Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

hlavinka
30. zář 2008

Lucie: nechala mne doma, protoze jsem mela ve 12 tt krvaceni a pak nejaky zanet. V podstate celou dobu mam neco, bud zanet ledvin, migreny nebo zanet tam dole. Ackoliv jsem rikala, ze bych treba zkusila praci, lekarka rikala, at nic neriskuju, ze jednou problemy, porad problemy. A ma pravdu, protoze jsem treba tyden v pohode a pak je zase neco..... Samozrejme, kdyz je mi blbe, tak nikde nelitam a nic moc nedelam, jen lezim (to jsem mela tyk takovy obdobi, kdy jsem nesmela nic, zehlit, uklizet, proste nic), ale kdyz je mi lip, tak se jdu projit nebo jedeme k rodicum. Takze tak.

andreahrbacova
30. zář 2008

Nazdárek,tak dneska mi doktorka napsala nemocenskou,jsem na úplném začátku těhotenství.Ale pracuji na lázních v dětské léčebně jako ošetřovatelka,dělám dvanáctky,tahají se tam občas nemohoucí děti a tak.Vycházky mám od 15-19,takže jenom čtyři hodiny
Tak nevím,jestli opravdu chodí kontroly nebo ne.Chodil na Vás někdo?

andara
3. říj 2008

Ahojky,já mám taky PN, dostala jsem jí hned jak jsem zjistila,že jsem těhu (teď 6tt), dělám totiž v ústavu soc.péče a je to rizikové pracoviště.Akorát vycházky mám napsaný nepřetržitě 😉 Moje kámoška a kolegyňka taky neměla omezený vycházky - myslíte, že záleží na doktorovi?

andreahrbacova
3. říj 2008

Tak to máš andaro super,mě dala doktorka nemocenskou taky hned,a mám to na čtyři hodiny denně,což je fakt na prd,vždyť nejsem nemocná,ale těhotná.Já pracuji na lázních v dětské léčebně,jsou tam dvanáctky a taky se někdy tahají postižené děti na vozíku,když tam jsou.Chci s ezeptat,dělala ti HCG?

andara
5. říj 2008

AHoj, dělala ve 4 týdnu - měla jsem 1350 jednotek 😉

misha721
5. říj 2008

JE TO UJETÉ!!!!! Přece každý ví že nejsme nemocné, ale těhotné ne?? No jo česká republika a její přiblblé zákony!! Já mám taky vycházky od 10-16 a už jsem byla na víkend u rodiny. A navíc co když máte třeba pohřeb v 17.hod v mojem případě?No je to trhlé prostě.

andreahrbacova
5. říj 2008

andaro,tak to jsi měla dost jednotek

andreahrbacova
5. říj 2008

misho ty máš aspoň delší vycházky,ale co já blbé čtyři hodiny?To je ještě více ujeté,to nejde dodržet,nemůžu pořád trčet doma,nebo s ezblázním 😠

martii07
9. říj 2008

Ahoj,můžu se zeptat za co se považuje rizikové pracoviště?

andreahrbacova
10. říj 2008

no já si myslím,že zdravotnictví,tam kde se tahají těžká břemena,na benzínce,kde se pracuje s chemikáliemi a tak.Asi kancelář se za rizikové považovat nebude.Já jsme taky doma na neschopence.

martii07
10. říj 2008

pracuji na třísměnný provoz,vyrábíme různé díly většinou do automobilů tzn.z plastů,pvc atd...Ty děláš co?

andreahrbacova
10. říj 2008

já jsem pracovala na lázních v dětské léčebně jako ošetřovatelka,takže dvanáctihodinové služby,teď tam jsou vozíky,takže tahání s dětmi,noční tam jsou taky.Doktorka zhned řekla nemocenská,vůbec jsem se nijak neangažovala

martii07
10. říj 2008

já ještě u doktora nebyla takže nevím jestli tuhle práci bude považovat za rizikové.jdu tam až v listopadu

andreahrbacova
10. říj 2008

já jsem k doktorce letěla hned jak jsem se dozvěděla podle dvou pozitivních testech,že asi budu v tom.A v ten den kdy jsem tam byla hned mi napsala neschopenku.Takže hned ze začátku.A proč tam jdeš až v listopadu?Ona tě tak objedanala?

konja
10. říj 2008

holky já měla celé těhu vycházky jen od devíti do jedenácti dopoledne (s moji lékařkou vůbec nebyla v tomto rozumná řeč) a to jsem měla pětiletého syna kterého jsem musela dávat do školky a většinou i vyzvedávat,protože muž pracuje od šesti,max.půl sedmé a konec služby má nejistý, nikdy neví zda půjde domů ve tři, ve čtyři, o půl páté atd.Takže ze začátku jsem z toho byla na budku,ale dodržovat jsem to prostě nemohla.,protože nemám babičky které by mohly syna vodit. Postupem času jsem začla vycházky prostě bojkotovat a už jsem na to nemyslela.Chodila jsem si kam jsem chtěla a jak jsem chtěla, jezdila i na celý víkend pryč. A nikdo na mě za celou dobu těhu nepřišel!Kdybych měla být celou dobu doma,tak bych se asi zbláznila.Měla jsem rizikové těhu kvůli rizikovému pracovišti a ne kvůli nemoci vyžadující klid na lůžku.Těhotná žena potřebuje klid,čerstvý vzduch a něčím se rozptýlit.A ne být zavřená doma i když je venku krásně a užírat se nudou a obavami.

martii07
10. říj 2008

jo setra mě tak objednala,počítala že bych měla příjít až asi v 8 týdnu.

andreahrbacova
10. říj 2008

ahoj konjo,no já mám vycházky od 15-19hod,jak mi to doktorka řekla,že mám jenom čtyři hodiny denně,a mám si vybrat kdy je chci,tak jsem nedokázala vůbec racionálně uvažovat.Ale no snažím s eto trošičku dodržovat,ale nejde to.Dala jsem si je sice odpoledne kvli návštěvám u našich a ať se můžeme třeba s přítelem jít projít a tak.Ale když potřebuji nakoupit abych si aspoň mohla něco uvařit k snědku,tak musím do toho obchodu,a říkám si oni nepřijdou.A o víkendu,no spíše v neděli budu celý den u našich,takže snad mi nebudou zvonit na zvonek.Nejsem nemocné ale těhotné.A když je zrovna hezky dopoledne,tak proč bych měla trčet doma,když potřebuji trošičku pohyb.No ne?

ajajanku
10. říj 2008

ahoj martii07 to jsme na tom skoro stejne ja podle menstruace mam termin 13,června, ve středu jdu na ultrazvuk a poítám s tím že hned dostanu neschopenku obě děti jsem vylehavala a mam za sebou 3 potraty

martii07
10. říj 2008

já jsem si počítala měla bych mít termín 14.června.je to ale hrozné nevíme ani jestli to někomu říct když na 100% to budeme vědět až tom listopadu.a v práci už vůbec nevím jak to dopadne,všechny holky co tam otěhotněly šli ihned na neschopenku,ale taky nevím co doktorovi řekli

andreahrbacova
10. říj 2008

no řekni,kde pracuješ,co tam děláš,já jsme toto řekla,už jsem měla vypsaný lístek.Jinak já bych asi nevydržela to nikomu neříct,už jen proto kdyby se všichni ptali,proč jsem doma a nechodím do práce.Prostě u mě skoro všichni věděli,už jen to,že mám dva pozitivní testy 😀 ono to nějak dopadne,co se má stát se stane,i když to řekenš i když to neřekneš,u mě to ví všichni,a taky nemám vůbec vyhráno,jsem na začátku

martii07
10. říj 2008

já to asi taky nevydržím,zatím to víme jen my dva s manžou,ale zítra máme v plánu to říct rodičům a myslím že pak se to dozví už všichni ostatní ale přece to máme potvrzené jen testama,ale myslím že ty jsou v dnešní době hodně spolehlivé

draga
10. říj 2008

ahoj už jsem to tu někde psala na začátku diskuze ale chápu že se to nechce každýmu celé pročítat...tak můj doktor mi napsal vycházky neomezeně s tím, že pravil, že není přece schopný říct kdy mi jako těhotné bude nebo nebude dobře...záleží opravdu hodně na doktorech 😔 což je opravdu smutné tak všem přeji jen ty nej nej a nejchápavější doktory 😉

ajajanku
10. říj 2008

to u me to už taky hodne lidi vim a vyhrano taky vůbec nemam po svych zkušenostech a to jsem v sobotu a v nedeli špinila byla jsem u doktora a říkal že je brzy jen mi změnil davkovani hormonu které beru už rok a řekl že mám přijít ve středu na ultrazvuk a že se to taky může rozjet a byl by konec ale to mi neřekl nic noveho.Já mám nastoupit v utery do prace po mateřsky s klukem takže kdo to ještě neví tak se to hned dozvi protože se budou ptat když je kluk ve školce jak to že nejsem v praci,Jsem zvědavá jak m moje mudr napiše vychazky, u předchozich tehotenstvi jsem je meli taky 2+2 hodiny

andreahrbacova
10. říj 2008

no já teda nemám moc chápavou doktorku
ale jak říkám,prostě jdu ven,ne že bych to dělala naschvál,ale do obchodu třeba musím,a tak.Nemůžu čekat až do tří hodin,to ybch pak umřela hlady,že jsem si ani oběd neukuchtila.Zatím co sjem tak slyšela,tak na žádnou známou těhotnou nikdy nikdo nepřišel.

andreahrbacova
10. říj 2008

ale to je fakt hrůza za celý den jenom čtyři hodinky,sestra mi říkala,tak si dejte dvě dopoledne a dvě odpolende,to jo,a když chci jet za mamkou,tak se ani nestačím za dvě hodiny vrátit,je to fakt na prd.

kettm
10. říj 2008

Holky s těma vycházkama je to trapný taky mám 2 dopoledne a 2 hodiny odpoledne a nestihnu zařídit fakt nic, rodiče mám daleko takže bych je jako vlastně celý těhu ani neviděla, kašlu na to, tohle mohl fakt vymýšlet jen inteligent 😉 😠

andreahrbacova
10. říj 2008

takže kettm nedodržuješ to?
mě to přijde trapný hlavně přes víkend,člověk chce být s rodinou,ale ouha mám vycházky,však jsme taky celkou minulou neděli byla pryč,a teď budu taky.

ajajanku
10. říj 2008

to je pravda 2+2 je na nic ,já ráno budu vozit kluka do školky po obede pro nej pojedu a 2x tydne vozim holky na kroužky které jsou od 16,00-17,00 tak nevim ale asi mi ty vychazky taky stačit nebudou,ale u obouch předešlych těhotenstvých jsem taky vychazky nedodržovala a nikdy na mě nikdo nepřišel

andreahrbacova
10. říj 2008

holky vy mě uklidňujete,zatím jsem opravdu neslyšela že by někdo na těhotnou přišel

ajajanku
10. říj 2008

taky jsem ani ze sveho okoli neslyšela že by k nekomu přišly

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru