Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

ilci
11. čer 2008

meni, koukám, že rádi chodí na kontrolu v čase kolem vycházek 😉
já byla na jaře těhu, ale doma kvůli viroze a taky přišli před vycházkama

meni
12. čer 2008

Ilci: tak byla by blbost aby přišli někdy brzy ráno nebo brzy večer 🙂 , jen dopoledne s tím nějak počítáš, že by mohli přijít, ale odpoledne fakt ne 🤐

lukin
12. čer 2008

meni: Proč by ne? Oni chodí, jak se jim zachce 🙂

svoma
12. čer 2008

Ahoj,to je zajímavé,že chodí kontrolovat těhotné,mě i dr. říkala,že k těhotným nechodí,že je jim jasné,že nebudou sedět doma,u mě teda nebyli a ani u mých známých. 🙂

lukin
12. čer 2008

swoma: Proč je to zajímavé? Neschopenka jako neschopenka, ne? Možná u tvých známých nebyli, ale pár holek z tady té diskuze už "navštívili" 🙂

svoma
12. čer 2008

No právě,že i dr. mých známých říkali,že k těhotným nechodí,tak koukám,že jsem teda měla štěstí,protože já bývala pryč i týden. 🙂

helcah
12. čer 2008

Slunicko ja myslim že si tohle hlídat nemusíš, protože doktoři si to sami musí hlídat aby z toho nebyl průšvih. Mě taky dr. změnila diagnozu ale na neschopence se to nepřepisuje, tam na to asi není místo, ale určitě nějakým papírem informují sociálku o změně lékaře a diagnoze.

evamik
12. čer 2008

Svoma, možná záleží, kde kdo bydlí... U nás to fakt říkají těhotným rovnou doktoři, že to absolutně nemusí dodržovat, že těhotným nechodí!

svoma
12. čer 2008

Evamik,asi jo,já myslela,že to tak je všude. 😉

slunickooo
12. čer 2008

Helcah - díky 🙂 🙂 , na mě zatím taky kontrola nebyla (jsem neschopná 😀 od ledna) a v létě teda plánujem dělat dost výletíků s rodinou - tak snad nepřijde

svoma
12. čer 2008

Slunickooo,oni se dají napsat vycházky neomezeně,já to tak měla zkraje,než mi to jiná dr. změnila.

z359
12. čer 2008

Ahojky, našla jsem vaší diskuzi, tak bych se ráda připojila. Já jsem na neschopence již od 7tt, čekám dvojčata a vycházky mám zatím taky omezený od 10-18h, ale spousta lidí mi říkala, že je měla neomezený, zítra jdu do poradny, tak se na to chci doktora zeptat, je mi dobře a rádi bysme taky vyrazili aspoň na víkend, být v 18h doma v létě je dost hrozné, navíc když si vezmu jak dlouho ještě na nemocenský budu, tak je to hrůza.

slunickooo
12. čer 2008

Svoma - já se na to mudrce ptala - a on mi řekl, že on může napsat jen ty co mi napsal 😠 , tj. dopoledne asi 3 hodinky a odpoledne taky

svoma
12. čer 2008

Ahoj z359,já myslím,že pokud máš aspoň trochu normálního dr.,tak ti na požádání dá neomezené,nebo ti je aspoň prodlouží,určitě nebudou chodit na kontroly večer nebo v noci si myslím. 😉

ilci
12. čer 2008

hold každý doktor si stojí za tím, jak vycházky napsal a že to jinak nejde 😀
ale vím, že někomu přišla kontrola i v osm večer

marci
12. čer 2008

Hm, tak vidím že nejsem sama komu doktor říká, že na těhotné nechodí 😀

smajlik
12. čer 2008

já mám od začátku těhu psáno vycházky dle potřeby, ale nedalo mi to a minule jsem se ptala doktora co když pojedu na dovolenou atd. A on říkal, že když mám vycházky dle potřeby, tak na mě nepřijde kontrola. Ale - když jedete pryč na déle než 3 dny tak se písemně žádá na sociálce o povolení, což vám klíďo zamítnou a pak si vás přijdou zkontrolovat. Takže mi říkal - jeďte, ale nesmí se vám nikde nic stát, jinak já o tom nevím že jste jela 😅 . Takže asi tak.

marci
12. čer 2008

Smajli já mám teda vycházky 2x2 hodiny denně a doktorka mi k dovolené řekla přesně to samý 😀

ajanca
12. čer 2008

Taky se přidávám, jsem doma taky od úplného začátku těhotenství(jsem po IVF).Dostala jsem vycházky 4 hodiny denně a když jsem se zeptala na neomezené, tak na mě doktorka vykulila oči, že v žádném případě, že je schopná tolerovat víkendy, ale nic víc. V podstatě mi to rozumně vysvětlila, že se tím sociálka začala zabývat a že neomezené vycházky zakázala.Pak jsem se ještě ptala doktorky na gyndě a ta mi potvrdila verzi obvoďačky, že to sociálka zamítla dávat těhotným neomezené vycházky.Tak tedy nevím.Moc to tedy nedodržuji, zatím na mě nikdo nepřišel a doufám, že ani nepřijde.

laaala
12. čer 2008

Holky, já nejdřív měla vycházky 4 hodiny denně a pak mi je sám dr. přepsal na neomezený

slunickooo
12. čer 2008

holky - a co když vás kontrola vyhmátne?? tak pak jedině sehnat nějaký potvrzení, že jsem byla někde u doktora?? ?A kdyby se nesehnalo jak to pak dopadne??? To vám seberou nemocenskou za měsíc ??? Nebo snad za dýl???

marci
12. čer 2008

Za měsíc určitě ne, nemůžou ti to vzít zpětně. Včera jsem o tom diskutovala s manželem. Určitou dobu pracovala trochu blízko tomuto oboru. Říkal, že si myslí, že ti můžou sebrat max. několik procent na pár dní (třeba 25 % na max. 5 dní), že to sice záleží na kontrolorovi, ale žádná tragédie to není. Zároveň si spíše myslí, že by muselo jít o opakovaný problém s nedodržováním vycházek

ajanca
12. čer 2008

Taky jsem slyšela, že by tě doma museli nepřistihnout víckrát a pak by ti vzali nějaká procenta.No, doufejme, že se nestane ani tak. Zkusím se příště doktorky zeptat, jestli třeba na to sociálka nezměnila názor a nenapsala mi taky neomezené, ale myslím si, že si něco poslechnu.

lukin
12. čer 2008

Nebo vás můžou poslat zpátky do práce.

marci
12. čer 2008

Tak o tom teda kontrolor nerozhoduje 😀
Lukin kolik kontrol u tebe bylo když jsi byla na neschopence?

helcah
13. čer 2008

Já jsem teda na začátku vycházky neměla, ale Dr. mi řekla, ať se nebojím a klidně chodím ven kdy chci. Tak jsem to vůbec nedodržovala. Kdybych měla 2x2hodiny tak bych to asi taky nemohla dodržet. V těhotenství je přece člověku každou chvíli jinak a dopoledne bych asi ven moc nechodila a když potřebuju zařídit nějaký nákupy nebo něco tak jezdím radši s manželem a ten jezdí domu až hodně odpoledne. Gynekolog má právo psát vycházky neomezeně, nevím proč to někteří nedělají. Připadají mi jak z minulého režimu někdy, fakt.
A taky jsem slyšela, že seberou jenom nějaký procento, ale ne celou nemocenskou.

ma12
13. čer 2008

Holky, ja se k Vam pridam se svou troskou do mlyna. Doma jsem od 4 tt tehu, takze ted kroutim 4 tyden doma a docela mi to vyhovuje. Puvodne jsem mela vychazky 10-12 a 14-16 , coz je opruz, ze a nic se nezaridi🙂, no tak jsem pri dalsi kontrole Dr poprosila o neomezeny, tak rekl, ze to nejde ale alespon mi to spojil, takze mam od 10 - 16. Manza prijede asi v pul paty, takze se spolu nikam nedostanem.
Problem mam, ze socialka sidli primo vedle v baraku, takze si kontrolori muzou na me doslapnout kdykoliv v jejich pracovni dobe ☹. No ale slysela jsem, teda jednou mi povidala duverne jedna urednice ze socialky (potrebovala jsem zmenit misto pobytu asi pred rokem), ze si vybiraji hlavne ty "zname pripady", co simuluji anebo pokud dostanou tip anebo s nizkym prijmem, kterym se "vyplati" zustat doma. I kdyz to se asi nevyplati uz nikomu 🙂
takze tak

ma12
13. čer 2008

JO a jeste jsem cetla na netu, ze kdyz vas kontrola vyhmatne a nejste doma, tak se davky nedaj vzit zpetne. Tak aspon jedna pozitivni zprava

holly1
13. čer 2008

holky, a můžu se zeptat, na co potřebujete tak dlouhé vycházky, když jste doma kvůli rizikovému těhu nebo nějakým zdravotním problémům? Chápu, že výjimečně člověk potřebuju víc hodin v kuse, ale běžně asi ne?

slunickooo
13. čer 2008

holly - tak já teda normálně jsem doma, ale jde mi spíš o výlety - hlavně ted v létě - s rodinou chcem aspon jezdit na výlety, když už na dovču nemůžem.... a já jsem doma , sice teda na rizikovým, ale absolutně mi nic není, já mám rizikový jen z toho důvodu, že jsem se léčila na neplodnost a prošla jsem si IVFD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru