Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

luccii
11. led 2009

kajro, nezoufej, ja to mam jako ty a kdyz chci prespat u nasich, poprosim doktorku o napsani zmeny adresy na neschopenku na tech par dni - ted se to dela tak, ze ona vyplni 1 formular a posle na soc.urad... ja to takhle praktikuju uz treti mesic (3x jsem o to zazadala a bez problemu)

andreahrbacova
11. led 2009

ale zatím na mě nidko nepřišel,tak doufám,že ani nepřijde.Nějak je nedodržuji

sister
11. led 2009

Ahojte, ja sem na nescopence o dlistopadu, protoze delam zdravotni sestru tak jsem si ji nechala napsat hned. Byla sem pripravena na to ze mi ji doktor nebude chtit dat, rptoze se o nem vi ze je nechce davat. Podle neho tehotenstvi neni nemoc, coz ma pravdu, ale nebere ohled na zamestnani.
Nastesti me ji dal bez kecu, ale napsal me vychazky coz me taky prekvapilo. Takze sem se ted rozhodla zmenit doktora a neschopenka neni ten duvod...

Jinak pokud vam doktori tvrdi ze vam nemuzou napsat vychazky neomezene neni to pravda. Ze zakona o delce vychazek rozhoduje lekar samozrejme s prihlednutim ke zdravotnimu stavu, a delka vychazek neni casove nijak dana. Takze zalezi ciste jen na lekari.

Pokud vam gynekolog nechce dat PN a mate rozumneho obvodaka zajdete si za nim treba vam ji napise, nekdo to tak resi.

Jinak ja vychazky taky nedodrzuji. A doufam ze kontrola neprijde i kdyz se muze stat ze ano.

kajra
12. led 2009

Ahoj holky. Děkuju, že jste mi odepsaly. Dnes jsem byla na sociálce se zeptat na to přechodné bydliště. Samozdřejmě tam byla "velmi příjemná" paní a nejde to. Je to tak, jak mi píše jedna z vás.Budu chodit vypisovat si lejstro k doktorce. Dál by mě zajímalo,kde bych našla znění zákona týkajícího se těch vycházek.Jestli některá víte, tak mi prosím napište. Ta paní na sociálce mi totiž taky řekla, že doba vycházek záleží čistě na doktorovi. A vadí mi, pokud ze mě dělá někdo b....(myslím doktorku). Mohla mi přece narovinu říct, že to jde, ale nedá mi to.

katka82
15. led 2009

Ahoj holky 🙂
Kajra ty máš ještě krásné vycházky já mam od 14:00do 18:00 a to je fakt na prd 😔
Ale mě trochu trápí jiná věc a moc doufám že mi někdo poradí jsem na PN a za dva měsíce budeme mít svatbu a ráda bych věděla zda zůstanu na své staré neschopence a jen mi Dr. změní jméno(v což doufám) anebo mi bude muset tuto zrušit a vystavit novou??

petua
15. led 2009

Katka82: Už se to tu řešilo, kdosi zahlásil, že je potřeba nová - neni to pravda. Já jsem na neschopence od léta, na podzim jsem se vdávala a normálně mi pořád běží ta "stará" neschopenka, absolutně to neni problém. Mam na ní starý jméno, nepřepisuje se to, neni to potřeba. Prostě nemusíš nic řešit, v pohodě se vdej 😉 . Pak si jen u doktora i v práci nahlásíš změnu jména, stavu atd., lístky na peníze budeš mít na nový jméno, ale neni v tom problém, ta neschopenka má svoje číslo a je to ok 🙂 .

katka82
15. led 2009

Petu díky moc a moc 🙂 jsi zlatíčko tak už se tím nemusím trápit 😉 naštěstí je tu u nás moc hodná paní na sociálce a tak to s ní domluvím a doktorka je taky v pohodě 😉 moc jsi mě uklidnila 🙂

martii07
21. led 2009

Ahoj,prosím taky o radu
Asi od října jsem na neschopence u obvodního lékaře.Nejprve jsem k němu šla s tím že jsem nachlazená,jenže než jsem šla na kontrolu tak jsem zjistila že jsem těhu.Na kontrole jsem mu to vyklopila a vzhledem k tomu,že pracuji v práci s plastama atd.co v těhu není moc dobré tak mě nechal už doma!Napsal mi vycházky od 14-18.a ani mi nepřepsal diagnozu na neschopence jenom tam dopsal G.Včera když jsem byla zase u něj na kontrole tak jsem se ho ptala jestli by mi nemohl přepsat ty vycházky na neomezené tak mi řekl že bohužel nemůže,že je to všechno od nového roku zpřísněné,Tak nevím jestli si mám myslet že je zrušily úplně nebo to třeba může psát jen gynekolog.Opravdu to někdy nejde se někam dostat jen v tu stanovenou dobu.

katwind
21. led 2009

martii, řekl mi totéž co tobě, že to od nového roku nejde psát jinak než na pár hodin...ale taky mi řekl, že se nemám bát, že kontroly chodí už jen na popud zaměstnavatele, takže pokud ten ví, proč jsme doma, že nemá nejmenší důvod na mě ko posílat... Sám mi řekl, že ty vycházky jsou jen formalita a že kdyby čirou náhodou ko přišla, mám se obrátit na něj a napíše mi, že jsme byla u něj😉

katwind
21. led 2009

a jen dodám, že mi to řekl gynekolog😉

pajinkaa
21. led 2009

Tak přidávám info o svých vycházkách:

zůstala jsem doma od 8 tt (kvůli špinění), do cca 13 tt bez vycházek, pak s vycházkami 14 - 18 h. Ze začátku jsem to dodržovala, stejně mi bylo zle a byla jsem ráda, že můžu ležet a chodit minimálně. Pak jsem to sem tam protáhla na oběd o víkendu nebo večer trochu... (přes noc či víkend jsem ale nebyla nikdy nikde).

Od 24 tt jsem dostala nařízený klidový režim kvůli čípku, tak jsem víceméně zase vycházky dodržovala a žádné procházky jsem stejně nechtěla riskovat, ani lítání po obchodech...

no, a od nového roku už jsem to spíš nedodržovala... no, a od včera jsem už na MD, takže v pohodě 🙂.

A kontrola tu nebyla - naštěstí - ani jednou! 🙂

(Olomoucký kraj)

katka82
21. led 2009

Tak já se taky ještě musím domluvit s obvoďaškou(od ní mam PN) páč vychajdy mam od 14:00 a ta svatba bude ve 12:00 😅 ale v sobotu snad kontrola nechodí 😕 🙂

achalteke
21. led 2009

Ahoj tak já jsem taky na PN a vycházky mám od 9-12 a od 13-18, pěkně mě to štve, protože nemůžu na noc k rodičům ani na chalupu 😖 . Nevíte někdo do kdy může kontrola večer přijít? A jak je to s kontrolou o víkendech? Ráno kdyby u mě zazvonili někdy v 8 tak na ně na mou duši pustim psa.... 😠

katwind
21. led 2009

holky, já myslím, že to fakt zbytečně řešíte... kontrolu odm nového roku posílá jen zaměstnavatel...ví váš zaměstnavatel, že jstě doma kvůli těhotenství? tak proč by ko posílal?🙂

katka82
21. led 2009

Kat no v práci jsou na mě nas...ý tak bych se ani nedivila kdyby tu ko poslali 😖

achalteke
21. led 2009

katwind fakt je to tak? dřív to bylo že přišli ze sociálky k doktorům ty jim dali adresy marodů a šli, ne?Už to tak nefunguje?

katwind
21. led 2009

achaklteke, ano, je to tak, jsem sociální pacovnice a studovala jsem to teď od kolegyň... oni jako můžou přijít ze sociálky, ale musí je poslat zaměstnavatel, dát jim echo, že chce, aby vás zkontrolovali...
Takže prvních 14 dní může přijít kdokoliv z práce, je to dokonce tak, že vás může i potkat a chtít po vás vidět ten žlutý lístek, co jste dostali od dr a na kterém jsou napsané vycházky... a po těch 14 dnech už to přebírá sociálka, ale ta přijde jen na podnět za-tele. Prý to je takto proto, aby měli zam-telé větší pravomoc si svoje zam-ce pohlídat, nevím no, kdo na to má čas chodit po bytech svých lidí😀
Já třeba jsem v pohodě, pže jsem se o tom s ředitelem bavila a říkal, že třeba zavolá a přijede na kafe.-))) Já myslím, že pokud vědí, že jste doma kvůli těhotenství, že nemají zkrátka důvod...

katwind
21. led 2009

katka, no pokud jsou z nějakýho důvodu nas...tak to je asi blbý no... ale stejně si myslím, že t nebudou dělat, nevím no, tak někteří lidé jsou svině že...

katwind
21. led 2009

jinak já mám teď oficiálně jen 9-12 a 14-17😉 prý po těch 14 dnech to zvedne, ale že ani on jako dr už nemůže psát neomezené...ale to nevím, to říkal gynekolog...

achalteke
21. led 2009

katwind díky za info, tak to jsem v klidu, mě to v práci všichni přáli, navíc už tak je rozhodila moje nemocenská, protože jsme poměrně mladá firma a jsem první kdo šel na nemocenskou... 😀
já nemarodila víc jak 5 let, takže vůbec nevim jak to chodí

kajra
21. led 2009

Ahoj holky. Tak já jsem přešla k jiné gynekoložce. Ta mi vysvětlila, že vycházky od nového roku už psát neomezeně nemůže. Tak mám od 8 do 19 . a říkala, že "mezi náma, myslíte si, že v tuto hodinu je někdo v práci?" tak jsem vypochopila, že se nemusím kontrol obávat. Ale já jsem v tomto hrozná. I když to poruším, mám blbý pocit.Mimochodem od té předešlé jsem odešla kvůli více důvodům. Zaprvé mi neudělala ani odběry, a řekla, že těhotenskou kartičku kartičku mi zatím nevypíše protože, cituji" zatím to nemá srdce. Tak musíme počkat jestli je to živé nebo mrtvé". Je "fajn" slyšet takové řeči, když se na miminko hodně těšíte. Prostě mi ta ženská nesedla.

sachmetka
22. led 2009

Ahoja holky,
tak ja jsem na neschopence od konce prosince, a vychazky mam neomezene, ale me je nepsala gyn., ale obvodacka s oduvodnenim, ze tehotne je maji neomezene. Tak to zatim vubec, ale vubec resit nemusim 😀

jaynee
3. únor 2009

Ahoj, tak já jsem na neschopence od minulého týdne a vycházky jsem dostala neomezeně. Psala mi to gynekoložka a vůbec to se mnou neřešila, rovnou to tam napsala. Dost se mi teda ulevilo. Byla jsem rozhodnutá, že když mi napíše 4 hodiny, stejně to někdy nebudu dodržovat, ale měla bych z toho blbý pocit, jsem takový nervák. Tak jsem fakt ráda, že to dopadlo takhle.

jirinkas
3. únor 2009

Jaynee tak to máš štěstí.... já mám právě jen ty 4 hodiny. To bych sakra ráda věděla, čím se to řídí. Hlavně ted po novým roce nikdo nic neví..... ☹

gingerlady
3. únor 2009

Já teda nevím o tom, že by se teď, co se vycházek týče, něco měnilo, ale v těhotenství můžou být vycházky neomezeně....a s tím novým příjmením...neschopenku jsem dostala ještě za svobodna a když jsem se vdala, jen mi přepsali u dr. na nechopence jmeno, okopirovali si ji a poslali to na sociálku, nic víc nebylo potřeba.

sayast
3. únor 2009

ahojky,
tak ja mela neschopenku od 9. tt doposud (uz mam ukoncenou). Vychazky jsem mela od 8-12 a od 14-18 hod. Vychazky jsem NEdodrzovala snad ani jednou 😅 a ani jednou me nikdo zkontrolovat neprisel 🙂.
Vdavala jsem se ve 13. tt a muj lekar mi musel na vymenny list napsat ze jsem se toho a toho vdala a moje stare prijmeni,moje nove prijmeni a rodne cislo. To jsem nesla na socialku. Primo takhle to po me na socialce vyzadali. Nestacilo jim ze jsem se na socialku dostavila osobne i s manzelem a oddacim listem 😀

jo a neomezene vychazky jsem taky chtela,ale pry to nejde,ze socialka chce mit taky moznost kdy kontrolovat. ale asi zalezi na tom jak kdy a kde

hancas
3. únor 2009

holki já byla na rizikáči a měla jsem vycházky 13-18,ale nechápu proč s tím doktoři tak nadělají,vždyt nejsme nemosné jen těhotné ne???takže nonstop vycházky by vyhovovali ne???

mar26
3. únor 2009

Ahoj holky, já má novou neschopenku od pátku a mám napsané neomezeně 😵

hancas
3. únor 2009

mar26----tak to máš super doktora,já to měla nejspíše že jsem měla rizikáč

gingerlady
3. únor 2009

hancas: já jsem taky na rizikovém a od začátku mám neomezené vycházky. Podle mě je blbost, že něktěří dr. dávají omezené. Co když bude nastvající špatně zrovna v době vycházek, pak se jí udělá dobře, ale ven jít nesmí a musí počkat na druhý den??? Hlavně, že mají být těhulky co nejvíc na čerstvém vzduchu 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru