Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

martinka79
22. led 2008

🙂 že bychom naše doktory naučili jak psát vycházky? 😀 by se divili někteří.

sturnus_vulgaris
22. led 2008

No nedělám si srandu. Omezit svobodu podle ústavy totiž může jen soud. V tom zákoně opravdu je výslovně napsáno něco jako "po dohodě s pacientem". Narazili jsme na to pred nedavnem, kdyz byl jeden rodinny prislusnik na neschopence, protoze cekal na operaci s plotynkou. Ty vychazky mel stanovene tak blbe (2 a 2 hodiny), ze za tu dobu nebyl schopen se ani nikam dostat, vzhledem k bydlišti. Dokonce jsme tehdy zadali o poskytnuti informace podle zákona č. 106/1999 Sb. Jsem si jista, ze by se to dalo v pohode napadnout u Ustavniho soudu.

kacamar
22. led 2008

Taky přidám svojí zkušenost. Neschopenku mi napsala obvoďačka (v 15tt jsem chytla chřipku) - vycházky žádné. Když se mi ulevilo, tak jsem ji požádala o vycházky, sice brblala, ale dala mi 2 hodiny. Na další kontrole jsem chtěla už neomezený, ale to mi řekla, že jako obvoďačka mi je napsat nemůže a jen mi je prodloužila na 4 hodiny denně. Práci už mi nedoporučila a tak po měsíci a půl předávala mou neschopenku na gyndu a gyndařka řekla, že u ní jsou neomezené vycházky samozřejmé. Na neschopence mám teda pořád napsané ty vycházky 4 hodiny, ale gyndařka zavolala na sociálku a nahlásila tam, aby mě kontrolovat nechodili. Už to tak má zaběhlý, asi tam má známou 😅 😅
Takže já jsem jasný příklad toho, že doba vycházek se prodlužovat dá a neomezené vycházky taky existují.

prcekpet
22. led 2008

kacamar - tak to mas kliku, reknu mu to na dalsi poradne, to je ale az 19.2. ☹ , kamaradka rikala, ze mam zmenit doktora, pokud me takhle omezuje, ja jsem na tom byla podobne, prvni obvodacka napsala chripku - bez vychazek a pak me prehodila na gynekologa a ten mi dal 2 plus 2 hodiny...manzel rikal, ze musim byt vic neodbytna, ale ja na neho hazela smutne oci, rikala, ze to prospim ty dopoledni vychazky a on tak to mate smulu 😠

holky, jak se to dela s odchodem k jinemu gynekologovi, kdyz uz jsem tehu a potrebuji chodit do poradny? diky za info

petka21
22. led 2008

Ahoj muzu se zeptat?Nejsem sice zatim tehu ale mam problem!!Dnes sem dostala vypoved ve skusebni dobe,ale vcera sem ukoncila neschp.takze toho vyuzily a vysoply me.Vypoved sem podepsala,ale znama mi pak rekla at si jdu k lekari pro oboveni neschopenky ze jsem ve dvoumesicni ochr.lhute a ze ikdyz sem vypoved podepsala tak my tu nesch.musi zamestnavatel uznat.Takze sem to dnes tak udelala,ale nevim jestli se musim jit nahlasit i na pracak kydz mam porad nesch.ale vypoved uz mou hlouposti podepsanou 😠 Prosim poradte at pak nemam nekde problemy s urady!Diky moc 🙂

helenapce
23. led 2008

petka21: neschopenku odnes do práce, ta ochranná lhůta je právě proto, takže upaluj a hoď jim to tam.....

petka21
23. led 2008

Helenapce: Zase blbne kun tak jeste jednou.Ja sem jim to tam dala uz vcera tu nesch.a hledely na me jak telata asi to necekaly ze se jim takhle pomstim 😀 Dnes sem si volala zname co se vtom vyzna a rikala ze se na pracak.prihlasovat nemam ze sem chranena tou nesch.Takze aspon ze tak kdybych byla na pracaku tak dostanu jen par korun 😠 takze takhle to bude pro me lepsi teda doufam 😕 Diky za radu 😉

prcekpet
23. led 2008

petka21 - predpokladam, ze jsi mela smlouvu na dobu urcitou...sice je ochranna lhuta, ale to myslim moc Tvoji situaci neresi a neresilo by to ani kdybys byla tehu...po uplynuti doby bys byla tak ci tak nezamestnana. Neco jineho by bylo, kdyby smlouva byla na neurcito...a jaky ti proboha dali duvod? Smejdi 😠

noangel
23. led 2008

petka21: ja se obavam ze pokud te vysoupli ve zkusebni dobe ve chvili kdys jim dala papir o ukonceni neschopenky (byt ti ju pak zas mudr prodlouzil) tak by ses mela nahlasit na pracak

ve zkusebni dobe se muze vyhodit bez udani duvodu a navic to nemusi byt ani pisemne a tim hur zes jim to podepsala

tu prodlouzenou neschopenku mas od stejnyho data nebo dalsiho dne nez tu puvodni?

prcekpet
23. led 2008

noangel - to ze to petka podepsala moc neznamena, me rikala pravnicka, ze je to akorat potvrzeni prevzeti vypovedi a myslim si, ze by mohla vyjadrit nesouhlas a napadnout to...ale kdo by chtel delat ve firme, kde ho nechteji. Vzdyt budou delat naschvaly a psychicky te zlomi na to tata 😠

meni
23. led 2008

Petka, dobře, že jsi na neschopence, protože od nového roku je ochranná lhůta pouhých sedm kalendářních dnů. Na pracák se hlásit nemusíš, až ti skončí neschopenka, tak pak se tam buď nahlásíš nebo rovnou přejdeš na jiné místo (které máš čas si hledat, když jsi doma). JInak pokud jsi neschopenku jen obnovila, a datum nástupu na neschopenku je z minulého měsíce, máš nárok na 80%z platu, pokud jsi kontrolku přerušila, a znovu ti ji napsali, první tři dny neschopenky jsou neplacené a bereš menší část z platu, než to bylo loni. Od letoška už se vůbec nevyplatí doma stonat krátkodobě, ale spíš na delší dobu.

petka21
23. led 2008

Ja sem vte praci byla dva mesice na dobu urcitou do kvetna,v pondeli jsem ukoncila neschopenku protze my porad volaly at uz jdu do prace,takze nesch ukoncena 21.1.ale 22.1 jsem dosla do prace a oni na me ze my davaji vypoved a duvod?Smesny ze sem kolegynyi ktera dostala odmenu na VAnoce 1000kc ze sem jo to rekla a ona zrovna marodila,a jak byla zdrava tak ji ty penize zaprely ze tam zadny nema,jmeno bylo prelepeny a ona to tet po nich chce ze je uda na urade atd.tak kvuli tomu ze vykladam co nemam,pritom sem ji jen chtela udelat radost byly vanoce!Takze sem hned toho 22.1sla k doktorovi at my ju znovu vystavi ta stara uz byla odeslana tak mam novou.Pry jsem v ochr.lhute,na pracak se hlasit nemam jedine az potom pokud se rozhodnu nesch.ukoncit ale lepsi bude kdyz si budu hledat praci.Pry nevadi ze sem to podepsala ze sem proste chranena tou novou neschopenkou a kdy ji ukoncim zalezi pry na me,to mi poradila znama,ona se vtom vyznaa ze pokud neco tak mam jit k pravnikovi ktery byva na uradech k dispozici zdarma.Ale nepodepsala sem starou ukoncenou nesch.nikdy sem to tak nedelala nikdo to po nechtel,ale ta znama ji tam dnes vydela ze je nepodepsana tak me nato upozornila at tam hned jdu a podepisu at mi pak nedelaji problemy s penezmy.Ale ja sem tom podepsala nahore a az doma sem se ptala pritele kde se to podepisuje a on ze to podepisovava vzadu,tak sem ztoho jelen,ale nahore byla kolonka podpis zamestnance ketry uplatnuje narok na nemocenskou tak snad je to dobre?

A jeste se zeptam jestli se podepisuje ruzova nebo modra nesch.s pruhem podepsala jsem tu ruzovou protoze sedel i datum,snad to bylo ono?Ja sem na tyhle veci uplny antitalent 😝

meni
23. led 2008

Ta modrá se nepodepisuje, tu odevzdáváš v práci, podepisuje se až ta na ukončení, a podepisuje se vzadu 😉

Jinak jsem se ještě dočetla, ale nemám to ověřený, někde to tu psaly jinýholky, že i zaměstnavatel je chráněnej, že ti nemocneskou platí jen půl roku, je to prý pojistka pro něj, aby ti nemusel platit donekonečna 🙂

petka21
23. led 2008

Meni: TAk sem to dobre podepsala uff to je fakt k zblazneni 😅 To je jasny ze je zamestnavatel chraneny taky necim ja urcite nebudu na nesch.dyl jak toho pul roku musim si neco najit,ale porad nevim co,bavi me prace s detmi ale nemam na to skolu,tak hold musim hledat co my bude vyhovovat 😀 Ale stejne si nejvic preju mit miminko!

Jinak dekuji vsem co mi poradily 😉

janulevrtule
23. led 2008

tak holky, jsem sem nakoukla a jdu varovat!!!pred chvili u me zvonila kontrola 😒 nasstesti jsem byla doma a to mam vychazky od 9 do 16, tak holky pozor na ne, jeste ted jsem z toho paf 😨

prcekpet
23. led 2008

meni - s tou ochranou zamestnavatele jsem psala ja, ale nevim na ktere diskuzi, mam to od pani ze socialky - MSSZ Brno, Veveri...nekde mam i jeji jmeno a rikala, kdyz budu potrebovat a mit dotaz mam ji zavolat...byla jsem presvedcena, ze urednici, zvlaste na socialce nejsou ochotni lidem pomahat...diky Bohu jsem se spletla 🙂

prcekpet
23. led 2008

janulevrtule - kdosi rikal, ze na tehulky se nechodi...uz si pripadam jako ve vezeni ☹
uz at je polovina unora a ja jdu na dalsi poradnu, toho mojeho dr. chytnu pod krk jestli mi to nezmeni 😠

lukin
23. led 2008

prcekpet: Ten, kdo říkal, že na těhulky se nechodí, tak nevím, co si o něm myslet. Samozřejmě, že se chodí i na těhulky.

prcekpet
23. led 2008

no me to bylo divne, jeste ze jsem stary poctivec a radsi nikam nechodim, teda jen kolem baraku a jen kdyz je pekne anebo kdyz uz mi zacina hrabat ☹
jeste ze mam tak nizky tlak a mota se mi siska, jsem doma a vetsinu prospim, tak nevim jak bych obhajila, ze jsem neslysela zvonek?! Protoze mam opravdu tvrde spani ☹ ...zatim

alenka83
23. led 2008

joo, holky, zaměstnavatele si navybereme. Také mě chtěli dát výpověď, ale já je dřív předstihla neschopenkou. Vystavila mi jí obvodačka a pak mi jí převedli na gynekologii a i přeškrtali vyznačené vycházky na neomezené. Takže teď má zaměstnavatel smůlu, i když na mě kontrolu pošle a náhodou nebudu doma. Někteří doktroři jsou buď tolik poctivý, že to až není normální. Ti vám pak dají vycházky tak debilně, že vlastně za ten den nic nezvládnete, protože než vystrčíte nos z baráku, bude už po vycházkách 😠

meni
23. led 2008

Ty jo, to je drsný, že přijdou i takhle večer, no jo, jenže já ty odpolední moc nedodržuju, tak bude kdyžtak průser... To jsem zvědavá, jestli i knám zavítají někdy večer 😀

prcekpet
24. led 2008

jen at to zkusi, manzel by je hnal svinskym krokem, proboha koho to napadlo chodit v 10 vecer na kontroly? Ja vetsinou usinam u zprav...to teda nevim jak bych vysvetlila, ze jsem spala...mam tvrde spani, jednou me probudila postacka, nez jsem se stihla oblect, sjet vytahem do prizemi, papirek mela uz vypsany ve schrance a byla na odchodu...ted kdyz mam tak nizky tlak a trva mi to o neco dele vyhrabat se z postele, fakt nevim. Ney dojedu dolu to mam jako jeste litat za kontrolorem a kricet pres ulici, zvonil na me nekdo? Vzdyt budu za magora?! 😠 😠

meni
24. led 2008

Tak většionou kontroloři zvoní fakt dlouho, kdybys právě doma byla, a pokud to jsou paneláky, maj za úkol dostat se dovnitř a zvonit přímo u dvěří, akorát nevím, jak by si poradili u nás, kde je 80 bytů a nejsou jmenovky na dveřích 😀

prcekpet
25. led 2008

no a co kdyz to neudelaji, jsem doma, venkovni zvonek nefunguje, jak se dostanou do baraku? Bydlim v 5-podlazni bytovce a venkovni zamek se automaticky zamkne, je tam teda obycejna klika...jak budu vedet, ze ten kontrolor tam je, kdyz je trebas dopoledne a vsichni jsou v praci? 😠
Opravarum tvalo skoro pul roku nez nam ty zvonky opravili a to opravili tak haluzove, ze jsem zvedava jak dlouho to bude fungovat.
Reknu vam jednu prihodu, stala se mi dneska rano. Mam problemy s tlakem, mam ho moc nizky a rano obzvlast. Spim, jsem ve fazi, ze se uz skoro probiram a slysim zvonek, strasne jsem se lekla. Hrklo ve mne, letela jsem k telefonu a ten byl hluchy, letela jsem se rychle oblect, desny motak asi sebou svihnu, ustala jsem to, jedu vytahem dolu, zelena jak 7, a tam blbecek s letakama. Tak jsem na neho zakricela, ze mu neotevru, pak mi to nedalo otevrela jsem dvere a servala ho jak alika. On jenom vzijte se do me situace ja ty letaky musim roznest a navic mela jste zvednout telefon. Tak jsem na nej fakt kricela, ze jsem telefon zvedla, ale tim jak on debil macka neustale na vsechny zvonky, prerusi spojeni nez nekdo vubec stihne k tomu telefonu dojit a on, prece tady nebudu stat 5 minut, jejda ja byla tak nepricetna...jenomze kdyby se to stalo jednou nereknu, ja to tomu stejnymu chlapovi rikala uz 3x!!! Chapete to? Tak jsem mu dnes velmi durazne rekla, ze jeste jednou na me takhle zazvoni uvidi, co dokazu. On se pak omluvil a sel dal...Ve vedlejsim vchodu jsem ho pak videla jak stoji a macka zvonky jeden za druhym, bez jakekoliv prodlevy...debil nic nepochopil. Volala jsem pak manzelovi a ten rekl, ze jestli to nedokaze pochopit, ze si na nej pocka a vysvetli mu to rucne. 😠

meni
26. led 2008

No, pokud by vám zvonek nefungoval, musela bys to asi nahlásit na příslušném úřadu, že vám zvonky nejdou, a pokud by k tobě šla kontrola, aby se do toho domu prostě nějak dostali, pro klid duše mé bych to tak udělala, protože za nějaké pozdější nepříjemnosti by mi to nestálo...
Ale historka dobrá, pobavila mě

drobecci
5. únor 2008

Ahoj potřebuji poradit.
Sem teď na začátku těhu a můj gyn. mě poslal k obvoďačce,aby mi napsala neschopenku.
A ona mi dala vycházky 2 hod. ráno a 2 odpo.
Mám 3 letou dceru,takže takové omezení je pro nás nemožné a když sem se jí zeptala jestli by to nešlo třeba za měsíc nějak upravit,tak řekla že to nejde!

Co mám teď dělat,to budu s malou celé léto zavřená doma???
Prosím poraďte.. ☹

andilek
5. únor 2008

cože od 2 hodin ráno, tak to jsem ještě neslyšela 😕 a do dvou odpoledne je dost blbý 😝 já mám teda doktora dobrýho, takže jsme udělali kompromis a pak mi je prodloužil na delší dobu, třeba ti to taky později prodlouží 😒

drobecci
5. únor 2008

Néé tos mě špatně pochopila mám vycházky od 10-12 a pak od 14-16 😉

nikusa
5. únor 2008

drobecci: Ahoj, já mám vycházky naprosto stejné jako Ty. Údajně to jinak napsat nemůžou, že by to vypadalo podezřele, kdyby dali neomezené. Buď prý ta neschpenka potřeba je nebo ne... Když jsem chtěla jet přes Vánoce k našim a prosila jsme doktora, jestli by mi to přece jen nemohl nějak prodloužit, řekl opět, že nemůže, ale že kdyby na mě přišla kontrola, napíše mi, že jsme byla u něj na prohlídce. A od té doby to moc neřeším a pevně spoléhám, že by mi to potvrzení napsal, kdyby mě skutečně "vyhmátli".

drobecci
5. únor 2008

Nikusa : Já právě myslela,že by mi to nějak napsal.
Kdybych byla sama tak čert to vem,ale když už mám dítě tak to musím nějak řešit.
a když čtu,že někdo má vycházky třeba 8 hod. vtahu nebo neomezeně tak nechápu proč já ne???

Jinak,když by přišla kontrola a já nebyla doma tak jak to poznám? Nechají tam nějaké oznámení,že tam byli nebo něco??? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru