Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

andilek
5. únor 2008

no jooooooooo, už neumím ani číst, fakt mi měkne mozek 😅 😅 😅
drobecci, ale když jseš zatím na začátku, tak ti je později třeba prodlouží, já to tak měla, z kraje taky jako ty a pak mi jeprodloužil od 9-18 hodin

drobecci
5. únor 2008

No já si to taky myslela a říkala sem si že to třeba měsíc dva vydržím.
Ale zeptala sem se na to doktorky jestli by to potom časem šlo a ona že NE!
Docela mě to štve........... ☹

krista
6. únor 2008

Ahojky,
tak teď už můžu oficiálně prohlásit, že za celé těhu mi nepřišla ani jednou kontrola - pro ty co se bojí 🙂

laaala
6. únor 2008

Ahoj, já jsem zatím úplně bez vycházek a je to na palici. Když potřebuju nakoupit, tak normálně jdu, ale nemůžu se nikde zakecat, protože vím, že u nás kontroly fakt chodí dost často. Když jsem byla naposledy nemocná ( né v těhu) , vrátila jsem se od kadeřníka a půl hodiny nato u mě zvonila kontr. Uff 😉
Doufám, že mi časem něco napíše, nebo mě doma hrábne 😠

andilek
6. únor 2008

kristo, ale spolíhat na to a zbytečně přijít o peníze, to není zrovna fajn nápad, ale je fakt, že KO chodí na jiné marody a né na těhule, ale z vlastní zkušenosti vim, že se občas stane, že firma schválně napíše udání na OSSZ, aby KO provedli (třeba když šéfík těhulku potká někde na prochajdě) 😖
drobecci, tak nevím a nešel by změnit lékař za nějakého soucitnějšího a ty musíš přímo ležet 😕

prcekpet
6. únor 2008

ahoj kocky,
drobecci - ja nejen kvuli tomu menim dr., bylo mi receno, ze bud je neschopenka opravnena, anebo mam jit makat. Jenomze kam mam jit s pupikem makat, kdyz nas firma propustila pro nadbytecnost a ja jsem otehotnela v ochranne lhute?

laaala - to se Ti nedivim, ja prvni 2 mesice taky nemela vychazky, pak jsem dostala 10 - 12 a 15 - 17; jenomze ted bojuji s tim, ze dr. rekl, ze holt tech 7 mesicu co mi jeste zbyva musim vydrzet takto. Uplne domaci vezeni!!! Des a hruza! Kdy mam jit nakupovat veci pro prcka, nez nekam stihnu dojet hodina mych vychazek je v haji... :(

Ze socialky vim, ze vychazky pro tehulky jsou na dohode s lekarem, neexistuje zadne omezeni! Bohuzel muj dr. zamrzl nekde v r. 1988 a tam asi zustane nez pujde do duchodu.

toni78
6. únor 2008

ahoj holky-jsem už po 2 těhu a nepamatuji ani u žádné těhu,že by ji kontrolov.! 😒 Já jsem povoláním sestra,tak proto mám už neschopenku tak brzo(mám rizikové povolání,tak proto). přiznám se že chodím normálně ven.

many
6. únor 2008

no u nás sestra varovala,že kontroly chodí často 😉 tak jak kde 😉

laaala
6. únor 2008

ještě takovej, možná blbej, dotaz : Nevíte náhodou od kolika do kolika může kontrola přijít ?
Já bych někdy chtěla přepat u maminky 🙂

laaala
6. únor 2008

oprava : přespat

licina
6. únor 2008

Já sice vím a chápu, že těhu není nemoc...... 🙂
Ale je to něco za něco. Neschopenka= být doma. Chodit do práce=bez omezení.
Já sama chodím do práce, i když mě to někdy otravuje, ale při představě, co budu dělat doma celý den, týden, měsíc....... se mi ježí vlasy na hlavě.....

kalina
6. únor 2008

za celé těho. mi kontrola nedošla 🙂

kacka.va
6. únor 2008

licina: souhlas 🙂

andilek
6. únor 2008

ono taky dost záleží s čím je těhotná doma, pokud je to rizikové povolání, nevidím důvod, proč by nemohla mít neomezené vycházky, pokud je tu zdravotní problém (hrozící potrat, přečasný porod) pak je samozřejmě na místě klidový režim 😉 a nemyslím si, že každá těhotná co tu je, je doma protože se jí nechce do práce 😉

kacka.va
6. únor 2008

andilku: taky souhlas 🙂

laaala
6. únor 2008

No, mě v práci docela trápily chemikálie ....

laaala
6. únor 2008

docela hodně....

kacka.va
6. únor 2008

laaala: no tak ty jsi zrovna ten případ, u kterého neschopenku chápu 🙂 . Jenže ono každý si musí sáhnout do svého svědomí 😉. Protože okolo mně je plno skoromamin, které jsou doma jen kvůli tomu, že se jim prostě pracovat nechce a všichni jsou asi na to zvyklí, protože se mi teď dost často stává, že když někomu řeknu, že dopoledne nemůžu, že jsem v práci, tak na mě koukají jak exota.

laaala
6. únor 2008

kacka : přijde mi lepší chodit do práce, co to jde ( když to zdravotní stav a podmínky dovolí ), protože člověk nemá čas se pozorovat, hlavně ten den utíká .... jééé, co bych za to dala.... ☹

kacka.va
6. únor 2008

no já sama vím, že bych doma nevydržela, pro mě je utrpení být 2 dny doma, když musím. Hlavně pokud nejsou, zdravotní problémy nebo problémy kvůli druhu práce, tak fakt nevidím jakýkoliv důvod zůstávat doma. a když to vezmu i z té finanční stránky, tak je lepší pracovat, protože se to pak odrazí v penízkách, které budeme mít během mateřské 😉

laaala
6. únor 2008

přesně tak 😉

drobecci
6. únor 2008

No tak u mě je to jiný případ.
Sem na rodičáku s dcerou,budou jí 3.
Do toho si přividělávám na půl uvazku.
Takže je to docela záhul,letět do práce,pak se postarat o domácnost a ještě do toho o dítě který třeba stává co hodina v noci a ktomu teď těhu!
Když sem byla poprvé těhotná tak sem taky chodila do práce co to dá,ale teď je to o něčem jiným sem strašně unavená!!!
Jinak neschopenku mě napsala obvoďačka a né gynekolog,ale prý to jde časem nechat neschopenku napsat zpátky na gyn. a ten pak prý může napsat vycházky jinak.
Nemáte s tím někdo zkušenost???

andilek
6. únor 2008

drobecci, docea fajn záhul 😒 , já měla neschopenku jen od obvoďáka a pak jsem byla od 23 tt do 36 tt v nemocnici, takže s tím ti moc neporadím, ale už jsem slyšela, že někomu píše neschopenku i gynekolog, zkus se zeptat třeba jeho jak to funguje 😉

lucenek
6. únor 2008

no jsem sestra a taky nemůžu pracovat..takže neschopenku mám od gyndaře..včetně vycházek, gynekolog neschopenky psát může.Kontroly chodí od 8 do 20 hod, později nee...prý to bylo do 22 hod...ale změnili to, a já trajdám jak chci, páč bonza na OSZS vysílá zaměstnavatel...a jaksi ve špitále těhulím kontroly neposílaj...i když se můžu přepočítat...ale za celou dobu tomu tak bylo....kontroly vysílaj jen u zam. co maj opakovaně nemocenskééé

laaala
6. únor 2008

já mám neschopenku z gyndy
na tom marodním lístku je kolonka - předán do dalšího ošetřování .... tak tam třeba obvoďák napíše adresu gynekologie . Protože mi přijde pitomý ukončit marodní a začít druhou - to by si s penězma začínala zase od nuly, néé
- si myslím

laaala
6. únor 2008

lucenek - děkuji za info

krista
6. únor 2008

Andilek já jsem to nepsala, abyste se na to spolíhaly, rozhodně nikomu neradim, aby lítal od rána do večera venku, to jsem sama nedělala 😉 To jen pro info 😉

lucenek
6. únor 2008

laala přesně neukončovat jen převést neschopenku to jde tak nebudte hloupé, páč když máte nem z loňska tak jste placené postrau...tudíš tak jak to bylo, kdybyste ji ukončili a šli na novou tak jste o trojec lehčí tak neblbněte...stát nebude rýžovat na maminách

laaala
6. únor 2008

já si myslím, že chodí kontroly i bez doporučení zaměstnavatele, protože při mé minulé prac. neschopnosti přišla kontrola ( byla jsem nemocná v ochranné lhůtě a bez práce) a jsem si stopro jistá, že jsem byla svému bývalému zaměstnavateli hooooodně ukradená

lucenek
6. únor 2008

laaala to spíš na tebe tu kontrolu poslala sama ossz...a když sji v ochranné lhůtě na nem...tak stejně by tiu tu nem platil zaměstnavatel teda od tohoto roku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru