpat ani den nemocenské a tím nepřijdu o velké peníze a kontakt se svým oborem a kolegy.

licina
11. bře 2008

1980mat:
napsala jsi to hezky.... a musím říct, že souhlasím.
Taky chodím do práce. Do práce dojíždím, ale mám vlastní auto, takže to není tak hrozné.
Kolikrát pijdu domů zbytá jako pes a říkám si, vem si neschopenku, ale ráno jsem zase nastartovaná a říkám, že za pár dnů budu doma..... a pak ještě moooc dlouho....

alianka
11. bře 2008

ahoj holky, tak jsem se tady zacetla a rada bych rekla - gratuluju vsem tem, co vydrzi chodit do prace az do materske a zvladaji to v pohode. kazdopadne - kazda z nas je jina, nekdo ma vice energie, nekdo mene, taky jsme tady ruzneho veku, ze 😉 a po ruznych pokusech o otehotneni a tak i pristup kazde z nas k tehotenstvi je jiny. Je fajn psat sem sve zkusenosti, ale pripadne mi zbytecne nekoho odsuzovat za to, ze radeji zvoli byt doma... ja tedy jsem doma od konce prvniho trimestru kvuli krvaceni a srdecnim problemum, ale delam z domu, coz je fajn... a i kdybych nemela ty problemy s krvacenim a srdcem, musim priznat, ze bych doma chtela byt i tak. Ne proto ze bych byla lina a nechtelo se mi pracovat, ale protoze jsem denne vstavala ve 4:30 a jezdila domu v 7 vecer.. denni dojizdeni 80km do prace neni zadny med - i pred otehotnenim jsem mela pocit ze proste jedu nadoraz a mela jsem toho fakt dost. a ja byla v prvnim a druhem trimestru hodne vyplivnuta a proste vim, ze bych to nezvladla. nemam asi dost energie na oboji - narocnou praci a tehotenstvi. a nestydim se to priznat 🙂 takze nechme kazdeho at si rozhodne jak se svym tehotenstvim nalozi 😉

alianka
11. bře 2008

..jsem mela nakou premyslivou chvilku, tak sorry 😀 jinak holky mi za celou dobu taky neprisla kontrola. a musim se priznat ze jsem to nedodrzovala uplne jak bych asi mela... parkrat jsem byla napr o vikendu u nasich... asi jak kdo ma stesti...

1980mat
11. bře 2008

alianko: To je jasné, že je třeba vzít v úvahu spoustu okolností a zvážit, zda je lepší zůstat doma nebo chodit do práce a zda to vůbec umožňují podmínky, které v práci máme. Taky bych zůstala na neschopence, kdybych už měla vyčerpanou veškerou dovolenou, v práci by mi neumožnili poslední dva měsíce homeworking a měla jsem zdravotní problémy, které by se neslučovaly s těhotenstvím. Ale byla jsem rozhodnuta ještě před těhu, že do práce budu dojíždět i v těhu dokud to půjde a zatím svůj "závazek" plním. I moje svědkyně, která má termín porodu 14 dní přede mnou chodí stále do práce a plánuje chodit až do konce. Ale zase mám v příbuzenstvu dvě ženy, které jsou v těhu na neschopence kvůli zdravotním důvodům. Jedné bohužel ani ta neschopenka nepomohla a v 16 tt potratila. V takových případech samozřejmě naprosto chápu, že žena musí zůstat doma. Kdyby mi doktorka řekla, že zdravotní stav můj nebo děťátka není dobrý a chtělo by to klidový režim, tak neváhám. Ale jsem zdravotně celekm v pohodě a u nás v práci všechny těhule chodí až do poslední chvíle do práce, tak nevím, proč bych měla být výjimkou, když dělám vcelku klidnou kancelářskou práci, kde stresy prakticky neznám. Je to samozřejmě každého volba. Musím ale říci, že kdybych chtěla někdy v začátcích těhu neschopenku, doktorka by mi jí na žádost nedala. Ona s neschopenkami docela šetří a je toho názoru, že pokud je těhule zdravá, je jí lépe v práci mezi lidmi než zavřené mezi 4 stěnami pokoje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru