Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

prada
28. únor 2007

ahoj holky! já jsem měla kontrolu asi po 2 týdnech nemocenské a bydlím v docela malé vesničce, takže jsem to ani nečekala. Loni jsem byla na nemocenské 3 měsíce(v Ostravě) a kontrolu jsem neměla ani jednu.
Jinak já vycházky zatím dodržuju(jelikož mi není moc dobře, tak jsem ráda, že jsem doma), mám od 9-11 a od 13-17. Ale až mi bude líp, nebo až začneme s výběrem a nákupem věcí pro miminko, tak asi budu muset risknout přetáhnout vycházky. Do Prahy to máme asi 2 hodiny a do Liberce skoro hodinu, tady obchody pro miminka nemáme, takže to bude asi veselé...

anakonyes
1. bře 2007

Ahoj tak paní doktorka mě dnes vyvedla z omylu, riziko mi kvůli práci nedá...tudíž zítra nastupuju do nové práce a budu to tajit jak to půjde 😖

monik111
1. bře 2007

Ahoj holky,já už jsem teda pár dní na mateřské,ale neschopenku jsem měla od 8tt,pač jsem krvácela.A po celou dobu na mě teda nikdo nebyl.Ale ja měla super vycházky 8-18h,tak asi ani neměli kdy přijít.Ale co vím,tak na par těhulek co znam byli,tak je to asi různý. 😉 🙂 Přeji všem krásné těhu a zdravá mimča 😉 🙂 😉 A hlavně žádné kontroly 😅

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
1. bře 2007

holky, já se chytám na PN za tři týdny...a jsem zvědavá, jak s vycházkama dopadnu já..rozhodně bych si nedovolila nedodržovat termín, na tohle jsem strašný strašpytel, když mi jde o peníze..mně by stačilo 10:00-18:00, to je podle mě ok 😎

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
1. bře 2007

magdi, co tak čtu..tak každej doktor říká úplně něco jinýho..jeden dá vycházky neomezeně...jeden dá čtyři hodiny, další osm..a každej tvrdí, že jedině, jak to napíše on, tak je to správný...tak čert, aby se v tom vyznal 😕

ivusa1
2. bře 2007

Ahojky. Tak já jsem asi v 5 týdnu a měla jsem teď chřipku, jsem na neschopence, vycházky 2 + 2. Ještě nemám těhotenství potvrzené od doktora, píchnul mi provokačku na vyvolání MS, prý jestli není jen zpožděná a dnes mi obvoďák řekl že by bylo dobré kdybych byla na rizikovém těhotenství, motá se mi hlava a mám opotřebované chrupavky v kloubech (dříve jsem hodně sportovala). Prý to mám říct gynekologovi, tak jsem zvědavá na kontrolu jdu 12.3. Myslíte že je šance že budu mít delší vycházky než 2+2? Sestřenice je také od začítku těhu doma, kvůli dojíždění do práce a vysokému tlaku a má neomezené vycházky. Co myslíte? 🙂

sisstin
2. bře 2007

ivusa1: já fakt nevím, vyloženě záleží na dr 😉

janula23
2. bře 2007

Ahoj, nejsem sice těhu, ale můj táta byl teď 4 měsíce na neschopence a kontrola u něj byla minimálně dvakrát do měsíce. No a moje švagrová byla v těhu taky na marodce a kontrolu měla snad ještě častěji než on. Dokonce se stalo, že měla kontrolu, která do dvaceti minut přišla po druhé, jestli náhodou neodešla, protože když už jednou kontrola přišla, tak kontrolovaná nemá už na koho čekat 🙂
Jinak nejde o to, s čím marodíte, ale o to, jestli jste doma. A navíc kontrolor má více peněz za to, když vás přistihne pryč. Takže pozor!! J.

nikitka26
3. bře 2007

Ahoj holky, já jsem na neschopence druhý týden a budu až do nástupu na mateřskou, protože pracuji jako zdravotní sestra na JIPce, v dost infekčním prostředí a hodně se taháme s pacienty. Já mám v kolonce vycházky napsáno "dle potřeby". Taky jsem měla strach, jak to budu mít s vycházkami, pač jezdíme na víkendy domů k rodičům, kde i stavíme domeček, takže bude hodně běhání kolem stavby. Jinak jsme přes týden v Praze. Ani se se mnou dr moc nedohadoval a prostě mi to tak napsal. To bylo jediné pozitivum u tohoto gynekologa, jinak byl totiž dost nepříjemnej až zlej, takže jsem ho tento týden změnila a přešla s tou neschopenkou k jinému. Ani nevím, jestli by mi tento nový dal neomezené, ale doufám, že mi to tak už zůstane 🙂 Opravdu je to asi od doktora k doktorovi a od okresu k okresu.

luuciee83
3. bře 2007

ahojky! já jsem na neschopence cca od 10tt... mám jí ale vystavenou od své obvodní doktorky a ta mi napsala vycházky od 8,00 do 20,00 bez přestávky 🙂 jinak za těch pět měsíců, co jsem doma jsem neměla jedinou kontrolu... je fakt, že občas to úplně dodržet nejde, ale možná nás nekontrolují kvůli tomu, že jsme veliká firma a na jednom člověku až tak nezáleží... a na začátku těhu jsem taky přešla k jinému gynekologovi, ta moje doktorka byla divná...

romana27
3. bře 2007

Celkově u těhulí moc kontrol není, spíš je to vyjímka. Protože na kontroly chodí na základě žádosti z práce ( což u nás asi nehrozí ) nebo když je někdo často nemocný ( častěji v krátkých intervalech ) a prý na žádost lékaře ( což snad taky až tak nehrozí u nás ).
Nemám to z vlastní hlavy, ale říkali to v televizi, když byla nějaká reportáž právě o kontrolách nemocných.
já mám vycházky do 13-17 nic extra, ale většinou je dodržuju, protože zatím je zima, horší, až bude teplo. 😀

zdenucha
5. bře 2007

ahojky maminy ted jsem se vrátila od dr.jsem na neschopence mám namahavou práci,vych. 2 hod. dopol. a 2 hod. odpo. neomezené prý dát nemůže jen si můžu před víkendem a před dovolenou zažádat o povolení odcestovat.To by mě teda zajímalo podle čeho to určují že někde to jde napsat neomezené a někde ne.Mám si prý dávat pozor protože prý kontr. chodí i na těhulky.

sisstin
5. bře 2007

zdenucha: tak to jsem teda nadšená 🙄 já jdu ve čtvrtek...tak jestli dopadnu stejně, tak je po mně..celý léto sedět doma 🙄

zdenucha
5. bře 2007

no to já jsem taky nadšená mám 8 letýho synka a nevím jak celé prázdniny budem venku pouze 2 hod. můžu prý zažádat o vycházky na 4 hodiny v kuse ale stejně????????? Ve středu půjdu na OSSZ a vyříkám si to tam s nima líná huba holé neštěstí!!!!!!!!!!!!

sisstin
5. bře 2007

zdenucha: je fakt zajímavý, že každej doktor říká něco jinýho, že někdo má vycházky 8 hodin nebo neomezený..a někdo ušmudlaný 4 hodiny ani ne v kuse..to je teda 🙄 🙄 🙄 🙄

zdenucha
5. bře 2007

sisstin budu za to bojovat protože jsem se dočetla že ze zákona na to nemají právo tě takhle omezovat pokud nejsi opravdu nemocná a neohrožuješ okolí nebo sebe.Já nejsem na rizikovém ale mám rizikové zaměstnání tak nevidím důvod proč bych měla být zavřená doma

sisstin
5. bře 2007

zdenucha: já jsem na tom stejně, nejsem riziková, ale mám rizikové zaměstnání 😉

zdenucha
6. bře 2007

tak jsem dnes volala na OSSZ a neomezené vych.prostě nedostanu i kdybych se prý na hlavu stavěla budu odsouzena celé krásné jaro a léto být uvězněnáááááááááááááááááááá ☹

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
6. bře 2007

magda: tak by mě zajímalo, jak to, že některé holky mají vycházky neomezené nebo 10 hodin? 😕

zdenucha
6. bře 2007

no přesně tak někdo má 8 někdo 10 a třeba nikitka 26 je z prahy a má neomezené

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
6. bře 2007

zdenucha: a co ti přesně řekli na OSSZ? 😕

zdenucha
6. bře 2007

no že neomezené nedají nejvíc prý mi můžou ty 2x 2 hodiny spojit ale co to je?Když budem chtět jet někam na výlet o víkendu s malým tak toho moc neuvidíme tak se zeptám na 8 nebo 10 hodin ☹

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
6. bře 2007

magda: tak to já věřím, že chodí 😉 ale prostě nedokážu pochopit, že jeden doktor tvrdí, že jenom 2a2..a další dá bez problémů neomezeně či 10 hodin..tak by mě zajímalo, či je na to nějakej zákon nebo něco..protože to mi fakt nejde do hlavy...je jasné, že žena, která má zdravotní potíže..a musí ležet...by měla být doma..ale co my, co máme pouze rizikovou práci..ale jinak jsme v pořádku...při představě, že budu ještě 6 měsíců sedět celé dny doma..to je fakt strašný 🙄

zdenucha
6. bře 2007

já jsem doma už třetí měsíc měla nemocnou nohu až jsem z toho otěhotněla a zatím teda kontrola nepřišla ale ty víkendy to bude hrůza 🙄 až si nebudeme moct nikam vyjet ☹

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru