Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

pidula
10. led 2007

Ahojky.Tak ja jsem taky od začátku na neschopence,v práci to začalo být blbý a měla jsem strach o mimi,tak mě praktický doktor nechal doma.Taky mám jen 4 hodiny denně.Ale mám ten problém,že se stěhujeme a neschpenku mám zatim ještě jinde.Zatim jsem kontrolu neměla a každý den doufám,že ani nepřijde.

musko
10. led 2007

Ahojte!
Takže, záleží, milé moje od šéflekára na danej sociálke.... 😉 Je to blbé, ale je to tak. Ostala som tiež na rizikovom, lebo som pracovala na rizik. pracovisku a šef prehlásil, že za mňa nebude zodpovedný, takže som sa šla vypísať. Moj lekár mi chcel dať vychádzky na 2h!, že má príkaz zo soc. poisť., ale že ak chcem, mám skúsiť zájsť za posudkovou p. doktorkou a presvedčiť ju... ☹ Tak som tam vkráčala, povedala som o čo sa mi jedná a naveľa naveľa mi dala vych, od 8 do 18 h. 😝 Ale bola som aj na víkend preč a nik nekontroloval, kde som.... Inak, mám pocit, že na kontrolu sa chodí ak dá echo zamestnávateľ, pri podozr. zo simulácie, nie? 😠

ijetka
10. led 2007

Pidulko, já jsem taky měla od začátku těh. neschopenku a vycházky jsem nedodržovala a kontrolu jsem neměla ani jednou, možná to byla náhoda nevím 🙂

pidula
10. led 2007

ijetka- ted jsi me malinko potěšila 🙂 ja si teda taky myslím,že záleží i na zaměstnavateli... a hlavně to ale nechápu,my nejsme nemocné a vycházky bychom měli mít neomezené...doma akorát zakrníme a kyneme a kyneme...my musíme mít pohyb 😀

ijetka
10. led 2007

Máš recht, teď jsem si ale vzpoměla, že mi ty vycházky potom dr. dala neomezeně. 🙂 takže jsem měla čistější svědomí 😀

pidula
10. led 2007

🙂 to ti věřím,taky by se mi hned ulevilo.Ale i naši mě uklidňují,a když to aspoň člověk slyší,tak je mu líp.Takovýhle stresy..to by nám dělat neměli.. 😀

makal
11. led 2007

Ahoj Marie,jsem 27tt a jsem doma už od května na neshopence,protože naše cesta k miminku byla trošku složitější.Mám taky napsané vycházky,ale nedodržuju je a zatim u mě žádná kontrola nebyla.V práci jim to nevadí a sociálka u nás na těhule nechodí,ale nevim jak je to jinde.Užívej si těhotenství 😉

kristi
11. led 2007

tak ja mela od 3. mesice neschopenku, nedodrzovala jsem ji vubec, a uz za tyden jdu na MD a jeste nikdo neprisel, takze pohodicka...krome toho jsou vychazky kravina, jak jsem jiz nekde ze zacatku diskuze uvadela, tak proste doktor nema pravo urcovat delku a hojnost vychazek, je to omezovani lidkske svobody atd...vice na www.pacienti.cz. to vse pokud jste na neschopence z duvodu toho, ze se vam nechce do prace, jako mne....pokud mate zavazne problemy, tak radsi budte hezky doma a hajejte

lenchita
11. led 2007

ahoj, já jsem byla na neschopence prakticky celé těhotenství, vycházky jsem měla psané myslím 8-12 a 13-17, ale nedodržovala jsem je. V práci jim to bylo jedno, tam byli rádi, když jsem občas zaskočila něco udělat a v kterých hodinách to bylo, to neřešili🙂A kamarádka mi říkala, že její známý pracuje jako "kontrolor nemocných" a že na těhule zásadně nechoděj a navíc mají pracovní dobu myslím do 16 hodin, takže večer by neměli chodit vůbec🙂Je fakt, že když jsme výjimečně někdy s manželem někam večer vyrazili, měla jsem trochu vítr, aby z toho nebyl problém, ale nikdy nic!

anney
11. led 2007

Ahoj holky- já jsem doma od 5 tt a mám od počátku vycházky od 9-12 a pak 13-18 hod.Ale doktor mi říkal, že na těhule nechodí at jsem klidná.Ale jsem taky nervozní , když to přetápnu.Zatim u mě nikdo nebyl.Myslíte, že když vás kontrola nezastihne doma , tak vám dají nějaký vzkaz nebo tak něco?Jak se to dozvím, že u mě byli? 😕

gibi2
11. led 2007

Ahoj holky,náhodou jsem si všimla vaší diskuse aněco přidám.Já jsem doma od 6tt měla jsem vycházky od 10-12 a od14-16 hodin.Teď už jsem na mateřský/v pondělí mám termín/a za celou dobu jsem kontrolu neměla.Vycházky jsem nedodržovala.A vím od mnoha holek,že v těhu kontrolu neměly.Ahojky 😀

claire21
11. led 2007

ahojky, já jsem taky na neschopence od začátku, mam vycházky od 10-17, ráno to docela dodržuju, protože dlouho pospávam,ale večer moc ne, ale na těhule fakt prý nechodí a určitě by ti nějaký vzkaz nechali, kdyby tě nezastihli🙂

pidula
11. led 2007

ahojky.Vím,že dřív nechávali lístek,ale včera jsem tu četla,že se to snad dozvíš až u doktorky...tak nevim.Já stále doufám,že nikdo nepřijde.Já mám vycházky od 9-11,ale to většinou spím do 10 😀 a pak mám od 13-15,takže nic moc..

jess
11. led 2007

Já byla na neschopence taky od začátku,vycházky jsem měla jenod 11 do 14,takže hrůza! No a jednou mi kontrola přišla a já tam jak jinak nebyla,ale dalo se to obkecat 😀 .To už jsou ale dva roky,dnes na to myslím už kašlou-na ty kontroly

kale
11. led 2007

Ahojky, já měla neschopenku jen 3 týdny před nástupem na mateřskou. Vycházky jsem měla 13.-18.hod. Moc jsem je nedodržovala a jednou, když jsem se vrátila z dopoledního nákupu, tak zvonek a kontrola. Měla jsem štěstí, sotva jsem si stačila sundat kabát.

magda27
11. led 2007

Kale, tak to jsi mě dost vyděsila !!! Fakt chodí? 😕 😕 😕

anney
11. led 2007

holky, neděste mě, já furt někde bendím.Fakt chodí i na těhule?

lenycka
12. led 2007

Ahoj, já jsem od začátku také na neschopence a kontrola na mě přišla pěkně hned na začátku. Ptala jsem se z jakého důvodu a pán mi vysvětlil, že se buď chodí na žádost zaměstnavatele nebo ošetřujícího lékaře nebo na udání nebo od nějaké instituce (to už si ale nepamatuji které ☹ ) a nebo náhodně. Mě prý přišel zkontrolovat náhodně, což mě překvapilo, protože jsem slyšela, že se většinou na ženské, které mají rizikové těhotenství nechodí. Minulý i předminulý rok jsem vždy měsíc marodila a nikdy na mě kontrola nepřišla a teď, když to člověka doma nebaví a chtěl by jít na čerstvý vzduch, tak musí sedět doma a čekat do dvou hodin, aby KONEČNĚ mohl vyrazit mezi lidi!! Je to na prd 😠

magda27
12. led 2007

Brrr, říkala mi jedna holka, že na její tchýni přišla kontrola v pátek v 19:15 večer. A to jsem si myslela, že takhle večer už nemají kontroloři pracovní dobu 😖
No nějak to ještě vydržím, ale už se fakt těším, až mi začne mateřská a budu si moct do města jít kdykoliv a ne jen o vycházce 😉

mandarinka
12. led 2007

Ahojky, já teda těhotná ještě nejsem, ale přijde mi, že pokud jsem na neschopence proto, že je mi zle tak tudíž je mi jedno, že mám nějak určené vycházky. A jestli si někdo nechá napsat neschopenku jen proto, že se mu chce spát nebo proto, že prostě nechce chodit do práce, tak se pak nesmí divit, že ho vycházky omezují. Přečetla jsem celou tuhle diskusi, ale přijde mi, že hlavní zájem skoro každé přispívající je být na neschopence a chodit do kina, po krámech a jezdit na chatu. Vždyť nechsopenka se jmenuje neschopenka proto, že jsem neschopná (zdravotně) pracovat. Ale pokud jsem práce neschopná, asi budu i neschopná jít do kina nebo na návštěvu. Asi mě ukamenujete, ale zkuste si přečíst tu diskusi zpátky 🙂

pidula
12. led 2007

mandarinko,samozřejmě máš právo na svůj názor.Ale myslím si,že až budeš těhotná,budeš se na to koukat trochu jinak.Víš,pokud je v práci na tebe vydáván určítý tlak a stres,raději doma zůstaneš,pokud ti záleží na svém a především miminka zdraví.A v určených vycházkách je třeba venku ošklivo,těžko asi půjdeš ven do deště...jen proto,že teď je čas vycházek...

mandarinka
12. led 2007

Pidulo já už jsem těhotná 2x byla. Poprvé jsem byla na neschopence měsíc a podruhé jsem měla rizikové od 5tt. Takže o tom něco vím.

pidula
12. led 2007

Mne ale přijde,že neschopenka třeba v chřipce je trochu něco jiného,než v těhotenství,když ti dělaj v práci problémy.... Tobě né?

ijetka
12. led 2007

Holky já za neschopenku, byla ráda a moc, záleží jakou práci děláš a hlavně co tam děláš???? 🙂

mandarinka
12. led 2007

Neschopenka je neschopenka. A je celkem jedno, proč je. Když bys měla zlomenou ruku a dělala někde u pásu, taky bys mohla přece celý den nebýt doma, protože nohy máš přece zdravé, ne? 😀

pidula
12. led 2007

To máš recht 😉

mandarinka
12. led 2007

pidulo, jestli se mi podaří otěhotnět, tak budu taky doma, kvůli věku. Ale když se nad tím tak zamyslíš, pokud prostě nemohu chodit do práce, mám se jít projít (na což mi 4 hodiny denně přece stačí) a ve zbytku času odpočívat. A opečovávat by mě měl manžel 🙂

anchorinka
12. led 2007

Ahoj holky, chci se jen zeptat, jestli myslíte, že chodí kontroly i o víkendu??? 😅

pidula
12. led 2007

Tak to přeju hodně štěstíčka 😀 Ale ono záleží,kdo je v jaký situaci.My se teď stěhujeme,takže lítám z bytu do bytu,zařizujeme spoustu věcí okolo,ale bohužel mi těch pár hodin denně na to nestačí ☹ Proto mám obavu z kontroly.Ale až bude klid,tak se taky těším na tu péči od manžela,na kterou se těší i on. 🙂

jankar
12. led 2007

kontroly o víkendu chodí,to vím,mají služby 😠 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru