Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

leniik1
4. říj 2006

Alčo já mám neomezené pač jsme doma hlavně kvůli těhu dvojčat.

alcatko.j
4. říj 2006

Leni, a mas to na te neschopence naspane?

leniik1
4. říj 2006

Jo odnesla jsme to do zaměstnání.Ale tohle hlásí myslím doktorka na tu správu sociálního zabezpečení či kam až tak se v tom taky nevyznám, jen vím že mám vycházky bez omezení.A dokud nebudu mít vážnější komplikaci asi to tak zůstane.Nevím jak se to dělá i s těhu jedním.

bejana
4. říj 2006

Alcatko, já mám neschopenku a v kolonce pro vycházky mám slovy vypsáno "bez omezení." Takže to určo jde. Neschopenku jsem dostala v červenci, tzn. v období každodenního zvracení 🙄 ale teď už se cítím docela dobře a vycházky mi zůstaly stejné 🙂 O nic jsem si neříkala, gynekolog mi tam ty neomezené vycházky automaticky vypsal sám 😕 Ale já jsem za to opravdu ráda 😵

papaya
4. říj 2006

Alcatko tohle záleží na doktorovi, co tam napíše, každý to píše jinak 😒

leniik1
4. říj 2006

Bejo přesně tak aji mě 🙂

terra
4. říj 2006

Teda baby vy mě štvete s těma neomezenýma vycházkama. Já je mám 8-10 a 14-16 a už dnes z toho šílím. A to jsem na nemoc. teprve 3 týdny. Vůbec nevím jak budu pořizovat výbavičku. Člověk se chce pokochat, pochodit více obchodů a následně se vzpamatovat z těch cen, ale takhle?

papaya
4. říj 2006

Terro co já vím, tak většina těhulek ty vycházky nedodržuje. Je to riziko (nevím co se stane když tě chytnou, teda spíš nechytnou),ale šance že ti přijde kontrola je malá (ale je)

zany
4. říj 2006

Já jsem je ze začátku měla kratší a pak mi je doktor prodloužil o 2 hodiny ráno a o 3 hodiny večer. Ale neomezené se prý nedávají... Jenže já vím, že se dávají!!! Nechtěla jsem se s ním dohadovat. Ale argumentoval mi tím, že kdybych je měla neomezené, tak by po tom mohla jít sociálka a mohli by zkoumat jestli bych neměla chodit do práce, kde bych byla přeřazena na jinou práci. Jenže já nejsem doma kvůli tomu, že bych svou práci dělat nemohla (to bych mohla s přehledem), ale proto, že jsem dojížděla denně 60 km a nebylo ze začátku moc dobře.
Holt jiný kraj, jiný mrav. Ale je fakt, že od května ještě nikdo nepřišel a doufám, že nepřijde!!!

mady
4. říj 2006

Ahojky holky. Tak neomezené vycházky se dávat můžou. Zrovna to nabízeli bráchovi kterej měl zlomenou ruku. Ale já mám taky jen ty 4 hoďky. A nedodržuji to. Prostě někdy mi je lépe a jdu ven a když je mi zle tak jsem v době vycházek doma. Vždyť bych si ani nenakoupila. 😉

leniik1
4. říj 2006

Papayo tchýně mi o tom říkala že když máš dobré vysvětlení kde jsi byla, třeba nakoupit tak se nic nestane ale musí to být věrohodné..Jinak seberou část peněz někdy všechny prý. ☹

papaya
4. říj 2006

A co se stane teda v případě, že vás doma nenajdou?

zany
4. říj 2006

Já je naštěstí mám v kuse a v podstatě celý den, ale stejně mě udivuje, že někdo má neomezené vycházky a někdo omezené. Vždyť je přeci diagnóza u všech stejná - rizikové těhotenství. Takže v tom případě by se měli psát vycházky stejně. A pochybuju, že některá z nás, které je špatně a je na rizikovém těhotenství, tak bude běhat někde po horách,... Asi v zájmu mimča a i sebe budeme v klídku a pohodě doma.

terra
4. říj 2006

tak já jsem šla na nemocenskou protože mě jaksi nebylo kam přeřadit. Máme v práci né zrovna čisté prostředí. Jen mě zaráží, že jsem baz diagnozy. To jsem ale chudinka, viďte? 😅 Ale teď už mi začínají pomalu vycházky, takže se pomalu vzdaluji. Dnes jsem se zaregistrovala a moc dobře s Vámi poplkala, takže se těším zase k večeru PA

mady
4. říj 2006

no asi berou ty peníze. Kdo ví možná i zpětně 😠 naštěstí mám mamku zdravušku tak by mi dala razítko že jsem byla na kontrole. A určitě by nebyl problém poprosit nějakého doktora o razítko. 😉

leniik1
4. říj 2006

Nechají ti tam ve schránce lístek že tam byli a nezastihli tě a ty to musíš jít vysvětlit kde jsi byla.

zany
4. říj 2006

Opravdu nechávají lístek ve schránce. Ale prý výmluvy typu, že jste spaly, byly ve sprše,... neberou. Protože prý zkoušejí zvonit a ťukat aspoň 15 minut.
Myslím, že nejdřív seberou nějaké penízky a pak snad i celou nemocenskou...

bejana
4. říj 2006

Opravdu si nedovedu představit, jak bych zvláště v 1. trimestru dodržovala vycházky 😠 Držím palce všem, co je mají, ať se jim kontrola vyhýbá! Není to fér, ale takových rozdílností je všude spousta. Naposledy jsem narazila u přestavby bytového jádra. Úřad pod který spadám, vyžaduje stavební povolení a kamarádce, která bydlí v jiné části Prahy, stačilo Ohlášení. Z práce vím, že je to rozdílné úřad od úřadu po celé republice. A to jsou všechno státní instituce, která mají stejná pravidla - bordel 😠

leniik1
4. říj 2006

Ale ten nákup berou. 😉 To je celkem osvědčené že si maminka musela skočit do lékárny nebo něco potřebovala z obchodu.Mě napadla ještě procházka se psem že musel ven na wc 😀 Ale to by možná šlo jen v případě že těhotná opravdu nemá komplikace jinak by to neprošlo že se vůbec hnula z bytu a měla třeba nařízené ležet.
Teď už to bývá i tak že nemovnice šetří a když je něco s těhulkou blbě tak ji nechají ležet doma a je na její zodpovědnost se hýbat když nesmí vstát z postele, ale teď už málokdy jak dřív by ji nechali 9 měsíců v nemocnici na udržování, všechno totiž stojí peníze. 😖

zany
4. říj 2006

Jen aby neargumentovali tím, že nakoupit ti může manžel...
V podstatě je to hrozné omezení, protože nemůžeš večer ani k nikomu na návštěvu, byť by bydlel ve stejném baráku a na stejném patře...
Opravdu je v tom hrozný bordel! 🙂

terra
4. říj 2006

tak milé těhule dnes jsem vyrazila na vycházce naproti partnerovi,který šel z práce a vytáhl mě do 20 km vzdáleného města do nákupního centra. A znáte to, ženská v obchodě! Čas značně pokročil a my z marketu odcházeli o půl šesté, byť mám vycházky do čtyř.Tož byla jsem celá vyplašená, že je spousta hodin a koho nepotkám! Šéfa z práce! No nejsem já smolař! 😨

babyna
5. říj 2006

terro, z toho bych si nic nedelala. co je ti po byv.sefovi, hmmm 😝

kotatko
7. lis 2006

Já jsem měla vycházky taky jen na 4 hodiny. Vzhledem k tomu, že jsem sama doma - partner je do konce roku v zahraničí, je to vcelku depka dodržovat vycházky. Jelikož moje kamarádka (taky těhulka) kontrolu měla 😲 , dodržovala jsem své vězení svědomitě. Minulý týden jsem zašla na sociálku k posudkové doktorce a ta mi schválila neomezené vycházky. Takže od pondělka, kdy mi to změnila doktorka v neschopence jsem svobodná!!!!!!!! 😀 😵
Je to super pocit. Stojí za to se jít zeptat a získat svobodu a neřešit, jestli někdo přijde.

draga
8. lis 2006

holky v poslední době vážně uvažuju, že zůstanu doma...ráno jezdím na 7:00 narvanou tramvají s bezdomovcema a ukrajincema přes půl hodiny do práce a už mě to fakt neba, doktor, řekl, že mi neschopenku napíše hned...ale já cukla z toho důvodu, že se mi nechce sedět doma a čekat na vycházky a při mém štěstí určitě neomezený vycházky nenapíše...tak jsem trochu vyměkla ale stačil mi týden a už mě to zase chytá že doma zůstanu, nevíte některá jak je to s kontolama v Praze 5? Já jsem docela společenská a ještě chceme s manželem na nějaký koncert nebo vernisáž...a jak to je když vás kontrola nezastihne a neveme vysvětlení o nákupu 🙂) seberou prachy za ten jeden den nebo za celé období....díky za rady...

hankah
8. lis 2006

ahojky holky, kotatko,ty jsi mě s tou kontrolou dost překvapila. mě doktor taky napsal 4 hodiny,ale napsal mi je dle potřeby - řekl, že víc mi napsat nemůže a řekl mi, že pak vše záleží na mně a na tom jaké mám sousedy. tak jsem to nějak přestala řešit.jezdím i na víkend domů k rodičům.

a kolik by vzali,to vážně nevím, dřív krátívali celou neschopenku......

kristi
8. lis 2006

ahojda, ja uz jsem doma 3 mesice a jeste nikdo neprisel....ufff. Mam taky jen 4 hodky denne, ale vuuuuubec to nedodrzuju.

zany
8. lis 2006

Koukám, že každý doktor k tomu přistupuje jinak. Někdo s tím dělá drahoty a někdo napíše vycházky bez omezení od začátku!
Já jsem doma už od konce května a nikdo mi za celou tu dobu nepřišel. Tak jen doufám, že do nástupu na mateřskou to doklepu bez problémů 🙂 Ale myslím si, že těhule asi moc nekontrolují...

draga
8. lis 2006

holky díky moc asi to taky risknu 🙂)

janickabez
8. lis 2006

já tedy mezi takové nepatřím, ale co tam pak mají napsaný holčiny, který jsou v pohodě je jim "dobře" samo v rámci těhotenství a mají rizikové zaměstnání a ne rizikové těhotenství????? 😕 🤐

caira
8. lis 2006

Holky me tak napada..sice to neni k tehotenstvi ale k jakekoliv jine kontrole..Kdykoliv jsem byla doma na nemocenske { zustavala jsem doma 2 mesice misto vypovedni lhuty} tak jsem kontroly moc neprozivala..jak vam dosvedci, ze jste nebyli doma? co kdyz vam dole v panelaku nefunguji zvonky? treba, kdyz jsem bydlela u nasich,tak tam se dovnitr do baraku { kde byly schranky} takze kontrola se na nas stejne ani nemela jak dostat..Je fakt, ze teda nikdy my zadna neprisla..a hlavne, i kdyz uz by prisla..tak vzdycky muzete zajit za dokrorek a rict, ze jste zrovna byly kdo vi co.. ve sprse.. a neslysely zvonek.. nebo na zachode a proste jste nemohli jen tak odbehnout kdyz zrovna zvracite jak o zivot nebo co.. myslim, ze kazdy normalni doktor vam to potvrdi... 🙂 Hodne zdar tehulky a same krasne a zdrave miminka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru