Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

jess
16. bře 2007

sissitin,já bych na to taky nespoléhla,náhoda je hodně velký blbec .Mě jak oznámili,že byli u nás,tak jsem se rozklepala,jakou jsem z toho měla depku 😀 .A honem jsem přemýšlela co ted 😀 .

Naštěstí to bylo v poho 😝

olus
16. bře 2007

asi taky záleží, kde člověk bydlí, v menších městech chodí možná kontroly víc, ale tady v Praze mají asi moc pacientů a málo kontrolorů, no fakt nevím

jess
16. bře 2007

No ak v Praze je to možný 😉 .Tam je lidí a lidí 😀

jiji
17. bře 2007

Mně předevčírem známá povídala, že v těhu vycházky nedodržovala, protože jí někdo taky řekl, že na těhotný kontrola nechodí. Pak jí, už nějak těsně před nástupem na MD, řekla kámoška, že na ni byli dvakrát.
No, já se ty svý 4 hodiny denně zatím dodržovat snažím, ale uvažuju o tom, že příští vycházky si nechám napsat na odpoledne - mám strejdu zubaře, tak povídal, že by mě kryl,kdyby něco. No, ale to samozřejmě neplatí odpoledne a o víkendech. Takže bych v případě potřeby to dopoledne svedla na něj, ale nějak zneužívat to nehodlám.
Jsem doma už skoro dva měsíce, o víkendech tu věčně trčím sama, protože přítel bývá u rodičů, v bytě ve městě by se asi unudil, tam má motorku, kámoše, spravuje si auto apod. Já hodlám risknout téměř celej víkend, vyrazím teda až mi začnou vycházky a zůstanu u našich až do večera. A zítra chci na veletrh do Brna. Tak se modlím, aby nikdo nepřišel, když tu za celou tu dobu nebyla ani noha. Vůbec nevím, na co bych se vymluvila. No, říkám si, že stejně mi doktor bude neschopenku ukončovat před svatbou, což bude asi od čtvrtka (s tím, že mi ji pak znova napíše), a jdu k němu teď v pondělí. Tak bych ho asi poprosila, ať mi ji ukončí zpětně už od včerejška, jakože to ještě nestihl poslat.
Jinak pokud jde o to braní nemocenské, řešili jsme to u nás v červencovkách, tak prej je to asi tak, že si tu dotyčnou pozvou před komisi a tam jim musí vysvětlit, kde byla a proč. Oni pak podle toho usoudí, jestli seberou část nemocenské, celou nebo vůbec nic. Zkusím se zeptat těch našich doktorů v rodině, jak to je.
Omlouvám se za dlouhej příspěvek, nějak jsem se rozkecala 🙂

macanet
17. bře 2007

Holčiny, zkuste se doktora zeptat na neomezené vycházky, v těhotenství je u nás dává automaticky, teda pokud maminka nemá nějaké problémy.Záleží to asi hodně na doktorovi.Jo u nás na normální nemocenskou kontroly choděj, u mě byli asi dvakrát a vždycky takovej protivnej dědek, kolem oběda ☹ Jinak, když by vás nezastihli doma,dají vám do schránky lístek, nezajímá je ani.např, že vám nejde zvonek atd... kamarádka pak musela k doktorce a vysvětlovat, kde byla, pokud je doktorka v pohodě, tak tam napíše, že jste byly např. u rodičů.

zdenucha
17. bře 2007

macanet u nás v pardubicích mě doktorka gyn.řekla že neomezené vych.dávají akorát onkologickým pacientům a prý kontrolují o těhulky 😖

sisstin
17. bře 2007

zdenucha: takže se mám na co těšit 🙄

macanet
17. bře 2007

Haha tak to jsem asi teda onkologickej pacient 😒 Podle mě záleží na doktorce, jak ti to napíše, tady u nás maj maminky normálně neomezený vycházky, asi taky záleží na tom, jestli chodíš do soukromý ordinace, nebo do špitálu, já k soukromýmu.

sisstin
17. bře 2007

macanet: to podle toho není 😉 je to podle ambulance, pod kterou doktor spadá..a prostě každý kraj, to má jinak 😉

macanet
17. bře 2007

No můj doktor teda pod nic nespadá, dřív dělal pro špitál a teď jede sám na sebe.No přeju vám, aby vám to vyšlo tak, jak si přejete 😉

sisstin
17. bře 2007

macanet: já počítám s 1+2..tři hodiny denně..pokud ji vůbec dostanu 😉 už jsem s tím smířená 😉

macanet
17. bře 2007

Sisstin, většinou se dávaj 2 dopoledne a 2 odpoledne, nebo v kuse odpoledne.Podle toho, jak ti to napíše, já to tak měla se zádama.

sisstin
17. bře 2007

maci: kamarádka z Pce má jednu hodinu dopoledne...10-11...a dvě odpoledne: 13-15... 😕 úplně trapnej čas..hlavně ta hodina..ta by mi byla úúúplně k ničemu 😨

sisstin
17. bře 2007

Vycházky v těhotenství

Dobrý den,

jsem těhotná a jsem již od počátku na nemocenské a to s tím , že mám vycházky bez omezení. Moje kamarádka je z jiného města, její stav je téměř totožný s mým s tím rozdílem, že ona vycházky bez omezení nedostala. Má je jen 4 hodiny denně. Doktor jí tvrdí že to nelze a že nic takového neexistuje (vycházky bez omezení). Odkázal jí na sociální správu ať si jakýmsi formulářem zažádá o změnu vycházek. Jak je to možné? Každý kraj, jiný zvyk? Jak to opravdu ve skutečnosti s těmi vycházkami v době nemocenské v těhotenství je? Může je lékař napsat sám a za jakých podmínek, když já je mám a kamarádka ne?

S pozdravem, Vlasta.

Právní rada
Tvrzení lékaře, že vycházky bez omezení povolit nelze, je nepravdivé. Lékař není oprávněn vycházky povolovat, zakazovat či určovat délku jejich trvání, neboť žádný zákon lékaře k takovému rozhodování nezmocňuje. Naopak, podle ustanovení čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Podle § 4 odst. 4 vyhlášky č. 31/1993 Sb. Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky o posuzování dočasné pracovní neschopnosti pro účely sociálního zabezpečení platí, že lékař v legitimaci a hlášení příslušné okresní správě sociálního zabezpečení pouze vyznačuje den příštího lékařského ošetření a rozsah a dobu vycházek práce neschopného občana. Rozhodnutí o rozsahu a době vycházek je tedy na pacientovi, lékař rozsah a dobu vycházek v legitimaci pouze vyznačí.

JUDr. Viktor Pak, advokát

romana27
17. bře 2007

sisstin to už tu jednou někde někdo kopíroval, jenže 🙂 dá ti pak pan JUDr. nemocenskou, když na sociálce řeknou, že to není pravda? 🙂 asi né.
No já bych ji taky brala neomezenou, ale co se dá dělat...

sisstin
17. bře 2007

romana: jak to nemůže být pravda, když je na to ZÁKON, tak já tomu fakt nerozumim už 🙄

romana27
17. bře 2007

tak se zeptej svého doktora, co ti na to řekne.
Navíc to by pak nechodily kontroly, nač teda, když nemají právo doktoři dávat vycházky a je na nemocném, jak si je sám zvolí?
Někdo z nich prostě kecá, buď sociálka, když posílá své pracovníky na kontrolu nebo pan Pak.
Nebo se dá zákon vyložit jinak, co já vím.

sisstin
17. bře 2007

romana: jojo..já už jsem z toho taky debil 😔

zdenucha
17. bře 2007

Romčo, Sisstin já jsem to doktorce říkala o tom zákonu páč jsem to taky četla a ona se mi vysmál 😲

lajla
17. bře 2007

schvalne se sveho dr taky zeptam na ty vychazky, ale jdu tam az pristi sobotu, takze si musite chvíli počkat 😉 ale od obvodni jsem ted dostala 4h, a to jsem jenom rada, protoze na streptokoka se pry vychazky nedavaji, tak mi to napsala jako na tehotenstvi

sisstin
17. bře 2007

romana: mně to taky přijde divný, proč by teda ta kontrola chodila, když si o tom zaměstnanec rozhoduje sám..je to fakt nějaká hovadina 😕

esteraa
17. bře 2007

tak já byla na nemocenské od 5.měsíce a vycházky jsem měla dopo od 10-12hod a odpo od 14-16hod.Jenomže bylo léto a dodržet to samozřejmě nešlo.Doktor ale říkal,že na těhotné kontroly nechodí.No a kdyby náhodou ,že mám na druhý den dojít a že mi napíše kontrolu.....a jak jsem slyšela tak to tak dělají všichni doktoři.Jeden obvoďák u nás dokonce dává vycházky i když máš chřipku 😀

lulinkaa
19. bře 2007

Ahoj holky, já jsem na neschopence 14 dní,vycházky jsem zatím nedostala žádné. Přítel odjel na 2 týdny pryč a já zůstala sama v Praze, kde mimo něj nikoho nemám. Tak si myslím, že je to trochu postavené na hlavu, že bych jako měla být nepřetržitě doma.... umřít hlady 🙂
Tak jsem odjela k rodičům, kde mám jistotu že kdyby se cokoliv stalo tak se o mě postarají. Nechci nic riskovat. Snad kontrola nedorazí.
A na příští kontrole se zeptám na tu neschopenku neomezeně, myslím že to jde. Už jsem ji jednou měla.

sisstin
19. bře 2007

lulinkaa: určitě to jde..záleží na doktorově ochotě..o ničem jiném to není 😉

lulinkaa
20. bře 2007

Myslít že kontroly chodí víc v Praze a velkým městech než třeba v menších městech nebo vesnicích? Stejně je to blbost kontrolovat těhulky, co říkáte?

lenkazdenek
20. bře 2007

Ahoj ,já jsem na neschopence od prvního měsíce,doktor mi vycházky jenom proškrtl a napsal den kdy začínají,tak nevím jestli to unamená neomezené nebo prostě jen zapoměl napsat hodiny. Nejsem doma kvůli komplikacím,ale kvůli druhu práce,kterou nebudu moct minimálně tři měsíce vykonávat(vadí mi pach,nošení těžkých věcí a stres)

hedusa
20. bře 2007

Ahojky holky, ja mam teda opravdu hrozneho doktora a jeste horsi sestru-zdravotni, dnes jsem byla na ulz a ptala jsem se doktora na moje vychazky, zda by mi nemohl nejake napsat, a on ze ne, ze jen sestra muze... sestra je asi dulezitejsi nez gynekolog, ze?? no napsala mi 10-12,14-16 coz jsem ji prosila alespon o spojeni, protoze v 10-12hod varim obed,ze, Rekla mi ze to proste nejde a hotovo, a ze jde jen tohle. ja ji rikala tak jaktoze to ma kazdej jinak nekdo spojene nekdo cely den??? me rekla ze to tady neexistuje ahotovo!!! Takze kdyz jsem ji rikala ze se chci vdavat, tak mi jako naznacila ze muj problem, a na saty mi vychazky taky nepoji za 2 hodky to nestihnu...nevim nevim, hledam jinyho doktora a rozhodne prijemnejsi sestru!!!!!!!!!

lulinkaa
21. bře 2007

Hedusa: ahoj, já jsem taky zdravotní sestra a pracuji v ambulanci, kde dáváme též vycházky, je fakt, že doktor je dává 10-12,14-16 a všem tvrdí, že to jinak nejde, ale jak už psaly holky JDE.Ono je to taky rozdíl chirurgie a gynekologie,těhotenství. Já jsem zatím bez vycházek,protože jsem musela ležet, Ale doufám, že je na příští kontrole dostanu co nejdéle. Dám vědět 🙂

prada
21. bře 2007

já mám vycházky od 9-11 a od 13-17. ptala jsem se paní doktorky a neomezeně vycházky prý nejdou. ale pokud budu potřebovat někam jet třeba na celý den, tak stačí zavolat sestře a oznámit jí to. stejně mi může povolit i třeba víkend, když chci jet k rodičům. tak snad to bude v pohodě.

nikitka26
21. bře 2007

To je holky, šílený, jaký je v tom bordel. Je to strašně nespravedlivé, na každého jiný metr a přitom máme všechny stejnou diagnózu - těhotenství. Já patřím k těm šťastným a mám v kolonce vycházky napsáno dle potřeby. A moje dvě kolegyně z práce mají to samé. Chodíme ke stejnému gynekologovi. Jsme zdravotní sestřičky a gynekolog je náš ústavní v nemocnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru