Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

jitdan
21. čer 2008

Těm, co nic není, tak mají být v práci.......Zaměstnavatel je má přeřadit na jinou pozici a když to neudělá, tak je má normálně platit dál a můžou být doma a mají úplnou svobodu....... Ty procenta dělají víc než je normální nemocenská.
Jinak vycházky-třeba jen 4 hodiny-je přece víc volna pro sebe než když chodí ženská do práce-to pak ty 4 hodiny ani nemá. Takhle má doma hotovo a ještě 4 hodiny na zařizování........

evamik
21. čer 2008

Jitdan, já fakt nechápu, o co Ti jde... Vždyť Ti to tu holky vysvětlovaly... Mně osobně je to úplně jedno, sám dr. mi řek, ať to nedodržuju, že mi stejně nepřijdou, ale některý holky to stresuje... Ať Ty chceš, nebo ne, tak bez ohledu na to existují neomezené vycházky, takže nechápu, proč tady pořád děláš dusno...

jitdan
21. čer 2008

Co to je za blbost, že Ti kontrola nepřijde? Mně za ty 2 měsíce přišla 2x. I těhotným chodí kontroly....
Pokud existují neomezené vycházky, tak ty co na ně mají nárok už je mají mít dávno napsané a nemusí to řešit, ne? Ale Dr. jim to asi z nějakého důvodu nenapsat........Proč asi?
Už vás ale nechám. Konec debaty. Je to každého věc a názor........

ilci
21. čer 2008

jitdan, ale aby tě zaměstnavatel platil na průměru, to je pro něho asi míň výhodné, než když ti běží nemocenská 😉

konja
21. čer 2008

Ilci, přesně tak. Mě v práci bylo zděleno, že na jinou práci mě prostě převést nemohou(pracuju v sociálních službách, naše zařízení se stará o postižené imobilní občany, takže veškerý personál musí s klienty různě manipulovat, zvedat, tlačit na vozíku atd. Kdybych řekla, že je zvedat a vozit nemůžu, tak tam prostě nemusím být) jelikož jiná práce která odpovídá mé kvalifikaci tam není a ať si tedy u doktora zažádám o rizikové těhotenství z důvodu nevhodného zaměstnání. Zaměstnavatel by byl sám proti sobě, kdyby mě platil mzdu, ale já místo práce bych byla doma. Ale Jitdan by se to nejspíš líbilo. Ono taky proč ne, normální mzda je totiž vyšší než když jste na nemocenské,že? 😉 Takže Jitdan je taky docela vyčúraná. No a s tou domluvou s lékařem - no bylo by krásné,kdyby se s lékařem vždy dalo dohodnout, ale ono to bohužel vždy nejde. Se mnou lékař například vůbec nediskutoval. Takže Jitdan, ty si to se zaměstnavatelem dohodni jak chceš, až to budeš potřebovat tak ti přeju hodně štěstí, ale nás ostatní maminy nech prosím v klidu a svoji cholerickou povahu si vylejvej na někoho jiného.

lucenek
21. čer 2008

MNo....
jsem zam. státních služeb konkrétně velký špitál, fakultka...a tam je takocá dohoda, že i ktěhulím kontroly nevysílaj.....asi ví proč, sester není, na rizikovku jdou okmažitě v závoslosti a povaze oddělení, takže jitdan asi máš zaměstnavatele, co na to kašle ....ale ne všude jako u tebe to tak je.

beruska2x
21. čer 2008

byla jsem na nemocenské od 1. 5. do 27. 6. a od 28. 6. ma normal uz materskou, termin porodu mam 9.8. a kontrola nikde, vychazky jsem napsane nemela a nikdo to se mnou ani u Dr neresil, myslim ze je to zvelicene...
uzivam si to doma a chodim si kam chci, myslim ze urednici maji spoustu jinych veci na praci nez kontrolovat tehulky...
to by vas musel nekdo tzv. udat - kontrolu k vam poslat, at zavistiva sousedka nabo dobrodinci z prace 🙂

blanina
22. čer 2008

chtěla jsem Jitdan něco odpovědět ale koukám že jste to holky udělaly za mne, díky. ono holt ne každý si to umí představit a když je navíc tak zabedněný tak si bude mlít svou a neuzná jiný pohled na věc, stejně ale nechápu jak může těhotná ženská takhle kopat do vlastních řad a zazdívat vlastní práva...

jindri
23. čer 2008

blanina: Jitdan je patrně uvědomělý zaměstnanec (práce šlechtí, povznáší ducha), který stoprocentně ctí státní správu a zní plynoucí předpisy a jakékoli zneužití považuje za hrubé porušení kázně a pořádků 😀

beruska2x
23. čer 2008

tak to ji nezavidim, to si ani neprdne - sorry - ale kdo je vestsi blbec nez urednik 😉

z359
23. čer 2008

Já jsem zůstala doma taky jen proto, že mám práci, kterou nemůžu vykonávat a není mě kam přeřadit. Jsem úplně v pořádku, sice čekám dvojčata, ale cítím se opravdu skvěle. Máme zahradu kousek od baráku a byt jen garsonku, proto bych chtěla neomezený vycházky, abych mohla jít kdykoliv ven a nemuset se bát, že přijdu i o těch pár korun nemocenský

Jitdan víme moc dobře, že to není na celý život, ale vem si, že pro mě to jsou poslední měsíce klidu bez dětí a i když se na ně moc těším, tak bych ráda zajela za příbuznými na moravu, oni už jsou moc staří a nemůžou sem jet, nebo bysme rádi někam s přítelem vyrazili na celý den, on je rybář a já bych s ním ráda taky vyrazila na ryby, pak už se na ně nedostanu, je toho hodně a proč si kazit poslední chvíle samoty bez dětí omezenýma vycházkama. Nemůžeš srovnávat nemoc a těhotenství, které probíhá normálně, jen máme holt špatnou práci a nemůžeme do ní chodit

adriana1
23. čer 2008

z359 : ahoj,taky sem byla celé těhu v neschopnosti a měla sem 2hodiny dopoledne a 2h odpoledne. Chvíli sem to dodržovala a pak sem si chodila ven kdy chci a nikdo na mě nepřišel

slunickooo
23. čer 2008

to teda nevím holky, jak by za nás mohl něěkdo vyřřizovat urččité záležžitosti na úřřadechy kdyžž je ve věětššiněě přřípadůů potřřebba vášš podpis.... to nevím jak si to Jidtan teda přředstavovala

Jinak já teda mám manžžu celý týden pracovněě pryčč a našše malá má 2 x týdněě kroužžky kam ji musím vozit - je teda fakt, kdybych na tom byla ššpatněě a musela jen doma ležžet tak hold jezdit nebudem - musela by to pochopit, ale takhle to přřece nenecháme plavat jen kvůůli tomu, žže mi to zrovna nevychází do mých vycházek... 🙂

Týdenný dovčču jsme zruššili co jsem nastoupila na rizikový, ale na malý výkendový výletíčček se v létěě chystáme 🙂

z359
23. čer 2008

Takže skoro všichni na ty vycházky kašlete? Já se právě docela bojím ☹

evamik
23. čer 2008

Z, nemáš se celkem čeho bát - 1) v drtivé většině těhotným nechodí a 2) i kdyby, tak Ti stejně nemůžou ani vzít celou nemocenskou a celkem nic Ti nehrozí....

spetra
23. čer 2008

Ahojky, tak já jsem na neschopence od odběru plodové vody. Tj. asi 8 týdnů. Ze začátku jsem byla ráda. Po namáhavém období v práci jsem si ráda odpočinula. Když jsem po 4 týdnech žebrala, že chci do práce bylo mi řečeno, že mám odpočívat, že se do práce ještě nachodím. ☹ Přitom se cítím dobře. I když s postupujícímii týdny a horkem dojíždět každý den autobusem do práce mi příjde ted šílené. Vycházky mám 2 hodiny dopoledne a 4 hodiny odpoledne, což mi normálně úplně bohatě stačí. Myslela jsem si než jsem četla vaši diskuzi že je to maximum. Ráda bych zajela na víkend třeba k rodičům, kteří bydlí 300 km daleko... Tak se zkusím na to poptat příští v pondělí až půjdu na kontrolu tak jsem zvědavá...

jitdan
23. čer 2008

Ahoj holky, jsem naprosto zděšená!!!! Vím, že mi to nebudete věřit, ale to co psala/psal jitdan, tak to psal můj bratr!! Mám v PC, že si to pamatuje heslo a tak to pro něj bylo snadné. Udělal si srandičku........Blbou, myslela jsem, že ho zaškrtím!!
Takže se všem omlouvám za nejapný žert, který všechny tady vytočil!! Já chodím na modrého koníka do tématu: Bulovka a tak jsem úplně normální 🙂. Tam naštěstí nic nenapsal. Heslo už jsem si změnila a nedala ho zapamatovat, takže se to nebude opakovat. Slibuji. Ještě jednou se omlouvám a neomezené vycházky samozřejmě všem přeji!!!!!!!!! Hodně štěstí!

evamik
23. čer 2008

Jitdam, tak to je fakt dobrý! 😀

jitdan
23. čer 2008

No, to fakt je....... Trochu jsem se z toho zapotila a bála se, že už nebudu díky tomu na Modrém koníku normálně fungovat ☹. Že mě pak všichni sežerou.... Dušuje se, že v žádném jiném tématu nic nepsal, ale já si to stejně zkontroluji-to si dám-mám co dělat 😝

ilci
23. čer 2008

tak se brácha aspoň pobavil reakcemi 😉

z359
24. čer 2008

No jo, ty bráchové, asi dost nudí, ne? Ale je to dobrej vtip,teda pro něj, opravdu se musel pobavit 😀

blanina
24. čer 2008

z359 je sice fakt že spousta těhulek na vycházky kašle a nic se neděje jak píše evamik, ale naprosto Tě chápu že se bojíš, taky sem se bála a myslím že když ta možnost neomezených vycházek existuje tak proč se stresovat nedodržováním 4h denně a klepat se co když náhodou... a pak mít starosti s vyřizováním omluv proč jsi nebyla doma a bát se že Ti vezmou prachy... skus to u dr. ještě jednou klidně mu řekni že sociálka žádnou vyhlášku o maximální délce vycházek nemá a neomezené vycházky nezakazuje (pokud to chceš slyšet na vlastní uši tak na socku zavolej) a pokud jsi opravdu v pořádku a z jeho pohledu není zdravotní důvod abys ležela doma v posteli měl by ti to napsat. přeju hodně štěstí.

jitdan
24. čer 2008

Teď píšu skutečně já a néééé bratr 🙂 Já byla skutečně 2 měsíce na rizikovém (jak píše), ale kontrola mi žádná nepřišla. On napsal, že 2x ano!!
Myslím si, že těhotným skutečně nechodí a pokud by náhodou přišla, tak si myslím, že to Dr. elegantně zahladí.
Těhulky jsou prostě jiná kategorie.........
Takže se nebojte a vyřizujte co je potřeba!! Je toho opravdu moc. Já jsem happy, že to konečně všechno k dnešnímu dni mám! 😎

smolinek
24. čer 2008

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli Vám ty neschopenky předepsali jen kvůli vážným zdravotním problémům a nebo jen proto, že se jim něco nezdálo. Já mám teď problém s tím vedrem. Nemůžu to udejchat a mám nízkej tlak a pořád mi nezmizeli nevolnosti. Nechci aby si myslela, že chci jít marodit abych se mohla válet ( i když bych se opravdu kolikrát s chutí natáhla 🙂 ), ale minule mi říkala, že by mě musela poslat do nemocnice a pak by se rozhodlo. Nějak mě to zaskočilo, když bych musela nejdřív ležet v nemocnici? Máte s tim nějakou zkušenost? Děkuji

smolinek
24. čer 2008

to mi říkala moje Dr. jsem to nějak zapomněla napsat 😀

jitdan
24. čer 2008

smolinek: já měla neschopenku, protože jsem už v 8.týdnu začala trochu špinit. UTZ odhalil, že tam mám hematom-krevní sraženinu. Hrozilo, že když to praskne, tak by to odešlo i s mimískem a tak jsem měla nakázaný klidový režim. Jen ležet a nohy nahoru a papat 3x denně Utrogestan. Čekalo se až se hematom vstřebá. A povedlo se!! A já ležela a ležela, protože jsem mimi chtěla a nechtěla si jít lehnout do nemocnice........
Nízký tlak mám také od začátku těhu, ale to je prý normální 😨
Myslím si ale, že když své Dr. řekneš, že se prostě necítíš dobře, tak Ti tu neschopenku bez problémů napíše. Nedělají těhulkám problémy-radši.
Jinak s udýcháním mám spíš problémy v tomto pokročilém stádiu těhotenství....a tak v tom ti bohužel neporadím 😒

evamik
24. čer 2008

Smoli, tak já chodila před tím do CARu, ale neschopenku mám hl. kvůli nevolnostem... Myslím, že pokud se necítíš 100% dobře, nemá cenu se přemáhat... Já si to těhoteství vymodlila a neudělám nic, co by ho mohlo ohrozit... 🙂

smolinek
25. čer 2008

jitdan, evamik: děkuji moc. Zas na tom tak špatně nejsem abych třeba nemohla chodit do práce. Ráno je to v pohodě, ale odpoledne když jedu domu, tak je to síla. cítim snad to i co neni cítit 😀 a ty narvaný tramvaje a a zpocený lidi.Uff. Dr, mi říkala, že se to většinou do 12 tt urovná, tak ještě počkám a kdyby se to zhoršovalo, tak neni co řešit. Tak se holky držim pěstičky aby už nebyli už žádné komplikace. papa

ilci
25. čer 2008

my museli chodit taky do CARu, nejsem nejmladší, do 4.měsíce jsem měla velké nevolnosti, mám sníženou imunitu, takže věčně nachlazená, dojíždím do práce 90km vlakem a dr. mi neschopenku dát nechtěl
ovšem jak nastala vedra, bývalo mi fakt zle, navíc vstávání ve 4ráno a z kodrcání vlakem mě bolelo břicho, takže jsem na dr.udeřila a teď mi PN vystavil, jsem cca 14 dní doma
jsem ráda, protože pár dní na to jsem chytla opět angínu a doteď si léčím nepříjemný kašel

apfele
25. čer 2008

Ahoj, od pátku jdu na PN, ale bojím se, aby mi Dr. napsal dobré vycházky, myslíte, že si můžu říci i o neomezené vycházky nebo budu mít nárok jen na 4 hodiny denně. Na PN jdu z důvodu výpovědi z prac. poměru z org. důvodů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru