Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

alianka
11. bře 2008

jo to docela chapu.. ono je obcas docela na palici byt celej den sama doma.. zvlast kdyz s clovekem mavaji hormony, to pak chudak manzel kdyz se vrati z prace 😀 ja to mela nastesti jen kratce a prechodne, ted uz nejsem takovy neurotik 😉

licina
12. bře 2008

Holky, souhlasím s Váma, že pokud se jedná o zdravotní problémy, pak je určitě jediné správné řešení neschopenka.
Ale pokud je to jen lenost, tak já ych být doktorem vycházky nedala vůbec.
Něco za něco......, když se ti nechce dělat....nedělej, ale žádný užívání......
😉 😉
Je to můj názor, ale rpzhodně nechci nikoho naštvat.

drobecci
12. bře 2008

Tak já sem taky na neschopence a dr. mě dal vycházky od 10-12 a pak od 14-16 hod.
Mám 3 letou dceru a na neschopence sem kvůli špinění,které sem měla na začátku těhu.
Teď sem ve 14 tt a když sem se dr. ptala jestli by mi nemohl napsat aspoň 4 hod. v tahu vycházky, abych mohla malou odvést k babičce nebo někam s ní zajít,tak řekl že to nejde. A to sem se ho i ptala jak je možná,že některý,maminy mají neomezený. Takmě prostě setřel,že když sem doma kvůli krvácení ( který teď už nemám) tak mám být doma a né lítat po venku.
Jako člověk nechce nikde cestovat,ale když máte dítě tak je to těžký,po obědě chodí spát a než se vzbudí než se vypravíte,tak stihnete akorát nakoupit. Takže sem zvědavá jak prožijem léto..... 😒

licina
13. bře 2008

Já vím, že asi budu hnusná, ale po logické stránce má ten doktor pravdu. Pokud jsi doma kvůli nějakýmu problému, tak bys asi nikde trajdat neměla a když, tak jen na dobu nezbytně nutnou...... 😒

kacka.va
13. bře 2008

drobecci: no ono s tím špiněním by se fakt nemělo moc nikde courat venku a měl by se dodržovat klidový režim, takže se upřímně ani tvému Dr. nedivím.

kacka.va
13. bře 2008

Jinak jak tu byla připomínka, že nemůžete ani k rodičům na víkend, tak dříve platilo, že člověk mohl u Dr. nahlásit náhradní adresu na které se bude zdržovat a mohl být tam, takže pokud by někdo na týden chtěl k rodičům, tak si myslím, že to možné je 😀

martinka79
13. bře 2008

drobecci: já mám také už jedno dítě a do toho manžel jezdí na 24hod do služeb. Nor málně jsem si nechala dát vycházky v celku na odpoledne a důvod jsem uvedla právě dítě. A pokud vím tak kdybych nebyla doma když jsem ji odváděla do mš tak vím, že by mš to potvrzení dala nebo můj zaměstnavatel. Jinak ty doktory chápu. já byla doma z důvodu nemožnosti pracovat ve své práci.
Zvládla jsem to i když jsem měla obavy a to i přes Vánoce. Takže maminy pro svoje miminka vydržte vše a hlt máme smůlu když naši lékaři jsou takoví. 😉

meni
13. bře 2008

Jsem si taky myslela, že budu pracovat co to půjde, bohužel, v práci nedostali zakázky, a ty, co jim nestihli dát smlouvy na dobu neurčitou, propustili, a já byla mezi nimi. O miminko jsme se snažili dlouho, a když to nešlo celou dobu, opravdu jsem si nemyslela, že se nám to povede akorát v době propuštění z práce. Zas bych neudělala podraz na nového zaměstnavatele, neříct mu o těhotenství, takže jsem v ochranné lhůtě odešla na nemocenskou, a celé těhotenství budu doma. Zas mám ale celkem rozumné vycházky, od 11 do 17 hodin.

martinka79
13. bře 2008

tak to se máš a s tou prací mi to je líto.

drobecci
14. bře 2008

KACKA.VA : to mě je jasný,že bych nemohla nikde courat a taky sem nikde nebyla.
Ale jak sem psala nahoře: už nešpiním,takže proto mi to příjde divný,že mi dr. nemuže vyjít vstříc a napsat mě ty vycházky třeba vtahu.
Prostě jenom nechápu,že když sem se ho na to zeptala tak se oháněl zákonama a paragrafama.
Tak když to teda má být podle pravidel tak PRO VŠECHNY!!!!

MARTINKA 79 : manžel má taky špatné služby někdy není třeba 3 dny doma,takže tohle chápu,každému se hold nepoštěstí dělat 8 hod a být ve 4 doma. (tím myslím chlapy).
Jinak jeho zaměstanavatel je taky nic moc,protože když sem byla po porodu s malou (byla sem po císaři) tak nemohl se mnou zůstat doma,protože hold musel do práce jinak...
Takže začátky u nás byly docela krušný. No a potom nevím jestli to bylo z hecu nebo proč mu dal po měsíci nucený týden dovolený...
Takže asi tak....

kacm
15. bře 2008

Ahoj těhule, také souhlasím s názorem, že pokud je těhulka doma a má nějaké problémy, tak by vycházky neměla mít, ale pokud je to už dobré, tak by ty vycházky měli platit pro všechny stejně.....já mám vycházky od 8 hod. do 18 hod. bez nějakého omezení, takže jsem spokojená, ale fakt nechápu Mudr. když nemůže někomu napsat vycházky o dvě hodˇky déle nebo v kuse..... 😒

lucinecka
15. bře 2008

Já jsem na neschopence hned od začátku těhu kvůli rizikové práci. Vycházky jsem měla 10-12 a 14-16, takže pěkně naprd. Když jsem dr prosila někdy ve 12tt jestli by nešly prodloužit, tak říkal že ne, že prostě ze zákona mám nárok jen na tyhle 4 hodiny. Ale že na těhule moc nechodí a kdyby něco tak se to dá vždycky nějak udělat. No stejně jsem je nedodržovala. A teď mi najednou napsal vycházky sám od sebe neomezené 😵 Nevím jak je to najednou možné, ale rozhodně se nebráním. Ale souhlasím s tím že když už v tom má být pořádek, tak by měly mít všechny těhulky stejná práva a stejné vycházky. 😉

jaul
15. bře 2008

Bohuzel patrim k tem, ktere co nevidet rozsiri rady prace neschopnych, aniz bych to chtela. Pracuju s postizenymi detmi a jejich zvedani a prenaseni by mi ani skola nedovolila, cimz se taky jisti. Jenze v pripade, kdy nemuzu odvadet vsechnu praci jsem jim uz k nicemu, proto budu muset asi v dubnu na kontrolku, coz me dost desi.
Mela jsem ted mensi problem, kdy me gynda nechala 14 dnu doma v klidu, byla to fakt banalitka, ale bohuzel vychazky jsem mela 11-13 a 15-17, nic prijemnyho, ale chapu to, mela jsem problem. Jenze se bojim, ze ty samy mi da, az budu muset skoncit v praci a to se podle me 5 mesicu v kuse vydrzet neda! Budu se snazit neco vybojovat, ale pochybuju.. Zavidim vsem, co maji vychazky aspon spojeny! 😢

betina
15. bře 2008

ahoj holky,

no já dostala taky od řtvrtka neschopenku, od 14 do 18. Když jsem se ptala, jestli se to dá pak posunout, tak prý ně, je to takhle předepsaný.
Zatím to chápu, krvácela jsem, mám hematom, takže spíš ležet, ale jsem zvědavá, jestli se to později spraví.
Byla sem totiž před delším časem nemocná dlouhodobě (9 měsíců) a doktorka (obvodačka-je skvělá) mi napsala neomezený vycházky, že je nejdůležitější psychika - což si myslím, že u těhotenství platí dvojnásob. No tak nic no, je to asi hodně individuální a zálěží na doktorech

coryna
15. bře 2008

Ahoj, přidám se se svou troškou do mlýna, jsem na neschopence od začátku těh. vycházky mám, ale nedodržuji 😅 možná si zahrávám, ale myslím že mě jako těhotnou nikdo ( snad ) kontrolovat nepřijde. Vycházky mám od 8-12 a odpoledne od 14-18. Takže když se odpoledne někde zdržím ( s holkama na čaji nebo u mojí mamky), říkám si že bych chtěla vidět kontrolu, která by pracovala ještě po 18h večer. Jinak souhlasím že záleží na doktorech. 🙂

zdenka26
15. bře 2008

No tak já jsem mohla chodit ven neomezeně,mě doktor říkal,že je pro mě lepší se jít pomaličku projít na vzduch než trčet doma, a že mi nebude diktovat kdy můžu jít ven .coryno:jak jsem ještě nebyla těhu tak jsem byla na nemocenské a přišla mi kontrola v pátek ,v 19.30 😒 Takže bych na to moc nespolíhala 😉

jaul
15. bře 2008

Kazdopadne na tehotny chodej, treba na znamou z prace - kontrola prisla 5 minut po skonceni vychazky, je to asi 2 mesice! 😖
Ja si to asi nedovolim nedodrzet, v tom jsem zase posera 😖 😖

jaul
15. bře 2008

Jak je ale videt, je na kazdym doktorovi, jaky ty vychazky da a kdyz je to mizera, tak neda, ani kdyby moh ☹

zdenka26
15. bře 2008

Myslím si že je snad každá ženská dost rozumná aby věděla co může.Přece neznamená že když bude doma tak jen leží,tak to raději at jde na procházku.Já v těhu taky trochu špinila ale každý den jsem šla na procházku do lesa,strašně mě to tam uklidnovalo

coryna
15. bře 2008

K nám nejede ani bus ( bydlíme na samotě u lesa), i kdyby přišli, nemají na co zazvonit 😉 😀 Takže by mne zajímalo, jak by tohle ta kontrola řešila.. 😉 že chodí kontroly na těhotný, to jsem se dočetla až tady, ve svém okolí o nikým, za kým by byla kontrola v těhu nevím. Není to třeba tím, že bydlíte ve městech? Že by tam byly kontroloři aktivnější? Mám neschopenku od svého gyn., ale je fakt, že když jsem před dvěma lety marodila skoro dva měsíce po operaci kotníku a ptala jsem se na to, jak je to s kontrolama u obvodní lékařky, bylo mi řečeno, že dnes už chodí kontrola hlavně na udání. Ještě doslova řekla: A vás by v těch vašich končinách stejně nikdo kontrolovat nejel.. tak uvidíme, kdyby něco, dám vědět. 😉

zdenka26
15. bře 2008

Tak to máš v pohodě,stejně by se vždycky dalo domluvit s doktorem,Co když jsi sama doma a musíš pro něco do obchodu,natož když máš ještě jedno dítě doma.Přece nebudeš čekat až budeš moct jít ven a asi nikdo neřekne dítěti "broučku za dvěhodinky budeme papat,maminka ted jít ven nemůže" 😒

coryna
15. bře 2008

Taky myslím. Přeju krásný zbytek dne 🙂

dagina
15. bře 2008

Ahojky, holky, myslíte že opravdu doktoři mají problém napsat vycházky neomezené??? V mém okolí jich pár mamin má, ale vím, že někdy to napsat nechtějí nebo nemohou?! Já sice těhule ještě nejsem, ale jelikož budu těhotná po IVF a svého vytouženého těhotenství si budu nesmírně vážit, budu se určitě hodně šetřit...., ale neomezené vycházky se budu snažit vymrčet, připadá mi trochu přitažené za vlasy chodit ven jen v určený čas, nebo abych třeba nemohla zajet např. ke tchyni na oběd, přespat u ségry....., to trvá s cestou většinou víc jak 2 hodiny. Nebo co když dostanu chuť se projít na čerstvém vzduchu.... . Snad můj gynekolog bude rozumný 😅 .

drobecci
15. bře 2008

CORYNA: Tak co vím tak kontrola může chodit do 22 hod.
Jinak na neschopence musíte uvést adresu na které budete zastižitelná a poku jenom na blbým zvonku není vaše jméno,tak to berou jako,že ste vůbec nebyla doma- tudíž PROBLEM!!!

JAUL: Ze zákona vám musí zaměstnavatel dát takovou práci,která neohrožuje těhu a musíte dělat jen od PO do PA a to jen 8 hod/den a jen ranní směny.
A už vubec vám nemůže dát výpověď,protože chráněná zákonem!!!!!
Takže pokud vám něčím vyhrožují,že pokud nebudete dělat dostanete padáka,tak bych se obrátila na uřady!!!!! 😉

jaul
15. bře 2008

drobecci: Pracuju ve skole pro postizeny deti, ale bohuzel na miste asistenta. Vydupala jsem si, aby me dali od unora na chvili do kanclu, coz se stalo, ale jelikoz za me budou brat dalsiho asistenta, tak budu muset odejit, aby pocty asistentu sedely! Dalsiho navic zivit nebudou. Je to trochu slozitejsi a jina prace tam pro me fakt neni, i kdyz bych rada.. 😖

drobecci
15. bře 2008

JAUL: Tak to nevím,ale pokud si těhu tak by neměli.
Zkus si dát dotaz do poradny www.APERIO.cz tam ti s tímhle určïtě poradí.
Nejsem právník,ale co sem se dočetla a zjistila,tak prostě těhu vyhodit nemůžou.
Stejně,když bys nastoupila na mateřskou tak za tebe musí najít náhradu,ale místo ti musí držet 3 roky.
Zkus se zeptat v té poradně!!!!!! 🙂

jesika
16. bře 2008

Ahojky, já jsem na neschopence taky od začátku těhu.( kvůli rizikové práci).Hodně záleží na tom, jakou vám doktor napíše diagnózu... 😉 Tím se podle mě ty kontroly řídí.Mě napsal, diag.ve smyslu, že trpím častými nevolnostmi, tudíž lze usuzovat, že potřebuji být na vzduchu dle potřeby.Vycházky jsem si mohla rozvrhnout jak jsem chtěla já.Sice sociálka povoluje jen 4 h.denně, což se mi zdá dost málo.Mě napsal 8 h.denně, ale stejně je nijak nedodržuji.
Sám mi řekl, že záleží na zaměstnavateli..., který kontrolu posílá.Daleko spíš příjde kontrola některé, co pracuje v nějaké soukromé či malé firmičce či podniku než třeba na zdravotnici, která pracuje v kolosu , který zaobírá 4 nemocnice(jako komplex).Takže to moc neřeším...Zatím mi kontrola teda nepřišla.

A zastávám taky názor, že by každá těhulka měla mít nárok na vycházky, ať má či nemá problémy.Protože na vzduch potřebuje každá a procházky podle mě neublíží nikomu.

coryna
16. bře 2008

Přesně tak! 🙂 😉

coryna
16. bře 2008

drobecci : No jo, ale mi zvonek vůbec nemáme! 😵

drobecci
16. bře 2008

CORYNA: Tak hlavně,aby vám nedošla.
Protože pokud tam není jméno a ani číslo domu,tak to prostě berou,že tam nejste.
To mě říkala paní na OSSZ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru