Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

monie2
16. čer 2016

@lomanta já se na to teda tady už ptala a bylo mi odpovězeno, že zaměstnavateli je nedodržení PN sděleno i po uplynutí těch prvních 14 dní a vyhazov opravdu hrozí, protože se to klasifikuje jako hrubé porušení pracovní smlouvy

konik_mischel
16. čer 2016

mě to moc vtipné nepřijde, upřímně, když už vám houby je a válíte se doma na neschopence, jezdíte na dovolené a nedodržujete vycházky, měla byste se spíš stydět a přemýšlet nad sebou a ne to vypisovat na veřejné fórum s pobaveným smajlíkem. Možná by se to mohlo dotknou nejen mě, ale i ostatních maminek které, když jsou zdravé, normálně chodí do práce a chápou, že jsou jen těhotné a ne na smrt nemocné. 🙄

lomanta
16. čer 2016

@monie2 díky. no já to tak nejprv taky pochopila 😉 proto bych si dávala obzvláště bacha 😀

konik_mischel
16. čer 2016

@jerry009 můžeš, samo po domluvě se zaměstnavatelem protože termín čerpání dovolené určuje zaměstnavatel

konik_mischel
16. čer 2016

@lomanta myslím, že tě může vyhodit po celou dobu, i po těch 14 dnech protože je to porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem.

lomanta
16. čer 2016

@konik_mischel já to tady právě psala, že si myslim, ze to tak je a holky mi rekli, ze ne... az ted monie2 potvrdila 😉 já s tím problém nemám, vycházky dodržuju, ale vždy se bojím abych je slyšela, kdyby přišli, kolikrat děti řvou, telka hraje a fakt je prd slyšet. včera na mě zvonila sousedka, byla tu její holčička na chvilku a vůbec jsem ji neslyšela, tak z toho mam trochu strach, protože vyhodit bych fakt nepotřebovala, musela bych na prcák a si myslim, ze bych pak nemela materskou

urtica
16. čer 2016

@lomanta Jo, tohle se stalo mojí mámě..brala prášky na nervy, takže oblbováky - usnula, oni na ni zvonili a neslyšela je...no, byla z toho celkem na nervy, naštěstí jí to uznali. Většinou pak provedou kontrolu ještě jednou než to nahlásí.

lomanta
16. čer 2016

@urtica no právě, já z toho mám akorát nervy. Tu sousedku mi ohlásili osmáci, vždy pískají, a já už jsem tak paranoidní, že jak začnou pískat, tak běžím ke dveřím 😀 přemýšlím, že dám na zvonek i telefon, kdyby se nedozvonili, at zavolaj. Zvonek funguje, ale nekdy je u nás prostě příliš živo 😀

sarka91
16. čer 2016

@lomanta to o tom telefonnim cisle na zvonek me taky napadlo, jenom aby opravdu zavolali, kdyz uz ho tam vystavime 🙂

xpila
16. čer 2016

@lomanta Oni nemají povinnost zavolat, byla by to jen jejich dobrá vůle... A zaměstnavatel může propustit za porušení i po těch 14 dnech, kdy platí on.

damae
16. čer 2016

@xpila a to ma kazda domacnost nejakou povinnost mit zvonek? My prvni dva roky zadny zvonek na dverich proste nemeli... Ted mame, ale obcas nezazvoni, take jsem z toho nervozni, ze ho neuslysim a co pak...

damae
16. čer 2016

@xpila nemyslim to nejak utocne, jen me to zajima 🙂

nonnni
16. čer 2016

@damae nejsem
@xpila ale ano...v tomto priade je tvoje zodpovednost zajistit, abys byla "dozvonitelna". Stejne, jako kdyz je nekdo propusteny v vykonu trestu s elektronickym monitoringem.

xpila
16. čer 2016

@damae V případě PN to musíš zajistit, ano.

damae
16. čer 2016

@nonnni no fuj... takze to, ze si pripadam jako vezen, neni analogie mimo! Pripada to tak i uradum 😉
Asi si tam jeste dopisu ten mobil, aby mi mohli pripadne z dobre vule i volat...

damae
16. čer 2016

@nonnni @xpila Dekuji obema za odpoved.
Jo a musim mit na zvonku jmeno? Nam ho vzdycky do mesice vybeli slunicko do necitlene podoby a prestalo me bavit to tam dopisovat...

damae
16. čer 2016

@damae bydlime v dome, cili na jednom CP jen jeden zvonek...

nonnni
16. čer 2016

@damae tak to je tvuj velmi subjektivni pocit. Ty neco po statu pozadujes. Vyplaceni PN. Pokud to pozadujes, tak dobrovolne pristupujes na podminky vyplaceni a jednou z nich je, ze existuje zpetna vazba kontroly proti zneuzivani.

Muzes si budto pripadat jako vezen, nebo byt rada, ze se snazi prekazit vychcankum, aby ten system zneuzivali. To uz je na tobe, zda je sklenice z poloviny prazdna, nebo plna...

nonnni
16. čer 2016

@damae musis byt dozvonitelna, takze pokud nevedi, na ktery zvonek zvonit, tak nejsi dozvonitelna. Tvou povinnosti je umoznit kontrolu dodrzovani podminek cerpani PN a tou je i dodrzovani vychazek.

xpila
16. čer 2016

@damae Jméno samozřejmě být musí 😉 A proč by sis měla připadat jak vězeň? Na PN přece nejsi jen tak pro nic za nic.

damae
16. čer 2016

@nonnni No, jsem dozvonitelna kdykoli na mobilu, s tim bych problem nemela a koneckoncu je rok 2016, skoro kazdy ma mobil, cili by mo mozna mohlo fungovat i pres ne... Zvonek proste ne vzdycky funguje, neni to spolehlive zarizeni a nepodarilo se nam ho nainstalovat lepe...
Ale ano, mas pravdu je to muj subjektvni pocit a pokus o for - chapu, ze kotrola nejaka byt musi a naprosoto s ni souhlasim. Jen mi neprijde nejlepsi ten zpusob provedeni, ackoli je fakt, ze metoda mobilu by znamenala ze zamestnanci kontrolniho uradu by museli vsichni mit pracovni mobil...

Pokud bych nemela na dome zvonek, mam svemu doktorovi rict Jeje, ja si neschopenku vzit nemuzu, nemaji na me jak zvonit, prominte...?

Take mi neprijde uplne koser srovnani s byvalimy trestanci - ja neprovedla nic protizakoneho, jen jsem si dovolila byt zamestnana a nemocna zaroven...

damae
16. čer 2016

@xpila Byl to castecne for, castecne zacinam byt po dvou mesicich trochu klaustrofobni... I kvuli tomu koneckoncu zazadam pri dalsi kontrole u doktora o ukonceni neschopenky...

xpila
16. čer 2016

@damae Tak oni nemají povinnost volat na mobil - to by muselo být uzákoněno a to prostě nebude. A ono to je logické, že musí být kontrola - vždyť už i teď je na PN spousty lidí, co na ní nemají být (a bohužel většina těhotných). Takže to ani moc jinak nejde...

nonnni
16. čer 2016

@damae prirovnani bylo nahodne, tech prikladu se najde daleko vice, kdy clovek musi jednat urcitym zpusobem, pokud chce cerpat nejake socialni davky.

Pokud nemas zvonek, tak nech nainstalovat zvonek. To je jak arguentovat, ze chci sice prispevek na bydleni, ale nemam smouvu a je to diskriminace, ze by jim melo stacit cestne prohlaseni.

Ber to tak, ze zadny sytem neni dokonaly a nejake kontrolni mechanismy fungovat musi, pokud ma system alespon nejak fungovat. A v ramci toho clovek obcas je konfrontovan i nejakymi kroky, ktere se mu delat nechteji.

damae
16. čer 2016

@xpila Ano ano, to chápu. Jsem pro uzákonění mobilu, ačkoli tuším, že to nebude... S kontrolou souhlasím, opravdu - kdyby nebyla, byl by to fakt už chaos, to je jasný...

xpila
16. čer 2016

@damae Když s tím mobilem to je těžké, takhle by se totiž přenesla zodpovědnost na kontrolory, což je špatně. Vezmi si, že by se kontrolorovi vybil mobil, dotyčný by neměl zvonek a problém už je na světě. Ta zodpovědnost totiž musí zůstat na kontrolovaném.

nonnni
16. čer 2016

@damae nehlede na to, ze ti zahapruje baterka u mobilu, nebo si ho proste ten den splachnes/rozslapnes/manzel ti ho odnese do prace/schova ti ho dite a vypne zvuk (napriklad me dite) a co pak...to uz se s tebou nikdo uz vubec nespoji a je daleko vetsi sance na toto, nez nenadale prestani fungovani zvonku, nebo nutnost pretahnuti jedou za mesic prijmeni fixou. Nehlede na to, ze porad existuji lide, kteri mobily nepouzivaji...

Ja sice chapu, co pises, ale ty vychazis z premisy, jak by to bylo lepsi pro tebe, ale to neznamena, ze by to bylo mozne uplatnit plosne.

damae
16. čer 2016

@xpila @nonnni Hm, no ja to nevyresim a asi bude lepsi se prestat stresovat tim, co by kdyby... A doufat, ze to dopadne dobre.

Dekuji za veskere odpovedi, me i vsem ostatnim, minule, soucasne i budouci - vim ze odpovidate pravidelne, vsude mozne a xpila specielne zni opravdu jako vsevedouci zena 🙂

damae
16. čer 2016

@nonnni hm, to je fakt, na zvonky a mobily v neschopence se divam egocentricky...

nonnni
16. čer 2016

@damae ja vim, ze to muze byt na hlavu...to neni, ze bych se nedokazala do tebe vcitit, ale momentalne lesi reseni, nez zvonek neni...mozna se technologie vyvine tak, ze za cas neco lepsiho bude😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru