Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

zdenicka
12. kvě 2007

ja jsem taky na rizikovce uz od 7tydnu,kvuli praci,smradu a tak v kterym jsem delala.PAk jsem zacala krvacet a rikala,ze by me stejne nechala doma v klidu.Vychazky se snazim dodrzovat,jen nekdy o vikendech to moc nejde.nevim jak tohle resit...

zusma
12. kvě 2007

Zdenicko: koukam,ze jsi z HK jako ja. Prisla na tebe nekdy kontrola anebo nevis, jak to v HK chodi?

janab78
24. kvě 2007

ahojky, ja jsem dostala vychazky volne, takze si muzu jit kdy chci, kam chci. V Praze. Moje kamaradky to maji taky tak. Myslim si, ze narok na to mame, takze byste si to mela kazda z vas vybehat, pokud to doktor nechce napsat, protoze neni nic horsiho než malo pohybu a nuda doma 😕

kachnik
24. kvě 2007

ahojky, taky mám zatím neschopenku s volnými vycházkami. Souhlasím s janab78, jenže i při postavení na hlavu vám některý doktor prostě neschopenku nebo vycházky nedá.

sisstin
24. kvě 2007

kachnik...ano ano..už se pokouší pátý měsíc 😅

kachnik
24. kvě 2007

já vím, četla jsem tvůj příběh, jsi fakt chudák..to bych nevydržela a přešla k jinému dr.

sisstin
24. kvě 2007

kachnik: já už na to dlabu..měsíc v práci vydržím a pak mám výpověd.. 😅

kachnik
24. kvě 2007

to jsi musela dát a nebo to máte takhle normál?

sisstin
24. kvě 2007

kachnik: já to měla na dobu určitou..tj. 6měsíců a pak mi to měli prodloužit...ale když jsem jim řekla, že jsem těhule..tak mi to samozřejmě na neurčito nedali 😉 tak jsem jim řekla, že dva měsíce ještě zvládnu..tak mi to akorát protáhli do konce června 😉

kachnik
24. kvě 2007

aha, tak to jooo. Tak už se těšíš až budeš doma, co?

sisstin
24. kvě 2007

kachnik: jo jo..těšim..sice budu na pracáku bez peněz..ale dva měsíce to nějak zvládnu 😉

ykokinecka
27. kvě 2007

No kamarádka měla celé těhotenství neschopenku a měla neomezené vycházky.

mysonka
2. čer 2007

Ahoj, holky, nevíte, jak chodí na těhulky v Praze 8? Taky mám neschopenku kvůli riziku, že by to v práci mohlo vést k průšvihu (bylo mi v práci špatně - dlouhé dojíždění, běhání kolem klientů a tak), ne kvůli tomu, že bych měla nařízeno ležet a leže ta ležet...doktor mi omezil vycházky, ikdyž jsem prosila o nomezené, protože "kdyby měly těhotné neomezené vycházky, tak to by si mohly dělat, co by chtěly, a to přece nejde". :(

margotka
3. čer 2007

AHOJ mysonka,jsem z Prahy 8,já byla na riziku s první dcerou i teď od 8.týdne těhot.(zdrav.problemy jsem nemela,ale kvuli prostředí v zaměstnání).Dr.mi vždy napsal vycházky,2hodky dopol. a 2 odpol.Tenkrát jsem měla strach,ale postupně jsem na to začala kašlat a tentokrát jsem na to prděla rovnou,s dítětem to fakt nejde.Ani jednou mi kontrola NEPŘIŠLA. 😅

prada
3. čer 2007

já jsem na nemoceské od 1.2.(kontrola mi přišla po dvou týdnech-to jsem ale měla napsanou diagnózu chřipka). Od přepsání diagnózy zatím žádná kontrola. Nejdřív jsem měla strach a vycházky dodržovala(dvě hodiny dopoledne a čtyři odpoledne), ale teď už na to kašlu. prostě jdu ven, kdy potřebuju a kdy je pěkně. Na nemocenské nejsem kvůli riziku, ale kvůli práce-pracovala jsem s chemikáliema) a doktor mi neomezené vycházky nechtěl napsat.

lajla
3. čer 2007

já mám to samé..ja jsem na nemocenské od 5března. kontrola prisla hned treti den, ale diagnoza bylo od obvodni lekarky, asi zanet prudusek nebo tak neco, mela jsem atb, normalne nemocna,..pak si me prevzal gynekolog, a od te doby nic. vychazky jsem resila na zacatku, ale ted vůbec, chodim si ven, jak se mi chce

janab78
4. čer 2007

já stejně nechápu,proč nemáte vycházky neomezené. Je to totální blbost mít jenom pár hodin denně vycházky. Co když třeba někam pojedete na víkend. Já být na vašem místě, tak si nechám od úřadu (asi sociálky) potvrdit možnost neomezených vycházek a pak jdu za doktorem a zatlačila bych na něj.Já mám neomezené.Bez problému. Vím, že jedna kamarádka byla těhotná a kontrola na ni přišla v 7. měsíci, kdy samozřejmě nebyla doma, a pak měla dost problém to vyřešit.

radca
4. čer 2007

Holky, a co budete dělat, kdyby Vám přece jen kontrola přišla a Vy nebyly doma?
Jsem taky na neschopence - od dubna a zatím žádná kontrola - naštěstí.
Ale vycházky se snažím dodržovat, ikdyž vždycky to nejde.

lajla
4. čer 2007

janab a jak to kamoska nakonec vyresila? mi dr rekl, ze vic nez ctyri hodky neda..ale ze mi napise omluvenku, kdyby nahodou kontrola prisla
pokud vim, tak pokud jsi nekde do tri dnů, tak to nemusis hlasit socialce, jenom dr, tomu to ale samo taky nehlasis, jenom pak treba zpetne, kdyby nahodou kontrola prisla

janab78
4. čer 2007

ahoj Lajlo, kamaradce chtěli vzit penizky, nebot zřejmě ten kontrolor byl blbec. Musela vysvetlovat na socialce proc nebyla doma a resit to. NAkonec dobry. Stejne musim znovu rict, ze 4 hod vychazek denne bych nebrala. Vydupala bych si vic. 🙂

prada
4. čer 2007

Mi dr. taky víc dát nechtěla, že to prostě nejde. Na víkend můžu klidně jet pryč, já ji to teda hlásím, vždy když jdu na kontrolu. Taky říkala, že kdybych chtěla jet třeba na celý den někam nakupovat, tak taky stačí říct, že kdyby něco, tak to omluví.

sarax
6. čer 2007

Ahoj, tak jsem na tom stejně, jako zde pár těhulek 😉 . Hlava v míse a motání mé Dr. V Pcích nestačí k tomu, aby mě nechala alespoň na to nejhorší doma... Jenom chichot a že to je snad normální, že už jsme si to zažila. Ano, je mi 35 a možná proto jsme víc unavená a už toho toliknevydržím, jako když mi bylo dvacet. Jinak jsem šťastná, že čekám mimčo .... moooooc 🙂 🙂

lajla
6. čer 2007

janab, tak hlavne, ze to dopadlo dobre..a to ji chteli vzit vsechny? nebo jenom pomernou cast? kdyby jen nejakou castku, tak to bych asi fakt nijak neresila..

kacerka
6. čer 2007

Lajla, myslím, že by ti nemocenskou poprvé zkrátili.
Jinak já mám skvělý zážitek s OSSZ. Minulý týden jsem byla u dr. a nahlásila mu dočasnou změnu pobytu na neschopence z důvodu malování bytu. Sepsali jsme spolu žádost, já ji poslala a dnes mi přišlo vyrozumění, že tedy OSSZ souhlasí se změnou adresy od 30.května do konce pracovní neschopnosti, což by pro mě znamenalo, že bych u manželových rodičů musela být do nástupu MD. Když jsme to s dr. vyplňovali, tak jsem mu říkala, že mimo domov budu 10 dní, tak ať to tam napíše a on, že se to prý nepíše, jelikož na to ve formuláři není kolonka. Tak jsem dneska na OSSZ zavolala a říkala to té ženské a ona, že to tam měl dr. napsat a já mám jedinou možnost a to jít za dr. a ať mi napíše novou žádost, abych mohla opět bydlet doma 😠 😠 😠 Tak jsem se jí ptala, jestli by to tam mohla dodatečně dopsat a ona, že to prý zpětně nejde. Jediné řešení je nová žádost. A ještě mě nezapomněla upozornit, že těmito přesuny na sebe akorát upozorňuju a budou si mě víc hlídat. Síla, co? Vytočila mě, že jsem musela vyrazit na nákupy 😀 😀 😀

denatorek
7. čer 2007

Kacerka, tak to snad není pravda. Proč jsou někteří doktoři v pohodě a jiní tak zlí?
To si to nemůže zkrátka poznačit u sebe, že o tom ví a potom to popř. omluvit u kontroly?
To je vážně neskutečné. A to některé z nás mají neomezené vycházky. Čím to je, že to má každý doktor jinak?
Janab, to jsem ani nevěděla, že musíš jít vysvětlovat, proč jsi nebyla doma?

kacerka
7. čer 2007

denatorek, mě ani tak neštve můj dr., který dělá jen svou práci, ale ta pipka na sociálce. Dr. za nic nemůže, prostě jsou nedokonalé formuláře a díky nim dochází k nedorozumění 😠 😠 😠 Jinak já si na vycházky nemůžu stěžovat mám je od 8 do 20, takže v pohodě. Neomezené vycházky většinou mívají těhulky, které nemůžou pracovat kvůli nevyhovujícím prac. podmínkám. Já jsem doma kvůli zdravotnímu problému.

parybka
8. čer 2007

ahoj holky, taky jsem na rizikovém a mám neomezené vycházky. A to jsem doma kvůli zdrav. problémům, mám ležet, takže ani na vycházky nechodím. Ale dřívější těhu... (3x nevydařené) mi dal vycházky omezeně. Taky by mě zajímalo, proč někomu trošku a někomu neomezeně.
Stejně raději ležím doma a pevně doufám... 🙂

magda27
8. čer 2007

Ahojky, byla jsem na neschopence od zaří do března a kontrola na mě nepřišla ani jednou (Brno), i když jsem teda vycházky dodržovala (o víkendech teda ne). Bála jsem se zbytečně, že na mě přijdou.

Všem těhulkám držím palce, ať mimi v pořádku donosíte 😵

carlisse
8. čer 2007

Tak hlásím, že za necelé tři týdny nastupuju na mateřskou a kontrola ani jedna. Doma jsem od ledna a vycházky zrovna moc nedodržuju...

kim
8. čer 2007

Kacerko: já jsem doma kvůli nevyhovujícím prac.podmínkám a stejnak vycházky mám omezené ☹ 8-11, 12-18 a to mám super doktorku, jsem doma dva měsíce a zatím ťuk, ťuk, taky nikdo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru