Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

andreahrbacova
28. bře 2009

Holky tak jsme si vás přečetla,teda rozjely jste se pěkně.Já jsme od počátku těhotenství taky na nemocneksé,nic mi není,žádné problémy,la ekvůli riziku v práci.Vycházky jsem měla čtyři hodiny denně,a nedodržovala jsem je teda vůbec,to nejde.Chodila jsem a ještě teda chodím ven,když je hezky a když potřebuji já.Doktorka mi neomezené nechtěla dát,tak jsem to vyřešila po svém.Nikdy na mě nikdo nepřišel,a postupně i ten strach z toho že mě nenajdou doma přešel.

margitule
28. bře 2009

Promiň Mandarinko, ale tohle, co jsi napsal, je blbost:
Prostě jednou je to PN - čili pracovní neschopnost - takže je holt za to daň to, že jsou vycházky..... to tak prostě je a podle mě je to správné. Prostě celá neschopenka je podle mě špatná, vycházky by měly být dané pro všechny stejné, na každou nemoc a on by si sakra každej rozmyslel marodit....
Protože pokud je člověk práce neschopnej, má sedět doma na zadku, aby se brzy vyléčil a byl zase práce schopnej, ne?

Je to pracovní neschopnost, tj. nemůžu pracovat - ne chodit. A každá diagnóza se léčí jinak, některá třeba mimojiné těma vycházkama. A někdy právě to, že člověk musíl sedět doma, zdržuje jeho návrat do práce nebo třeba v těhu (když to trochu přeženu), tak vystreslé, doma sedící mamině se narodí "míň zdravé" mimčo, které bude v dospělosti míň práceschopné.

Ale abych byla spracedlivá, tak zamířím i do "našeho" tábora - Mury, tobě Mandarinka už několíkrát řekla, že u tebe nechopenku chápe, tak jí furt dokola neopakuj, ať pochopí, že jsi potratila a uděláš vše proto, aby se to neopkaovalo 🙂

murynka
29. bře 2009

margi ale já bráním i ostatní dnes potratí asi každá 2,3 ☹ ☹ takže asi tak prostě těhu je jiná diagnoza a mělo by se to jinak řešit 😉 😉 😉

kukuca
1. dub 2009

Ahoj holky,
tak to tu pročítám a v hlavě se mi honí jak se rozhodnout s PN.
Včera jsem byla u gynekologa a říkal že mi napíše kdykoliv neschopenku, protože mám za sebou potrat, dojíždím denně 40 km tam a zpět vlakem a autobusem a navíc dělám na sociálce(ale ne tam jak se řeší kontroly,bohužel 🙂 ) s rizikovýma klientama včetně služebních cest, takže důvodů by bylo dost.A navíc teda, a to je hlavně moje starost, dobrovolná,mám v červnu státnice..Takže bych tak za měsíc ,měla jít na on,abych ten stres zvládla a pak jen odpočívala..Ale mám strach že mi to pak doma poleze na palici a hlavně manžel jezdí na závody a na soustředění tak 1x do měsíce na víkend a chtěl abych ho podpořila a jezdila s ním.Jinak bych moc netrajdala,ale zkrátka je s ním nebo za rodičema na víkend to bych ráda..
Tak se mi teď honí v hlavě pro a proti a pořád to řeším.Samozřejmě nejdůležitější je zdraví miminka a pak teda bych ráda doklepla tu školu..

salikova
1. dub 2009

No,podle toho,jak se citis..Stres a unava asi neni to nejlepsi..Ja sem to taky resila,ale nakonec mi v praci vysli strasne vstrict.Jezdim metrem a busem 40min..

kukuca
1. dub 2009

Salikova, to se máš..A řešila jsi taky práci a školu nebo ,,jen,, práci?Já to právě obojí asi nedám, i když jsem si věřila.A vstříc mi nevyjdou,za 3 roky studia který zaměsntavatel vyžadoval(já ale nastoupila už když jsem studovala,dobrovolně) nám nedali ani jeden den placenýho volna navíc, nebo aspoň náhradní volno..Takže to asi vzdám(tu práci).

salikova
1. dub 2009

No,ja sem taky studovala pri praci,ale nastesti uz to mam za sebou.Byt tebou bych se radsi v klidku venovala skole..Hlavne mysli na mimi..

wsmoulinkaa
1. dub 2009

kamarádce bude 40let a je těhu....myslela si že půjde na rizikovku ale prd....dr ji řekl....že riziko je vlastně celý těhu a to by prý musela být doma každá!! hold chlapy dr jsou jiní, než doktorky.
Nebo nevím...mě by dr taky nenechal doma, kdyby mě nezačalo tvrdnout břicho....a to jsem servírka, býval by mě tam nechal do 7měs. 😠

wsmoulinkaa
1. dub 2009

ale jestli davaji po potratu(samovolném) pak hned každé neschopenku to nevím....jiný známí nedali...a pak podruhé o to přišla, je to docela nefér!

wsmoulinkaa
1. dub 2009

ale jsou třeba holky, které také potratili a podruhé ne a chodily do práce...a ještě jedna známá...bylo jí 36let když čekala mimi a dr ji nenechala doma, jen prostě když ji chytli záda, tak byla doma třeba týden a pak zas makat a furt dokola...ta se s tím neprděla teda...a ta holka makala ve výrobě do mateřský a jakýho má klučinu!! ! No nevím, nekdo se prostě moc o sebe bojí. Je to na povaze.

salikova
1. dub 2009

Ja si myslim,ze to nejvic zalezi na tom,jak se citis..Ja bych se treba doma nudila a prace me dostava do pohody..

wsmoulinkaa
1. dub 2009

to jj ale tady holky píšou, že jim nic není, tak se cítí asi dobře po fyzické stránce, ale po té psychické asi nic moc.... 😒

wsmoulinkaa
1. dub 2009

já teda na sebe prásknu, že jsem chtěla chodit do práce co nejdýl...servírek těhotných prý dělá!!! říkal mi dr, ale nějak se to zvrtlo-začaly mě bolet dost záda a to břicho, tak jsem zatím doma, ale věřím tomu, že když mi bude líp-požene mě ještě do práce 😀 to mi řekl minule 😀 a na ten měsíc se mi to asi už nevyplatí-šéfka mě tam už ani nechce, náhradu má. Ale nic bych nenadělala! 😕 😉

jmisa
1. dub 2009

Já mám doktora chlapa a s neschopenkou nemá problém. Není to o pohlaví ale kus od kusu.

😉

winii
1. dub 2009

ahoj holky jak si to tady čtu tak podle mě to řešíte až moc, někdo je dostane a někdo ne, jestli se vám to nelíbí tak se můžete promluvit se svým ošetřujícím lékařem a promluvit si sním proč to tak je, když budete mít zavřenou pusu a jen tady na diskuzi to probírat tak asi nic nezískáte, jak se říká líná huba holý neštěstí, já šla na PN kvůli zvracení, už mi je dobře, ale pozjištění, že v práci propouští a je to tam celkem nahnutý jsem ráda, že jsem doma, myslím že v dnešní době je tričtvrtě těhotných doma na PN než v práci, já jsem za to taky ráda, užívám si to mám na všechno spoustu času, tak proč toho nevyužít, stát z nás cucá až dost peněz tak proč bysme toho nevyužili( možná je to vychcanost, ale proč ne když to lékař nabídne) a těm co se tom moc nezdá bych spíš řekla, že jen zavidí, že můžem být doma,je to jen můj názor, myslím, že tahle diskuze byla o tom kdo jak má vycházky a ne o tom kdo si je zaslouží a kdo musí makat až doporodu, kdo chce pracovat oukej, kdo ne tak ať je doma 😵

je to jen můj názor, komu se nelíbí tak ať se klidně poslouží se na můj účet vyřvat, mě to neva a na náladě mi to fakt neubere 😀

margitule
1. dub 2009

Kukuca, ale když jsi na neschopence, tak prý státnice dělat nemůžeš, protože by ti je neuznali. Vím to je zprostředkovaně od kámošky, která to taky řešila, ale radši si to pozjišťuj.

kukuca
1. dub 2009

Margitule, to snad ne 😨
Zjistím si to na studijním,ale to by byla síla,to mě vůbec nenapadlo.. ☹

wsmoulinkaa
1. dub 2009

winni má recht!!!!

kukuca
1. dub 2009

Margitule, ale zas budu to mít odpoledne, třeba v době vycházek..Na obyčejný zkoušky jsem taky jednou šla v neschopnosti, byla jsem doma s chřipkou, v pátek byla zkouška a v pondělí už jsem šla do práce..A nikoho to nezajímalo..Jak by to mohli zjistit ve škole?

margitule
1. dub 2009

To si taky myslím, že by to nezjistili, ale státnice už bych asi neriskovala, ta představa je pak dělat znova...

kukuca
2. dub 2009

Tak jsem si oddychla, volala jsem na studijní a říkali že je to úplně jedno,jestli jsem schopná nebo neschopná,důležitý je abych se dostavila jakkoliv a státnice vykonala nebo nevykonala🙂

mili84
2. dub 2009

Holky s těma státnicema je to opravdu pěknej nesmysl proboha!!! proč by neuznali státnice s PN??? Ve ěkole jim je přeci jedno, že jsi na nějaký PN. Sama na PN jsem a na státnice jdu příští týden. Ptala jsem se na tohle na sociálce a řekli mi, že to je holý nesmysl...

kukuca
2. dub 2009

Jé mili84!Další bojovnice 🙂 to mám radost, je to sicce trochu mimo téma,ale jak se ti učilo?Mám pocit že mi hlava přemýšlí jiným směrem 🙂

margitule
2. dub 2009

tak to je dobře. Já jen vím, že to kámoška řešila, tak jsem to radši napsala

mili84
4. dub 2009

kukca: No, učí se mi blbě ☹ Ale nemám na vybranou...musím bojovat 😉

katwind
5. dub 2009

Ahoj holky, teda tady se to rozjelo🙂
Já souhlasím s názorem, že kdo se na práci necítí, má být doma... Já s epřiznám, že první tří měsíce jsem vycházky neřešila vůbec, pač mi bylo tak blivno, že jsem nebyla schopná jít ani do kuchyně, natož někam ven🙂 Ale teď je mi lépe a ve chodím právě v době, kdy mi je lépe. Bez ohledu an to, zda mám nebo nemám vycházky, respektive ani nevím, kdy je mám a kolik je zrovna hodin.-)
Sice je hezký, že tady každá z vás zná nějakou těhotnou ženu, na kterou přišla kontrola, ale vemte si, kolik sem chodí těhotných, docela velký vzorek a na nikoho kontrola nepřišla... Já si myslím, že na sociálce jsou teď sami rádi, že jsou rádi, mně třeba nepřišla nemocenská ještě od 19.1.;-) Sama jsem socka, i když ne přímo na dávkách, ale mám tam známé... a vězte, že oni opravdu nemají chuť, náladu ani čas za vámi chodit🙂 To by někdo musel hodně prudit, údajně zaměstnavatel. na sousedské nebo jiné práskání prý nechodí, to mi bylo řečeno v souvislosti s novou úpravou nemocenské od ledna tohoto roku.
Jinak souhlasím s mandarinkou, že mnohé těhule jsou asi doma i přesto, že by mohli chodit do práce, ale já na to říkám "no a co? každého věc". Já jsem sice doma musela být, ale teď bych asi už zvládla pracovat, ale nechci... kvůli sobě, kvůli miminku, ale taky kvůli zaměstnavateli, který si na moje místo už našel náhradu a co by si s emnou teď počal🙂 Ale je to na každém, jak to cítí. Já to cítím tak, že mi je doma lépe, mám čas si s miminkem povídat, věnovat s evýbavě a taky kdy si jindy můžu užít těhotenství lépe než během toho prvního že.-)
každopádně přeju všem pohodové těhotenství, z kontrol bych si hlavu nedělala, vždycky se to dá nějak zařídit😉

janulla84
6. dub 2009

Ahoj holky tak ja jsem na PN od zacatku tehu jelikoz pracuji v nemocnici na JIP a tam taho tehu proste nesmim,sice jsemm se mohla preradit na ambulanci ale kdyz jsem si to spocitala s financniho hlediska ,byla by jsem na tom hur nez doma a to bych musela kazde rano vstavata ficet do prace a to clovek nemuze vedet jestli bude mit nevolnosti,ci nikoliv.Tak jsem byla nakonec rada ze jsem doma,sice jsemm si z prvu nemohla zvyknout ale uz je to v pohode.Vychazky jsem dostala na 4 hod denne.Coz mi prislo uplne nesmyslne,jelikoz si myslim ze nerizikove tehu neni nemoc ale co.Ale abych se priznala celou dobu nekde litam a ny vychazky kasku,proste jdu ven kdy potrebuji a hotovo.A kontrolu jsem zatim nepotkala a co jsem se bavila kdy s kolegynkami v praci taky na ne kontrola nikdy neprisla.

kukuca
8. dub 2009

Holky prosím vás,jak si vypočítat kolik budu mít peněz na neschopence měsíčně?Jak se to počítá z půrměru?Protože jsem ťeď týden a půl pmarodila a výplata není zas tak strašná,tak jsem zvědavá jaký to bude až mě nechá Dr. doma..Děkuju

murynka
8. dub 2009

kukuca počítá se to s průměru kolik máš na den!jinak počkej pokusím se najít odkazy na výpočet....
jestli jsi ted byla doma týden a půl platil to zaměstnavatel a to s etak neliši 😉 pak možná o něco spadneš ale čím déle jsi nemocná tím je to pak vyšši.... 🙂

kukuca
8. dub 2009

jé díky Mury,kdyby jsi našla něco na ten výpočet byla bych ráda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru