Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

vendy05
28. bře 2009

gumidku děkuji, no já bych taky klidně vycházky porušovala,ale proč, když to jde přizpůsobit mým potřebám,jinak jak jsem již psala já mám zaměstnavatele 50metrů od baráku, takže i velká šance, že ho potkám v době kdy vycházky nemám.....

vendy05
28. bře 2009

Jo a jinak mně doktorka řekla, že na těhotný choděj normálně a že zrovna, já nevím před týdnem nebo jak dlouho to říkala , jednu těhuli řešila, že nebyla doma....

gumidek
28. bře 2009

Vendy, tak ty to máš komplikovaný zaměstnavatelem. I když rozumný uzná, že na vycházky jako těhule nárok máš. Nevím, jak vypadají nový neschopenky, ale z tý mojí se zaměstnavatel nedozvěděl ani diagnozu ani vycházky. Proto jsem pak ani neřešila jejich změnu, stejně jsem si dělala, co jsem chtěla - rekonstruovali jsme barák (3 měsíce), takže jsem neustále někde lítala a rozhodně jsem neseděla v paneláku na zadku.

Chápu, že chceš neomezený vycházky - bude léto, proč sedět zavřená doma, že. A když jezdíte v létě na chatu, tak o to víc ty neomezený vycházky chápu. Bohužel někteří doktoři je nepíšou. A nechtějí se o nich vůbec bavit.

Držím palce, ať to rychle vyřešíš, přeci jen už pomalu začíná jaro 😉

Můžu vědět, jak ti napsala vycházky? Nekoukala jsem zpětně do diskuze...

murynka
28. bře 2009

gumidek přesně tak také nás čeká rekonstrukce baráku a kuchyně a dlaždičky atd nepočkají na to až budu mít vycházky,že??jo pokud je těhule riziková jako riziková že má potíže a hrozí jí o mimi přijít at je doma s tím souhlasím ale pokud to je jako že vendy nemůže vykonávat své povolání a já z důvodu jednoho potratu to fakt nechápu ☹ ☹ ☹ já i kdybych třeba chtěla do práce tak mě nepustí-to dávám příklad.... 😔 😔

vendy05
28. bře 2009

Gumidku já nepotřebuji napsat přímo neomezené, ale můj obvoďák i ta paní ze sociálky říkala, když se to paní doktorce nelíbí, tak ať napíše od osmi do osmi a je to.... paní doktorka mi na to řekla že může jen tolik a hotovo...
No musím to vyřešit do konce tohohle týdne, tak uvidím...
Když on je můj zaměstanavatel si ty vycházky zjistit a chodit mne kontrolovat sám....

vendy05
28. bře 2009

murynko je to fakt příšerné.... a hlavně že mi doktorka říká, že stres je to nejhorší co může v těhu být, ale ona tý pohody moc nepřidala 🙄

murynka
28. bře 2009

jo jinak jak psala mandarinka o tom že třeba kolegyně by chodila domů utahaná atd...
u nás v práci je to to samé nedostatek sester všude to slyšíte v televizi všude....ale například moje kolegyně i moje vedení mě do nemocenský hnalo vědělo čím jsme si prošla ač to ted budou mít těžší budou dělat práci za mě nikdy by je nenapadlo mi něco vyčítat 😒 to by byli lidé bez soucitu ☹

a navíc vedení může přijmout nikoho jiného..stejně po porodu bude dotyčná doma s prckem 3 roky třeba a bude si užívat pohody a štěstí to by jí také měli závidět 😠 ☹

sluninka
28. bře 2009

ahojte holky...
já jsem byla od 7tt na rizikovým, vycházky mi napsali neomezeně, protože i těhule musí chodit na vzduch a těžko mi naordinujou,že mám chodit ven třeba mezi 10-12h, když mi může být v tý době zrovna zle..tak mi to řekl i můj dr...

mandarinka
28. bře 2009

Murynko já to psala jinak, když máš důvod na PN být tak není co řešit.... Já to myslela, když ten důvod nemáš a doma jsi jen proto, že jsi nasimulovala u dr, jak je ti zle...
Hele to je jedno, každá tady si myslí, že v má nárok být doma a jet třeba na dovolenou, tož si to užijte. Já si to prostě nemyslím.....

vendy05
28. bře 2009

Mandarinko, ale to tady přeci nikdo neřekl, že na to má nárok každý, samozřejmě je plno holek co zjistí, že jsou těhotné a jsou hned doma i když nemusí....sice ono v téhle době je to těhotenství fakt takový dar, že se ani nedivím, že doktroří raději hned nechávají doma....

murynka
28. bře 2009

tak ted jsme bal 4 hodky pryč vycházky nemám zatím vůbc a žádný lístek za oknem 😅 😅

vendy05
28. bře 2009

murynko 😀 😀

mandarinka
28. bře 2009

Vendy tak si ty příspěvky tady přečti, schváklně zalistuj pár stránek dozadu......

Jo a ještě něco, vedení nemůře přijmout nikoho jiného, dokud nejdeš na MD - pak může přijmout někoho na zástup. Protože kdyby se něco náhodou stalo a miminko holka nedonosila nebo potratila, co pak budou s tou novou pracovnicí dělat? Takhle jí přijmou na dobu určitou a má to jako zástup na MD.....

vendy05
28. bře 2009

mandarinko, jo tak to raději dělat asi teda nebudu, já jsem to zpětně nijak zvlášť nečetla...

murynka
28. bře 2009

mandarinka na místo mě už jednu přijali minule okamžitě co jsme otěhu..jenža pak jsme potratila..nechali jí tam ale sesadili jí z mého místa..takže to jde ale musí s tím dotyčná souhlasit 😉 a musí se někdo přijmout když jsou tam třeba ve dvou nebo ona sama že 😀 😀 😀

prostě já to dodržovat nebudu 😝 😝 😝

vendy ano souhlasím dnes otěhotnět přirozeně a donosit mimi je velký problém tkže se také nedivím 😔 😔 😔

murynka
28. bře 2009

a udání sousedů se nebojím oni nemusí vědět zda pracuji nebo jsme na pracáku 😉

geminis
28. bře 2009

já byla celou dobu těhu na rizikovém doma a vycházky jsem měla neomezeně, tak nevím, co zde řešíte...

mandarinka
28. bře 2009

No jenže kdyby si jí tam nechat nemohli, tak jí vyrazej..... a můj zaměstnavatel třeba po dobu mé nechopnosti nikoho nepřijme - a to jsme dost velká firma - a tak za mě kolegyně pěkně makaj.... 😝

vendy05
28. bře 2009

geminis, tak si přečti, co zde řešíme 😅 .....

murynka
28. bře 2009

gemis řešíme tu právě že někdo je má a někdo ne 😝

mandarinko toto je nespravedlnost že některá těhule je má a některá ne....právě ta co nemusí být doma a je je má a my co musíme být doma do práce nás nepustí tak je nemáme ☹ ☹ ☹

no jo holt makání....za někoho ale to je snad solidarita ne?? 😅 😅 😅 a nebo když se jim to nelíbí můžou jít 🤐

mandarinka
28. bře 2009

Mury solidarita jo, když vědí, že mi je blbě, tak proč ne, ale třeba já bych se před nima musela stydět, kdybych byla doma bez důvodu, měla neomezené vycházky a ony za mě makaly.....

mandarinka
28. bře 2009

A dávat výpověď v dnešní době? Když i tak se u nás propouštělo a každej je rád, že mohl zůstat..... práce se dneska hledá těžko 😝

vendy05
28. bře 2009

No já to budu vážně řešit jiným gynekologem, takže snad svůj "problém" během týdne vyřeším, abych už mohla být v klidu doma a snad i ta volnost bude 🙂

murynka
28. bře 2009

mandarinka ale do háje já doma nejsme bez důvodně rozumíš.....já už jednou potratila a tohle miminko chci donosit takže s prominutím na práci s.ru 😠 ☹

murynka
28. bře 2009

vendy tady ta diskuze nemá cenu 😝 😝 😝 prostě nás nepochopí...já bych výpověd třeba dala já práci najdu kdykoli a kdekoli 😉 sester je nedostatek

vendy ty jsi chosila i do listopadovek proč tam nehodíš??? 😕 😕 😕

vendy05
28. bře 2009

murynko já tam jen jednou nakoukla a prostě zatím mi to nesedí.... časem se tam k vám asi přidám,ale zatím ještě ne 😉

mandarinka
28. bře 2009

Murynko Ty neumíš číst? Já pořád mluvím o těch, co jsou doma zbytečně. Čili jen proto, že si myslí, že pokud jsou těhotné MUSÍ být doma.....

mandarinka
28. bře 2009

A cenu to fakt nemá, vy si melete svou, já taky svou...... já si prostě myslím, že nemocnej, s jakoukoliv diagnózou má mít omezené vycházky, pokud chce neomezené, má jít do práce. A to se netýká jenom těhotných. Tím končím

murynka
28. bře 2009

a já zase říkám že pokud jedna těhule má neomezené měli by je mít všechny 😉 😉 😉 😉

mandarinka
28. bře 2009

Tak to bych je teda měla mít i já, nejsem sice těhotná, jsem po operaci zad, ale jinak mi vlastně nic není.... jen nemůžu do práce 😉 mám si o ně říct?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru