Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

mandarinka
14. led 2007

Drago Já tohle přece vím, že se nenechává doma jen kvůli zdravotním potížím. Třeba i kvůli tomu, že zaměstnavatel pro budoucí maminu nemá místo, kde by mohla v těhotenství pracovat. Jen jsem ale chtěla říct, že pokud jsi na nemocenské, prostě se nesmíš divit, že lékař - ale asi jak který - napíše vycházky. Dodržovat je přece nemusí žádný nemocný. Ale pak se nesmí divit, když mu přijde kontrola a seberou mu prachy. Prostě neschopnost je neschopnost, s tím asi těžko někdo něco nadělá 😒

qerki
14. led 2007

Ahoj, jsem ve 37tt, byla jsem na neschopence od 20tt, kontrola u me nebyla ani jednou, ale ja jsem radsi vychazky dodrzovala (vetsinou, plus minus par minut), netroufla jsem si je nedodrzovat a navic jsem opravdu mela rizikove tehotenstvi, takze jsem to stejne nechtela prehanet, ty prochazky. Kdyz jsem si potrebovala neco zaridit, sla jsem o vychazkach, pokud to jen trochu slo.
Moje svagrova byla na neschopence od zacatku tehotenstvi a uplne na to kasala, chodila si kde a kdy chtela, dokonce klidne na tyden odjela. A kontrola na ni taky neprisla. Ze ji jeji doktorka pry rekla, ze na tehotne kontrola nechodi.
No nevim, co je na tom pravda, jiste je, ze prijdou, pokud si to vyzada zamestnavatel nebo vas nekdo praskne (treba z baraku, taky uz jsem to zazila - tchyni praskla sousedka, ze chodi se psem, kdyz je nemocna).

jaja.ko
17. led 2007

Ahojky holky, nyní jsem po druhé těhotná a jsem v 18. týdnu. Jsem také na neschopence a i u provního těhotenství jsem byla celou dobu na neschopence. Za celou dobu mi kontrola ani jednou nepřišla. Mám skvělou gynekoložku a ta už tenkrát mi řekla, že po těhotných kontroly nechodí, že kontrolorů je velice málo, protože stát na to nemá peníze. Vycházky mi sice taky napsala, to se asi musí, ale že bych seděla doma a chodila ven jen v předepsaném čase......... ha ha ha. Obvzlášť když mám malou dcerku, kterou vodím do školky.

draga
17. led 2007

mandarinko já to spíš myslela jako ze zdravotního hlediska, že třeba doktor nechá radši doma těhulku i když jí není nic, protože dneska je taková doba, nebo třeba kvůli věku a jak už jsem psala můj mi dal vycházky neomezené a absolutně bez řečí...takže to záleží jen na doktorovi jsou i takový který ti neschopenku nenapíšou i kdybys měla nevím co...což jsem tady už taky četla...

zdenda
17. led 2007

Ahoj, mě neschopenka čeká za týden, mám rizikové těhotenství. Ale moje švagrová má takoovu zkušenost, že ona byla na neschopence poslední 4 měsíce tehotenství a kontrola na ni přišla 2x, to bylo před 4 rokama.
Já jsem zvědavá, jak mi doktor napíše vycházky, ale budu se je snažit dodržovat, nemám to rizikové těhotenství jen tak pro nic za nic. 😉

siduska
17. led 2007

ahojky ja myslim že fakt sa nemaš čoho obavat kontrola ti nepride.viem z vlast.skusenosti.Nemožu ta priputat doma.Plno mamin chodi na predporodne kurzy nesedia doma.Sama doktorka mi vravela že tehulkam kontrola nechodi je to rozlišene a tehot.neni nemoc

konoupek
25. led 2007

Ahoj holky,
no asi,jak kde u nas v Olomouci tedy kontroly rozhodne chodi,jsem v 25tt a byla u me asi pred tremi tydny.Vychazky sice mam,ale doktorka mi rikala,ze si mam davat pozor na dodrzovani,protoze jsou prisni at si tehule,nebo ne.Taky mi nic neni s tve me to,ale nic nenadelam.Kdyz jsem se doktorky ptala,jestli mi muze vychazky prodlouzit,mam do 17-ti hodin,tak nechtela.Chela jsem to prave kvuli cviceni,ktere mi konci ve stejnou dobu a tudiz se nestihnu vratit domu.Na to mi jeste rekla,ze kdyz mam neschopenku nemam na cviceni co delat a ze jestli tedy chci,tak mi ji zrusi a at si delam co chci.Opravdu prijemna ☹ .

dashak
25. led 2007

Ahoj holky, já jsem musela na nemocenskou po měsíci těhu a zůstala jsem až do porodu, který byl v sedmém měsíci. Vycházky jsem ze začátku neměla, protože jsme mysleli, že budu doma jen týden 😀 , ale pak se to pěkně protáhlo. Pak jsem měla 10-17 a striktně jsem to dodržovala, protože můj zaměstnavatel je obrovská firma a měli ve zvyku si vyžádávat od OSSZ náhodné kontroly. I když jsem tam měla pozici, kdy jsem pracovala i s reg. manažerkou, ředitelkou a personalistkou, takže jsem to moc nepředpokládala. Ale jistota je jistota.
Za celou tu dobu - 6 měsíců mi kontrola nepřišla. Ale raději na to nespoléhejte, kdo by pak chtěl ty nemocenské dávky vracet, že?

carlisse
25. led 2007

Holky tak jsem byla v pondělí na kontrole u obvoďačky a ptala se jí na vycházky a dodržování. Prý to dřív moc neřešili, ale v poslední době nachytali hodně lidí při nedodržování léčebného režimu, takže chodí na těhotné, netěhotné a docela i zákeřně. Jedna její pacientka měla vycházky od 10-12 a od 14-16 (tak to mám zatím i já) a kontrolor zazvonil přesně ve 13:48. Prý raději nemám provokovat a dodržovat to. Příště mi je prodlouží od 10-18, nebo tak nějak. To už je lepší...

petka136
25. led 2007

Ahojky,
zkuste doktora požádat o neomezené vycházky - já je s malým taky měla (zařizovali jsem tou dobou svatbu a tak). Stejně tak je dostala i švagrová. Neměl by to být problém.

konoupek
26. led 2007

Ahoj holky,
tak to by u me doktorky urcite neproslo.Dava max.pet hodin vychzek,alespon co vim.

sarkabrezen
26. led 2007

Ahoj holky, já jsem na nemocenské už 3 měsíce a dosud u mně kontrola nebyla. Ale četla jsem v novinách, že i když Vás nachytají, tak Vám nemocenskou vezmou až od toho dne, zpětně se nic nevrací. Nevím, jestli je to skutečně tak, ale četla jsem to.

zdenicka
12. únor 2007

ja jsem na neschopence taky od zacatku a mam vychazky od 11-17.Mam to teprve od pa.tak jeste uvidi jak mi to bude vyhovovat.

perada
12. únor 2007

Zdeničko, taky mám podobně..vycházky..od 10 do 18 hodin. Dr. mi řekla, že teĎ nově už nejdou dávat neomezené, že můžou max. 8 hodin. Tak nevím, je to celkem blbé ☹

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jiji
12. únor 2007

Vím o dvou případech z našeho okresu, kdy kontrola přišla za těhotenství několikrát. taky mám 4 hodiny vycházek a mám strach je nějak přetáhnout 😲

magda27
12. únor 2007

Manicka77: A můžeš, prosím, naznačit, z jakého jsi okresu? A to přišla kontrola takhle večer? Díky.

swetlus
12. únor 2007

Tak u mych kamaradek tehuli uz byla kontrola u vsech. ☹
Ja sice vychazky vicemene dodrzuju, ale mam problem s tim ze ted bydlim na jine adrese nez mam v neschopence..takze jak na me prijdou tak jsem taky v pytli 😲

carlisse
12. únor 2007

swetlus zavolej obvoďačce změnu adresy dočasnou a je to v pohodě.
Jinak mám nový poznatek. Doktorka mi spojila vycházky, mám teď od 10-16 a ptala jsem se, že to je dost málo do 4, tak říkala, že až se změní na letní čas, tak budu mít do 18.

swetlus
12. únor 2007

no ja mam neschopenku z gyndy. A kdyz jsem ji to rikala tak rekla ze ona s tim nic nenadela, ze si to mam vyridit na socialce... ale kde co a jak to uz nerekla 😒

carlisse
12. únor 2007

tak to je blbý, já mám z gyndy z nemocnice a řeší to se mnou obvoďačka.

zdenda
12. únor 2007

Ahoj holky, tak já mám vycházky 10-20 hod., což je hodně dobrý. Dopoledne se stejně z domu dřív nevyhrabu než v těch deset a do osmi je dost času a kdyby, tak snad by už po osmé hodině večer nechodily kontroly, ale to stejně bývám doma 😉

lenkakr
13. únor 2007

to se divím,že máte omezené vycházky. asi vždy záleží na doktorovi. já jsem doma co jsem to zjistila a v neschopence z gyndy mám napsáno vycházky dle potřeby

perada
13. únor 2007

vížně? A teĎ nově tento rok jsi dostala neschopenku? Mě práve dr. říkala, že nemůžou už psát neomezené...že to platí teď od nového roku.

mrkev
13. únor 2007

Ahoj holky, jsem tu poprvé, tak se omlouvám za případné chyby nebo špatnou úpravu. Zrovna čtu Vaši diskusi a nevím co si mám myslet. Jsem v 8 tt a dá se říci že v pohodě. Špatně mi není a nemám žádné problémy, ale vykonávám práci, krerou jako těhotná vůbec dělat nesmím. Tak v práci zatím mlžím, ale to také nemohu dělat dlouho. Při představě, že budu muset na nemocenskou s vycházkami mi je nanic. Tak snad budu doufat, že můj lekař bude v pohodě a napíše mi nějaké dlouhé. Navíc pracuji u firmy, kde chodí na kontroly přímo určení pracovníci mého zaměstnavatele a to docela často.

krikri27
17. únor 2007

Teď jsem se mrkla do jedné právní poradny a názor právníka:
Délka vycházek zákonem omezena není!

stovinda
28. únor 2007

Ahoj holky. mám takový pocit, že riziko kontroly závisí na několika věcech - 1) kde bydlíte (jsou okresy, kde asi kontrolují víc - nevíte, jak je to v Praze?), 2) jakou máte zdravotní pojišťovnu (můj gyn. mi tvrdil, že např. z VZP chodí častěji než z OZP, ale nějak mi to nejde do hlavy, když nemocenskou vyplácí sociálka... vysvětlí mi to někdo?), 3) jak se k tomu staví zaměstnavatel.. 4) a možná taky, jak jste byly v minulosti nemocné? Já jsem na neschopence od 19tt a nikdo tu zatím naštěstí nebyl. Snažím se vycházky dodržovat, ale ne přesně na minuty a někdy to prostě risknu. Mám jen 10-12 a 14-16, tak někdy prostě přes ten oběd to risknout musím, jinak bych nic nezařídila, když do centra jedu 30 min. Zaměstnavatele mám naštěstí hodně v pohodě, tam riziko nehrozí a doktor se taky vyjádřil něco ve smyslu, že by mne kdyžtak podpořil. Jedna moje kamarádka je taky na neschopence od začátku těh. (ted odhadem tak 30tt) a vycházky nedodržuje skoro vůbec a zatím prý v pohodě. Máte někdo zkušenosti s kontrolami v Praze? taky to nerada pokouším, ale někdy to jinak nejde.

sarkabrezen
28. únor 2007

Ahoj holky, já jsem byla teď na nemocenské 4 měsíce a v pohodě, bez kontroly. Naštěstí, protože vycházky jsem absolutně nedodržovala, člověk časem vůči tomu otupí a přestane být ostražitý. Jo a jsem z Ostravy.

anakonyes
28. únor 2007

Ahoj holky, já jsem zatím na úplném začátku, v podstatě ve formě dvou proužků na testu (moje gynekoložka ve středu neordinuje), a už jsem si musela vzít neschopenku. Já jsem totiž zrovna dneska měla v jedné skončit a zítra nastoupit v jiné, no prekérka, ale mě život pořád dělá podobné vtípky. Takže mám neschopenku zatím na záda od obvoďáka s vycházkami 2+2 hodiny. Docela mě představa určených vycházek po celou dobu děsí, už jen proto, že mám rodiče 150 km daleko a jsem zvyklá být hodně venku.
Ale k tématu - můj přítel je policista a říkal mi, že nikdo Ti nemůže nařídit, abys šla otevřít dveře, když někdo zvoní... Prostě máš obavy a neotevíráš, pouze známým lidem po předchozí telefonické domluvě. A je to naprosto právně nenapadnutelný,, údajně. Jinak mě sestra varovala hlavně na kontoly objednané zaměstnavatelem. Uvidím jaký bude vývoj, ale já doma na zadku sedět nebudu, pokud budu zdravá, samozřejmě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru