Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

marky4
21. dub 2007

chechta asi tě zklamu, nevím tedy jestli je to pořád stejné..
Já když jsem byla na neschopence, tak jsem taky na zvonku neměla jméno. Myslela jsem si, že si mě prostě musí najít. No,ale kontrola přišla a nenašla mě. Měla jsem z toho pokutu ☹

lajla
21. dub 2007

marky prosimte a jak se ta pokuta pocita, kdyz te nenajdeou doma? obcas zhresim a nejsem doma, a tak by me to zajimalo, kolik penez se vezme..jinak doktro ti nechtel dat omluvenku?

marky4
21. dub 2007

lajlo tak to už si přesně nepamatuji, ale poprvé to není moc a hlavně se to počítá jen z toho dne, kdy na tebe kontrola přišla.

marky4
21. dub 2007

no ono hlavně šlo o to, že i kdyby doktor omluvenku napsal tak by mi to k ničemu nebylo, protože mě nemohli najít na zvonku ani na schránce ☹

lajla
21. dub 2007

děkuju. no asi si budu davat pozor, ale jak zacne hezke pocasi..tak toho asi nebudu schopna, smazit se v byte ☹ nastesti jmeno na zvonku mam, a behem tydne by mi urcite dr pomohl, horsi je to o vikendu ☹

olus
21. dub 2007

ahoj těhulky,

nevím, jestli to byla náhoda, ale v neschopnosti jsem byla od začátku těhu, od pondělka už jsem na mateřské a za celou dobu ani jedna kontrola

janickabez
21. dub 2007

ahojky je tady nějaká těhulka, která nemá vycházky žádné??? ☹

já nevím, možná je jen brzy a pan doktor mi tím chtěl třeba říct, že mám hodně odpočívat 😅 , ale nenapsal mi ani 2 hodiny....

denně jdu teda aspoň se psem, chodím většivou tak na 20 minut až půl hoďky, ale náhoda je blbec........ nevím jak by se kontrola zachovala, protože jdu ven jen když je u nás někdo doma (takže spolíhám na to, že zbytek rodinných příslušníků poskytne kontrolorovi kafe a vyčká do mého příchodu🤐

olus
21. dub 2007

ahoj Jani,
já za celou dobu neměla napsané žádné vycházky a když to vezmu zpětně, tak jsem si tím hlavu vůbec nelámala, často jsem byla sama doma jen s dcerou, vodila jí do školky a vůbec jsem chodila ven, tak jak jsem potřebovala, asi jsem měla štěstí, že žádná kontrola nepřišla

anatanka
22. dub 2007

Holky, ja bych si s tim hlavu nijak nelamala. Jsem na neschopence skoro od zacatku tehu, vychazky mam 2 hod dopoledne a 2 odpoledne a nikdy jsem to nedodrzovala, vubec na to nemyslim a jdu si kdy chci, kam chci. Nekdo rikal, ze na tehotny snad ani nechodej. I kdyz ale nahoda je blbec... 😉
Jinak, jestli ti doktor nenapsal zadne vychazky a ty se bojis chodit ven kvuli kontrole, tak se ho na to zeptej. Neni prece mozny byt cele dny doma, zvlast ted na jare a v lete. To asi zadnymu tehotenstvi neprospeje.

kim
22. dub 2007

Jani: to je divné. to asi Dr.nějak pozapomněl!!!!I když máš být v klidu, tak to přeci neni tak závažné, abys byla celý den zavřená doma a nemohla si dojít ani na nákup nebo s pejskem!!!!Určitě se ho na to zeptej!!!
Já mám vycházky 9-11, 12-18, ale setra mi řekla, že na mě nikdo nepřijde.Nevím, zda proto, že na těhule nechodí, nebo že bydlíme mimo Prahu a oni se tak daleko trmácet nebudou????

stovinda
23. dub 2007

Ahoj holky, po delší době se zase připojuji do diskuze, tentokrát s mou zkušeností. Dnes mi totiž bude končit neschopenka, protože budu nastupovat na mateřskou. Na neschopence jsem od 4.1. a za celou dobu mne nikdo nepřišel zkontrolovat. Měla jsem vycházky jen 2 x 2 hodiny (10-12 a 14-16). Jo... a jsem z Prahy 😉.. to taky může mít možná vliv. Přiznám se, že sice jsem se je snažila občas dodržovat, ale poslední dobu už jsem na to dost kašlala. vycházky mi napsal Mudr týden po vystavení neschopenky. tak se držte a hodně štěstí, ať vás neotravují kontroly.

hedusa
26. dub 2007

Ahojky, ještě nedávno jsem tady psala že nemám vycházky a pak že jsem dostala 2+2. přešla jsem k jinému gyn. se kterým jsem maximálně spokojená a hlavně s přístupem sestry! Splní mi tak každé moje přání, a za to jsem ji vděčná. Ani jsem se o vycházkách nijak extra nedohadovala, vlastně začal sám doktor, že si budu dělat vycházky jak chci já, a připojil, ale ne courat někde celej den venku!!!! takže má pochopení, neschopenku mi rozhodně rušit nebude a já si můžu vklidu odpočívat doma, či venku. Ted je tam obzvlašť krásně!!! Takře dr. i sestřičky, lžou, všechno jde, když se chce 🙂 🙂

natalie77
26. dub 2007

AHoj, já se připojuju, Všechno jde, když se chce.
Já mám mít klidový režim, spíše polehávat, ale vycházky mám neomezeně. MOžná je to i tím, že jsem šla na nemocenskou z CARu. Je jim jasný, že po těch letech asi nebudu běhat po obchodech a jezdit po výletech, ale ve vlastním zájmu dodržovat, co doktor nařídil.
Takže je to o přístupu lékařů, díky bohu za mojí zlatou paní doktorku!
Tak hodně štěstí!

gondola
27. dub 2007

Ahoj holky, připojím se také do diskuze, můžu-li. Přijde mi úplně postavené na hlavu nemít vycházky nebo jen 4 hod. denně. Přece nejsme vězňové, a jenom kvůli tomu, že jsme těhule nebudeme hnít doma celý den. já mám bohudík úplně super pana dr., který mi bez říkání a ptaní napsal vycházky od 8-20.00 už od 7tt a vůbec v tom nevidí problém. Mezi námi děvčaty je to jediných pár měsíců, co si užijeme, pak už je to docela honička 😀 . A každá z nás určitě ví na co má a na co ne. Nebudu určitě slézat Tatry, ale na vycházku se každý den vydám. Držím všem palce.

mysonka
7. kvě 2007

Ahoj, holky, záleží to na lidech, na tom, jak jsou informovaní a jak jsou ochotní. Jak zdravotníci, tak úředníci na posudkách...Jsem povoláním doktorka-obvoďačka, jsem těhotná v 8.t. a taky řeším vycházky. "Ve škole" (na školení) nás učili, že můžeme psát maximálně 4 hodiny. A že jen v naprosto ve výjimečných případech jde napsat vycházky neomezeně a že to píšou vlastně jen psychiatři a možná občas gynekologové.
V pokynech pro lékaře (www.lkcr.cz)ale je: Neexistuje žádný právní předpis, který by vymezoval délku vycházek nebo jejich stanovení v průběhu dne; délka vycházek však nesmí být v rozporu s diagnózou a předpokládaným způsobem léčení.
Takže podle tohoto můžou být neomezené vycházky, ale nesmí to odporovat diagnóze = pokud je těhu doma kvůli rizikové práci a jinak je OK, tak může mít vych.neomezeně. Pokud však má problém (třeba krvácí nebo je jí pořád špatně apod.), tak je neomezená doba nelogická...a je problém i s vycházkama, které se ale mají zase logicky řídit stavem, ne že se jen tak zkráti na 2 nebo 4 hodiny. Prostě háleží to na konkrétní pacientce (co jí je), na konkrétním doktorovi (jak umí zacházet s nechopenkama), na konkrétní PSSZ (jak zachází s neschopenkama).

mysonka
7. kvě 2007

oprava webu, kde jsou ty pokyny:
http://www.clk.cz/poradna/neschop_vse.html

myschka
7. kvě 2007

holky pozor! není pravda, že na těhulky nechodí. mě teď varovala doktorka, že mám být doma, že se na mě chystá kontrola a fakt přišli a to mám týden do nástupu na mateřskou. Náhoda je blbec.

kachnik
8. kvě 2007

Holky, která máte zkušenost s neschopenkou hned? Já bych si jí moc přála. K dr. jdu 18.5.,mám to v práci hrozné na čas, dvakrát týdně až do sedmi, chodí k nám bezdomovci a soc. případy a pořád na nás řvou, nechci se v práci nervovat a cestovat ráno autobusem na pětkrát kvůli nevolnosti. Myslíte, že uspěji?

kim
8. kvě 2007

Kachni: myslím, že jo, pokud máš alespoň trochu rozumnou Dr.trošku to ještě přikrášli, že jsou ty bezdomovci nemocní a tak. 😉 a určo to vyjde!!!!

kachnik
8. kvě 2007

Stíháš psát všude, já ti psala na snažilkách 🙂 Mám chlapa, snad bude rozumný. Navíc ještě chci říct, že kolegyně se šéfem kouří..

kim
8. kvě 2007

Já jsem všude 😀 😀 No a kouř k tomu, tak to už ať jsi doma!!!!

smoulinda
8. kvě 2007

Kachnik mě ji gynekolog dokonce sám přikázal. Dělala jsem servírku a když se to dozvěděl už chtěl vypisovat neschopenku. Musela jsem mu vysvětlovat, že si za mě nejdřív musí najít náhradu. Takže PN mám asi od 10tt.

lajla
8. kvě 2007

mysonko, ja si prave myslim ze holky co jsou na rizikovem by mely mit vychazky neomezene..protoze si muzou vybrat kdy jit ven, casto jim byva spatne, nebo maji problemy.a tak nemuzou chodit ven v prikazanou dobu, ale v dobu kdy je jim dobre..
ja casto jezdim k nasim. vychazky uz neresim, obcas jsem doma sama, a to fakt nechci, nebo je vam spatne..a prece nebudete cekat doma, az omdlite, ale pojedete k rodicum, nebo nekam, kde vas ohlidaji..co pak rekne kontrola na tohle?seberou vam penize, protoze jste chteli uchranit sebe a mimi? nejak mi to asi porad nedochazi, ten jejich pitomy system..
mi dr rekl, at se na to vykaslu. ze na tehotne moc nechodi a kdyby tak mi napisou ze jsem tam byla..
jinak ja jsem mela na zacatku neschopenku od obvodni, protoze jsem v 11tt dostala horecky a virozu, a hned treti den jsem mela kontrolu..ale nijak me to neodradilo, musela by to byt hodne velka nahoda. a at si mi klidne strhnout nejakou tu stovku ale je to moje dite a chci aby bylo na cersvem vzduchu ne porad zavrene v panelaku

smoulinda
8. kvě 2007

Já mám teda vycházky od 13-18 hodin každý den, ale vůbec je nedodržuju. Prostě když někam potřebuju jít nebo se i jen tak projít když jem dopoledne doma sama, tak jdu a basta. Jak píše Lajla, nějaká ta stovka už mě nevytrhne...

kachnik
8. kvě 2007

Tak mi držte palce, snad to pochopí.. já si to doma fakt chci užít. Sportujete některá?

smoulinda
8. kvě 2007

Kachnik jestli není padlej na hlavu, tak to pochopí určitě.
Jasně, že sportuju, když lezu z postele, to je tělocvik až se u toho kolikrát i zapotím 😀 😀 😀

radca
8. kvě 2007

Smoulinda - říkáš, že nějaká ta stovka Tě nevytrhne. Víš, prosím, jak je to s odebíráním peněz, když Tě chytnou, že nejsi doma?
Já jsem v druhém měsíci a jsem doma. Teď jsem už taky dostala vycházky - 14 - 18h. A snažím se je celkem dodržovat (ne vždy se mi to povede), a nevím, jak je to s těma penězma. Díky za radu.

smoulinda
8. kvě 2007

Radco přesně to nevím, ale zkusím to zjistit. Ale stejně ti musí zůstat životní minimum, aspoň si to teda myslím. Jdu pátrat 😉

sisstin
8. kvě 2007

co já bych dala za neschopenku....ani bych neřešila, že mám blbé vycházky 😒

jiji
8. kvě 2007

Sisstin, Ty ještě tu neschopenku pořád nemáš? 😕. Koukám, že máš doktora asi tak stejně padlýho na hlavu, jako já, co? 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru