Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

januzza80
22. čer 2009

Ahojky tehulky,prosim vas muzu se na neco zeptat?V kterem tydnu se dostane tehu prukazka?

murynka
22. čer 2009

januza každý dr jí dáva jinak 😉 někdo jí dává hned a vidí tečku někdo až ve 12tt kdy je největší riziko potratu.....

murynka
22. čer 2009

kdy je po po nějvětším riziku potratu...

januzza80
22. čer 2009

Murynko,dekuji moc

jana100
22. čer 2009

murynka:
dneska tam jdu kvůli tomu bříšku, tak ho zkusím ještě zlomit. Dovolenou jak jsem psala mám, takže když to nevyjde, tak si ji vyberu, protože už fakt do práce chodit nechci. S tou alergií je to naprd. Dělám účetnictví, jenže sedím celej den na prdce a to teda taky žádná sláva není. Ještě mě tu taky honěj termíny, teď do konce června závěrky, takže taková malá pakárna. Ale rizikovýho to nic není - jen tak trošku občas stresík.

samsulka
22. čer 2009

januzza80 já dostala v 9tt, je to podle dr. jak usoudí.

januzza80
22. čer 2009

DEKUJI MOC HOLKY.KAMOSKA BYLA NA ULTRAZVUKU A MELA UZ MALOU TECKU

misicka455
22. čer 2009

Každej davá jinak já jsme v 10tt a ještě ju nemám, kámoška ju třeba dostala už v 6 tt. Zaleží na dr.

ajuskab
22. čer 2009

ahoj misicko 😉 tak ty jsi taky těhulka? supééééééééééééééééééééér, moc blahopřeju 😉 😉 😉

saronka
22. čer 2009

Kamčo a jak se dozvím, že u mě byli?? když prostě bud nejsem doma nebo jim neotevřu??

murynka
22. čer 2009

nehají snad obsílku že tam byli 😉

misicka455
22. čer 2009

Ajuskab děkuji 🙂

kamila02
22. čer 2009

saronko daj ti papír do schránky

tygrous
23. čer 2009

Holky, kamila02 ma naprostou pravdu (a nikdo mi to nechce verit, vsechny kamosky nemely s PN a vychazkama doted problem), presne takhle mi rekl i muj Dr, ze je to proste ted od ledna prisnejsi a ze mam s vychazkama a vikendama smulu, i kdyz to chci jen kvuli stresu v praci. Ze se musim rozhodnout, co chci vic... Tak jsem se rozhodla, ze to pres leto vydrzim a pak si na posledni mesic az dva pred nastupem na materskou dam tu neschopenku, to uz bude i venku hnusne (i kdyz ted to neni nijak super😉, tak me to nebude tak mrzet, ze trcim doma.
Jinak ja prukazku dostala za na konci 12.tydne a to jsem tam chodila na kontroly kazde tri tydny a vse bylo ok.

monousek
23. čer 2009

Ahoj holky, nemate zkusenost s cestovanim behem PN? Mela bych jet do Rakouska na 5 dni k pribuznym, ale nevim, jestli mam vyplnit formular, co jsem nasla na CSSZ- Zádost o udělení souhlasu ke změně pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti z důvodu pobytu v cizině??? 😝 nebo mi muj Dr. napise zmenu pobytu??? 😖 Nevim si rady.. Diky.

kelly1983
23. čer 2009

Ahoj, je tu někdo??

amandab
10. črc 2009

ahoj..Kamila...podle toho co tu píšeš,mi chceš říct,že když mě kontrola jednou nezastihne doma,tak budu muset vrátit všechny peníze,které mi byli zatím po dobu nemocenské vypleceny?V mém případě to dělá třeba už 5 měsíců,to se mi zdá trochu hloupost ne.Za to,že si jednou třeba odskočím se psem mimo vycházky,abych vracela např. 40tisíc.

kamila02
10. črc 2009

amandab - je to opravdu tak, od ledna tohoto roku. Může se ti to zdát jako hloupost, ale to je tak asi všechno, co s tím můžeš dělat. Mají právo zabavit celou nemocenskou od počátku do toho okamžiku, kdy nejsi doma při kontrole. Udělat to nemusejí, ale můžou (a tedy zpravidla s chutí udělají, že 😒 ) Na další část PN po kontrole už se to nevztahuje, samozřejmě. Neplatilo by to na tebe jen tehdy, kdybys začala PN ještě minulý rok - ale s 5 mesíci to vychází na únor, takže už nová pravidla. Je to celkem děs, dříve to takhle zabavit prostě nemohli. V mém případě jsou to už tři měsíce, takže jsem taky zatraceně opatrná s vycházkama, taky už pěkná částka. I když tedy netuším jaká, jelikož báječná pražská OSSZ mi ještě za celou PN neposlala ani korunu 😠

katena
13. črc 2009

ahojky jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství na neschopence. Lékař měl problém s tím napsat mi neomezené vycházky. Nakonec mi je tedy napsal. Nevíte kdo určuje délku vycházek. Děkuji.

hanula11
22. črc 2009

KATENO
Můžeš být ráda, že máš ty neomezené vycházky 😉 .
Já jsem doma na nemocenské už tři měsíce a pokoušela jsem se s gyndr. diskutovat o vycházkách tak před šesti týdny, načež jsem zjistila, že tady u nás (Moravská Třebová) prostě vycházky jinak než od 10 do 11 a od 14 do 18 nedostanu. Záleží to asi hlavně na sociální správě - u nás je ve Svitavách, i kdybych změnila doktora, tak asi vycházky jinak nebudou. A to mám už přes čtyřicet, dělala jsem dvanáctky, i noční a doktor mi nakonec řekl, že můžu být ráda, že jsem vůbec doma a že mám ty vycházky co mám. No jsem z toho opravdu "nadšená" 🙄 😝 😉 🙂 😀 Ale už to mám naštěstí zapár. Ještě tak měsíc a jdu na mateřskou.

bekulkamama
22. črc 2009

zdravím holky a tygrouška navíc 🙂
máte recht četla jsem jak to teď je a nevěřila bych kdyby známe nepřišli 5 minut po vycházce a nebýt doma tak by ji vzali peníze, paní jí to dokonce řekla před bytem páč ona byla v šoku že tak hlídají i návrat a ona řekla že je to náhoda většinou ale že mají někde i nařízeno časově někde kontrolovat
tak bacha nestojí vám to za to že...

fifinka31
6. srp 2009

Ahoj holky,boli mne kycelni kloub-ale chci este chvili pockat jestli to nezmizi-ke komu byste s tim sli(kdyz s tim pujdu tak pro nemocenskou)k obvodni nebo na gyndu?muj gyndar se minule moc netvaril kdyz sem mu rekla ze bych chtela od zari na nemoc.pač delam 12h smeny-jako prodavacka ve znackovem obchode-takze me to uz docela zmaha-ale to ze mne to zmaha asi pro nej neni dostacujici.ale ted me chytl ten kloub,tak by to mohl byt duvod.

andrejusa
24. srp 2009

ahojte, poradíte mi? od dnes ma môj gynekolog nechal na PN a v kolonke diagnoza mám 026.8, neviete čo to znamená?

miradka
24. srp 2009

Ahoj holky, viete o niekom, koho boli kontrolovať zo sociálky? Ja som sa zatiaľ s nikým takým nestretla. Ja som na PN od začiatku tehotenstva a minulý víkend sme to riskli a zašli sme si na 4 dni na dovču. Schránka bola vďaka Bohu prázdná 🙂

murynka
24. srp 2009

mě do dneška nic a vycházky nedodržuji 😉 😉

jmisa
24. srp 2009

0268 - Jiné určené stavy spojené s těhotenstvím

andrejusa
24. srp 2009

ďakujeeem 😉

maka123
24. srp 2009

ahojte zdravim vsechny ja jsem taky od zacatku tehotenstvi na neschopence a zatim zadna kontrola neprisla ale myslim si pokud vas budou chtit nachytat tak nachytaji.Taky vychazky moc nedodrzuji.

kualalik
24. srp 2009

Ahoj, tak já mám vycházky od 8-20h a jsem spokojená. Jen netuším,jak to je,když bych chtěla třeba odjet na víkend na chalupu. 😒

misicka455
24. srp 2009

Kualik gratuluji k těhu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru