Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

papaya
6. zář 2006

Poupě, tak to ti radím změnit doktora!

poupe
6. zář 2006

ja jsem si taky myslela,ze budu doma podle sebe,kdyz mi neni nejlip,ale doktorka me utvrdila v tom,ze jsem se pekne sekla,nevim o co ji jde dulezity je snad zdravi,

papaya
6. zář 2006

Tohle si podle mě nesmí dovolit, natož když je gynekoložka a měla by si být vědoma všech možných rizik. Jestli je to možné, přejdi k jinému doktorovi

poupe
6. zář 2006

no budu o tom uvazovat,diky ahoj.

zany
6. zář 2006

Já bych asi taky změnila doktora.
Švagrová byla loni a vlastně ještě letos v zimě těhotná a na neschopence a myslím, že doktor s ní žádné vycházky neřešil a běhala všude jak kde chtěla. A žádná kontrola nepřišla...
Když jsem pátrala na netu jak může přijít kontrola, tak bohužel může přijít od 6,00 do 22,00! I když pohybuju, že by sem na vesnici někdo přijel takhle brzy nebo pozdě!

zuzovi
7. zář 2006

Poupe, taky bych změnila doktora na Tvém místě. Mojí doktorce se nelíbil můj nízký tlak a točení hlavy, tak mě nechala raději doma, ikdyž je to pro mé kolegyně asi pěkná rána pod pás, neměla jsem vše hotové.

leniik1
7. zář 2006

Tak dneska jsme se dozvěděla že čekáme dvojčátka a mám neschopenku.Okamžitě zůstávám doma na doporučení Dr.Ve své práci nemůžu kvůli ohrožení viry být a navíc ještě když čekám dvojčata.Ale jak to teď holky bude to mi bude nemocenskou platit stát nebo zaměstnavatel? 😨

babyna
7. zář 2006

leni, dvojcatka ???? 😅 no tak to je super ne ? moc gratuluju !!!

leniik1
7. zář 2006

baby fakt dvě viděla jsem je před hodinou a půl na utz 😅

andrew
7. zář 2006

ahoj leniiku, záleží na tom, kdo ti vyplácel teď nemocenskou, kdy jsi byla nemocná. Pokud je firma malá organizace - chodila ti domů složenka, pokud je velká - tak ti bude peníze vyplácet zaměstnavatel..

leniik1
7. zář 2006

No jsme sestra tak to bude posílat teď složenku zaměstanavatel?A kolik to bude dělat? Moc se v tom nevyznám..

andrew
7. zář 2006

ty jsi zdravotní sestra v nemocnici?

leniik1
7. zář 2006

Ne normálně v ambulanci. 😉

andrew
7. zář 2006

to myslíš jako u soukromého lékaře?

leniik1
7. zář 2006

Jo 😉 Tak jak to bude?Nevím jak to chodí..

andrew
7. zář 2006

Pokud jsi zaměstnancem tvého lékaře - tak to vypadá, že je on hlášen u okresní správa sociálního zabezpečení jako malá organizace. Nemocenské dávky ti budou domů chodit složenkou. Nemocenská se vypočítá s průměrné hrubé mzdy za posledních 12 měsíců. Tzn. průměrná měsíční mzda... myslím že první 3 dny je to 50% a pak další dny 69%. Bohužel je to ale omezeno maximální denním limitem.. Někde na netu je tu ale kalkulačka... když si tam zadáš průměrnou hrubou mzdu, tak ti to přesně vypočítá. já se mrknu, kde to je, ale musíš chvilku vydržet.

andrew
7. zář 2006

ty stránky jsou www.mpsv.cz - pak si najdi nemocenské dávky (nahoře) a až se ti otevřou tak po levé straně máš nadpis kalkulačka nemocenských dávek pro rok 2006... musíš vědět jen průměrnou měsíční mzdu

leniik1
7. zář 2006

moc děkuji 🙂

zuzovi
7. zář 2006

Taky se přidávám ke gratulaci a hodně odpočívej, ať Vám vše výjde.

gabrusa
19. zář 2006

Ahoj, mám taky problém s doktorem, dnes jsem ho požádala o neschopenku,cítím se v práci unavená a ospalá, k tomu stresy z termínů, točí se mi hlava a z neustálého sezení mě pak bolí břicho. Jenže podle něho, pokud mi nehrozí potrat nebo tvrdnutí břicha, nemám nárok jít na PN.Pracovat musím do začátku mateřské. Odešla jsem z tama dost nazlobená, připadá mi, že myslí jenom na sebe a na to, co z toho může vyplynout pro něj (měl s tím prý někdy nepříjemnou zkušenost).
Myslíte, že by mi nemocenskou mohl napsat i obvodní lékař? Znám jej, byl by určitě přístupnější. Ani by mi nevadili omezené vycházky, jde mi fakt o to, vstávat až se probudím, lehnout si když pocítím únavu a být v klidu bez stresů z množsví práce. Pracuju jako účetní a jsem v 6. měsíci.

papaya
19. zář 2006

Garbuso obvoďáka zkust můžeš,ale jestli by nebylo lepší vyměnit doktora...nevím,ale přijde mi,že by měl respektovat pocit pacientky, obzvlášť v tak citlivém období kdy je důležité,aby byla maminka v pohodě a klidu.
Držím palce ať to dobře dopadne 🙂

gabrusa
19. zář 2006

Přemýšlím o změně doktora, po dnešku mu už nedůvěřuju. Ale není blbé přejít k jinému lékaři a říct, že bych chtěla nemocenskou?

kristi
19. zář 2006

MF Dnes- zajimavej clanek a neschopenkach...

papaya
19. zář 2006

Grabuš já myslím že ne, prostě přijde k jinému a řekneš, že u bývalého si nebyla spokojena s péčí. Dobrému doktorovi není problém důvěřovat a mluvit s ním otevřeně. Pokud ti není dobře, měla bys mít neschopenku.

savona
20. zář 2006

Ahojky holky, potřebuju poradit. Jsem na neschopence od 4.5. 06 s diagnozou O.20 (krvácení v těhotensví). Teď mi přišlo od Okresní správy sociálního zabezpečení z posudkového oddělení, že mi 22.11.06 ukončují podpůr.dobu. Jsem z toho zmatená. Co to má znamenat? Přišlo to taky nějaké z vás??

gabrusa
27. zář 2006

Jen tak pro info, doktora jsem změnila, a 9.10. jdu na PN, dala jsem si ještě 14 denní lhůtu na dokončení věcí v práci, ale je to teda záhul.Už se těším, až si z malým užijeme těch pár posledních týdnů v klidu a bez stresu.

gabrusa
27. zář 2006

Zapoměla jsem připsat: děkuju za podporu a dodání odvahy 😉

muska76
27. zář 2006

Ahoj Marie, jsem v PN a také mám vycházky ☹ Při první těhu jsem také měla vycházky a kontrola mi přišla 1x. Ale přišla.. Našlo se kolem mě pár chytráků a vykládalo o neomezených vycházkách.Dokonce i onkologicky nemocní pacienti mají vycházky. Chápu,že tím chce stát omezit zneužívání PN, ale mělo by se to rozlišovat podle diagnóz.. No jo nic s tím neuděláme, nezbývá než to pár měsíců vydržet.

terra
4. říj 2006

ahoj těhule,tak jsem se zařadila mezi vás a jsem asi v 5t. Mudr. mi dal hned neschopenku k vůli škodlivému prostředí a taky jsem ji neodmítla.Na neschop nemám žádnou diagnozu, jen tam jsou proškrtané všechny okýnka. Vycházky 8-10 a 14-16. No hrůza! Poraďte, co se stane, když tě nachytají, že nejsi doma?

alcatko.j
4. říj 2006

Holky, tak to uz me fakt vazne zajima...jak to teda je?je mozne dostat neomezene vychazky?a to je na te neschopence napsane???Ja to fakt nechapu...abych mela 4 hodiny denne vychazky, tak to by me kleplo..ja se tedy, pokud bude vse v poradku na neschopenku nechystam..i kdyz kdovi, pocituju jisty natlak od zamestnavatele, kteremu se tehotna na pracovisti nehodi....ja se ale nedam...No proste me to zajima, jak to teda je? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru