Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

wacinka
9. dub 2009

já si ji musím vybrat před mateřskou u ná to nejde proplatit a když bych si ji vzala až po mateřské tak mi ji srazí na 20dní. A už se na ni i těším budu si moci chodita kam budu chtít 😀

murynka
9. dub 2009

wacinka ted mi to spočetla jedna holčina je to kolem 10 000 od druhého měsíce marodění ale ted dostanu za tich 15 dní 4200 😝 😝 😝

wacinka
9. dub 2009

tak to jsi mě potěšila 😉 tak doufám, že teď dojdou lepší prašulky 😉 uvidíme popříští týden 😉

jmisa
9. dub 2009

Wacinka, já si ji taky "vyberu", ale ve skutečnosti mi ji proplatí.

ywushka
11. kvě 2009

holky nevite jak je to ted s tema dlouhodbyma neschopenkama??Ja jsem na neschopence opd konce rijna 08,dr me porad strasi,ze jsou od noveho roku nejake nove pravidla na toto,ted jsem tehulka,takze na ni jsem porad bez prestavky!!Ale slysela jsem ze pokud je ta neschopenka od lonskeho roku,tak se tady ty nove zakony na me nevztahuji!!Nevite nekdo jak to doopravdy je??Nekdo rika ze je to jedno jak dlouho jsi na naeschopence,ale nekdo zase ze to muze byt jen rok a to by mi chybely nejake tvy mescie penize....!!Takze tomu vuuuubec nerozumim

keira_
22. kvě 2009

katwind: píšeš ve svém příspěvku že se to dá vždycky nějak udělat s kontrolou. neporadila by jsi mi? protože jsem 3 měsíce s těhu na nemocenské a přišla mi kontrola. a kdybych nebyla doma tak co bych měla dělat, kdyby mě doma nechytli? jak by se to teda mělo udělat?

lenajsek
22. kvě 2009

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak je to s kontrolama, z jaké sociálky (okresu) chodí? Jsu na PN, od března, zaměstnavatele mám v Brně, Brno mi posílá i peníze za neschopenku, ale bydlím v okrese Vyškov. Mám vycházky 4 hod denně, můje dr. mi je nechce prodloužit, tak jsem to hodila za hlavu a prostě to někdy nedodržuju, hlavně o víkendech. Nevíte někdo, když mi chodí peníze z Brna, přišla by případná kontrola taky z Brna, nebo z toho Vyškova, do kterého okresu spadá mé trvalé bydliště?
Díky moc za odpovědi.

lilinka
28. kvě 2009

Ahoj holky z Ostravy, pro vaši informaci, dnes na mě přišla kontrola z OSZZ a to jsem teprve třetí den doma na neschopence (vycházky mám 4 hodiny denně). Po pročtení příšpěvků tady jsem původně chtěla riskovat a nedodržovat vycházky, ale po dnešním zážitku budu striktně dodržovat. Měsíc to snad vydržím, pak už doufám bude zdravotně lépe a vrátím se do práce 😉 . "Domácí vězení od-do" pro mě vážně není 😝 . Ptala jsem se, zda těhotné kontrolují běžně a pan kontrolor říkal, že ANO, nechodí kontrolovat jen velmi vážné diagnózy (ti ani nemají sílu někam chodit). Co se týče označení zvonku a dveří, nemáme označený dveře, tak to vzal poctivě po bytech od shora dolů, až narazil na správné dveře. Nevylučoval, že se ještě uvidíme...ach jo 😖 . Dva dny dozadu byly kontrolovat sousedku, takže v Ostravě kontrolóři momentálně řádí! 😎

keira_
28. kvě 2009

Ahoj lilinko. u mě byl kontrolor taky. tež jsem z Ostravy .Taky mám strach chodit mimo vycházky ven. ale bojím se že třeba budu spát nebo budu ve vaně, nebo na balkoně, což bývám často a prostě ho příště neuslyším, jak to pak dokážu že jsem byla doma? 😢

murynka
28. kvě 2009

ahojky já jsme doma od 20.3 a kontrola tu zatím doufám nebyla ...nemáme ani kaslík na poštu 😅 a kdyby to nechali za vrátky mohl by to vítr pes,odnést 😔 😔
nemocenská už přila s tím není problém 😉
vycházky nedodržuji hlavně o víkendy ale ted se dost bojím kámošce nedávno kontrola přišla 😒 naštěstí byla doma ale říkala že kontroly moc enchodí že jich je málo atd....ale nejhorší je že tam neměla diagnozu od dr 😠
takže si to tam napsala a prý by už přijít neměla těhulím nechodí ale když to tam nemám napsané achjooo...

o prázdniny chceme jed na týden pryč a jak to udělat??je to prostě omezování 😠 😢

evanek77
28. kvě 2009

Já teda vycházky radši dodržuju přesně 😉 ale zas je fakt, že mi stačí venku hodina, mám problém se zády a při delším pobytu venku se pak další dva dny nehnu 😝 a paní doktorka mi napsala 10-16h, což je fajn 😉
Jen je nešikovné jak řešt příbuzné, máme rodiče i sourozence z manželem mimo brno v okruhu 70km, takže to je jediné blbé. I když všichni to chápou, jsou zlatíčka 🙂

amallie
28. kvě 2009

já mám vycházky bez omezení, takže v poho 😉

makka
2. čer 2009

Ahoj holky, je tu některá z Jihlavy a má neomezené vycházky? Díky

adajar
2. čer 2009

Ahoj holky na me byli asik pred 14 dny v Kladne pani v pohode doktor nenapsal diagnozu, ale jestli prijde znova nevim spis pocitam ze ne. Ale jinak me ani socialka neposlala penize no.

veronika.h
2. čer 2009

Holky, no teda, to jste me celkem prekvapily, ze kontrolori opravdu chodi i na tehule, ja doted myslela, ze ne🙂. Byla jsem od brezna na PN, ted uz jsem nastesti na MD, prvni 14 dni jsem porad kontrolovala schranku a strachovala se, ale pak mi to prislo smesny. Dr mi na neschopenku nenapsala vychazky - nevim, jestli to znamenalo neomezene vychazky - ale kazdopadne nejsem vezen a nakonec jsem jezdila pryc i na vikendy. Byli jsme s Dr. domluveny, ze kdyby neco, kdykoliv mi napise potvrzeni, ze jsem byla u nich na pohotovosti. Myslim, ze penize by sebrali jen za ten den, kdy jsem jakoze nebyla doma. Jako my nemame cislo na dome ani schranky venku, by me zajimalo, jak by me u nas kontrolor hledal 🙂

adajar
2. čer 2009

veru noono je to od noveho roku jinak. Muzou ti sebrat penize za celou dobu neschopnosti. A driv brali 3 dny. Jinak kdyz nemas napsane zadne vychazky znamenato ze nemas pravo nikam chodit. -Jsi v podstate bez vychazek.

aurecon
2. čer 2009

adajar: A byla jsi zrovna doma nebo ne?

fifinka31
2. čer 2009

Ahoj holky,teda,ja taky myslela ze tehulim nechodi a koukam 😠
Jsem taky z OV,sice jeste pracuji ale tak od srpna bych uz chtela byt doma,no a v zari mame rodinnou oslavu-vikend mimo-a rozhodne tam hodlam jet.Sem zvedava jak mi Dr.napise vychazky.
Nekdo dostane celodenni,a nekdo max 4h-to nechapu.
Kamoska mela cele tehu 4h-a vubec to neresila,a nedodrzovala-nikdo neprisel.Taky by me zajimalo ale co by se delo kdyby se mne nedozvonila-muzu spat,byt ve sprse....nejsem povinna sedet za dverma a poslouchat nezazvoni li nekdo ze.
Holky a myslite ze mi Dr.napise nemoc?Budu mezi 4-5 mes.tehu-a trebas mi nic nebude,ale delam v prodejne sdžínama-a ty kupy nejsou nejlehci,a navi delam 12ctky-zatim to chci vydrzet-vybiram si nejakou dovcu tak to jde.Ae pak jak brusko poroste-tak stat tam 12h se mi teda nechce.
Dr.by mi ji mel dat bezreci ne?Prece si neveme me na svedomi-se mi tam pak neco stane....

duch
2. čer 2009

Ahojky,já jsem na neschopence od prosince,vycházky mám omezené (6hod/den),takže se snažím je dodržovat.Někdy se stane,že dorazím domů později a hned kontroluji schránku.zatím mi žádná kontrola nepřišla.Ale když jsme měli nějakou rodinnou oslavu nebo něco tak jsem se domluvila s doktorem,že bych potřebovala být celý den pryč a nebyl problém,jen si poznačil do pc datum.
Ale když jsem měla neschopenku před asi 4roky,tak mi přišla kontrola a nebyla jsem doma....vzali mi 50%neschopenky.proto teď ani neriskuju

janulla84
3. čer 2009

Ahoj tak ja jsem na PN uz od zacatku tehu tj od 2 prosince a zatim nic,porad nekde litam vychazky mam od 10-12 a 13-15h ale vubec je nedodrzuji a nikdo tady za celou dobu nebyl a to jsem uz byla i 2x na 4 dny na Slovensku a nic se nestalo.17.6. nastupuji na materskou tak doufam,ze to tech par dni bez kontroly jeste vydrzim 😀 a v loni byl muj manza 9 mesicu na PN s kolenem a taky nic a zvladni jsem presto i dovcu v Egypte 😎 ,takze si myslim ze to bude asi zamestnavatalem.Ikdyz dr. na gyn. mi rikala za na tehu kontroly proste nechodi 😝

katka82
3. čer 2009

Ahoj tak já byla na PN od konce října a taky jsem měla vycházky a to od 14:00 do 18:00 😖 takže nic moc,ale snažila jsem se to jakž takž dodržovat 😉 aspoň přes týden.Kamarádka ze stejného města měla zase neomezené vycházky-jí napsal PN gyndař a mě obvodní takže je to prostě doktor od doktora 😉 a ač jsem marodila půl roku ani jednou kontrola nepřišla 🙂

adajar
3. čer 2009

aurecon ja se snazim vychazky dodrzovat takze byla.

fifinka zalezi natom jak se dohodnete s doktorem ono je to totiz nove od ledna letosniho roku zmenil se system vyplaceni a tak. A muzou ti vzit celou neschopenku vsechny penize, ale zatim neznam nikoho kdo by to mel. A jako vikendy no zatim nikdo neprisel jen pres tyden.

adajar
3. čer 2009

duch no ja to taky moc neriskuju no.

adajar
3. čer 2009

janulla na tebe plati jeste stare neschopenky takze by to nemelo byt tak drsne prej.

katka kazdej to ma uplne jinak a hlavne to byli stare neschopenky.

janulla84
3. čer 2009

No snad me ta kontrola uz mine to by byl pech kdyby celou bodu nic nic a ted by ke konci prisla 😎 ale clovek se nesmi bat 😀 holt risk je zisk

misicka455
16. čer 2009

Ahojky, nevíte jak to chodí v Brně? Jestli chodí kontroly?

amandab
17. čer 2009

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,když na mě přijde kontrola a nezastihne mě,kolik peněz mi seberou,jen ten měsíc nebo určitou částku po zbytek nemocenský,docela bych to ráda věděla,protože vycházky mám jen 4 hodiny a vůbec je nedodržuju,odjíždím klidně na víkend pryč.Jsem z Pelhřimova,máte některá zkušenost s kontrolou z tohoto města?

tygrous
17. čer 2009

Plzeňačky, jak to chodí v Plzni? Chodí kontroly? Máme rodiče na Moravě a v severních Čechách, jezdíme tam na víkendy..., občas nějaký výlet na Šumavu, nechci trčet v paneláku půl roku. Na neschopenku bych šla hlavně kvůli rizikové práci (dělám v lékárně a mám tu hlavně stres se šéfkou...), jinak se cítím fajn a vše je ok.

sekacka
17. čer 2009

Ahoj Tygrous,to mě těší taky pracuju v lékárně,od 3.měsíce jsem to tam taky zabalila a zůstala doma,jsem z Brna,ale že bych to nějak dodržovala,to ani ne.Měla jsem vycházky od 14-18hod.Většinou jsem dopoledne byla doma a odpo jela třeba do města nebo na procházku.Nevím jestli kontroly chodí,ale doufám že na nás těhulky snad ne. 😀

tygrous
17. čer 2009

sekacka: jéé,kolegyně😉 A termín každým dnem, tak ať je vše ok. Všechny kámošky lékárnice mi říkaly, ať jdu na nemocenskou hned. Mě to v práci baví, jen ta blbá šéfová...☹ Neumím si představit, co budu celé dny dělat doma...a nejvíc by mě štvaly víkendy...no, mám o čem přemýšlet, doktor řekl, že mi to napíše, kdykoliv si řeknu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru