Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

lomanta
11. kvě 2016

@margaret88 já myslím, že by to šlo s dr. domluvit... určitě tě pustí a když přijde kontrola, tak ti to dr. potvrdí, žes to měla s ním domluvené (nebo to možná na sociálce ohlásí dopředu, už nevím)

baysha
12. kvě 2016

@margaret88 Nech si od doktora napsat na ten víkend jiné místo pobytu. Sociálka to nestihne zaznamenat, takže tě tam kontrolovat nebude - kdyby tě kontrolovali, tak doma. A tam máš potvrzené, že nejsi 😉

lavenderl
24. kvě 2016

Zdravím všechny a ráda bych vám k tomuto tématu napsala vlastní zkušenost a názor.
Já jsem teď 34 tt. a poslední den nástupu na MD mám v pondělí, takže ani ne týden a kontrola mi přišla dneska! Já marodím už skoro rok, nejdříve s úrazem, pak to přešlo do těhotenství, vycházky mi zůstaly od 13 do 17 a dodržuji celou dobu. Nevím, kde všichni na netu berou, že na těhotné nechodí, pokud nemáte neomezené vycházky. I moje sestřička na gydně říkala, že hoodně těhotných říká, že měly kontrolu a klidně týden před mateřskou, tak to asi tak dělají schválně, aby nás nachytaly. Pokud je vše v pořádku lékař možná víkend mimo domov apod. dovolí, ale také ne vždy. Nechci vás nějak strašit, ale kolem mě jsou kontroly běžné. A zvláště pokud máte rizikové těhotenství, tam není důvod proč nedodržovat režim, jako každý jiný marodící a i když vás lékař nechá doma pro práci, která oficiálně není riziková, musí uvést nějaký důvod proč, což bývá většinou také něco rizikového - proč nemůžete být v práci. Neberte to zle, jen píšu, jak to chodí u mě. 😉

monie2
24. kvě 2016

Tak já jsem od 19.5. nastoupila na mateřskou, na neschopence jsem byla od listopadu a kontrola u mě žádná. Vycházky jsem ale dodržovala (tak na 98% 🙂 ) a celkem jsem i využívala změny pobytu třeba na víkendy. Určitě tak 5-6 jsem někde přes víkend byla a lékařka ani jednou neměla nic proti.

lomanta
24. kvě 2016

@monie2 já taky přemýšlím, že třeba přes léto bych na víkend jela k rodičům. Jinak se k nim moc nedostanu, když mám ty vycházky. Navíc mají bazén, takže můžu přes ty horka naložit pupek do vody a hned je líp 😅 jen náš dr. nesnáší papírování, tak nevím, jestli nebude moc prskat nebo jestli to nezamítne rovnou 😒

monie2
24. kvě 2016

@lomanta tak tohle by snad chlapík mohl zvládnout, já to jednou vyplňovala se sestřičkou, když byla moje doktorka nemocná a jedná se fakt jen o zapsání datumu a adresy, kde budeš a jaké jméno je na zvonku a jestli je to dům nebo byt. Udělej na doktůrka oči a hlavně udej závažný důvod, to o bazénu bych neříkala 😝

lomanta
24. kvě 2016

@monie2 jé, tak jestli se to sepisuje se setrou, tak to je pohoda 😉 je to moje příbuzná, tak se nejdřív domluvím s ní 😀

lavenderl
24. kvě 2016

U nás v ordinaci musí papíry při změně pobytu je na určitou dobu vypsat lékař, je třeba to domluvit s ním. Setry to vypisují jen pokud se stěhujete netrvalo - měníte adresu trvalého bydliště. Ale je možné, že praxe je na různých místech různá .

lomanta
24. kvě 2016

@lavenderl díky za info. v minulém těhotenství jsem to vůbec nevyužívala, ale tedka se synem nemůžu být celé léto zavřená v paneláku... aspon na viken jednou bych se podívala k našim 😉

lavenderl
24. kvě 2016

@lomanta Není zač, ale jak tak koukám je klidně možné, že ti to napíše i sestřička jen 🙂

kvispi
6. čer 2016

Ahojky. Jsem v 15tt a jsem na neschopence. Chodí kontroly o víkendech? Nevíte někdo???

kami1984
6. čer 2016

@kvispi chodí kdykoliv od 6-21h tusím

andreaandrejka
6. čer 2016

@kvispi Ano, i o víkendech.

jerry009
6. čer 2016

Ahoj holky 🙂 Chci se zeptat - můžu si ukončit neschopenku např. začátkem srpna a do mateřské, která mi začíná v září si vybrat dovolenou? Tj. přejít z neschopenky na čerpání řádné dovolené v práci?

kvispi
6. čer 2016

Já jsem od dubna na neschopence a ještě žádná kontrola, tak jí furt očekávám a začíná být hezky tak to láká někam vyjet.

p.e.t.u.l.k.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kami1984
6. čer 2016

@p.e.t.u.l.k.a rodinný domek, přišla obě dvě těhotenství

p.e.t.u.l.k.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kami1984
6. čer 2016

@p.e.t.u.l.k.a mě vždy 5min po vycházce🙂)))

p.e.t.u.l.k.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka8338
7. čer 2016

Já v týdnu dodržovala... O víkendu přetahovala ke konci 🙂

alexah89
7. čer 2016

dobre je to hlavne resit nekde verejne, ze jedete na dovolenou, ze nedodržujete a pod. ...

p.e.t.u.l.k.a
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tarja1987
7. čer 2016

Já byla na neschopence od listopadu do začátku června t.r. a žádná kontrola nepřišla.vychazky sem ale dodržovala..

lomanta
7. čer 2016

holky já i slyšela, že za nedodržení může zaměstnavatel i vyhodit z práce.. (nevim, jestli to je fakt pravda, ale vyznělo mi to tak). osobně bych se bála jet někam...

terry1512
7. čer 2016

@lomanta Může myslím prvních 14 dní kdy je plátcem neschopenky.Jak to přejde na sociálku je tam většinou finanční postih.V extrémním případě odebrání celé částky.

lomanta
7. čer 2016

@terry1512 aha, díky za vysvětlení, já myslela že se to vztahuje na celou dobu neschopenky 🙂

andreaandrejka
7. čer 2016

@p.e.t.u.l.k.a Muzu se zeptat,proc jsi tedy na PN,kdyz jedes na dve dovolene?
Pokud jsem na PN,dodrzuji vychazky a chovam se podle to nicho. Ocividne ti teda asi nic moc neni...a jeste to napises takhle narovinu.

petullka927
16. čer 2016

Ahoj holky, potřebovala bych poradit ohledně neschopenky.. minulý týden jsem byla na kontrole a říkala jsem doktorovi (protože jsem kancelářská), že mě bolí záda, občas se to dá, občas je to horší a kroutím se na židli - na to mi pan doktor řekl, že mi může maximálně předepsat rehabilitace, jelikož chodím na těhu jógu tak jsem odmítla s tím, že počkám do další kontroly... tento víkend v nákupáku jsem se málem 3x složila, špatný tlak, vždy jsem si musela jít sednout a něčeho se napít, problémy s tlakem stále přetrvávají, tak jsem zůstala pár dnů doma, dnes jsem byla znovu u doktora skrz ten tlak a pak doktor mi řekl, že bych se měla šetřit popřípadě čerpat dovolenou, že na neschopenku to není... mám dvě zaměstnání takže je to docela náročné.. otázka zní zdali jste se setkali s tím že by vám doktor odmítnul napsat neschopenku? docela se o mrňouse bojím a myslím si že bude hůř v létě.. :-/ a pokud by mi napsal neschopenku obvoďák musím to hlásit na gyndě?

soyevita
16. čer 2016

@petullka927 Tak to úplně koukám,že Ti gynekolog nenapsal neschopenku.Obvoďák Ti ji napsat může a hlásit to snad nemusíš?Proč?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru