Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

adriana1
13. lis 2007

ahojky,
pavlymě takydoktorka nechala na nescopence kvůlinevolnostem ale mám jinou diagnozu ale už je mi dobře.
many bylo mi zle neustále ale to mě už pešlo a pořád mě nechává na neschopence a prej mi víc vycházek nemůže dát.Nebaví mě to bejt zavřená doma ☹

majka225
13. lis 2007

ahojte holky ja pracuju ako prodavacka a cely den musim stat na nohach uz ma to nebavy.zatim som na neschpenke kvoly chripke ale uz mi je ovela lepsie.pytala som sa svojo obvodneho lekara ci by ma nomeohol nechat nadalej na neschopenke ze vraj nie ze to musim mat odporucanie od svojho gynek.uf toho sa bojim ze ani on ma nenecha doma na neschopenke aja uz necladzem stale stat v praci a obsluhovat zakaz.

adriana1
13. lis 2007

Majka- Když řekneš že tě bolejí záda tak tě nechá doma on si nevezme na triko že by se ti něco stalo 😉

kachnicka01
13. lis 2007

Majko - ja mela bolesti bricha a zad a prisernou unavu a nechal me doma v 16tt a uz jsem doma porad - a mam diagnozu Hrozici potrat fuj... ale doma je to o milion lepsi..tak to zkus - drzim palecky!!

majka225
13. lis 2007

no holky moc vam dekuju a zajtra to skusim co mi nato povi doktorka

vampirice
14. lis 2007

Ahoj holky,
jsem tady dnes vůbec poprvé a hned budu "proti". Strašně vám všem závidím !!! Ať máte vycházky celodenní či jen dvě hodiny denně važte si toho. Jsem OSVČ a něco jako nemocenská nebo mateřská je mi bohužel odepřené. Strašně ráda bych sekla s prací, jsem unavená a denně 10ho v práci, ale nemůžu. Dělám pravou ruku svému muži při podnikání a pokud tady nebudu, bude tady někdo kdo bude chtít plat. A ať už budu brát nemocenskou nebo jakékoli jiné dávky tak to na její plat a platby na sociální a zdravotní stačit nebude. Takže jsem odsouzená k tomu, pokud teda opravdu nebude nějaký vážný důvod pracovat až do nějakého 35týdne a pak mě možná čeká odpočinek, bohužel jen na chvíli 😀 .
Užívejte každé volné chvilky. Já si taky utrhla napůl volné čtvrtky - máme plavání, cvičení a přednášky pro těhu od 14-18hod. Takže alespoň tam si užiju těhotenství 😀

ivusa1
15. lis 2007

Ahoj holky. Dnes jedu na kontrolu a chci doktora ukecat aby mě nechal doma, koupili jsme s manželem i flašku, holky jaký argumenty na doktory zabírají? A jak s vycházkama?

many
15. lis 2007

ahoj,já mám vycházky od 7.00 do 20.00 ale dostala jsem je až po měsíci,předtím jsem neměla žádné,ale měla jsem nízký tlak a motáky,tak asi proto

makelka
15. lis 2007

ivuso, já myslím, že nechat ženskou doma je dnes už bezproblémový, já prostě řekla, že chci být doma a hotovo - měla jsem to skoro 45km do práce, takže to taky byl argument - flašku bych vytáhla později. Ale s vycházkama to asi moc slavný nebude, mám pocit že smíš jen 4 hodiny denně, jako "rizikovka" a nejde asi nějak smlouvat

ivusa1
15. lis 2007

já dojíždím 25 km a nejdřív jdu 20 min. pěšky a pak 30 min. z vlaku do práce, když jsem se ho ptala v srpnu kvůli nevolnostem, tak se tvářil že ne, řekl že nemocenská není pro každou těhulku, a vypadal jak kdyby mu to měli z něčeho strhávat. Dneska se odbít nenechát, chodit pěšky takovou dálku a ošklivim počasí a náledí se nedá, hrozně se bojím, že upadnu. Myslíte že zabere stres v práci, bolest zad a břicha z dojíždění?

gaba3
15. lis 2007

ahoj, já mám neschopenku na dojíždění (asi 40km tam a 40zpět)+ stres v práci, takže by to zabrat klidně mohlo 😉 s vycházkama je to naprd, doktorka mi říkala, že už to neomezeně psát nemůže, že je nějaká změna v zákoně, že pouze 4hodiny denně. Jsem doma 4. měsíc a žádná kontrola na mě nebyla a taky nějak extra nedodržuji, to se musím přiznat 🙂

ivusa1
15. lis 2007

🙂 tak to jsem zvědavá jak to dnes dopadne, zítra dám vědět 😉 Já to mám 25 tam a25 zpátky, a teď ty vlaky mají pořád zpoždění a lidí jsou hrozně nastylí a všude chrchlají, nerada bych zbytek těhu trávila s teplotou, holky jsem fakt zvědavá jak dopadnu 😒

many
15. lis 2007

ivu a co děláš za práci 😉

ivusa1
15. lis 2007

Pracuju jako logistka, většinou sedím, tahám ale i balíky, krabice, opravujeme telefony, já dělám na expedici

many
15. lis 2007

tak řekni,že taháš těžký balíky, já dělám se dřevem a taky tahám těžký,tak mě nechala doma 😉

ivusa1
16. lis 2007

Ahoj holky. Tak jsem na neschopence a mám neomezené vycházky 🙂 jsem šťastná jako blecha 😀

many
16. lis 2007

tak blahopřeji 😀

maxkatka
17. lis 2007

Ahoj, tak koukám, že fakt záleží na lékaři, jak to napíše... já dostala nechopenku po domluvě a hned mi napsala vycházky od 9 - 12 a 13 - 17.... po 14 dnech, jak jsem byla na kontrole, tak jsem ji poprosila, jestli by to nešlo protáhout, tak řekla, ale jen do 18 hod... souhlasila jsem... takže je to naprosto individuální...

A co se kontrol týče... Jsem doma 3 týdny a nic... a to zatím dodržuji naprosto na minutu mimo dny návštěvy lékaře... to se zdržím i déle venku...

Takže doufám, že kontroly se mi vyhnout... 😉

many
17. lis 2007

u nás chodí kontroly hodně,varovala mě sestřička 😉 ale to jsem ještě neměla vycházky od rána do večera,jinak kámošce přišla ráno kolem půl deváté 😉

maxkatka
19. lis 2007

dle české správy sociálního zabezpečení můžou chodit kontroly mezi 8:00 - 20:00...

a prý ještě pozor na označený zvonek a funkčnost zvonku!!! když nenajdou označení či se prostě nedozvoní kvůli nefunkčnosti zvonku, tak se to bere, že vás nemohli zkontrolovat a tudíž postih!!!

holidayinn
19. lis 2007

a jaky je tedy postih? To by me teda zajimalo, jak by se dala vysvetlit nefukcnost zvonku. Mas konkretni priklad od nekoho z okoli? diky

caira
19. lis 2007

holky budte rady, ze mate alespon tu nemocenskou, tady v anglii neexistuje, ze by vas doktor, nechal doma, delam v kosmeticke firme a cely den jsem na nohou a i kdyz je to uz docela zahul na zada tak se proste neda nic delat, pokud bych chtela zustat doma tak muzu, ale zadarmo.. 😒 No nastesti za mesic mam 2 tydny dovcu a pak uz nastupuju na materskou, takze to docela jde.
Musim ale rict, ze na jednu stranu se nedivim, ze ty kontroly delaji, prijde mi,ze v cechach se tehotenstvi bere jako nemoc a kazdy se nechava "hodit marod", ja si rikam, ze pokud neni fakt zdravotni duvod tak je lepsi chodit do prace a byt trochu mezi lidmi nez sedet 9 mesicu na zadku, co vy na to? 🙂

holidayinn
20. lis 2007

cairo: chapu Te chapu. Ja jsem opacny pripad, ja bohuzel doma byt kvuli krvaceni musim, i kdyz jsem chtela do prace. Verim, ze v Anglii a USA je to hodne narocny, takze tam timpadem musi byt i vyssi umrtnost plodu, protoze prodavacka a zavoznice nemuze preci tahat tezke veci, nebo laborantka ci sestra pracovat mezi nemocnymi a delnice pracovat 12 hodin v noci. Urcite musi byt nejaka vyjimka v zakone pro tehotne.

caira
20. lis 2007

holyday: jak rikam, kdyz je to ze zdravotnich duvodu tak to neni absolutne pochyb, ja kdybych mela jakekoliv komplikace tak me v praci taky nikdo ani neuvidi, ale myslim, ze kdyz clovek nema v tehu zadne problemy a je fit tak je super byt porad mezi lidma. Moje sestrenka chodila do prace az do dne, kdy ji praskla voda { v praci} 😀 Porad si rikala, ze jeste potrebuje dodelat tohle a tamto nez pujde na materskou, ze nakonec malem rodila v praci...Ale ja to tak zase prehanet nebudu, jdu na materskou 7 tydnu pred porodem abych se taky stacila nejak pripravit na prichod toho naseho prcka 🙂

No k te umrtnosti, naopak, treba v anglii je mnohem vyssi procento deti, ktere se rodi naprosto v poradku nez v jinych zemich,jednak podle zakona i kdyz sice do prace "musis", zamestnavatel te preradi na pozici, ktera nijak neohrozuje tvoje tehotenstvi, treba ja v praci se mam dost dobre, prodlouzene prestavky, flexibilni pracovni dobu, a kdyz chci zvednout papir ze zeme tak hned nekdo priskoci s tim at se neohybam, ze to udelaji za me 😀

Takze treba kdyby slo o zdravotni sestru, ktera dela neco rizikoveho tak ji okamzite musi preradit nekam, kde ji nic nehrozi atd atd.

no a zadruhe porodni a poporodni pece je mnohem kvalitnejsi nez v mnohych jinych evropskych zemich 🙂 Abych pravdu rekla tak jsem rada, ze budu rodit tady, mam k te peci tady vetsi duveru nez v cechach

vikvik
20. lis 2007

cairo to je vec nazoru, ja zas kazdy mesic litam na kontroly do Cech, protoze s peci v Edinburghu vubec spokojena nejsem a statistiky taky rikaji, ze umrtnost novorozencu je v UK vyssi nez v CR. tady v Edi mas jeden uzv za cele tehu kolem 13tt a tim koncis! mela jsem jednu jedinou schuzku s midwife v tom 13tt a dalsi mam ve 22tt. Krev na triply mi vzali moc brzo (na sesty pokus! modriny jsem pak mela jeste skoro 3tydny) a tak bych mohla pokracovat... Rodit budu muset tady a za to jsem rada, protoze porody v cesku jsou jeste furt tak trochu jako za komousu, ale predporodni a poporodni pece se s cechama neda srovnavat! zrovna nedavno o tom vysla docela dobra studie a UK porazilo i Slovinsko a Chorvatsko!

holidayinn
21. lis 2007

ahoj cairo a vikvik: moje kamaradky v zahranici rikaji, ze predporodni pece a poporodni p a nekdy i vyborna je stale dostupna pro vsechny a nemusi se za ni platit. Pokud je potreba, je kvalitni UTZ delan kazdy tyden, tudiz nesouhalsim, ze Cechy jsou na tom spatne se zdravotni peci, je problem pouze v etice, nicmene v soukromych ordinacich nebo sanatoriich je pristup zcela odlisny. Ja jsem moc rada, ze budu rodit v Cechach, protoze pokud bych nebyla dobre v cizine financne zajistena, mela bych smulu a to plati jak v USA tak v UK. Zrovna se vratila z UK jedna kamaradka porodit do Cech a nemela ani tehu kninu, natoz nejaky vystupni protokol o svem stavu.
CAIRO: muzes byt tedy rada, ze mas takove stesti, ze jsi narazila na spravneho lekare, ale urcite to nemas zadarmo jako spousta zen v Cechach. I tady se plati pozehnane penize a jaktoze jezdi Nemci ci dalsi k nam na umele oplodneni? Protoze doma takovou peci nedostanou..

caira
21. lis 2007

vivik, fakt jen jeden utz? to ja mela teda ve 12tt, pak ve 20tt a samozdrejme kazdych par tydnu mam appointmenty s midwife, takze ja si stezovat nemuzu..jedine co me stve, ze nekontroluji cipek...ALe jinak s tim jak to popisujes ty tak je to fakt docela markantni rozdil od pece tady, se ti nedivim, ze litas domu..litala bych taky

Holiday: no utz pokazde ale prece neni dobre pro mimi, podle nejakych studii to muze mit negativni vliv na mimi..nejak se tim prehriva nebo tak, rekla bych, ze v CR je lepsi predporodni pece nez v UK, ale zase o to horsi porodni pece

Jinak v UK se zdravotni pece vubec neplati, ja na tom financne taky nejsem nejlip, ale peci tu mam super, zubare a vsechny predpisy v tehotenstvi zdrarma..coz je docela super oproti CR a hlavni plus je pro me ta pece pri porodu..Ale je to fakt vec nazoru, kdo si to nezkusil na obou stranach nemuze posoudit. 🙂

Jinak tady se tehu kniha nedava, dostanes velke desky, kam ti vsechno zapisuji, dale dostanes ruzne prirucny, knizky o tehotenstvi atd atd, takze to, ze kamaradka nemela zadny vystupni protokol se mi zda jako blbost, protoze NHS Bounty pack daji kazde tehuli pri prvni navsteve, bez toho by nemeli kam zapisovat vysledky kontrol, UTZ, krve, tlaku moci atd atd.. 😉

vikvik
21. lis 2007

cairo no ten ve 20tt si muzes zaplatit - 140£. natoz nejake echo srdicka a podobne vymozenosti, co mam v Cechach (vcetne toho cipky a kontroly ulozeni placenty atd.) a neverim, ze se 5minutovym uzv jednou za mesic miminko prehreje vic nez tim, kdyz si vyjdes na delsi prochazku v parku! to mi prijde jako propaganda v uk, aby maminy nekricely, ze chteji vic ultrazvuku :o) vsechny me kamaradky maji krasne zdrave deti, i kdyz se na ne mely moznost divat pres uzv...
a Bounty pack jsem nedostala 🙂 v UK je to bordel v tom, ze je to kraj od kraje jiny. navic me docela stve, ze nemas pravo si vybrat doktora, ale je ti pridelen podle bydliste. v edinburghu je jedna jedina porodnice, ktera odrodi 6000 deti rocne - takova praseci lihen. maji 30% c-sections(WHO doporucuje maximalne 20%), 20% klestema a jen 20% porodu normalnich... kdyz jsem videla tuhle statistiku, tak jsem si rikala, ze asi poletim rodit do Holandska 🙂
musim rict, ze me docela nastvala ta tva veta> nemam duveru v peci v cechach... vyznelo to spis jak od nejakeho cizince, ktery v Cechach nikdy nebyl a msli si, ze jeho zeme je pupkem sveta.
takze holidayinn plne s tebou souhlasim. briti obecne maji nazor, ze na "vychode" lezeme po stromech, ale mnohym nedochazi, ze ta nase pece se s jejich mizernou neda srovnavat. vcera jsem sledovala debatu v tv, kde sami politici uznali, ze NHS je v peknych srackach, ze UK ma nejdelsi cekaci lhuty v Evrope na veskera vysetreni a zakroky, ze chudi nemaji sanci dostat adekvatni peci atd. a ze je to horsi a horsi. V nedeli jsem dostala zanet mocovych cest a trvalo mi 2hodiny nez jsem se dostala na pohotovost! zname mi tady zavidi, ze se muzu odletet do Phy 🙂 nebo maternity leave atd.

caira
21. lis 2007

teda vivik ja cumim..to jste tam fakt sto let za opicema, tady je pece super, me kazdou navstevu midwife prohmata bricho, necha me poslechnout srdicko atd atd, utz ve 20tt je prece nezbytnej, nechapu, ze ho u vas nedelaji..tady krasne vsechno premerili, zkontrolovali, naprosto super, spousta fotecek atd atd, vubec nic podobneho tomu co tam mas ty, to fakt nechapu, ze se to muze takhle desne lisit ☹

JInak ja opravdu duveru v peci v cecach nemam, zkusenosti se zdravotnictvim tam mam mizerne,pred par lety jsem mela chlamydie a v cecach mi na to doktor rekl,ze to je normalni, ze to ma dneska kde kdo a ze to neni potreba vubec lecit 😠 Prijela jsem do UK a sla na kliniku a do tydne mi nasadili lecbu, je fakt, ze co jsem kdy potrebovala tak jsem si musela nechat odlecit tady...atd atd, proste vic duvodu proc mam vetsi duveru v peci tady 🙂

Ten nazor na NHS fakt zavisi od situace, kterou prochazis..hadam, ze kdybych mela mizernou peci jako se dostava tobe tak taky budu na NHS nadavat, ale ja s tim fakt problem nemam, takze ja naopak NHS tady u nas chvalim 🙂

Jedine co mi vadi v porovnani s cechama je maternity leave, v tom maji v cecach neuveritelnou vyhodu, tady je to porad desne malo ☹

lukin
22. lis 2007

Když vás načapá kontrola a nebudete doma, tak jaké jsou pak postihy? Ví to někdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru