Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

delfi
15. lis 2008

katka82 neboj anulovat sňatek z důvodu PN fakt nejde 😉

katka82
15. lis 2008

Téda tak teď jsem z toho jelen 😲 no raději se zeptam Dr. jaké má zkušenosti 😉

lenule76
15. lis 2008

ahojky,
ode dneška mám PN, snažila jsem se domuvit s dr ohledně vycházek ... já osobně si myslím, že nezáleží tak na dr, ale na přístupu ossz, kam se neschopenky posílají. bylo mi řečeno, že ossz v sokolově nepovolí více jak 4 hodiny denně, a rozhodně si nemyslím, že by mě chtěla dr houpat. je super i sestřička. Nikdy jsem si nemohla stěžovat a to tam chodím 16 let. zkoušeli žádat na ossz o prodloužení vycházek, ale bylo jim to zmítnuté, dokoce ani ossz nepovoluje jiné bdliště k marodění než je to kde bydlíte. je to přinejmenším zvláštní ale co se dá dělat. pokud bych to mohla ovlivnit tak bych to ráda udělala, ale zatím jsem nepřišla na to jak. a kontroly chodí ... tak jsem zvědavá jak to bude vypadat v praxi.

berunka
15. lis 2008

no ja bych se tech kontrol tak nebala.oni jen strasi.ja byla na neschopence od kvetna az do ted a ani jednou mi kontrola neprisla.oni proste musi byt dulezity,ale nakonec maji spoustu jinych pripadu,ktere kontroluji 😉

mesulka
15. lis 2008

Já bych byla ohledně kontrol teda opatrná. Na mě došli den před ukončením PN a nástupem na MD 😉

lenule76
15. lis 2008

ahojky, toto jsem vyšťourala na netu :-
http://www.azrodina.cz/2311-vychazky-pri-nescho...

mesulka
15. lis 2008

Asi je to pravda, že záleží na ošetřujícím lékaři, protože vím, že kamarádky, co se mnou ležely v nemocnici měly vycházky neomezené a já jsem měla "jen" 5 hodin

berunka
15. lis 2008

ja jsem nemela vychazky na neschopence napsane vubec a nepisli ani jednou.takze je to proste doktor od doktora jine 😉 neda se to brat plosne a strasit ze urcite kontrola prijde.

andara
15. lis 2008

Taky mam neomezene vychazky a ani jsem si o ne nemusela rikat, doktorka je napsala sama 🙂

petua
15. lis 2008

Fanys: tim, že přijdeš o peníze, když takhle přerušíš PN, sjem myslela to, že pokud znovu začínáš novou Pn, tak Ti běží od začátku, tzn. že za ty první dny nový PN máš míň peněz, než bys měla, kdyby Ti pokračovala předchozí PN 😉.

A o tom co píšeš, o tom se nebudu hádat 😉, já mam svojí pravdu a právnicky ověřenou 😀 😀 😀 . Sňatek mi nikdo anulovat nemůže, protože k tomu nemá jedinej právní podklad, s prominutím je to fakt blbost 😀 😀

Ale víš co, kdo v týhle diskusi hledá odpověď na něco takovýho, tak stejně udělá nejlíp, když se obrátí na příslušný místa 😝 . Já sice vim, že mam pravdu 😀 , ale mě tady nikdo nezná, tak proč by mi měl věřit, že jo 😉.

berunka
15. lis 2008

petua: s anulovanim snatku s tebou plne souhlasim, je to blbost.mozna by stalo fanys za to podivat se do zakonu na podminky uzavreni snatku a anulovani.to ze uzavres snatek na neschopence je jen tva blbost.riskujes kontrolu,podle me nic vic 😉

fanys
15. lis 2008

ne já se taky hádat nebudu,mne to a dalším sestrám vtloukají do hlavy na seminářích a kongresech,řídím se tím co mám psáno a dáno od pssz,info si z hlavy taky necucám,a taky se řídíme tím co nám zamítnou,navrhnou ,nařídejí .a to říkám dál.vím o tom že ta slovenka měla dost velký problém že vycestovala na sk se vdát v čase pn,mela problém a to si tam došla osobne s jiným příjmením a následne nám zaslali papír co a jak postupovat v podobných případech...........nesstudovala sem zákony jsem jen zdr.sestra,jen se řídím pokyny pssz,nic víc nic mín.
jinak petu samozřejme vím že když přerušíš pn a pak zase začneš že je seš ochuzena o peníze,ale není to tolik penez žeby to pro mne stálo to vubec řešit a zvlášte když se jedná o něco tak duležitého a drahýho jako snatek je.to výdaje jen lítají,u nás a i v zaměstnání předtím byla jasne daná praxe pn v pá ukončit a v po na nové příjmení vystavit.způsobilost k právním ukonům nebo ne dle papíru co máme na nástence jako instrukce při vystavování,ukončení,předávání pn prý není.tot vše.

petua
15. lis 2008

Fanys: Teď koukam, že jsi zmiňovala Prahu 8 - já se vdávala zrovna tam 😀 a na matrice fakt nikdo neměl problém s tim, že jsem v PN - volala jsem si tam samozřejmě ještě před svatbou, protože tenkrát jse mještě nevěděla 😝 .
To v práci na vedení řekni, o tý způsobilosti k právním úkonům v PN, to vám tam visí fakt blbost - to, že máš třeba angínu, chřipku nebo máš rizikový těhotenství, to fakt neznamená, že jsi nesvéprávná a tudíž nezpůsobilá 😉. Vždyť nakonec sňatek se za určitých podmínek dá uzavřít i během hospitalizace v nemocnici, a tam Ti neschopenku těžko někdo přeruší, že jo 😉.
Jo a muj doktor samozřejmě taky ví, že jsem se v PN vdala, vždyť jsem mu tam pak nahlašovala změnu údajů - a fakt s tim teda žádnej problém neměl 😝 .

Ale jak řikam, pro klid ať si to každej zjistí sám na příslušným úřadě 😉

Mimochodem, taky jsem zdrav. sestra 😉

evaviki
16. pro 2008

Ahojky,
tak ja hlasim, ze som bola 6,5 mesiaca doma a bez kontroly 😀 (Praha 10)
Katka82 - k tomu snatku 🙂 Ja som sa pocas PN vydavala, svadba uz bola naplanovana a zaplatena (dokonca na Slovensku). Doktorka o tom vedela a povedala, ze ma moznost napisat mi papier, ze zo zavaznych rodinnych dovodov sa budem zdrziavat tam a tam. Tak aj bolo. Dokonca ked som si cca tri mesiace na to isla vybavovat nove doklady, tak nemala problem a tiez ma na 4 dni pustila.
A ta nesposobilost pocas PN ma fakt pobavila, to mi chce niekto povedat, ze ked som ako tehotna doma, tak som nesvojpravna? Ved to by som nemohla chodit sama k doktorke, ridit a pod. 😀

katka82
16. pro 2008

Ahoj Evi já si teda taky myslím že je to nejaká blbost 😉 no a s doktorkou se stejně domluvit musím aby mi napsala na neschopenku nový jméno a tak vůbec a aby mi pak daly na poště nemocenskou až budu mít novou občanku 😀

azhra
16. pro 2008

Ja mam taky neschopenku a mam vychazky neomezene. Asi zalezi na dr,jak to zvazi. Rekly mi,ze jsem rozumna a ze vim,jak bych se mela primerene ke svemu stavu chovat.. 🙂

martinamil
16. pro 2008

Ahojky, tak já hlasím, že Nymburský okres - respektive Milovice - kontroly chodí. Za 14 dní neschopenky (rizikové těhu) už tu byli 3x (9:20 hod, 11:45 hod a včera v 17:50 hod) a to mám vycházky. Jednou si myslím, že snad ani nezvonili, protože přestože jsem byla, tak byl ve schránce lístek o nezastižení. Tak nevím. Teď mám nově vycházky od 8 do 17 hod. tak jsem na ně zvědavá 🙂

Takže tady bohužel počítejte s tím, že kontroly chodí a i o víkendu ☹

denisa31
19. pro 2008

martino a strhli ti prachy nebo jen pohrozili?

denisa2
20. pro 2008

ahojky, já dostala PN teď 18.12. a vycházky mám taky neomezené a žádné rizikové nemám. je mi líto martinamil, že to je u vás taková buzerace.

miky123
20. pro 2008

ahojte,mi u mych dvou dětí kontrola nepřišla v PN,ale sestřenici ko. došla ona spala a zvonění neslyšela ☹ tak ta kontrolorka šla do blízkého obchodu udělala jí tam ostudu a na vstupní dveře napsala výzvu o porušeni a neuposlechnutí vycházek 🙄 No co na to říct je to blbka!!!!

bury
29. pro 2008

Ahoj holky.
Nějak jsem k vám ze zvědavosti zabloudila a příspěju. Kamarádka byla na PN v těhu - bylo jí pořád dost špatně. Kontrola na ní byla 2x. Okres Tachov... Takže je to opravdu asi i náhoda. A jak se tu píše, udání, nebo na žádost zaměstnavatele...

bunicka
29. pro 2008

ahoj holky,
Já jsem už měsíc na PN (tvrdlo mě břicho) a pracně jsem si těd vydupala vycházky aby jsem mohla na svátky k rodičům na večeři a oběd.Dr mě napsala 10-12 a 14-16 což nebylo ani na oběd ani na večeři 😝
Tak jsem ji poprosila o prodloužení druhé vychajdy do 18.No všechno to zaškrtala a hodila mě jen 15-18 a bylo. 😒
Takže jsem to moc nevyhrála 😀 Nikde nelítám,ale někdy musím na nákup...naštěstí mě kontrola zatím nedošla(Brno)

petua
30. pro 2008

Holky to vás fakt lituju, já ty doktory prsotě nepochopim, co z toho maj... Těhulka má chodit na procházky, na čerstvej vzduch, uff, z toho bych vylítla z kůže, když to tu čtu 🙄

andreahrbacova
30. pro 2008

Holky já jsme od začátku na nemocenské,vycházky mám od 15-19hod.ale nedodržuji to 😝 zatím na mě nepřišli,tak uvidíme.Když prostě potřebuji ven,tak jdu.

jmisa
30. pro 2008

Já jsem od počátku na neschopence, vycházky mám psané "dle potřeby", ono ve finále stejně nejdu víc než na ty 4 hodiny za den, ale můžu jít v odbě, kdy mi je zrovna dobře.

Ale když jsem byla dřív nemocná u praktika třeba s průduškama apod. tak mi přijde, že si to každý dr. matlá, jak chce. S jedním jsem musela bojovat o hodinu denně po týdnu nemoci a další mi napsal klidně 2*2 hned od počátku, a to na stejném obvodě, takže stejná pravidla OSSZ.

andreahrbacova
30. pro 2008

já si myslím,že je to hlouspost,těhulka má chodit ven,když potřebuje,když je jí zrovna dobře,a ne čekat až na tu osudnou hodinu.Tady tohle prostě nechápu.Tak bobky mám,ale...neříkám,že to dělám každý den,ale když potřebuji jít ven,tak jdu.

janika7
30. pro 2008

Ahoj holky, taky jsem resila vychazky, mam 2x denne 2 hodiny. Kdyz jsem chtela napsat neomezeny, tak mi doktor rekl, ze by mi je napsal, ale ze na P9 to proste nejde, ze jim to PSSZ zakazala. Jsem z Kladna, takze v tom logiku nevidim i kdyz doktora mam v P9. Jeste tady nebyli, nechci se s tim nijak stresovat, tak na ty vychazky kaslu a chodim jak potrebuju. Kdyby prisli, tak se domluvim s doktorem a ten mi napise, ze jsem byla na prohlidce, to pry staci.

denisa31
30. pro 2008

holky potřebovala bych poradit, nevíte některá jestli je nějaký právní předpis, který upravuje do kdy doručit zaměstnavateli neschopenku? Vím, že obecně se udává do tří dnů, ale všude čtu, že je to asi spíš doporučení, tak by mě zajímalo, jestli když to dám až třeba po 6 dnech, tak mi hrozí to, že bych peníze dostala třeba až s přespříští výplatou, nebo bych o ně mohla i přijít?

katka82
30. pro 2008

Denis no neschopenku bys měla dát do práce co nejdřív 😉 tady jde hlavně o to aby zaměstnavatel věděl že jsi marod a nenapsal Ti třeba Áčko 🙂 případně zavolej do práce a tam se domluv 🙂 držím palce

denisa31
30. pro 2008

Katko právě o nějaké domluvě si můžu nechat jen zdát, u nás co nedáš písemně, to ti zapřou, ale snad když to tam budou mít do konce měsíce, takt o bude ok. Jinak díky za povzbuzení🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru